Jump to content
IGNORED

Pioneer PD-204+CA A300v2 + jakie kolumy?

Greg515

Recommended Posts

Witam wszystkich Forumowiczów !!!

po zapoznaniu się z dostępnymi wątkami i przemyśleniach, z prośbą o poradę się zwracam :).

Chciałem dobrać kolumny podłogowe - limit: 1100 PLN (niestety nieprzekraczalny). Nie rozważam monitorów, ponieważ w tym pułapie cenowym raczej nie znajdę czegoś z odpowiednim basem, poza tym ...standy, a to może wyjść grubo poza limit finansowy.

System jak w sekcji o mnie:

CD: Pioneer PD-204 - w przyszłości wymiana źródła lub zakup serwera muzycznego (gdy ceny serwerów osiągną normalność),

W: Cambridge Audio A300 V2.0 (poprzednio Diora AWS504),

K: Diora Polaris 120(podłogowe) - mam je od dziesięciu lat i czas na wymianę,

Wzmacniacz kupiłem około 2 tygodni temu i cały czas nasłuchuję :) ...nawet przy Polarisach wiele się zmieniło na plus.

W zasięgu (finansowym i preferencji) znalazły się takie wynalazki jak:

- Mission 33i (nowe) - niestety nie mam możliwości odsłuchu - jeżeli wybiorę to zakup allegro bo najtaniej,

- Tannoy F3 (nowe) - słuchałem na zestawie CA 540+CD, było ok (no może poza ilością basu ale to w porównaniu z KEF C7 które są poza limitem) tyle ze całkiem inne warunki (pomieszczenie/ustawienie), nie ukrywam ze po przestudiowaniu opinii z tego forum mam więcej wątpliwości,

- Acoustic Energy AE105SE (używane >5lat) - mam możliwość odsłuchu na moim sprzęcie i zakup w cenie poniżej 1000PLN,

- ...WASZE PROPOZYCJE :) - nie śpieszy mi się :)

Pomieszczenie ok 14m2, kolumny będą stały na krótszej ścianie (około 3m) w narożach pokoju w odległości od boków max.30cm i od tylnej ściany max.20-30cm (no w skrajnym przypadku +10cm do podanych odległości), osoba słuchająca usadowiona centralnie - odległość za głową do ściany: >1metra.

Oczekiwania od systemu:

- odsłuch przy niskim poziomie głośności - po podłączeniu CA do polarisów już się to nieco poprawiło w stosunku do poprzedniego wzmacniacza :)

- szerokie pasmo, dobrze kontrolowany bas, brak nalotów na wysokich tonach i ...co się jeszcze zmieści w tak tanim systemie :) - co do basu to wynika on z faktu ze cześć moich płyt nie było nagrywanych w wybitnych studiach i cierpi na tym dół pasma i selektywność instrumentów.

Generalnie chciałbym aby CA czuł się w pełni wykorzystany w systemie :) a Polarisy raczej tego nie gwarantują. Co do muzy to jak w "o mnie" a przykładami: Metallica, Sepultura, Hammerfall, Manowar, Anathema, AC/DC, Nightwish, Scorpions, The Prodigy, z muzyki innego pokroju to np: Marcus Miller.

Z góry dziękuję za wszystkie porady !!! :)

PS oczywiście odpowiem na wszelkie pytania, które mogą pomóc w powyższym.

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Witam ponownie !

bardzo bym prosił o poradę w powyższym temacie... :)

Dodatkowe uwagi na temat kabelków mile widziane :) (obecnie miedź beztlenowa i interkonekt za 15PLN) (limit 200PLN na okablowanie)

Z góry dzięki !

PS Acoustic Energy AE105SE ciągle w zasięgu... ale czy warto ?

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.