Skocz do zawartości
IGNORED

Co nie ma wpływu na dźwięk w systemie ?


Kacperek

Rekomendowane odpowiedzi

Kacperek, 27 Mar 2009, 18:17

 

>No to już jest jakiś konkret :-)

bo ja o tych empetruchach tak dla podtrzymania razgaworki w tym interesującym temacie. No i czekam na jakies w końcu merytoryczne wypowiedzi......... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ashirgo, 27 Mar 2009, 18:26

 

>Czy ktoś wspomniał, że fryzura słuchacza ma wpływ na odbiór muzyki bądź nie ma?

 

 

Chyba jeszcze nie wspominał ale są już pewne koncepcje tuningu tego elementu toru audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacperek,

zależy, ile wydasz na sprzęt. Jeżeli dużo, to z reguły masz kłopot, bo wpływa prawie wszystko, łącznie z ułożeniem kabli czy sieciówkami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ashirgo, 27 Mar 2009, 18:26

 

>Czy ktoś wspomniał, że fryzura słuchacza ma wpływ na odbiór muzyki bądź nie ma?

 

 

Imho bujna czuprywna moze byc pulapka basowa:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sittek, 27 Mar 2009, 18:23

 

>Kacperek, 27 Mar 2009, 18:17

>

>>No to już jest jakiś konkret :-)

>bo ja o tych empetruchach tak dla podtrzymania razgaworki w tym interesującym temacie. No i czekam

>na jakies w końcu merytoryczne wypowiedzi...... :)

 

Halo halo ! Wyrażajmy się poprawnie: _empetruchłach_ !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsłuchy nocne są lepsiejsze, gdyż żona nie gotuje obiadu, syn nie biega po domu, politycy nie kłócą się w telewizorach a sąsiedzi smacznie śpią.

 

Ja mam taki świetny kompakt - renomowana i bardzo znana firma wśród audiofili Kenwood. Gdy uderzę dłonią w jego górną obudowę, piosenka przeskakuje. Czy na tej podstawie można stwierdzić wpływ ciśnienia atmosferycznego panujące w pokoju lub nagłych podmuchów wiatru w stronę CDP na odczyt płyty?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość V-savage

(Konto usunięte)

Co nie ma wpływu na dźwięk w systemie ?

 

Odpowiadam na pytanie: Ewidentny wpływ na odbiór dźwięku ma czystość uszu słuchającego. Mycie raz na miesiac poprawia scene. Raz na tydzien, to juz powietrze w dźwieku mamy i wilgotność przekazu( nie mylić z suchym). Raz na dzień to już odlot :źródła pozorne, słyszymy przesuniecia fazowe w każdym kanale, co poniektórzy zaawansowani słyszą nawet zakłócenia z sieci, np wiertarkami/mikrofalami etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cooger, 27 Mar 2009, 22:13

 

>

>Halo halo ! Wyrażajmy się poprawnie: _empetruchłach_ !

 

Dobra empetrucha nie jest zła. W czasie podróży lub przemieszczania się na pewne odległości na przykład na dobrych słuchawkach Seenheisera potrafi pokazać pazurki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kacperku, na dźwięk w systemie wpływ może mieć totalnie wszystko :)

Inaczej rzecz ujmując upodobania i oczekiwania słuchacza.

 

Kwestia świadomej decyzji.

Laptop na platformie antywibracyjnej, na cóż.....jeżeli tylko jego właściciel czuje się z takim SET-em spełniony ?:)

Realnie wpływ na dźwięk w systemie ma kilka kluczowych rzeczy.

Najistotniejsze tradycyjnie odpowiednie dobranie zestawów głośnikowych do pomieszczenia(i tutaj dosłownie żadna literatura piękna choćby nawet najbardziej trafna nie pomoże - bez osobistego doświadczenia ani rusz)

Wiadomą sprawą jest, że te zestawy powinny dobrze współgrać ze wzmacniaczem...na koniec bardzo istotna i często zaniedbywana rzecz - źródło.

Pozostała "oprawa" może mieć realny wpływ, jednak sam oceń jak duży procentowo w stosunku do wymienionych wyżej :))

Czy kable graja ?

Ależ oczywiście :) Miałem okazję odsłuchu niedawno kilkunastu znakomitych kabli sieciowych.

Niektóre się wpasowały bardziej inne mniej.

Dosłownie kilka z nich pokazywało swoje zalety na wielu systemach.

Tak wiec i kabel głośnikowy i IC i sieciówka !:)

Wpływ na dobrą sprawę MOŻE mieć każda z wymienionych przez Ciebie rzeczy :)

 

A najistotniejsze uważam jest wiedzieć DLACZEGO wybrało się taki a nie inny SET :)

Z "polecenia" urządzeń i żony raczej nie polecam. Trafna porada wynikająca ze zrozumienia potrzeb to rzadkość ;)

...choć naturalnie można dobrze trafić - jak w loterii :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....kacperku, a kiedy audiofil skompletuje już całość systemu może się okazać że DECYDUJĄCY wpływ na dźwięk w systemie ma kolor serwetek z Koniakowa - które to szanowna małżonka umieści na zestawach głośnikowych :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma wiekszy wpływ na charakter dźwieku? Badziewny IC w połączeniu z super głośnikowym czy odwrotnie? Jak myślicie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja serdecznie proszę o wymienianie tylko tych rzeczy, które nie mają wpływu na dźwięk, ponieważ podejrzewam, że zajmie to znacznie mniej miejsca niż wymienienie tych drugich - cudownie mających wpływ na jakość brzmienia.

 

Prawdziwy audiofil potrafi dorobić audiofilską otoczkę nawet dla koloru skarpet, które ma akurat na sobie podczas odsłuchów a znajdzie się też kilka osób które będą mu potakiwać i potwierdzać, że one też miały podobne doświadczenia. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adik, 28 Mar 2009, 00:45

 

>a co z bateriami w pilocie?

 

Słabe baterie uniemożliwiają np zmianę głośności więc mają istotny wpływ na dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem zbędny wątek. Przecież XYZPaweł już dawno udowodnił w spowób naukowy i bezdyskusyjny, że wszystko brzmi tak samo, no może z wyjątkiem niektórych kolumn, a i tutaj potrzebne są dalsze badania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za pewien off-top w tym wątku. Staram się tylko psychologicznie powiązać audiofilskie elementy występujące na obu fotografiach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-20725-100009278 1238240750_thumb.jpeg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Kacperek, 27 Mar 2009, 14:38

 

>Czym absolutnie i na 100% nie ma sensu zajmować się przy budowie

>własnego systemu audio ?

 

Czy może mnie zabraknąć przy takim wątku ?!

 

Oczywiście znacznie krócej jest napisać co ma wpływ...

 

1. Wszystko co słyszymy da się pomierzyć (są tacy co twierdzą inaczej, więc pkt. 3)

 

2. Nie wszystko co da się pomierzyć usłyszymy, uszy są bardzo kiepskim miernikiem.

 

3. Jeżeli nie wiemy czy coś zgubiliśmy w pomiarach albo nie wiemy jaki jest próg słyszalności danego zjawiska robimy test ABX, który nam zawsze powie prawdę: czy jest jakaś różnica.

 

Praktyka pokazuje, że słychać nagranie, kolumny i akustykę pokoju (i kiepskie wzmaki lampowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie wierzyć lub nie, ale ostatnio robiłem nast. porównanie:

 

Badziewne plastikowe kolumny z kina domowego z roku 2000 za (wtedy) ok. 3000 zł - firma "Eltax" ( wartość ok. 300 zł )

+

CDP Diora WS 502 ( wartość sentymentalna? )

+

Wzmacniacz Sony TA-cośtamcośtam ( rok... nie wiem, 1995? ;) ( 200 zł na allegro )

+

Kable głośnikowe 15m, tzw. sznurki

 

VERSUS

 

Ten sam CDP

 

Wzmacniacz Rotel RA-05 ( 2500 zł )

+

Kolumny Elac FS-57 ( 2000 zł komplet )

+

Kable głośnikowe Prolink 1m each (chyba) (300zł)

 

Odsłuch przeprowadzony na strychu, jakieś 20m2, spadzisty dach, generalnie prócz praktycznie gołych ścian idealne warunku akustyczne. Co brzmiało w większości lepiej? Ano oczywiście pierwszy zestaw.

 

Pierwsze myśli?

 

Albo jestem głuchy...

...albo wywaliłem 5000 zł na nic.

 

Odpowiedź na temat: na odsłuch wpływa... no właśnie, co? ;)

 

Inna sytuacja: przed zakupem sprzętu słuchałem w sklepie owych Elac'ów oraz jakichś JBL-i dwa razy droższych. Każdy rodzaj muzyki brzmiał dynamiczniej, czyściej, bardziej przestrzennie na Elaczkach. Powtarzam, JBL dwa razy droższe.

 

Co wpływa więc na odsłuch? Co? Czasem mam wrażenie, że audiofilia to w 50% oszukiwanie samego siebie i słuchanie bardziej wzrokiem i portfelem niż uchem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w pewnej części prawda że te audiofilskie "klocki" zachęcają wyglądem,reklamą,opisiami.Audiofilia jest jak papierosy albo alkohol tylko że kosztuje 100 razy więcej.

 

Zrób tak,zawiąż sobie oczy i poproś kogoś żeby po kolei puścił muzykę z nowego i starego zestawu i sprawdź czy zgadłeś z zamkniętymi oczami który jest który ;)

 

Według mnie to może być wina tego CDP spróbuj z innym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacperek, jeśli sobie popiardujesz mp3 z komputerka, to absolutnie i na 100% nie ma sensu zajmować się przy budowie własnego systemu audio takimi pierdołami jak w Twoim pytaniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filut, 28 Mar 2009, 20:55

 

>Kacperek, jeśli sobie popiardujesz mp3 z komputerka, to absolutnie i na 100% nie ma sensu zajmować

>się przy budowie własnego systemu audio takimi pierdołami jak w Twoim pytaniu.

 

A jak sobie nie "popiarduję mp3 z komputerka" tylko np. z Esoterica i to nie mp3, to co mi doradzisz przy budowie systemu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filut, 28 Mar 2009, 21:09

 

>Facet, kupujesz sobie Esoterica i nie wiesz co robić?! Nie wierzę :)

 

A gdzie napisałem, że kupiłem Esoterica ? Napisałem "np. Esoterica-a" a to nie to samo.

Celowo nie podaję specyfikacji sprzętu jaki posiadam w swoim "o mnie".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czolgista - już to robiłem ;) Moja matka była tego samego zdania co ja. Następne porównanie zrobię już z CDP Rotel RCD-06, równym klasowo wzmacniaczowi. Jeśli nie rozłoży Diory i Sony'ego to stwierdzam, że audiofilia to mit :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.