Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  244 członków

Luxman Klub
IGNORED

Klub marki LUXMAN


tadeo

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, war3z napisał:

Panowie szukam w kolorze gold 509x oczywiście nowej i pytanie czy jest możliwość kupna bo jeśli już jest to tylko w wersji silver.

Czy wychodziły na nasz rynek wersje w kolorze gold ?

Nie ma takich urządzeń. Jest jeden kolor. Wystarczy wejść na stronę producenta ?

http://www.luxman.com/product/#Integrated

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 19.02.2020 o 19:23, pgpila79 napisał:

Nie słuchałem ponieważ 507 była poza budżetem. A 550 udało się wynegocjować w bardzo dobrej cenie.

L-550ax mkII już wygrzany ? ?

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.03.2020 o 14:24, smax napisał:

L-550ax mkII już wygrzany ? ?

Wątpliwe bo Luxmany potrzebują bardzo dużo czasu. A przez ten czas potrafią grać bardzo słabo wręcz.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy bym w to nie uwierzył,gdybym sam tego nie przećwiczył. Mój grał tragicznie przez miesiąc,zaskoczył trzy dni przed zwrotem do sklepu,kiedy był już naszykowany karton. Potem były duży progres i trwał chyba z trzy miesiące(w sumie) intensywnego grania. Obecnie jest świetnie.

Edytowane przez Jamówię
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
13 godzin temu, grzegorz napisał:

Jeszcze nie w klubie, ale może niedługo. Na razie Luxman w testach.

 

No ciekawe jak sie zgra z ceramikami.

Jakie masz źródło bo nie mogę dostrzec?

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich 

Chciałbym zapytać czy mieliście okazję słuchać lub testować dac Luxman DA 150? Jakie są Wasze wrażenia z odsłuchów, jak ten sprzęt Waszym zdaniem gra oraz jak to się ma do streamingu muzyki z TIDAL Premium gdzie promowany jest format MQA?

Czy w ogóle ma sens streaming muzyki z TIDAL premium na Luxman-a DA 150?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 23.05.2020 o 13:40, grzegorz napisał:

Źródło, to Chromecast Audio połączony optykiem z Lyngdorfem.

No i jak odsłuchy?

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dzień Dobry Panowie, 

zanim dołączę do Waszego klubu mam pytanie, może nie o sprzęt z najwyższej półki ale jednak o Luxman. Jakie są różnice pomiędzy Amplitunerem R600 w wersji bez dodatkowego oznaczenia, tego z literką S oraz E. Czy jest to sprzęt, mimo iż najniższy z linii, godny uwagi? Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich.  

Posiadam wzmacniacz  L-505uXII moje pytanie czy używacie wejścia XLR. Na jednym z filmików z YouTube osoba omawiająca L-509X rekomenduje używanie w pierwszej kolejności wejść RCA. Pytam bo zamierzałem kupić jakieś lepsze przewody XLR ale teraz się zastanawiam czy nie RCA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, janosikowy napisał:

...czy używacie wejścia XLR.

Ja używałem XLR do połączenia z DAC w LUXMAN L-507f . Ale powiem szczerze, że różnice w dźwięku, pomiędzy podłączeniem przez XLR, a RCA były na granicy percepcji. Ale już nie mam 25 lat, nad czym ubolewam ? , i słuch mój do najbardziej czułych nie należy. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, janosikowy napisał:

Witam wszystkich.  

Posiadam wzmacniacz  L-505uXII moje pytanie czy używacie wejścia XLR. Na jednym z filmików z YouTube osoba omawiająca L-509X rekomenduje używanie w pierwszej kolejności wejść RCA. Pytam bo zamierzałem kupić jakieś lepsze przewody XLR ale teraz się zastanawiam czy nie RCA.

Część

W jakim systemie grasz na Luxmanie, jakie masz źródło, głośniki?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, janosikowy napisał:

Witam wszystkich.  

Posiadam wzmacniacz  L-505uXII moje pytanie czy używacie wejścia XLR. Na jednym z filmików z YouTube osoba omawiająca L-509X rekomenduje używanie w pierwszej kolejności wejść RCA. Pytam bo zamierzałem kupić jakieś lepsze przewody XLR ale teraz się zastanawiam czy nie RCA.

Większość modeli Luxmana jest urządzeniami nie zbalansowanymi więc połączenie RCA zawsze będzie nadrzędne.

XLR można używać jak już się ma dobre kable i nie chce wydawać na RCA ale to na RCA będzie najlepsza jakość dźwięku. Różnica nie jest wielka. Jest minimalna co znaczy że dobrze zaimplementowano wejście.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
Czy mógłby ktoś napisać jak wypada Luxman L-505uXII na tle popularnych konkurentów takich jak Yamaha as1100/1200 czy też Denon pma-2500ne
W kategorii cena/jakość, Yamaha A-S1100 rozwala Luxmana w drobny mak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kasz76 napisał:

Czy mógłby ktoś napisać jak wypada Luxman L-505uXII na tle popularnych konkurentów takich jak Yamaha as1100/1200 czy też Denon pma-2500ne

Denon Yamaha to nie ta liga co Luxman. A już szczególnie Denon.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem, jestem tu nowy ale kto wie, może i Luxman u mnie zagości.
Na początek mam pytanie, trafiłem na coś takiego.
Luxkit(Luxman) Avance Z501 Class A. Generalnie historię takiego wynalazku znam, pytam bardziej czy konstrukcja po złożeniu miała jakies (i jakie ) walory soniczne ? . Tutaj kit był składany przez holendrów z firmy Avance i sprzedawany jako gotowy klocek.

Edytowane przez P4R4D0X

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 6.01.2020 o 12:51, Jamówię napisał:

Dołączam z 507ux mkII.Świetny neutralny wzmacniacz na lata. Właściwie spokojnie można pozostać na poziomie 505(też miałem) różnice są subtelne,trochę większa moc. Luxman to świetna elektronika,bez dwóch zdań.

Mógłbyś napisać nieco więcej na temat gry Luxmana. Z jakimi innymi wzmacniaczami był porównywany zanim podjąłeś decyzję o jego zakupie? Czy jest to wzmacniacz dynamiczny sprawdzający się w rocku, jak kontroluje niskie tony, jak wygląda górne pasmo? Czy jest łaskawy dla gorszych realizacji czy raczej obnaża ich niedoskonałości?

Miałeś okazję porównywać go z niższym modelem tj. 505uxII?

Z góry będę wdzięczny za odpowiedź.

Edytowane przez Kasz76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Summa Summarum zostałem właśnie na poziomie 505, bo różnic na korzyść 507 nie potrafiłem się doszukać ? Luxman gra właściwie neutralnie z odrobinką ciepła. Bas jest dobrze kontrolowany,środek otwarty a góra bardzo rozdzielcza. Miałem dużą ilość wzmacniaczy przed nim,począwszy od Maka,poprzez różne lampy i kilka Naimów. Lubię go za to co robi z Harbethem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.