Skocz do zawartości
IGNORED

Jest SACD w odtwarzaczach BluRay


asfanter

Rekomendowane odpowiedzi

discomaniac71, 28 Mar 2009, 15:30

 

>sittek na tym forum jest tendencja do wychwalania Tonsila i plastikowego szajsu a la Oppo z tego

>tematu.

 

No forum to jest tendencja do maksymalnego nadęcia osób które mają aspirację do błyszczenia na forum i uważają się za audiofilskie guru. Jest to typowy objaw braku dowartościowania i sporych problemów natury emocjonalnej.

 

Gdybyś tylko raczył rozglądnąć się po forach amerykańskich może zauważyłbyś, że Oppo to nie "plastikowy szajs" tylko jedne z lepszych odtwarzaczy DVD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak wygląda ten "plastikowy szajs"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie podstawowe źródło dźwięku to serwer plików i DAC. Zwiększanie jakości tego źródła w miarę postępu technologii i wielkości funduszy raczej planuję jako wymianę DAC'a lub lepszego "transportu cyfrowego" z mniejszym jitterem niż to co mam obecnie.

Innymi słowy wszelkie odtwarzacze fizycznych nośników typu CD/SACD gwałtownie tracą u mnie na znaczeniu.

 

Wspomniane Oppo jest dla mnie atrakcyjne ponieważ głównie służyłoby do odtwarzania filmów Blu-ray, w następnej kolejności jako odtwarzacz dźwięku surround - i to okazjonalnie bo nie jest to podstawowy tryb słuchania muzyki.

 

Wszystko co się tyczy stereo ma się u mnie znaleźć na dysku HDD serwera. Mowa o plikach FLAC 2.0 16/44.1, FLAC 2.0 24/96 skopiowanych z płyt DVD-Audio oraz zgranych z internetu jako Studio Master. Mój dysk jest pojemny i przyjmie bez problemu wersje 16/44.1 czy AC3, czy DTS. Od przybytku głowa nie boli. Warto mieć wybór podczas odtwarzania.

 

Gdy tylko wyjdzie player sieciowy wyposażony w HDMI z sensownym jitterem to na jego dysku pojawią się również pliki FLAC 5.1 24/96 skopiowane z DVD-Audio. W tym momencie nośnik DVD-Audio jako kompletnie przegrany na HDD będzie się kurzył na półce.

 

SACD w mojej filozofii nie pasuje. Jeżeli twierdzicie, że wytrzymuje konkurencję z plikami FLAC 16/44.1 to tym bardziej z plikami FLAC 24/96. Można nawet już sobie posłuchać płyt "HDAD" (np. "I Robot" Parsonsa) z plików FLAC 24/192. Niestety u mnie na razie tylko z laptopa przez USB na DAC'a.

 

Tak więc reasumując wspomniane Oppo jest dla mnie atrakcyjne jako dobry odtwarzacz Blu-ray, jako odtwarzacz CD do przesłuchania danej płyty przez zripowaniem jej na HDD, jako odtwarzacz DVD-Audio do okazjonalnego przesłuchania zawartości płyty przed skopiowaniem jej na HDD i wreszcie jako odtwarzacz SACD - jako backup gdyby nagle ten format zaczął się rozwijać.

 

Nie obchodzi mnie jego jakość w kwestii Audio. Moim źródłem jest co innego. Co mnie najbardziej obchodzi to to, że jest to JEDEN klocek, który mnie w zupełności satysfakcjonuje. Nie pretenduje on do źródła dźwięku w moim systemie.

 

Mieszanie z błotem tego klocka bo się nazywa "OPPO" jest przejawem braku zrozumienia potrzeb innych ludzi i patrzenia tylko na czubek własnego nosa. Ja widzę dla niego zastosowanie - szczególnie gdy konkurencyjny Denon i Marantz kosztuje majątek.

 

Poza tym zawsze można zrobić upgrade jak ktoś chce z tego grać:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karoluch, 28 Mar 2009, 17:50

>Poza tym zawsze można zrobić upgrade jak ktoś chce z tego grać:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Upgrade HD-SDI i SD-SDi nie dotyczy audio. Można z niego zrobić transport ale dla procesorów wideo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

"Mieszanie z błotem tego klocka bo się nazywa "OPPO" jest przejawem braku zrozumienia potrzeb innych ludzi i patrzenia tylko na czubek własnego nosa. Ja widzę dla niego zastosowanie - szczególnie gdy konkurencyjny Denon i Marantz kosztuje majątek."

 

 

Moze raczej jest przejawem troski o dobry dzwiek. Cale szczescie ze nie bedzie u Ciebie zasadniczym zrodlem bo zwyczajnie sie do tego nie nadaje. Ale jako przyrzad do odsluchiwania zawartosci plyt jak najbardziej. Tym bardziej do ogladania plyt Blue Ray.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Karoluch tak bardzo zalezy Ci na jakosci dzwieku lecz moim zdaniem zaczynasz od zlej strony. Posiadany przez Ciebie Denon PMA 1500 AE jest zaledwie przecietny. Moze inaczej: dobry w swojej klasie cenowej (zaraz znow sie ktos oburzy). Zaczalbym wlasnie od wymiany wzmacniacza. Glosnikow nie znam wiec nie bede o nich pisal. Cala ta nowoczesnosc przestaje byc nowoczesna kiedy napotyka na fundalementalny problem jakim jest najslabsze ogniwo systemu. Inna sprawa to granica ludzkiej percepcji ktora juz dawno zostala przekroczona dlatego na nowe niby doskonalsze formaty nalezy patrzec z pewnym dystansem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Kacperek

28 Mar 2009, 16:21

O mnie » Ignoruj » PW »

stat: 213 / 346 / 0

 

"No forum to jest tendencja do maksymalnego nadęcia osób które mają aspirację do błyszczenia na forum i uważają się za audiofilskie guru. Jest to typowy objaw braku dowartościowania i sporych problemów natury emocjonalnej."

 

 

 

Jesli pijesz do mnie to informuje ze nie mam zadnej aspiracji do blyszczenia na AS. Mam inne dziedziny zycia w ktorych sie realizuje. Tak ze problemow natury emocjonalnej szukaj raczej w sobie.

 

 

"Gdybyś tylko raczył rozglądnąć się po forach amerykańskich może zauważyłbyś, że Oppo to nie "plastikowy szajs" tylko jedne z lepszych odtwarzaczy DVD."

 

Jednak nadal pozostaje to tylko odtwarzacz DVD typu all-in-one. Za te 500 USD musi obsluzyc wszystkie formaty w tym SACD DVD BlueRay itp itd. Wybacz ale dla mnie jest to tylko i wylacznie plastikowy kombajn nic wiecej. Nie interesuja mnie fora amerykanskie nie czytam kolorowych gazetek po prostu ide i slucham. Inaczej jak Ty z tego co widze. Dlatego pewnie tyle nas rozni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Kacperek

28 Mar 2009, 16:38

O mnie » Ignoruj » PW »

stat: 213 / 346 / 0

 

A tak wygląda ten "plastikowy szajs"

 

 

 

Co chciales udowodnic wklejajac fotke? Wyglada dosc pospolicie. Do tego jest "firmowy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się w pełni z Peterem Danielem..nie wygra sacd,oppo,denon..wygra własnie to cudo tego mozemy byc pewni....rany jak pomyslę ile wtedy zajeła by moja płytoteka..przegladałbym ja pecetką

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek608, 28 Mar 2009, 21:05

 

>Zgodzę się w pełni z Peterem Danielem..nie wygra sacd,oppo,denon..wygra własnie to cudo tego mozemy

>byc pewni....

 

jak na razie slot music jest kompletną klapą

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

discomaniac71, 28 Mar 2009, 20:31

 

>"No forum to jest tendencja do maksymalnego nadęcia osób które mają aspirację do błyszczenia na

>forum i uważają się za audiofilskie guru. Jest to typowy objaw braku dowartościowania i sporych

>problemów natury emocjonalnej."

>

>

>

>Jesli pijesz do mnie to informuje ze nie mam zadnej aspiracji do blyszczenia na AS. Mam inne

>dziedziny zycia w ktorych sie realizuje. Tak ze problemow natury emocjonalnej szukaj raczej w

>sobie.

 

Tak piję do ciebie, discomaniac71. Cieszę się, że zauważyłeś.

 

 

>Nie interesuja mnie fora amerykanskie nie czytam kolorowych gazetek

>po prostu ide i slucham. Inaczej jak Ty z tego co widze. Dlatego pewnie tyle nas rozni.

 

Jeżeli "idziesz i słuchasz" to chyba przetestowałeś to Oppo, prawda ? No bo chyba nie zakładasz, że coś źle zagra bez przetestowania urządzenia ? Nie przetestowałeś bo jeszcze nie ma tego na rynku ? Ochh.. jaki pech !!!

 

Dlatego pewnie się różnimy, że ja wydaję opinię o sprzęcie na podstawie odsłuchu a ty na podstawie przypuszczeń i własnego zadartego nosa - czego to ja nie słuchałem ! czego to ja nie widziałem !.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

także o ostatecznej śmierci muzyki nie może być mowy...

 

wraz z większym rozwojem muzyki w gęstych formatach SACD/BD/FLAC24/96 możemy mówić tylko o odrodzeniu muzyki,

 

wytwórnie przestaną wreszcie kastrować płyty dla potrzeb starodawnych płyt CD(650MB) ...będzie dobrze :-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbig, 28 Mar 2009, 00:44

 

>Żaden format audio nie ma sensu, jeśli nie jest kompatybilny z formatem studyjnym. Jakieś uznane

>studio jeszcze robi pierwotną obróbkę w DSD?

 

tak w ogóle gdyby takie głupoty wcześniej głoszono i wdrażano w życie, vinyl nigdy by nie miał sensu (przecież vinyl nigdy nie był formatem studyjnym, nikt nie nagrywał na vinyl)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Kacperek nie mam ochoty na prywatna wojne. Nie jestem tutaj anonimowy w przeciwienstwie do Ciebie i nie jestem znikad. Ktorys raz powtarzam ze o tym czego sluchalem kim jestem jak sie nazywam co robie na co dzien i gdzie mieszkam mozna przeczytac na forum. Co do tego nieszczesnego Oppo to wybacz ale zostane przy swoim zdaniu.

 

PS Mam nadzieje ze zamiast wypisywac dyrdymaly na bocznicy zaczniesz wreszcie udzielac sie konkretnie zgodnie z tematyka forum i moze wtedy dowiemy sie czego sluchales a czego nie i co masz do powiedzenia. Jak dotad niestety pokazujesz ze niewiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swoją drogą słyszałem już audiofilach którzy kupują sprzęt do nagrywania DSD (Korg) żeby zgrywać swoje Vinyle... efekty z tego co piszą lepsze niż w przypadku zgrywania do PCM 24bit/96kHz!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

discomaniac71, 28 Mar 2009, 22:07

Mam nadzieje ze zamiast wypisywac dyrdymaly na bocznicy zaczniesz wreszcie udzielac sie

>konkretnie zgodnie z tematyka forum i moze wtedy dowiemy sie czego sluchales a czego nie i co masz

>do powiedzenia. Jak dotad niestety pokazujesz ze niewiele.

 

Nie muszę publicznie łechtać swojego ego, discomaniac71.

Lepiej też wypisywać dyrdymały na bocznicy niż w Stereo. Dlatego większość twoich wpisów właśnie tam powinno się znajdować ale niestety tego nie rozumiesz i prężysz muskuły, nie mając, tak naprawdę, niczego sensownego do powiedzenia w kwestii audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

Najciekawszy jest fakt wywołania podniecenia u co poniektórych przedmówców produktem którego jeszcze nie ma w sprzedaży, o ile w ogóle kiedykolwiek pojawi się on w sklepach.

To się nazywa podatność na reklamę ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie czasy. Człowiek ma dorobek, trzeźwo myśli, niby wszystko w porządku. Tylko spora część społeczeństwa myśli inaczej.

Nie ważne dlaczego, ważne że się mylą. Ja im pomogę, podpowiem jak myśleć. Albo po prostu powiem co myśleć.

Tylko spora część społeczeństwa myśli inaczej.

Cholera, ja już to mówiłem. Błędne koło. Co robić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rochu, 28 Mar 2009, 22:34

 

Dlatego lepiej nie ferować wyroków przed wprowadzeniem produktu na rynek.

Posłucha się, jak będzie okazja, a potem można wieszać psy albo zachwalać pod niebiosa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Wiesz co Kacperek lepiej Ci ustapie bo naprawde nie mamy o czym rozmawiac. Widze ze bujasz w oblokach i wbrew temu co piszesz sam jestes niezle nadety i swiecie przekonany o swojej wielkiej wiedzy. Zapytaj tych co znaja mnie osobiscie czy rzeczywiscie jestem taki jaki piszesz. Zapraszam do watku krakowskiego. Z tutaj obecnych mozesz zapytac rocha albo josefa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

discomaniac71, 28 Mar 2009, 22:43

Zapytaj tych co znaja mnie osobiscie czy rzeczywiscie jestem taki jaki piszesz.

 

Nie muszę opierać się na opiniach innych osób aby wyciągać wnioski.

Jeżeli uznasz to za stosowne możesz nazwać to nawet nadęciem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Kacperek

28 Mar 2009, 22:48

O mnie » Ignoruj » PW »

stat: 213 / 352 / 0

 

discomaniac71, 28 Mar 2009, 22:43

Zapytaj tych co znaja mnie osobiscie czy rzeczywiscie jestem taki jaki piszesz.

 

Nie muszę opierać się na opiniach innych osób aby wyciągać wnioski.

Jeżeli uznasz to za stosowne możesz nazwać to nawet nadęciem.

 

 

Raczej pozostawie to bez komentarza i wysnuje wnioski odnosnie Twojej osoby ktore zostawie dla samego siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.