Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  245 członków

Luxman Klub
IGNORED

Klub marki LUXMAN


tadeo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witas911, 18 Gru 2009, 08:51

 

>szczerze powiem żadne a co kolega ciekawego czynił??

>w nowszych modelach nie ma już zworek-zmorek ino kabelki są ale nie wiem jakiej produkcji

>mam jeden dobry interc a więc jak go podłączę zamiast zworek to i tak nie usłyszę różnicy

>ale w sumie można by w serwusie spytać o cenę tych kabelków bo pewnie "zdarza się zgubić...

>u mnie jak pisałem gramofon też kiepsko zapodaje czego nie mogę raczej powiedzieć o innych

>źródłach...wysokich mi nie brakuje

 

cóż: z gramofonem się będę bawił w nowym roku; może kupię jakiś preamp do 1000pln. to powinno rozwiązać problem.

 

jeśli chodzi o zwory: dałem na razie resona zamiast tych oryginalnych i jest już lepiej. Precyzyjniej, bardziej żywo. Mam jeszcze harmonixa i ten to już czaruje w miejscu zworek! po prostu poprawia przyjemność odsłuchu w typowy harmonixowy sposób: pojawia się bardzo dużo detali, ale bez żadnej nachalności. sporo więcej słynnego powietrza i bardzo, bardzo naturalnie. kabelek za około 1000 pln nowy. chętnie bym go tam zostawił, ale normalnie jest do gramofonu...

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod wpływem uwag dekoracji postanowiłem trochę "przedekorować"luxa i też pogmyrałem ze zworkami.

faktycznie ich zamiana z kablem daje zdecydowany wpływ na dźwięk ale akurat w moim przypadku nie było na lepiej-ale to wina kabla gdyż nie jest najlepszy ale też nie najgorszy, ale zastanawiające jest to że interconect za kilka grubych stuf za o,6m okazał siedużo gorszy od pręcianych zworek. fakt ten zachęca do eksperymentowania ale czy logika wskazywała by stosować taki sam kabel jak do źródła no co najmniej cyfrowego? ogólnie zaczął mnie zastanawiać fakt że w luxie cały sygnał który przezań przebiega płynie przez owe nieszczęsne zworki, które na pierwszy rzut oka są zwykłymi zakrzywionymi prętami-nie mają nic wspołnego ze złotem srebrem a nawet miedzią po co więc wymyślne kable skoro cały sygnał i tak biegnie przez owe zworki-no chyba że nie są one takie zwykłe-czego nie wiem bo to nie moja branża. i mam jeszcze takie pytanie w związku z tym-do kogoś o zacięciu technicznym-skoro luxman jak podają wszelkie źródła jest konstrukcją wpełni zbalansowaną i posiada wejścia takowe jak rozumiem do sekcji przedwzmacniacza, to dla czego sygnał do końcufki mocy płynie przez zwykłe gniazda rca czyli nie zbalansowane??? czy to jakś ściema? czy o co biega z tym koksem...???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie to zestaw marzeń aktualnie. w każdym razie za wygląd ;)

 

a ja odkryłem dziś wejście słuchawkowe w moim L-507s. jest fantastycznie. słucham na akg k172 i wątpię żebym potrzebował więcej. słuchawki jeszcze nowe dosyć. na początku grały bez przekonania; góra nieśmiała (nudna), kopa wcale. przez dwa dni zostawiłem je podłączone do wzmaka i cały czas, kiedy słuchałem na głośnikach, "grzałem" słuchawy. i dziś kurna eureka! te słuchawki grają bogato, szczegółowo i dynamicznie. może ciut za grubo i brak finezji na basie lekki czuć. ale jeszcze pobadam na różnym materiale muzycznym.

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

mam zapytanie do szanownych forumian-jak waszym zdaniem wypada luxman L550a kontra accuphase E250

lub luxman L590a kontra accuphase E 350,E 450-czy mieliście możliwośc lub po prostu porównywaliście

-pytam ponieważ mam zamiar kupić któryś z tych wzmacniaczy a tak się składa ,że w sklepach hi-fi nigdy nie ma jednocześnie dwóch marek -stąd ciężko dokonać wyboru-w przypadku luxmana można liczyć na 90 letnią tradycję ale czy ta zawsze zobowiązuje??????-pozdrawiam piotr

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tak jak by się spytać czy ma się ożenić z brunetką czy z blądynką bo się nie mogę zdecydować...! która jest lepsza? ano zależy w czym i dla kogo - zawsze przecież zostaje rude... obawiam się że kolega jedynie dobrego wyboru dokona słuchając po kolei lub przecież można wziąć do domu i posłuchać obu. na pewno różnica w dźwięku będzie o wiele większa między firmami niż poszczególnymi ich modelami i raczej łatwa do wyłapania! radzę tylko nie ulegać pierwszemu zauroczeniu bo nie wszystko złoto co się świeci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź,czy tym złotem, co się świeci jest accuphase??najlepszym rozwiązaniem byłoby wypożyczyć np.: E 250 lub L550 a ale żeby to zrobić trzeba mieć kaucję ok 32 000 zł. a w moim przypadku tak drogi sprzęt mogę wziąć jedynie na raty i koło się zamyka-pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam z tym Accu to trochę magia. Popieram przedmówcę najlepiej mieć 2 klocki w domu i wówczas porównać dźwięk jaki mi pasuję. Accu (ogólnie przyjęte jest) że gra bardzo detalicznie niektórzy uważają że trochę dźwięk jest podbarwiony Natomiast Luxmany (Przynajmniej tzw stara gwardia) Opinie są że gra dźwiękiem lampowym. brunetka lub blondynka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzacz wieloformatowy Luxman DU 50 ,zainteresowłem sie nim ostatnio planuje powrót do dzwięku 5.1(oczywiscie oprócz stereo,które pozostaje).Czy to dobry wybór,czy za te pieniadze mozna lepiej?Moze są uzytkwonicy tego modelu na forum Chciałbym zeby grało mi to w stereo oraz SACD iDVD Audio.Z tymi ,,gęstymi "formatami nie powinno być problemu ale jak sie bedzie ten Lux sprawował w zwykłym stereo i jako odtwarzacz dvd.Dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzekł bym wręcz odwrotnie...! ale to jedynie pokazuje jak ogromne są różnice postrzegania przez uszy tego samego i bezsens jakichkolwiek porad co kupić i w jakim zestawie plus autorytatywno szamańskie stwierdzenia że to i to i z tamtym to jest to a tamto z tym lub tamtym to nie jest to...

czyli to co uprawia polska prasa audiofilska żeby panowie redaktorzy mieli "smalczyk" na kupno klocków zapewnw nie tych, które fciskają naiwnej gawiedzi. z dumą stwierdzam że nasze forum jest praktycznie wolne od takich szamanuf-co wskazuje na klasę posiadaczy Luxa ;-)-jaki kram taki pan.

ale do rzeczy

moim zdaniem różnice w dżwięku pomiędzy Luxem a Accu są tak spore że kolega je wyczuje od razu, i nie koniecznie w jednym miejscu, czyli na przykład jednego dnia u obu dileruf. ważnym jest aczkolwiek aby sprzęt towarzyszący był identyczny! skoro więc kolega wybierze np subotu na ową krucjatę to dobrze wrócić z impry i od razu zacząć dźwiganie zespołów głośnikowych, kabli cd itp itd. dobrze leczy kaca a i rachunek za wzmacniacz będzie lżejszy bo głównym celem będzie przetrwać dzień...a jak refleksja nadejdzie przy niedzieli to i dźwięk znowego klocka nerwy ukoi i wynagrodzi jazdę do końca życia autobusem no i od razu można się na meszy wyspowiadać...czyli idealnie :-)))

a jedyne co jest sensowne poradzić to to aby nie ulrgać fascynacji chfili bo tu nie chodzi o jeden numerek ino o związek na pare lat i po co się potem męczyć i kończyć kosztownym rozwodem na allegro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście porównywałem luxmana L505 za 17 000 zł.ze wzm.yaqin b 100 po tuningu(tj.wymianie lamp i wstawienie srebrnego okablowania)mój sprzęt to ,2,5drożne kolumny AKUSTYKA na revelatorach scanspeakach oraz cd cambrigde audio 840 C,luxman przepadł z kretesem i nie tylko w zakresie sterofonii ,namacalności średnicy,neutralności,wspaniałych wysokich tonów-świetnie słyszalnych ale nie syczących tak jak w luxmanie i uwaga największa niespodzianka-wspaniały,potężny,dynamiczny i RÓŻNOBARWNY bas,takiego basu,takiej klasy basu jeszcze nie słyszałem-rewelacja-każdego ,co niewierzy zapraszam na odsłuch u mnie w domu(mój nr tel.501-735-275 ,mieszkam w łódzi)ale yaqin kosztuje tylko 2 500 zł-jedynie ,co mnie zraża do lamp to same lampy a konkretnie ich parowanie,mniejsza trwałość,kiedyś może i dostępność-pozdrawiam wszystkich i dziękuję za wpisy i rady

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23031970 - przepraszam ze sia wtracam - ale czy ten odsluch to porownanie luxmana vs yaqin - odbywalo sie moze w Czerstochowie? na kolumnach jmlab mini utopia? - bo jesli tak to.... kolega sie musi jeszcze troszke doswiadczenia nabrac zanim zacznie tak radykalne opinie glosic - zwlaszcza ze sprzet totalnie nie spasowany a akustyka fatalna - pokoj z 9m2 w ktorym luxman sie ledwo miesicil nie mowiac o jmlab a ze o dzwieku nie wspomne ... w innym zestawieniu i warunkach ten luxman zagralby bardzo dobrze - on nie jest mistrzem swiata ten wzmak - ale nie jest zly!!!

 

Ps. przepraszam za brak polskich znakow - system

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ta co sie dziwic... zestawic cokolwiek z czymkolwiek i ma grac bo kosztuje ... ta "audioflie"...

ta iwanicki powietrze mu zaszkodzilo - czestowchowskie - ale ci podpowiem moze kiedys ci sie przyda to, w co watpie - z utopia to 550 w a klasie by zagrala ale nie potezna integra w kalsie AB - daj 505u np. dynaudio, atc - taka integra musi miec jakies "obciazenie" aby zaczac grac "prwidlowo" ale wy wiecie lepiej chlopaki - wiec sie juz nie wymadrzam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

częstochowa często wyjmuje i plebania pełna...tam to "cuda" z definicji. ja chińszczyzny słuchałem tylko w ramach AdvanceAcoustic ( czy jakoś tam ) jak kolega kupował 2 monobloki po 400 W i przedwzmacniacz z procesorem za 9 tysi to mi aż żal D... ścisnął że za taką kasę takie kloce wszystko duze ciężkie i piekne i nagłaśnia salon prawie 1000 m3, ale jak posłuchałem na trzeźwo to "rzaneta" lekko ujmójąc...ale w oparach koncert nie powiem robił wrażenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.