Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  245 członków

Luxman Klub
IGNORED

Klub marki LUXMAN


tadeo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszło prosto z Japan, Zamówiłem transformator na 100V/2000VA. Teraz chodzi na trafie 400VA.Cztery żarówki mocy USA Electronic6550A. Kolumny tak jak na zdjęciu MBL300D. Jak wrażenia, chyba dobre, jak zamieniłem go z Vincenta SV-800. Inna liga. Dźwięk wreszcie się uwolnił. Nic złego nie mogę powiedzieć o Vicku, grał pięknie, ale był trochę jakby spięty, w nagraniach brakowało mu powietrza, dźwięk nie mógł się uwolnić z kolumn. Teraz kajdany zostały zdjęte, każda płyta gra, niekoniecznie audiofilska, a przede wszystkim Leed Zeppelin. Pokój 24m2. Gra najlepiej co do tej pory miałem, chyba złapałem króliczka, a właściwie na pewno. Ma 35lat i na pewno zostanie ze mną już.do końca. Muzykę czuje się w przestrzeni a nie jaby w jednym miejscu, pojawiło się więcej planów, wokale są bardziej swobodne, bardziej naturalne. ale jeszcze za wcześnie na szczegóły. I jeszcze jedn nie mogę się nacieszyć jego widokiem. Koronkowa robota na zewnątrz jak i wewnątrz. Musiałem przejść bardzo długą drogę, ale doszedłem i teraz już wiem, że to jest ten wzmak.

post-21729-0-94507300-1423842627_thumb.jpg

post-21729-0-22564400-1423842639_thumb.jpg

post-21729-0-51411400-1423842651_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Dla pobudzenia Klubu i rozgrzania Waszych serc, albo jak kto woli w celu podniesienia ciśnienia - "odrobina" Lux-usu :)

 

 

D-08u - perfekcyjny odtwarzacz CD/SACD DSD - arcydzieło inżynierii firmy Luxman.

 

Najnowsza technologia, użyte materiały oraz trzy najważniejsze układy odtwarzacza (mechanizm odczytu, obwody cyfrowe i obwody analogowe) składają się na to fenomenalne urządzenie, którego celem jest najwierniejsze odtworzenie muzyki.

 

 

post-57141-0-96816400-1425370948_thumb.jpg

 

 

post-57141-0-45354000-1425370898_thumb.jpg

 

Płytki obwodów drukowanych wykonano z włókien szklanych z domieszką teflonu, na których znajdują się grube miedziane ścieżki pokryte warstwą złota.

 

 

"...Top-End disk player, for enjoying a wide variety of sound sources..."

 

Pozdrawiam,

Nord Audio

 

 

Opis, dane techniczne i zdjęcia:

www.nordaudio.pl

Edytowane przez Nord Audio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Przetwornik USB C/A DA-100 to nowy produkt firmy Luxman dostępny na polskim rynku, zaprojektowany jako DAC, przedwzmacniacz oraz wzmacniacz słuchawkowy w pięknej kompaktowej obudowie.

 

post-57141-0-87049400-1427116401_thumb.jpg

 

post-57141-0-99700500-1427116425_thumb.jpg

 

 

"Luxman have engineered a fine-sounding unit with the DAC-100. It manages to sound smooth, warm and musical while retaining a sense of detail and attack" - Hi-Fi World - 5 Globe Review

 

Luxman DA-100 to przetwornik C/A o kompaktowym rozmiarze i wysokiej jakości dźwięku, dający wiele radości jego właścicielom podczas odtwarzania plików muzycznych z różnych źródeł i w zależności od posiadanego systemu z wieloma możliwościami konfiguracji jego podłączenia.

 

Wspaniale współpracuje z dedykowanym odtwarzaczem plików Luxman Audio Player (dla systemów Windows i Mac).

 

Opis, specyfikacja techniczna i zdjęcia DA-100:

www.nordaudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luxman serii "700u" - pierwsze recenzje w Europie nowego zestawu przedwzmacniacz/wzmacniacz mocy.

W roli głównej: Słowacja, Bratysława, Nisel.SK, najnowszy zestaw firmy Luxman C-700u/M-700u oraz High&Style - gratulujemy.

 

post-57141-0-32123600-1428313723_thumb.jpg

 

Oryginał recenzji - >>>

 

Kolejna na łamach ..... o nie nie, to wkrótce :))

 

Pozdrawiam,

Nord Audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

L410 to zawsze był kultowy zawodnik, stąd ceny tym bardziej w epoce odrodzenia winylu. Luxman słynie z dobrych preampów gramofonowych nawet w podstawowych modelach.

Ale tak na serio poszukałbym takiego np. L230 w swoim czasie główny konkurent dla osławionego NAD 3020i. Choć ludzie, gdzie nad gdzie luxman:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Nexus_6 - jesteś bardzo operatywny a dodatkowo bardzo ładnie to ująłeś.

 

W przypadku wskazanej przez Ciebie recenzji zestawu C-700u/M-700u na łamach Audiodrom, małe sprostowanie - nie jest to ta sama, która ukazała się w High&Style.

 

Ale dość pisania, bo recenzje są warte przeczytania :)

 

 

Oryginał recenzji w Audiodrom - >>>

 

Oryginał recenzji w High&Style - >>>

 

 

post-57141-0-67108100-1428388290_thumb.png

post-57141-0-70549500-1428388306_thumb.jpg

post-57141-0-21786600-1428388331_thumb.jpg

* - zdjęcia z recenzji w Audiodrom,

 

 

Pozdrawiam i zapraszam,

Nord Audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, wszystkich znawców i miłośników. Od kiedy zainteresowałem się tematem audio, zauroczyłem się sprzętami Luxmana, taki jeden L-530 wręcz "chodził" za mną, ale jakoś nie dane mi mi było długo. Były różne inne zacne sprzęty, ale żadem Luxmana. Zupełnie niedawno, jak zobaczyłem to się zakochałem i nabyłem - rzadki lampowy LX-360.

Tak więc proszę o przyjęcie do zacnego grona posiadaczy, a ekspertów od razu proszę o pomoc.

Kupiłem go jako uszkodzonego i teraz próbuję coś powalczyć - lampy świecą, ale zero dźwięku.

W sieci jest bardzo mało informacji na temat tego modelu. Przeglądając forum, widziałem że kolega Ostryga 57 i chyba Electroboy są też w posiadaniu tego cacka. Tu ogromna prośba - ucieszy mnie każda wzmianka na temat tego wzmacniacza. a szczytem szczęścia była by instrukcja serwisowa lub sam schemat.

Nie wiem na ile ten mój egzemplarz jest oryginalny, czy jakiś poprzednik coś nie grzebał? Zastanawiają mnie elementy (małe kondensatory i rezystory) wlutowane od drugiej strony płytek. Są też jakieś kabelki wlutowane od ścieżki do ścieżki.

Czy Japończycy tak to wtedy robili?, Czy u was tez coś takiego występuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że to odpowiedni post aby dopisać coś o Luxmanie. Digital Direct Amplifier A-008.

 

Znalazłem to cudo na alegrogo w dziale uszkodzone, cena 99zł. W opisie - tu cytat: "ELEKTRYCZNIE SPRAWNY SPRZEDAJE JAKO USZKODZONY TECHNICZNIE PRAWDOPODOBNIE MIKRO PRZEKAŹNIK NIE ZAŁĄCZA KOŃCÓWEK MOCY!"

 

Spodziewałem się otrzymać kompletnego trupa - oO dziwo, tym razem opis był zgodny z prawdą - na słuchawkach wzmacniacz pracuje bez zarzutu, szwankuje wyjściowy przekaźnik - nie ma dzięku na zaciskach głośnikowych. W pozycji minium (okolice 0-1) potencjometr od siły głosu trochę trzeszczy, nic ponad to złego w nim nie znalazłem.

 

Tak wygląda to cudo:

 

01.jpg

 

02.jpg

 

03.jpg

 

Jak do tej pory nie stwierdziłem żadnych odstępstw od serwisówki do modelu A-007 (budowa wewnętrzna, oznaczenia elementów na płytkach itd.), może różni się jakimiś detalami, ale można śmiało uznać że to niemal to samo co Luxman A-007.

 

Po gruntownym czyszczeniu, konserwacji przełączników i potencjometrów i wymianie nieszczęsnego przekaźnika sprzęt trafi jako sprawny na allegro, jak ktoś ma niego chętkę to PW. (Kupiłem go tylko z ciekawości bo i cena śmieszna ... a że nie mam gdzie tego trzymać to później sprzedam po kosztach, no i już w nienaganym stanie)

 

Wygląda na całkiem przyzwoity sprzęt - w zasadzie to jeszcze klasyczny wzmacniacz stereo, ma tylko wbudowany DAC i przełącznik sygnału VIDEO. To taka historyczna "jaskółka" nadchodzącej ery amplitunerów kina domowego. Wszystko to czyni go idealnym wyborem na wzmacniacz do komputera, zwykle wyjście optyczne z kart muzycznych jest dużo lepsze niz analog i do tego wolne od zakłuceń.

Edytowane przez bc_leszcz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oto zdjęcia mojego LX-360, na razie takie, bo mam go rozgrzebanego (spokojnie - robię to z należytym szacunkiem)

chodzi mi o te kabelki widoczne na drugim i trzecim zdjęciu, na płytce za transformatorem czy to może być oryginał? trochę dziwne, chociaż wszystkie luty pokryte są podobna patyną i niektóre z tych kabelków udało mi się zaobserwować na zdjęciach innej sztuki na stronach hifido.

zastanawia mnie jeszcze po co Japończycy znaczyli kondensatory(czarne i fioletowe kreski markerem w górnej części - widać na jednym ze zdjęć)

- czyżby były parowane? czy to są Nippony? czy znacie jakieś dobre źródło, bo parę szt. wygląda nie ciekawie.

 

Bardzo liczę na twoją pomoc Electroboyu, i czekam na kontakt.

post-53357-0-95556000-1428655596_thumb.jpg

post-53357-0-00369900-1428655598_thumb.jpg

post-53357-0-77572200-1428655598_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.