Skocz do zawartości
IGNORED

IPN - aksjologia a rebours ?


meloman 62

Rekomendowane odpowiedzi

Redaktor, 1 Kwi 2009, 12:43

 

>Wladz, nie masz szans. Dla twojego dyskutanta czyści się tylko nieletni. Reszta to zbrodniarze na

>przemiał.

 

Zaraz tam zbrodniarze. Biedne, porzemielone przez walec historii ofiary. Homo sovieticus.

Wszyscy robili w portki (i rajstopki) przed lustracją: profesorowie, sędziowie, dziennikarze.

To oczywiście nic nie znaczy, ot, taki foch nieletniej panny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paszeko, rozumiem, że wszedłeś już w wiek brandzlowania - tylko nikt Ci, biedaku nie powiedział dotąd, że to się robi ręką a nie głową...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.f.pawlikowski, 1 Kwi 2009, 01:15

 

>meloman, nie uważasz, że rozliczenie winno się tyczyć post komunistycznego rządu lat 90tych? albo

>ludzi którzy zatrzymali prl pod inną nazwą aż do dziś?

>

>mam na myśli bohaterów magdalenki...

 

Myślę, że każdy rząd powinien być rozliczony z tego, co zrobił i czego nie zrobił. Obawiam się, że w polskich warunkach takie rozliczenie jest niemożliwe - zbyt dużo było matactw i ciemnych spraw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale z trzeciej strony ...ileż zarliwosci w głoszeniu głupot.Jakie epistoły jest w stanie pisać.Ilez wysiłku i potu.Az smiech ogarnia jak mozna ludziom tak sprac mózg.Z trzeciej strony takie sprane mózgi nalzezałoby jakos sensownie wykorzystać.Taki typowy przyklad zygzaka, ale zarowa tez sie nadaje....do akcji.Jest wystarczajaco głupi, ale tez wystarczajaco zaangazowany.Chiba na samobójce ..by sie nadał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pasztecik mielenie ciebie polegałoby na wypisywaniu głupot...kto wam te brednie zafundował?....

 

zrozum chłopak film i książka jest tylko interpretacją a nie rzeczywistością o której mówi...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Paszeko, 1 Kwi 2009, 16:18

 

>"k**wa k**wie łba nie urwie".

>TW Bolek, TW Alek, TW Audiofil."

 

Człowieku, zrób coś ze sobą. Nie chcę Cię banować, bo może wreszcie inni Koledzy uświadomią Ci, co sobą reprezentujesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wladz, 1 Kwi 2009, 16:23

 

>zrozum chłopak film i książka jest tylko interpretacją a nie rzeczywistością o której mówi...

 

Dziewczynko, ja wiem nawet że rzeczywistość jest tylko interpretacją Idei.

ale to mi, uwazasz, w niczym nie przeszkadza...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meloman 62, 1 Kwi 2009, 16:35

 

>>"k**wa k**wie łba nie urwie".

>>TW Bolek, TW Alek, TW Audiofil."

>

>Człowieku, zrób coś ze sobą. Nie chcę Cię banować, bo może wreszcie inni Koledzy uświadomią Ci, co

>sobą reprezentujesz.

 

Jam... nie Paszeko... jam... Kmicic!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>ja wiem nawet że rzeczywistość jest tylko interpretacją Idei. ale to mi, uwazasz, w niczym nie

 

Ale problem w tym, że rzeczywistość JEST a interpretacje IDEI lęgną się w ludzkich łbach... A te, są w rzeczywistości bardzo upośledzone.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paszeko, 1 Kwi 2009, 16:35

 

">>"k**wa k**wie łba nie urwie".

>>TW Bolek, TW Alek, TW Audiofil."

>

>Człowieku, zrób coś ze sobą. Nie chcę Cię banować, bo może wreszcie inni Koledzy uświadomią Ci, co

>sobą reprezentujesz.

 

Jam... nie Paszeko... jam... Kmicic!"

 

 

Zaczynam się niepokoić. Przytaczam popularny artykuł, który może Cię zainteresować:

 

"Osobowość wieloraka i jej psychoterapia

Jednym z najbardziej tajemniczych zaburzeń osobowości, do tej pory niedostatecznie zbadanym przez psychiatrię i psychologię jest zaburzenie zwane Osobowością Wieloraką. Choroba ta, znana jest również pod nazwą Dysocjacyjne Zaburzenie Osobowości (ang. dissociative identity disorder) lub Osobowość Mnoga.

Do tej pory w historii psychiatrii zanotowano około 200 przypadków wystąpienia osobowości wielorakiej, co sprawia że to niezwykle ciekawe pod względem naukowym zaburzenie nie jest jeszcze dobrze zbadane. Przez długi czas, osoby mające w sobie kilka osobowości nie były w ogóle diagnozowane. Teraz, diagnoza jest już możliwa, a chor objęty jest opieką psychiatry i psychologa i czeka go długotrwała psychoterapia.

 

Osobowość wieloraka jako choroba

Pierwsze poważne potraktowanie możliwości wystąpienia kilku osobowości w jednym ciele wiąże się z postacią Billy’ego Milligan’a, który w latach 70 tych XX wieku oskarżony został o popełnienie gwałtu i napadu z bronią w ręku. W trakcie procesu okazało się że Billy nie pamięta wielu sytuacji ze swojego życia i wyraźnie cierpi na zaburzenia psychiatryczne. Jego lekarz, psychiatra Keyes, zajął się Billym i prowadząc jego psychoterapię wykazał istnienie w Billym aż 24 osobowości. Obecnie, na podstawie zapisków lekarza i historii Billy’ego tworzony jest film „The Crowded Room” w którym postać Billy’ego zagra Collin Farrell. Film ma wejść na ekrany w 2010 roku.

Zagadkowość choroby

Zakłada się, że rozszczepienie osobowości ma źródło w głębokim urazie wczesnodziecięcym. Najczęściej pacjentami są osoby molestowane w dzieciństwie, lub doświadczające długoletnio trwającej przemocy w rodzinie. Sposobem radzenia sobie dziecka, jest zepchnięcie do nieświadomości uczuć i zachowań, z których z czasem powstają alternatywne osobowości. Może ich być od kilku aż do ponad dwudziestu. Poszczególne osobowości mogą wiedzieć o swoim istnieniu, choć osobowość podstawowa najczęściej nie wie nic o swoich towarzyszach. Poszczególne osobowości różnić mogą się wiekiem, płcią, orientacją seksualną, wiedzą, umiejętnościami, kompetencjami, talentami. Może zdarzyć się że jedna z postaci wykazuje wyjątkowy talent malarski, druga jest programistą, a trzecia mówi biegle w obcym języku. Nie wiemy skąd biorą się ujawniane przez poszczególne osobowości umiejętności.

Psychoterapia osobowości wielorakiej

Psychoterapia tak złożonego zaburzenia polega na pracy terapeutycznej mającej na celu integracje poszczególnych osobowości. W toku leczenia, często wspomaganego farmakologicznie, poszczególne osobowości zlewają się ze sobą a ich wysuwanie się na pierwszy plan staje się coraz rzadsze. Pacjent uczy się również akceptować własną chorobę i poszczególne osobowości z którymi współżyje. Najczęściej integracja osobowości powoduje zanik specyficznych umiejętności poszczególnych osobowości.

Prawdopodobnie pełne wyleczenie osoby chorej nie jest możliwe, zawsze może dojść bowiem do ponownego rozszczepienia."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jar1, 1 Kwi 2009, 17:01

 

>Ale problem w tym, że rzeczywistość JEST a interpretacje IDEI lęgną się w ludzkich łbach...

 

to ja wiem... na przykład Wałęsa jest Bolkiem ale on sam (i Michniki) interpretują to w ten sposób że nie jest.

Plusy dodatnie, plusy ujemne, za a nawet przeciw, Bolek ale nie bolek.

 

Normalnie "fuzzy logic" (logika rozmyta)!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meloman 62, 1 Kwi 2009, 17:29

 

>Pierwsze poważne potraktowanie możliwości wystąpienia kilku osobowości w jednym ciele wiąże się z

>postacią Billy'ego Milligan'a, który w latach 70 tych XX wieku oskarżony został o

>popełnienie gwałtu i napadu z bronią w ręku.

 

>(...) Poszczególne osobowości różnić mogą się wiekiem, płcią, orientacją

>seksualną

 

Czy jest prawdopodobne że Billy napadł sam na siebie i się - zgwałcił?

Czy w ty przypadku prawo ma prawo (ma prawo...) wkroczyć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paszeko

"Czy jest prawdopodobne że Billy napadł sam na siebie i się - zgwałcił?"

 

 

Mało prawdopodobne, ale całkiem wykluczone nie jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To najlepiej pokazuje rangę "historyków" z IPN. Niezależnie od tego, czy ta wiadomość jest prawdziwa, czy fałszywa dziennikarzom udało się dotrzeć do konkretnych osób, świadków przeszłości Wałęsy. IPN-owiec sobie widocznie tyle trudu nie zadał, skoro nie podaje żadnych źródeł. Cała sprawa pokazuje też inspiratorów i zapewne sponsorów owej książki - kaczyńscy nie raz chwalili się, że mają "haki" na różnych ludzi. To z kolei wyjaśnia, dlaczego PiS tak zaciekle walczy o pieniądze z budżetu - zdobywanie "haków" zazwyczaj sporo kosztuje.

 

 

""Express Bydgoski": Lokalna prasa rozpisuje się o młodości Lecha Wałęsy. Opinie o młodym byłym prezydencie są w jego rodzinnych stronach różne. Ksiądz Jan Płaciszewski, proboszcz z parafialnego kościoła w Sobowie, do którego należy Popowo, mówi: - Znam go doskonale, jak całą tę rodzinę. Kłamać przecież nie mogę, to i nie powiem, że widywałem ich w kościele.

"Express Bydgoski" publikuje obszerny reportaż z rodzinnych stron Lecha Wałęsy. Reporterzy dotarli do świadków wydarzeń z lat 60., wyjaśniają oni wydarzenia, które opisał Paweł Zyzak w książce "Lech Wałęsa. Idea i historia", m.in. sprawę nieślubnego syna i nasikania do kościelnej chrzcielnicy.

 

Pani Zenona przyznała, że doskonale pamięta czas, kiedy w okolicy mieszkali Wałęsowie. - Ten Lech, co wówczas robił w POM-ie, chodził do Wandy dzień w dzień, aż się cała ulica śmiała, że taki uparty. Dziewczyna, biedna bardzo i skromna, mieszkała pod lasem. Gdy zaszła w ciążę, prysnął. Ja jej mówiłam: jedź do Popowa, do starej Wałęsowej, niech wpłynie na syna. Pojechała, spotkała się z nią, nic to nie dało. Czy Wałęsę pamiętam? Trudno zapomnieć. W marynarce zawsze chodził i z takim wąskim krawatem. Tak samo ubrany do roboty, jak i do niej na wieczorną wizytę. Za dnia na rowie siedział, piwo pił i czekał wieczora - opisuje."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość sugam

(Konto usunięte)

meloman,

Zamiast spekulować, snuć domysły typu "widocznie", "zapewne", etc. nie lepiej było doczytać?

Zyzak wyraźnie powiedział, że wypowiedzi świadków były spisane pod nazwiskiem i z datami. I on je posiada w swoich materiałach źródłowych. Tyle że osoby te prosiły o anonimowość. Ale kiedy Wałęsa, zamiast się zwyczajnie obrazić i siedzieć cicho, poszedł w zaparte i zrobił awanturę na cała Polskę, to ludzie zdecydowali się podać nazwiska do publicznej wiadomości. Ot i wszystko. Więc po co kombinować i na siłę dopasowywać domniemania do z góry założonej tezy?

 

Tak czy siak, dowiedzieliśmy się więcej o Prezydencie Wałęsie. I najmniej ciekawe są te wydarzenia z przeszłości. Ja osobiście mam głęboko, czy Wałęsa miał nieślubne dziecko, czy nie, albo czy dla popisania się przed kumplem gdzieś nasikał. To co ważne, to że facet nie ma skrupułów i potrafi kłamać w żywe oczy oraz świadomie niszczyć ludzi dla.... no właśnie - tak naprawdę dla czego? Dla wizerunku własnej wielkości i nieskazitelności? Który to wizerunek i tak już legł w gruzach za czasów jego prezydentury, więc po co to?

 

Nauka płynie taka, że lepiej ze zwykłych ludzi nie robić świętych, bo można się rozczarować. I, jeśli dla kogoś, jak dla Tuska czy Komorowskiego, tak ważne jest "co ludzie powiedzą" (czyli w ichniej nomenklaturze "wizerunek Polski"), to lepiej nie wszczynać ogólnopolskiej awantury, jeśli nie ma się pojęcia o czym się mówi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sugam,

to nie spekulowanie, ale metody pracy tych "historyków" . Jakoś dziennikarze dotarli do konkretnych osób, które sobie anonimowości nie zastrzegały.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość sugam

(Konto usunięte)

meloman,

Zeznania u Zyzyaka i wgazecie zgadzają się w 100%. Nie zastanawia cię to? Przecież facet skądś te informacje musiał wziąć. Sugerujesz, że wymyślił sobie i okazało się to idealnie zgodne z zeznaniami sąsiadów Wałęsy? Bo skądinąd? Przecież to nie "plotka" o agenturalności Wałęsy, która krążyła po Polsce od czasu listy Macierewicza. Na temat przypadków Wałęsy z czasów dziecięcych i młodości nie było wcześniej żadnych opowieści.

 

Przestań się już czepiać, bo brniesz jak Wałęsa. Nie potrafisz przyznać się po ludzku do błędu? Nie ma się czego wstydzić - tak samo pomyliły się największe osoby w państwie: premier, marszałek sejmu. Jesteś w dobrym towarzystwie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sugam, 3 Kwi 2009, 23:05

 

>

>Ja osobiście mam głęboko, czy Wałęsa miał nieślubne dziecko, czy nie, albo czy dla

>popisania się przed kumplem gdzieś nasikał. To co ważne, to że facet nie ma skrupułów i potrafi

>kłamać w żywe oczy oraz świadomie niszczyć ludzi dla.... no właśnie - tak naprawdę dla czego? Dla

>wizerunku własnej wielkości i nieskazitelności? Który to wizerunek i tak już legł w gruzach za

>czasów jego prezydentury, więc po co to?

>

>

 

no, o to chodzi,

to znaczy nie o to chodzi że coś wydupczył i że wino w rowie pił, bo to mu się akurat chwalim

 

ale to że KŁAMIE!!!

 

BOLEK KŁAMIE!!!

 

:-) skompromitował się pacan durny!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sugam więc nawet zygzakowi Zyzakowi już nie wierzysz

 

""- Moja książka zapewne nie jest wolna od błędów, jestem początkującym historykiem i chętnie wysłucham wszelkich opinii na jej temat - przyznaje"

 

nie jest problemem plugawa książka od której nawet IPN Kurtyki głośno odcina się tylko osoby które kłamstwom pozwalają funkcjonować w opinii publicznej.

 

skąd wy się bierzecie....niby katolickie przepełnione humanitarnymi ideami wychowaniu a tu taki moralny klops.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet abcd skowyczy....chłopie z na kant wyprasowanym mózgiem napisz książkę jak to z obaleniem komuny było...bohater czerwoni i upadek PRL....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.