Skocz do zawartości
IGNORED

referencyjne, testowe plyty -> download


xajas

Rekomendowane odpowiedzi

dekoracja:

 

>pewnie, że jest złodziejem. przecież ukradł płytę. nic tu nie da relatywizowanie. definicja

>kradzieży jest taka sama od wieków.

 

A mógłbyś ją przypomnieć? Szczególnie w tej wersji, która już wieki temu uwzględniała kopiowanie nagrań? ;)

 

> można przecież kupić płytę i potem iść na koncert.

 

Przeczytaj (ze zrozumieniem) przedostatni akapit wpisu, na który odpowiedziałeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zależy ci na poprawności logicznej i prawnej to warto w sumie się zastanowić.

 

1. samo ściągnięcie plików audio z netu nie jest w Polsce przestępstwem.

2. udostępnianie czegoś w domu (kochance, żonie) odbywa się w ramach dozwolonego użytku.

3. powinieneś się trzymać powyższych 2 argumentów w dalszej dyskusji a nie powoływać na dziecinne "niechęć do kupowania płyt w ciemno", "brak czasu" itepe.

 

dla mnie (ale moralnie, nie prawnie) ściąganie to kradzież, budzi niesmak i zgorszenie. gdyby historia, którą przytoczyłeś była jeszcze typowa! typowa jest taka, że ściąga się i daje wszystkim w koło a na koncert nie idzie (bo szkoda 20, 50, czy 150 pln).

jeszcze być może jestem w stanie przyklasnąć na ściąganie jakiś super niedostępnych rzeczy, bo jak inaczej je zdobyć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dekoracja:

 

> 3. powinieneś się trzymać powyższych 2 argumentów w dalszej dyskusji

 

To, jakich argumentów się trzymam, to mój wybór i moja sprawa. Te proponowane przez ciebie niczego nie wnoszą.

 

> a nie powoływać na dziecinne

>"niechęć do kupowania płyt w ciemno", "brak czasu" itepe.

 

To są bardzo sensowne argumenty. Płyt potencjalnie wartych poznania każdy ma sporo, a nie sposób przesłuchiwać ich po kolei w empiku, nie ma też sensu kupowanie ich wyłącznie po to, by sprawdzić czy warto kupić. Zauważam tu znaczną przewagę ściągania.

 

> gdyby historia, którą przytoczyłeś była jeszcze typowa!

 

Typowa czy nie, zastanów się jakie są skutki takiej "kradzieży" dla artysty.

 

>jeszcze być może jestem w stanie przyklasnąć na ściąganie jakiś super niedostępnych rzeczy, bo jak

>inaczej je zdobyć?

 

Chwilę wcześniej pisałeś, że "nic tu nie da relatywizowanie". Co za hipokryzja! ;-P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na polskie realia wynagrodzeń płyty powinny kosztować 5 - 10zł/szt., wtedy by się nikomu nie chciało bawić w ściąganie i przegrywanie na CD-R. Kto normalny wyda miesięcznie 100zł na płyty przy zarobkach 1000zł? To ma się ktoś całkowicie od kultury odciąć ? Przecież radio i telewizja puszczają komercyjną papkę. Straszne mi to złodziejstwo ściągać 20-letnie nagrania, które dla obecnego słuchacza i obecnego rynku są nic nie warte.

 

Dochodzi jeszcze jedna sprawa. Co z tego, że kupimy naszą ulubioną 20-letnią płytę, nabieramy prawo do kopiowania na własny użytek, skoro wydanie jest zremasterowane (czytaj spaprane) pod obecne oczekiwania ludzi. A obecny słuchacz to osoba w autobusie ze słuchawkami-pchełkami i jego oczekiwania mają się nijak do audiofilskich potrzeb realizacji nagrań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z takimi "wrzutami" i "youtubami" ?

Przecież cały czas, powszechnie dostępne są tam nagrania i filmy. Co prawda w kiepskiej jakości, ale jednak. Na jakiej podstawie prawnej działają te serwisy ?

Moim zdaniem to jest darmowa reklama dla artystów podobnie jak ściąganie plików. W końcu kasę to oni zarabiają na czym innym. Polscy "artyści" zarabiają na pokazywaniu tyłka, a zagraniczni i tak tylko odcinają kupony od sławy. Nie umrą z głodu z powodu ekspansji internetu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teo, 29 Lis 2009, 22:25

 

>dekoracja:

>

>> 3. powinieneś się trzymać powyższych 2 argumentów w dalszej dyskusji

>

>To, jakich argumentów się trzymam, to mój wybór i moja sprawa. Te proponowane przez ciebie niczego

>nie wnoszą.

>

>> a nie powoływać na dziecinne

>>"niechęć do kupowania płyt w ciemno", "brak czasu" itepe.

>

>To są bardzo sensowne argumenty. Płyt potencjalnie wartych poznania każdy ma sporo, a nie sposób

>przesłuchiwać ich po kolei w empiku, nie ma też sensu kupowanie ich wyłącznie po to, by sprawdzić

>czy warto kupić. Zauważam tu znaczną przewagę ściągania.

>

>> gdyby historia, którą przytoczyłeś była jeszcze typowa!

>

>Typowa czy nie, zastanów się jakie są skutki takiej "kradzieży" dla artysty.

>

>>jeszcze być może jestem w stanie przyklasnąć na ściąganie jakiś super niedostępnych rzeczy, bo jak

>>inaczej je zdobyć?

>

>Chwilę wcześniej pisałeś, że "nic tu nie da relatywizowanie". Co za hipokryzja! ;-P

 

niby wszystko u Ciebie się trzyma kupy, ale nie wiem do czego zmierzasz. skoro przyznałem Ci rację to mógłbyś chociaż to zauważyć lol

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, takie dyskusje są jałowe, zwłaszcza gdy dochodzi dziurawe prawo, upośledzony naród itd. Są przykłady na to i na tamto, można podawać statystyki ilu tylko sprawdza czy warto kupić, ilu regularnie kradnie itd. To prowadzi do nikąd, bo w takiej sytuacji każdy wybierze sobie argumenty które mu pasują.

Uważam że każdy powinien nie oglądać się na innych, na to co robi ogół, tylko zapytać samego siebie - kradnę czy nie. Czym kradzież mała różni się od kradzieży dużej. Itd. Ja mam jednoznaczne stanowisko i ponieważ jest zgodne z moim sumieniem, mówię wszystkim - nie kradnij nigdy, bo zrównujesz się z tymi którzy ciebie okradają, zgadzasz się na to, żeby kradli, kłamali itd. Nie masz moralnego prawa wytykać im tego, że robią źle - i o to właśnie im chodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dawniej ludzie wiedzieli mało, ale to „mało” poruszało do głębi ich serca. Dzisiaj ludzie wiedzą wiele, ale to „wiele” porusza ich tylko powierzchownie i karykaturalnie."

Søren Kierkegaard

 

Tak naprawdę nie potrzebujemy wielu płyt do słuchania. Stać każdego aby kupić sobie kanon.

 

...i jeszcze to:

"...wywaliłem kieszenie, żeby zobaczyć, ile mam pieniędzy. Było tego chyba ze trzy dolary i siedemdziesiąt pięc centów. Nigdy przedtem nie kupiłem jeszcze żadnego longplaya, ale wiedziałem, że muszą być drogie, bo przeważnie kupowali je tylko dorośli. Spytałem kasjera, ile kosztuje.

"Ta szara w pudełku? Pięć dziewięćdziesiąt pięć". Szukałem tej płyty ponad rok i nie miałem zamiaru rezygnować. Powiedziałem mu, że mam tylko trzy dolary siedemdziesiąt pięć. Pomyślał chwilę i powiedział: "Używamy tej płyty do demonstrowania gramofonów wysokiej klasy. Nikt nigdy nie kupuje takich płyt. Jeśli naprawdę tak ci na niej zależy, to chyba możesz ją wziąć za trzy siedemdziesiąt pięć". Byłem zachwycony. Mieliśmy w domu prawdziwy gramofon niskiej klasy – Deccę."

Frank Zappa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M.B., 30 Lis 2009, 20:25

 

A czy nie jest kradzieżą, jak ludzie muszą delikatnie mówiąc "pracować" za minimalną krajową w szkodliwych warunkach ? Ze strachu, że innej pracy nie znajdą w swoim wieku. To nie jest wyzysk i choroba społeczna ? Ściąganie jakichś tam 20-letnich nagrań nie ma żadnego znaczenia dla moralności, porządku i bezpieczeństwa świata. Są gorsze sprawy, problemy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M.B.:

 

>takie dyskusje są jałowe

 

Oczywiście, że jałowe. I bez sensu. Ale jakże miło można sobie przy ich okazji potrollować! ;)

 

> zwłaszcza gdy dochodzi dziurawe prawo

 

Prawo nie jest dziurawe; prawo jest po prostu niedostosowane do nowej rzeczywistości. Ludzie kopiowali nagrania i będą to robić, nawet gdy prawo tego zabroni (odnoszę jednak wrażenie, że od takich akurat pomysłów się odchodzi). Prawo (tzn. władza ustawodawcza) musi uwzględnić ten fakt i zaproponować rozwiązania, które usankcjonują ściąganie przy zapewnieniu odpowiedniego wynagrodzenia posiadaczom praw do utworów. Nie wiem, może miesięczna opłata? Czas pokaże, na jakim pomyśle stanie.

 

> upośledzony naród itd.

 

Bez przesady. Czasami (jak w przypadku ściągania) "system" nie nadąża za rzeczywistością, czasami przepisy nie odpowiadają realiom (patrz np. liczne przypadki bezsensownych ograniczeń prędkości na polskich drogach), obrażanie "narodu" to stanowczo zbyt duże uproszczenie.

 

>Uważam że każdy powinien nie oglądać się na innych, na to co robi ogół, tylko zapytać samego siebie

>- kradnę czy nie. Czym kradzież mała różni się od kradzieży dużej. Itd. Ja mam jednoznaczne

>stanowisko i ponieważ jest zgodne z moim sumieniem, mówię wszystkim - nie kradnij nigdy

 

Zaraz, to w końcu nie należy oglądać się na innych, czy też tych "innych" z zapałem ewangelizować?

 

Pozdrawiam ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytajcie to

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) link z forum diyaudio.pl To może w jakimś stopniu usprawiedliwiać ściąganie płyt przed zakupem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teo -

Ten naród jest tak upośledzony że nic mu juz nie pomoże. Nie ten jeden, ale co to za pocieszenie. Jeszcze raz - to co robią inni nie jest usprawiedliwieniem, to jakie jest prawo nie jest usprawiedliwieniem. Po prostu zostają tu przeważnie złodzieje, ci którzy uważają że im się coś należy od państwa, a w sumie od innych i ci którzy usprawiedliwiają tym co robią inni swoją marność. Inni wyjeżdżają. Nie piszę o wszystkich, ale o tendencji, która jest tak powszechna, że jestem w pełni przekonany że ten naród jest głęboko upośledzony i nie ma specjalnych widoków, żeby to się mogło poprawić - żadnego lekarstwa. Tyle w ramach odpowiedzi, bo o kradzieży i jej usprawiedliwianiu napisałem wcześniej co miałem do napisania.

 

jamelo -

Samochody też robią coraz gorsze, może pora zacząć je kraść żeby sprawdzić przed zakupem, czy do czegoś się nadają?

 

 

A co do głównego tematu tego wątku - byłoby jak najbardziej wskazane gdyby producenci udostępniali bezpłatnie fragmenty wszystkich nagrań, w pełnej jakości, bez żadnej kompresji, czy całe nagrania przerywane czymkolwiek np. co 15 sekund - wystarczające do sprawdzenia jakości nagrania i samej muzyki. Koszt prawie żaden, a odpadła by większość wymówek. Oczywiście prawie nikt nie byłby zainteresowany ściąganiem tego, ale dla zasady, gdybym prowadził wytwórnię, na pewno bym tak robił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

tak dla podtrzymania ducha tego wątku (szczególnie jedo początków)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

flac`ki i ape płyt Telarca

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M.B. Może pomyślisz o nowym wątku ewangelizacyjnym? Możesz obrażać siebie ale nie życzę sobie byś nazywał mnie upośledzonym,to też jest PRAWNIE zabronione, temat ściągania z netu jest ostro skorelowany z cenami płyt a to już temat rzeka-pytanie kto bardziej okrada wykonawców-wytwórnie, sieć sprzedaży czy internauci?warto przyjrzeć się casusowi udostępnienia płyty Radiohead In Rainbows i wynikom finansowym jakie przyniosła zespołowi ta akcja przy udostępnieniu legalnym młodym ludziom świetnej muzyki za sumy na kt ich stać a że nie zarobiły na niej przy okazji tłumy ,,fachowców" od sprzedaży/np.właścicieli sklepów/ żerujących od dziesięcioleci na naszej miłości do muzyki to...przejaw normalności i być może wreszcie nowego ,głęboko moralnego podejścia do problemu dystrybucji muzyki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie sprawy:

1- muzycy Radiohead, Blur i wielu innych na wyspach opowiadają się za swobodnym i bezpłatnym ściąganiem każdej muzy z netu, gdyż ich zdaniem daje to wielkie zyski zarówno wspomnianym muzykom, jak i producentom. Przypomnijmy iż w wyniku badań okazało się że w największym stopniu ludzie "spłacają" ściągnięte darmo pliki kupując bilety na koncerty. Do tego zakup płyt które się spodobały i ktos chce mieć oryginał. W tym sensie takie ściąganie muzy z netu niczym nie różni się od słuchania radia. Do tego pamiętajmy że sciągniętą płytę firmy Sony ludzie wypalaja na czystej płycie CDR SONY, na nagrywarce SONY i potem odtwarzają na odtwarzaczu CD SONY.

2- temat ściągania płyt Cd, licencji, kosztów itd. sam się powoli rozwiązuje, gdyż płyty CD znikaja powoli z rynku. Nikt z młodych ludzi na świecie nie wie juz praktycznie co to takiego płyta CD, ludzie ściągają pliki z netu i tu tylko w gestii producentów czy i w jaki sposób za to zapłacą. płyty CD i tak juz nikt nie kupi, ludzie przesiedli się juz na SACD i vinyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy ma ktoś może linka do archiwów z płytą:

Tom Russell

The Man From God Knows Where

Nie zauważyłem jej w tym wątku. Jeśli linki "nie przechodzą" już w samym wątku, prosiłbym o wiadomość PW.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ndAudio, 14 Sty 2010, 09:51

 

1.Do tego pamiętajmy że sciągniętą płytę firmy Sony ludzie wypalaja na czystej płycie

>CDR SONY, na nagrywarce SONY i potem odtwarzają na odtwarzaczu CD SONY.

 

2.temat ściągania płyt Cd, licencji, kosztów itd. sam się powoli rozwiązuje, gdyż płyty CD znikaja

>powoli z rynku. Nikt z młodych ludzi na świecie nie wie juz praktycznie co to takiego płyta CD,

>ludzie ściągają pliki z netu i tu tylko w gestii producentów czy i w jaki sposób za to zapłacą.

>płyty CD i tak juz nikt nie kupi, ludzie przesiedli się juz na SACD i vinyle.

 

1. to jakaś gruba brednia.

2. to się uśmiałem. gdzie ty tych młodych spotykasz, co nie wiedzą czym jest cd? kto się przesiadł na SACD? podaj porównanie sprzedaży cd i sacd (i winyla)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim polecam film o ,,prawach autorskich,, to pierwszy part-

 

 

 

a jak ktoś nie chce całego to podsumowanie

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obserwuję tę dyskusję jakiś czas i tak sobie myśle,że nie ma innej alternatywy niż ściąganie plików z netu; "praw fizyki pan nie zmienisz i nie bądż pan głąb" mam nadzieję,że będzie to można czynić legalnie w ramach niskiego abonamentu,odpadną przecież olbrzymie koszty dystrybucji,tłoczenia itp.taki genialny i biedny Janko Muzykant wykupi sobie serwer i będzie zgarniał czysty,bez żadnych pośredników zarobiony szmal za swoje pitolenie.

tak się zastanawiam również nad moralnymi kwestiami piractwa ,hmmm ,przepraszam ,a ty Gościu o nienagannej antypirackiej tożsamości nigdy ,ale to przenigdy nic nie ściągnąleś nielegalnie ,jeżeli tak to owszem masz prawo cisnąć w nas kamień swojej uczciwości,ale przypomnij sobie dobrze!!!!

ps.ostatnio okradam Szopena,może ktoś zna jego konto chciałem uspokoić sumienie i zapłacić mu trochę

ps2 mój małoletni też ostatnio został piratem skopiował(jak mniemam nielegalnie)nuty hymnu polskiego do zeszytu nutowego, zastanawiam się czy nie poinformować organu!??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna coś próbować udowodnić doprowadzając sprawę do absurdu,co niniejszym swiadomie czynię,a czy ów artysta przypadkiem nie okrada SZopena i jego spadkobierców czerpiąc korzyści materialne i wykorzystując jego geniusz nie płacąc nic nikomu

chodzi mi oto , że nie wszystko jest czarne i białe i tak na prawdę to warto wydać parę groszy i zapłacić artyście ,ktorego cenimy, ale też nie można w czambuł potępiać ściągania mniej lub bardziej legalnego z internetu,trzeba to w miarę tanio i bezboleśnie zalegalizować

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już o tym,ale napisze jeszcze raz.Czemu nie było takich problemów jak kopiowało się setki płyt na kasetach lub szpulach magnetofonowych?Wtedy to nie było okradanie?Jakoś nikt nie protestował,a teraz?Płacz i zgrzyt zębów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość vasa

(Konto usunięte)

Zawsze jak czytam dyskusje o prawach autorskich zastanawia mnie dlaczego muzyk lub aktor czerpie zyski od każdej kopii swojego utworu i każdego publicznego wystawienia filmu podczas gdy inżynier, który zaprojektował most nie ma prawa do opłaty za każdorazowe przekroczenie rzeki przez artystę?

Takie pytanie można postawić w stosunku do wielu profesji twórczych. Dlaczego na wyjątkowe traktowanie zasłużyli w oczach prawodawcy jedynie nieliczni?

Pytanie postawiłem jak najbardziej poważnie. Może ktoś zna odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seventeen

Chopin czy inny Mozart naleza do( czy powinni należeć ) do domeny publicznej i każdy może grać, wydawać czy kopiować nuty ile komu się podoba. Współcześni artści z kolei powinni być właścicielami swojej twórczości. Oni a nie wytwórnie płytowe. I to oni powinni decydować, na jakiej licencji Common Creative wypuścić utwór. Czy chcą by można było grać sample, twórczo zmieniać kawałek przez innych czy wara od niego.

To nie mżonka. Wielu artystów już w ten sposób dystrybuuje swoją twórczość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stumm, 2 Lut 2010, 16:36

 

>Pisałem już o tym,ale napisze jeszcze raz.Czemu nie było takich problemów jak kopiowało się setki

>płyt na kasetach lub szpulach magnetofonowych?Wtedy to nie było okradanie?Jakoś nikt nie

>protestował,a teraz?Płacz i zgrzyt zębów.

 

może kiedyś chodziło o degradację brzmienia przy każdej kolejnej kopii. a teraz panie to można rąbać w domu setki kopii tanim kosztem. plus internet ułatwił dystrybucję. czyli dopiero w ostatnich dziesięcioleciach problem piractwa stał się bardzo dotkliwy dla wydawców.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.Tylko,że teraz każdy jest piratem,nawet ktoś kto skopiował płytę dla siebie a nie na handel.Płyty marnie się sprzedają i jakiś powód muszą znaleźć,najlepiej przywalić przeciętnemu Kowalskiemu bo tak najprościej.To wszystko się zaczęło jak muzyka stała się przemysłem,a przemysł ma przynosić zyski.Tu nie chodzi o muzykę tylko o kasę.Morze jak w końcu to wszystko się zawali,to pozostaną ci co będą tworzyć nawet za darmo,z potrzeby serca a nie zysku i wygodnego życia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm ? nie do końca wiem czemu ,ale majaczy mi gdzieś na granicy argumentów uliczny grajek,który swoje wynagrodzenie zbiera do kapelusza

"piroman" mam ogólne pojęcie jak to działa ;; cała działalność twórcza jest dobrem ogólnoludzkim,a nawet my prości zjadacze codzienności mamy w tym swój udział

sprawa jak zazwyczaj rozbija się o kasę i paradoksalnie ci którzy dają z siebie najwięcej najmniej o nią wołają

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trochę, a przyjdzie nam płacić za gwizdanie jakiegokolwiek utworu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon PMA 925R, Sony TA F690ES, ST-S590ES, NuBERT NuBox 360, AKG K550, Graham Slee Solo klon, BCL.

"Doświadczenie jest ostatecznym kryterium prawdy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazdy w swoim zyciu popelnia "piractwo" poznajac tym samym wartosc produktu, ktory w kolejnych wydaniach, wcieleniach moze juz kupi orginalny jesli tylko bedzie go stac, no chyba ze pogodzi sie z faktem braku pieniedzy i dla idei zostanie w tyle nie wiedzac co sie teraz wokol niego dzieje.

czy kazdy z nas zaczynal nauke "obslugi komputera" na legalnym oprogramowaniu?????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.