Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  244 członków

Luxman Klub
IGNORED

Klub marki LUXMAN


tadeo

Rekomendowane odpowiedzi

* Monit

 

Monit jest formą wezwania do zapłaty. W moniecie tak jak w wezwaniu do zapłaty wzywamy do zapłaty należności wymagalnych oraz ewentualnych kosztów. Monity powszechnie stosowane są przez instytucje finansowe takie jak banki.

 

O czym ty piszesz?.

W sumie to nie twoja wina, no fakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obywatel_Piszczyk, 27 Sty 2010, 21:38

 

W zasadzie z każdym kolejnym wpisem udowadniasz jaki jesteś arogancki, zacofany i powiedzmy delikatnie "skąpy w myślach", ale odpiszę jeszczę jeden, ostatni raz, ale postaram się być specjalnie dla Ciebie łatwy w "odbiorze"

 

-Załatw sobielekcje kultury słowa i rozumienia tekstu bo tego Ci brakuje,

-Mam za przeproszeniem w głębokim poważaniu to, skąd jesteś,

-Nie zwracaj się do mnie "kolego", jeszcze ktoś pomyśli że się znamy,

 

Naturalnie wiem, że nic z powyższego nie trafia do Ciebie, po prostu niektórych ludzi nie da się obrazić z powodu pewnych ich własnych ograniczeń, czasem wręcz mogą to uznać za komplement. Aby nie toczyć dalszej polemiki która z racji dyskutanta Twojego poziomu zostanie sprowadzona do określeń typu "polski inżynier potrafi wszystko", daję Ci ignora. Z dokładnie tych samych powodów zostałeś usunięty z mojego wątku.

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczyna mnie to forum powoli wk...i chyba sam się z niego usunę. z moich obserwacji wynika, ze wątki techniczne są totalnie zlewane na rzecz pustej paplaniny kilku nałogowych forumowych szczekaczy, którzy na dodatek mają problemy ze snem...kolega z numerkami włożył kij w mrowisko i on nie wiem czemu stał się głównym temetem-jak łatwo sprowokować niektórych frajerów...macie pretensje do jego kultury? niestety jest wręcz odwrotnie-poczytajcie sobie swoje wpisy-widać biją was w pracy i musicie się jakoś dowartościować...a to że koleś pisze głupoty to fakt ale wy nie piszecie nic mądzrzejszego-a może on to robi specjalnie i potem się nalewa z kumplami z waszej reakcji...śmiech ogarnia. mam nadzieję że moderator poświęci kilka minut na przeczytanie wszystkich wpisów-nie jest ich aż tak dużo bo to prawie martwe forum, i wyciągnie z tego właściwe wnioski usuwając kilku gości, tak aby ktoś kto pierwszy raz tu wejdzie miał właściwy obraz właścicieli Luxmana i mógł skorzystać z INFORMACJI tu zgromadzonych na temat dość egzotycznej firmy. pragnę podziękować wszystkim tym, którzy poświęcili czas aby napisać na tym forum cokolwiek co może się przydać zarówno właścicielom jak i potencjalnym nabywcom Luxa . szczególne podziękowania ślę do dekoracji, dzięki któremu od dwóch dni słucham swoich płyt jak nowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, chyba Luxmana sobie odpuszczę, pamiętam (około12-14 lat temu) jak czytałem gazety audio i tam zawsze Luxman był wyróżniany, trzymał się swojej polityki i zaczął odstawać od reszty konkurencji, miał wyższy poziom i niemalże bezkompromisowość jeśli chodzi o konstrukcję i jakośc, zawsze mi się marzył, ale za wysokie progi wtedy były dla mnie.

Luxo-maniakom życzę Najlepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie

Czy mógłby ktoś wyjaśnić jaka jest różnica między modelami LUXMANA L510 a L510X 530 a 530X czy 590 a 590X Chodzi konkretnie o ten dodatkowy znaczek"X" Cena tych modeli z x-em również była inna tu jest link do tych modeli: http://audio-database.com/LUXMANALPINE-LUXMAN/amp/ Może ktoś coś mądrego napisze

Pozdrawiam kolegę Opterona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie j.w Jak różnica jest między tymi LUXAMI z dodatkowym "X"Może ktoś z forumowiczów wie?

Na Allegro Został kupiony Luxman-L530 za 2250zł+koszta przesyłki to ten o który wcześniej pytałem jaką cenę uzyska. Uważam że dość tanio zakupił zważywszy na fakt że ceny tego Luxa na E-bayu niedawno sięgały powyżej 4tys zł (ale to już chyba przesada) No i trafił się kolejny właściciel LUXOMANIAK:)

Pozdrawiam wszystkich Piszczyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Obywatel_Piszczyk ja rozumiem Twoja milosc do Luxmana L 530 ale nie przesadzaj. 2250 PLN za ten wzmacniacz to jest az nadto. Nie tak dawno poszedl za 1600 PLN i to byla okazja. Kosztowal okolo 2.000 DM i nie byl najwyzszym modelem. Dzwiekowo jest niezly ale daleko mu np do topowych Sansui. To wzmacniacz grajacy z pewna maniera ktoremu brakuje nieco neutralnosci choc z dosc jasnymi kolumnami potrafi zagrac naprawde dobrze.

 

PS Ja i czubsi mielismy propozycje zamiany swoich wzmakow na Luxa L 530 z doplata i obaj odmowilismy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

A do klubu sie wpisuje bo Luxmana lubie:) Mialem LV 113 potem L 430 i L 530. L 430 wciaz chodzi w drugim systemie u bylej kobiety. Napedza kolumny Minas Anor. Za zrodlo sluzy Akai CD 79.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Discomaniak

Obywatel_Piszczyk ja rozumiem Twoja milosc do Luxmana L 530 ale nie przesadzaj. 2250 PLN za ten wzmacniacz to jest az nadto. Nie tak dawno poszedl za 1600 PLN i to byla okazja

 

Ostatni raz L530 na allegro był w Maju 2009 i ja właśnie kupiłem go za 1600zł (niecałe) ale był bez oryginalnych końcówek mocy miał SANKENY Natomiast udało mi się kupić oryginalne FUJITSU i zagrał nieporównywalnie lepiej.Dlatego 2 tys zł myślę że cena jest ok Oczywiście to subiektywne odczucie

Jeśli idzie o Sansui niestety nie słyszałem nigdy żadnego:( I szczerzę to żałuję może kiedyś...

Skoro miałeś te klocki Luxa i Sansui pewnie lepiej potrafisz je ocenić więc nie będę polemizował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Ceny Luxa L 530 sa zdecydowanie przesadzone. Nie mowie ze to zly wzmacniacz - juz pisalem. Jednak ponad 1.000 Euro za prawie 30-letni kloc ktory nie kosztowal kroci... Za mniejsza kase mozna kupic Yamahe B 2 a dzwiek bedzie bez porownania lepszy. Poruszyles jednak wazna kwestie... Cena mojego Sansui na ebay.de w stanie idealnym to ok 500-700 Euro (550 - licytacja, 700 kup teraz). Jednak czasem zdarza sie ze ten sam model kosztuje znacznie taniej (choc przyznam wystepuje bardzo rzadko, rzadziej niz L 530). Problem jest jeden: nieoryginalne czesci. We wzmakach tej klasy jest to bardzo wazne. W L 530 oczywiscie tez to uslyszysz. Dlatego czasem warto jest dac te ponad 2.000 PLN za idealny stan. Jednak nie usprawiedliwia to ceny ponad 1.000 Euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odp do R123

Obywatelu ale dlaczego ten model ?!!wygląda super, niestety rozpoznaje dzwięk na nowo od jakiegoś czasu i stwierdzam że radyjko daje super wrażenia. A może poszukać czegoś z wyższej pólki?(sansui)?

 

Z wybranych przez Ciebie modeli Tunerów Luxmana T240,500 i 215 proponowałem 500

Dlaczego? Tu masz trochę informacji http://www.hifi-studio.de/hifi-klassiker/luxman_tuner.htm

Co prawda jest tam model 550(Podobny). Teraz w poście piszesz o SANSUI Musisz zdecydować się czy gustujesz w brunetkach czy w blondynkach. Ja posiadam T530 i jestem zadowolony. chociaż sygnał radiowy wiadomo jaki jest i nie przeskoczysz tego. Uważam, że wielkie nakłady na tunery mijają się z celem...Ale trójki warto posłuchać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zakresie słuchania muzyki to już chyba nie mamy za dużego wyboru jak ino stereo, udało mi się słuchać pierwszych prezentacji sacd w systemie 5.1 ale to były koszmarnie drogie instalacje, zresztą jak na dobre stereo trzeba wydać czasami kilkadziesiąt "k" to przy wielokanałowych syst kwota ta się powiela aby utrzymać podobny poziom, poza tym trzeba mieć raczej odrębny mediaroom bo inaczej to kicha, lub partyzantka w rozmieszczeniu głośników. trochę za dużo zachodu aby posłuchać kilku płyt sacd w systemie dookólnym-bo w zasadzie format ten się nie przyjął raczej ( notabene zastanawia mnie fakt iż obecnie wielu prestiżowych producentów z luxem na czele nagle przypomniało sobie o odtwarzaczach sacd, jak firmy fonograficzne dały sobie spokój z przynajmniej wydawaniem tych płyt-pewnie licencja staniała :-)) a co do kina domowego to się nie wypowiadam bo nie wiem ale filmy dvd to raczej dźwięku nie mają najlepiej nagranego nie wspomnę już o koncertach. poza tym przecież są projektory dźwięku pod tv, które sobie całkiem radę dają...ja oglądam filmy, a raczej słucham, na swykłym stereo i szczerze powiem nic mi nie brakuje nawet beż subwoofera jak czasem zagrzmi i pier...to ciary przechodzą a przestrzeń jest całkiem niezła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zachciało mi się zmian ;) - ale chcę pozostać przy Luxmanie tylko dzielonym :)

 

może któryś kolegów by chciał:

do sprzedania wzmacniacz zintegrowany Luxman L590AII - topowa integra Luxman'a.

Klasa A.

Kupiony 10.2009.

Stan idealny (sklepowy) gwarancja.

Cena sklepowa to 26.900 zł - moja propozycja to 18.500 zł!

post-1097-100002816 1265713961_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie! Tadeo ma racje! Lepiej poeksperymentować z kolumnami lub z kabelkami Mój znajomy miał integre Lyngdorf DPA1 i podłączył w pokoju około 25m2 grało to całkiem fajnie ale do wzmaka był mikrofon w celu ustawienia akustyki. Po tej czynności zagrał gorzej. Również posiada wzmacniacz PRIMUS Polska konstrukcja doskonałego konstruktora stronka http://www.audio-akustyka.eu/ W pierwszej chwili chciał "Gonić" lampę na poczet Lyngdorfa Jednak jak przesłuchał kilka płyt oraz ustawił kolumny VISATON Atlas zrozumiał, że ta lampa bije na głowę piękną integrę Został przy Lampie do dziś Trochę jak Tadeo przy rozważaniach czy Accu czy Luxman (o ile pamiętam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten gość z tym Luxem ogłaszał się już od dłuższego czas minimum 6 mies. Może warto było poczekać i ponegocjować po licytacji żeby zszedł ze stówkę lub chociaż przesłał na swój koszt. Mimo tego uważam,ze jest to dobry wybór Powinien mieć dźwięk melodyjny, analogowy. No i fajny kawałek mebla robi wrażenie! Musisz powymieniać z tyłu końcówki na złote. W ogóle jak go będziesz miał zrób zdjęcie bebechów zobaczymy co tam jest. Warto wymienić kilka kabelków w torze sygnałowym Te stare były prawdopodobnie na miedzi a miedź po latach się utlenia... Masz do niego telefon porozmawiaj z nim. Chociaż widziałem że ten gość handluję również innym sprzętem, wiec rozumiem ze jest to handlarz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na transport i nie tylko urwałem telefonicznie, cena została z opcji kup teraz .Czekać nie było na co, to chyba niezbyt często pojawiajacy się sprzęt, znalazłem jeszcze taki model , nawet zastanawiałem się nad nim http://www.audio-extasa.eu/luxman-t88v-tuner-p-728.html jak dojdzie do mnie przesyłka podzielę się wrażeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie ,który z Luxmanów wg WAS(może słuchaliście , porównywaliście) jest lepszy L510,L530 czy L550 A i czy modele Luxmana pracujące w klasie A lepiej brzmią od tych ,które pracują w klasie AB-ja osobiście słuchałem na tym samym systemie Luxmana L 505 i L 550 A II----L 550 A II mimo niższej mocy brzmieniowo bardziej przypadł mi do gustu od L 505 -pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uzywam teraz dwoch wzmacniaczy: l-81 oraz lv-107u. techniczne lepszy jest nowszy. ale l-81 ktory stal na wystawie dziala dobrze wiec raczej jego uzywam. odtwarzam plyty kompaktowe, mysle ze plyty winylowe pasuja bardziej do starszego, ale w tej chwili nie uzywam gramofonu.

z tego co mozna przeczytac wynika, ze warto sprobowac m05, ale moze sie myle. nie wiem czy roznica jest az taka zeby sie poswiecac dla duzej wagi ? moze denon avr z odpowiednio duzym numerem i cena wystarczylby, chociaz ten ktory mam od niedawna nie jest uzywany.

jak sie wydaje idealem jest urzadzenie od pierwszego wlascieciela ktory go praktycznie nie uzywal. ale tego nie znajdzie sie niestety na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.