Skocz do zawartości
IGNORED

Starszy NAD czy nowszy Rotel?


Ekhangel

Rekomendowane odpowiedzi

IGNAC, 2 Kwi 2009, 16:43

>

>takie wpisy mnie rozbrajają ! a kolega śledził aukcję do konca ? za ile poszedł, bo ja wiem, i

>napewno nie za 300 zł.

 

poza tym cena serwowana na allegro nie musi odpowiadać faktycznej ich wartości. Wystarczy przeczytać w aukcji BCM a już mamy pewnośc, że nad ceną odpowiednio pracuje sztab kolegów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rotel 06

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

nad 542

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

no i co ?????? rotel jest zajebisty a NAD kupa ???:) ludzie nie róbcie z siebie pajaców !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o co Ci (up) właściwie chodzi? Kto tu mówi, że NAD to kupa, i po co dajesz te aukcje jakiegoś allegrowicza, który chyba przeczytał gdzieś wartość NADa C542 sprzed ładnych kilku lat? Chodzi o specyfikacje techniczne? Ja tu w NADzie nie widzę nic specjalnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o wpis kolegi Sittek. pisze że nada 541 by nie brał, bo co to za HIEND za 300 zł (choc do konca nie wiedział za ile pojdzie) a pisze pozniej ze rotel 06 to dobry wybór. zdyskwalifikował nada a wyniósł na piedestały rotela, choc są to CDeki z tej samej półki cenowej, choc rotel 06 jest nowszy, bo po nadzie 541 był 541i a teraz 542. dla mnie takie porownanie to uproszczenie nie znając dokładnie specyfiki tych produktów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha i kolega Sittek pisze ze takimi aukcjami stoja kolesie :)

to proszę Cię bardzo Sittek, składam konkretną propozycje ! :

 

skoro taki NAD nie jest warty 600 zł tylko 300 zł to kupię 10 sztuk za 350 zł jak mi takie znajdziesz. oby były sprawne i nie skopane wizualnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On po prostu zaznaczył, że ten c541 to żaden hi-end, co chyba było wiadomo od początku. Nie powiedział, że ten sprzęt jest zły, wskazał tylko na debilny opis aukcji, co jest zresztą typowe na allegro. RCD-06 to też żaden hi-end. Ryzykowałbym jednak ze stwierdzeniem, że c541 gra lepiej od Rotela - choć może i tak jest? Teoretycznie nie powinno, ale nigdy nie porównywałem tych dwóch playerów, ba - nigdy nawet nie słuchałem NAD'a.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IGNAC, 3 Kwi 2009, 17:10

 

Czepiasz się gdyż sam posiadasz tego NAD-a. Jak ochłoniesz to zrozum,że nie wypowiadałem się źle na temat tego odtwarzacza. Uważam,że stanowi podobną klasę jak inne w tej samej cenie. Opis brzmienia swojego NADa, którego posiadasz identycznie przyrównałbym do swojego Denona. Takie same odczucia. Więc albo przypadek albo jest to norma w tej samej klasie cenowej. Dobrze dobrane pozostałe elementy podbijają jeszcze ich wartość. I wcale nie zachwalam Rotela.

 

A aukcję zdyskwalifikowałem jak to piszesz ponieważ gość pitoli głupoty i dodatkowo pisze,że ".....Wspaniałe brzmienie, porównywalne ze sprzętem z najwyższej półki. Na wyjściach najlepsze na świecie wzmacniacze operacyjne ....". Za 600 złotych to rewelka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego sittek, pomijam twoje wywody co do ceny i tego hiendu .... skąd wiesz ze rotel 06 gra lepiej niz nad 541 ??!! :) poleciłes koledze zakup rotela bo opis na aukcji NADA był przesadzony. czy jestes wiec pewnien swojej propozycji ? NIE. zrobiłes to na czuja nie słuchając tych dwóch CDeków. ile kolega dał za tego rotela ? napewno nie 300 zł. wydał jakiś większy grosz. a moze byłoby lepiej gdyby kupił NADA ? tego nie wiemy. staram się wydawać opinie wtedy kiedy mam z czyms doczynienia. widze TY wydajesz na czuja. hmmm ... obys nigdy nie trafił na kogoś po drugiej stronie kto sluchał a nie tylko kierował się odczuciami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a NADA kupiłem bo zgrał mi sie w systemie. co ciekawe słuchalem NADA w systemie kolegi i juz mnie nie zachwycił. u mnie zestroił sie z resztą bardzo dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjąłem ten wybór ze świadomością ryzyka, ale braterstwo marek + pilot + zaje... wygląd + TEORETYCZNIE lepsze brzmienie ( czemu potwierdzić nie mogę ) + bardzo okazyjna cena 1100 zł przechyliły szalę na RCD-06.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

IGNAC, 4 Kwi 2009, 08:39

 

>a NADA kupiłem bo zgrał mi sie w systemie. co ciekawe słuchalem NADA w systemie kolegi i juz mnie

>nie zachwycił. u mnie zestroił sie z resztą bardzo dobrze.

 

Trochę mnie nie było.IGNAC masz problemy ze sobą czy co?

Unosisz się, gdyż raczyłem skrytykować aukcję i opis budżetowego sprzętu. Tym razem trafiło na NADa którego posiadasz. Nie bierze tego tak do siebie. jeśli zgrał Ci się w systemie to tylko się cieszyć. Nigdzie nie napisałem, że dźwięk NADa mi się nie podoba. Nie podobała mi się ta prezentacja sprzętu. Wyluzuj bo jeszcze tyle sprzętu jest do wysłuchania. I pretensje miej do gościa a Allegro a nie do mnie bo to on ci sprzęt ośmieszył.

 

Poza tym nie ośmieszaj się takim zwrotem "....pisze że nada 541 by nie brał, bo co to za HIEND za 300 zł (choc do

>konca nie wiedział za ile pojdzie)...."

 

To znaczy gdyby dzięki kolegom z BCM poszedł nawet za 3000 zł to byłby HIEND ??????? Bez komentarza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za pozno zauwazylem ten watek wiec sugerowac nie moge ale sugerowalbym uzbierac troche wiecej pieniedzy i kupic pioneer pd d9. Dobrze nagrana muzyka klasyczna na SACD ma wyraznie slyszalna przewage nad CD.

 

Do wielbicieli NAD 541i i 542. 541i i wiekszosc 542 ma wadliwy uklad czytania plyt (rf level). Nalezy go zmodyfikowac nastepujaco:

 

1. zmienic resistor R227 z 100R na jumper wire czyli 0 rezystancji.

2. " resistor R103 i R104 z 20K na 15K.

3. " resistor R218 z 15K to 47K.

4. " kondensator C221 z 0.1uF na 3900 pF.

 

Z tanich NAD'ow moim zdaniem akceptowalne sa tylko 542 z modyfikacjami albo 541i z jeszcze wiekszymi modyfikacjami bo oba maja HDCD.

 

pozdrawiam,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vik, 4 Maj 2009, 09:22

Powiedz z łaski swojej, co uzyskamy, dzięki takim modyfikacją?

Przestrzeń, brak mulenia, czy może bezawaryjne czytanie płyt?

Pozdrawiam

Piotr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys uzytkowalem 2 rozne NAD-y (odtwarzacze) i 2 rozne CDP Rotela. Roznica w jakosci dzwieku nie jest kluczowa. Ale jest cos, co zdecydowanie mnie rozczarowalo w NADach - awaryjnosc. Oba NAD-y po jakims czasie zaczely miec klopoty z czytaniem niektorych plyt i sprawa sie poglebiala. Poczatkowo pomagalo jakies czyszczenie szkielka czytnika ale pozniej to juz coraz gorzej. Rotele tej przypadlosci w ogole nie mialy.

 

pzdrw

 

soso

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę swoje trzy grosze. Otóz kilka lat temu kupowałem w komisie wzmacniacz - odsłuchiwałem NAD-a 314 oraz Rotela RA-840BX2. Wynik? Otóz Rotel wręcz zmiótł z ziemi NAD-a detalicznością, dynamiką, wybrzmieniem góry i basu. NAD w porównaniu z Rotelem grał bardzo miękko z mocno wyeksponowaną średnicą - relaksujące i wręcz senne brzmienie. Rotel to przy nim rozbójnik. W efekcie Rotel pozostał u mnie do dziś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

<><

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak w kwestii samodouczenia się - w którym miejscu RCD-06 ma ten dekoder?

RCD-02, (podobnie jak droższy RCD-1072) mają przetwornik CA Burr Brown PCM 1732U ze zintegrowanym dekoderem HDCD i diody na obudowie sygnalizujące zadziałanie tegoż.

Natomiast z tego co mi do tej pory wiadomo w RCD-06 jest też BB, ale PCM 1716, który tego dekodera już nie ma. Również na obudowie usunięto wskaźnik sygnalizujący jego działanie.

Więc

 

"Violet, 27 Mar 2009, 17:28

 

>A Rotel RCD 06 dekoder HDCD."

 

jak to jest z tym HDCD w RCD-06?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Naim: DAC/TP XPS (+ CA CXC) + NAC 282/TP DTCap/NAP 250-2 + Lipinski L-707 + Target Audio MR70B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asmon, 6 Maj 2009, 09:51

 

Troszke sie wtrącę.

Hej Kolego. Właśnie oczekuję na Rotela RA-972. Jaki byś polecił do niego CD, oczywiście rotela? Czy szukać czegoś z nowej serii czy poszukać ze starej? Słyszałem dobre opinie o modelu 991.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sittek, 6 Maj 2009, 13:13

 

Cześć Sittek. Na pewno poleciłbym Ci RCD-971 - będzie fajnie grać i do tego wyglądać :-)

Chociaż z kolei 991 (sam go mam i uważam, że to świetna maszyna) jest w pełni zbalansowany, ma XLR-y i w przyszłości gdybyś zmieniał integrę na dzielony wzmacniacz - oczywiście zbalansowanego Rotela:), byłby jak to kiedyś mówili - na wyrost... :)

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Naim: DAC/TP XPS (+ CA CXC) + NAC 282/TP DTCap/NAP 250-2 + Lipinski L-707 + Target Audio MR70B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asmon, 6 Maj 2009, 14:07

 

Dzieki za podpowiedź. Po przybyciu wzmacniacza w Klubie opiszę swoje wrażenia.

ps. dzięki za wprowadzenie w Rotela :) jest super, a pewnie będzie jeszcze lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asmon, 6 Maj 2009, 14:07

 

>Chociaż z kolei 991 (sam go mam i uważam, że to świetna maszyna) jest w pełni zbalansowany,

>ma XLR-y i w przyszłości gdybyś zmieniał integrę na dzielony wzmacniacz - oczywiście

>zbalansowanego Rotela:)

 

niestety ten CD nie jest w pełni zbalansowany bo ma tylko 2xPCM63 - a to są układy mono - czyli ma tylko sztuczną symetryzację na wyjściu podobnie jak preamp RC-995

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli po jednym PCM63 na kanał - może na skróty pójdę, ale czy "dual mono" nie daje w efekcie stereo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Naim: DAC/TP XPS (+ CA CXC) + NAC 282/TP DTCap/NAP 250-2 + Lipinski L-707 + Target Audio MR70B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 lata później...

Za pozno zauwazylem ten watek wiec sugerowac nie moge ale sugerowalbym uzbierac troche wiecej pieniedzy i kupic pioneer pd d9. Dobrze nagrana muzyka klasyczna na SACD ma wyraznie slyszalna przewage nad CD.

 

Do wielbicieli NAD 541i i 542. 541i i wiekszosc 542 ma wadliwy uklad czytania plyt (rf level). Nalezy go zmodyfikowac nastepujaco:

 

1. zmienic resistor R227 z 100R na jumper wire czyli 0 rezystancji.

2. " resistor R103 i R104 z 20K na 15K.

3. " resistor R218 z 15K to 47K.

4. " kondensator C221 z 0.1uF na 3900 pF.

 

Z tanich NAD'ow moim zdaniem akceptowalne sa tylko 542 z modyfikacjami albo 541i z jeszcze wiekszymi modyfikacjami bo oba maja HDCD.

 

pozdrawiam,

Witam , właśnie kupiłem NAD C541i i ma on takie dziwne zagrywki że raz czyta płytę idealnie i i daję ytwór dalej i dalej i i jest dobrze a czasami czyta dobra idealna płyte bardzo długo , a nie raz stara porysowana lata jak oryginał nawet sekundy nie czekam na następny utwór , myslałem że to laser , ale jak zobaczyłemże podarciuchy czyta niektóre to wykluczam laser , bo laser to raczej na podartych płytach by nie poszedł wcale , a ten sie wygłupia , co to może być ? czy to to co napisałeś trzeba wymienić ? pozdr,,

 

Witam , właśnie kupiłem NAD C541i i ma on takie dziwne zagrywki że raz czyta płytę idealnie i i daję ytwór dalej i dalej i i jest dobrze a czasami czyta dobra idealna płyte bardzo długo , a nie raz stara porysowana lata jak oryginał nawet sekundy nie czekam na następny utwór , myslałem że to laser , ale jak zobaczyłemże podarciuchy czyta niektóre to wykluczam laser , bo laser to raczej na podartych płytach by nie poszedł wcale , a ten sie wygłupia , co to może być ? czy to to co napisałeś trzeba wymienić ? pozdr,,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Ja w swoim 541i zrobiłem tak jak pisał vik i wrzuciłem płytę której nie widział cd a po modyfikacji widzi płytę i nie przeskakuje na żadnym z utworów. Co do dźwięku to na moje ucho różnica jest w basie minimalna ale jest jakby niższy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nada 541i. jestem zadowolony jak na wydane pieniądze. góra jest czytelna ale nie przekracza poziomu przy ktorym mozna powiedziec ze jest ostra (choc u mnie revelator nigdy jeszcze ostro nie zagał :)). bas ma fajny punkt i ciezar, ale nie schodzi zbyt nisko, niestety. srednica jakby lekko wypchana ale nie jest krzykliwa, taka poprostu podana na tacy. ogolnie sprawia wrazenie duzej neutralnosci i szybkosci. mechanika pracuje OK, czyta wszystkie płyty, ktore nadają sie oczywiscie do odczytu ! 541 w stosunku do 541i ma gorsze zasilanie i nie ma burr brown ale mysle ze jak kipisz za ok 500 zł bedzie to very good choice

 

541 jest takze na burr- brown, różnica jest w napędzie, modele z dopiskiem ''i ''posiadają Sony, bez- Sanyo. Posiadałem obydwa i dziękowo na mój gust lepszy jest ten bez i jednak miewa problemy z napędem .Jeśli chodzi o Rotel to 951 jest taki sobie, duzo lepszy 971. Arcam 73 to dobry cd , jednak na dłuższą metę trochę nudny. Nady nie są natomiast 100% uniwersalne, trzeba odpowiednio dobrac reszte toru a odwdzieczą się fajnym brzmieniem, zaznaczam - wszystkie wymienione cd -ki posiadałem.

 

Witam , właśnie kupiłem NAD C541i i ma on takie dziwne zagrywki że raz czyta płytę idealnie i i daję ytwór dalej i dalej i i jest dobrze a czasami czyta dobra idealna płyte bardzo długo , a nie raz stara porysowana lata jak oryginał nawet sekundy nie czekam na następny utwór , myslałem że to laser , ale jak zobaczyłemże podarciuchy czyta niektóre to wykluczam laser , bo laser to raczej na podartych płytach by nie poszedł wcale , a ten sie wygłupia , co to może być ? czy to to co napisałeś trzeba wymienić ? pozdr,,

 

Witam , właśnie kupiłem NAD C541i i ma on takie dziwne zagrywki że raz czyta płytę idealnie i i daję ytwór dalej i dalej i i jest dobrze a czasami czyta dobra idealna płyte bardzo długo , a nie raz stara porysowana lata jak oryginał nawet sekundy nie czekam na następny utwór , myslałem że to laser , ale jak zobaczyłemże podarciuchy czyta niektóre to wykluczam laser , bo laser to raczej na podartych płytach by nie poszedł wcale , a ten sie wygłupia , co to może być ? czy to to co napisałeś trzeba wymienić ? pozdr,,

 

Prawdopodobnie laser do wymiany - wczytuje dłuzej płyty

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.