Skocz do zawartości
IGNORED

Pioneer PD-204+CA A300v2 + jakie kolumy?


Greg515

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Forumowiczów !!!

 

po zapoznaniu się z dostępnymi wątkami i przemyśleniach, z prośbą o poradę się zwracam :).

Chciałem dobrać kolumny podłogowe - limit: 1100 PLN (niestety nieprzekraczalny). Nie rozważam monitorów, ponieważ w tym pułapie cenowym raczej nie znajdę czegoś z odpowiednim basem, poza tym ...standy, a to może wyjść grubo poza limit finansowy.

 

System jak w sekcji o mnie:

CD: Pioneer PD-204 - w przyszłości wymiana źródła lub zakup serwera muzycznego (gdy ceny serwerów osiągną normalność),

W: Cambridge Audio A300 V2.0 (poprzednio Diora AWS504),

K: Diora Polaris 120(podłogowe) - mam je od dziesięciu lat i czas na wymianę,

Wzmacniacz kupiłem około 2 tygodni temu i cały czas nasłuchuję :) ...nawet przy Polarisach wiele się zmieniło na plus.

 

W zasięgu (finansowym i preferencji) znalazły się takie wynalazki jak:

- Mission 33i (nowe) - niestety nie mam możliwości odsłuchu - jeżeli wybiorę to zakup allegro bo najtaniej,

- Tannoy F3 (nowe) - słuchałem na zestawie CA 540+CD, było ok (no może poza ilością basu ale to w porównaniu z KEF C7 które są poza limitem) tyle ze całkiem inne warunki (pomieszczenie/ustawienie), nie ukrywam ze po przestudiowaniu opinii z tego forum mam więcej wątpliwości,

- Acoustic Energy AE105SE (używane >5lat) - mam możliwość odsłuchu na moim sprzęcie i zakup w cenie poniżej 1000PLN,

- ...WASZE PROPOZYCJE :) - nie śpieszy mi się :)

 

Pomieszczenie ok 14m2, kolumny będą stały na krótszej ścianie (około 3m) w narożach pokoju w odległości od boków max.30cm i od tylnej ściany max.20-30cm (no w skrajnym przypadku +10cm do podanych odległości), osoba słuchająca usadowiona centralnie - odległość za głową do ściany: >1metra.

 

Oczekiwania od systemu:

- odsłuch przy niskim poziomie głośności - po podłączeniu CA do polarisów już się to nieco poprawiło w stosunku do poprzedniego wzmacniacza :)

- szerokie pasmo, dobrze kontrolowany bas, brak nalotów na wysokich tonach i ...co się jeszcze zmieści w tak tanim systemie :) - co do basu to wynika on z faktu ze cześć moich płyt nie było nagrywanych w wybitnych studiach i cierpi na tym dół pasma i selektywność instrumentów.

 

Generalnie chciałbym aby CA czuł się w pełni wykorzystany w systemie :) a Polarisy raczej tego nie gwarantują. Co do muzy to jak w "o mnie" a przykładami: Metallica, Sepultura, Hammerfall, Manowar, Anathema, AC/DC, Nightwish, Scorpions, The Prodigy, z muzyki innego pokroju to np: Marcus Miller.

 

Z góry dziękuję za wszystkie porady !!! :)

 

PS oczywiście odpowiem na wszelkie pytania, które mogą pomóc w powyższym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie !

 

bardzo bym prosił o poradę w powyższym temacie... :)

Dodatkowe uwagi na temat kabelków mile widziane :) (obecnie miedź beztlenowa i interkonekt za 15PLN) (limit 200PLN na okablowanie)

 

Z góry dzięki !

 

PS Acoustic Energy AE105SE ciągle w zasięgu... ale czy warto ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.