Skocz do zawartości
IGNORED

E-BAY


Sylwek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam prośbę, zdecydowałem się na zakup towaru przez E-Bay. Chciałbym prosić o radę jaki jest najlepszy (najtańszy) sposób na wpłatę pieniędzy (Euro) za granicę.

No i jak ktoś byłby tak uprzejmy i wyjaśnił mi te tajemnicze skróty:

KTO, BLZ, BIC, IBAN.

Dzięki, Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem sprecyzować... - w formie numeru IBAN jest podawany cały numer rachunku klienta - jest tam kod banku, identyfikator odziału, rodzaju rachunku i indywidualny dla klienta...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuje na E-bay-u. Wykorzystuje moich niemieckich znajomych i prosze ich o zrobienie przelewu z niemieckicgo konta (z polski prowizja jest bardzo wysoka! za przelew z niemieckiej poczty tez placi sie ladnych kilka euro!). Potem podaje ich adres do wysylki (jesli paczka szla by na moj polski adres to istnialoby niebezpieczenstwo, ze polskie organa celne zechca mi to opodatkowac) i jak jada do mnie w odwiedziny to mi przywoza towar.

Moj kolega handluje na allegro towarem, ktory kupuje na e-bayu, ale jezdzi po towar sam do berlina i placi kontrahentowi gotowka.

 

Aby do 1 maja - wiekszosc tych problemow zniknie. Pozakladamy sobie konta w Niemczech i paczuszki beda mogly byc swobodnie do Polski przysylane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konto w Niemczech (czy innym kraju OECD) mozna zalozyc juz teraz - polskie prawo na to pozwala. Pytanie tylko, czy niemiecki bank bedzie chcial zalozyc konto Polakowi nie pracujacemu w Niemczech (zakladajac, ze nie ma do zdeponowania miliona ojro).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij. Zaden niemiecki bank nie zalozy ci konta. Nie chca nawet zakladac polskim firmom! No chyba, ze pojdziesz do banku z niemieckim prawnikiem;) To dziala!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewielkie kwoty euro najlepiej przeslac w liscie poleconym.

 

przelew z polskiego banku - chyba najtaniej w PKO BP, ale trzeba liczyc jakies 100 zł minimum.

 

adher

z tym "aby do pierwszego maja" to nie jest tak prosto. bynajmniej nie w odniesieniu do problemow na granicy - znika clo, ale vat pozostaje. a co do mozliwosci zakladania sobie kont w niemczech nie posiadając niemieckiego obywatelstwa - jestem sceptykiem, choc tylko mi sie tak wydaje. Polska nie nalezy do uni monetarnej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uzupelnienie - znika clo, vat pozostaje, a nie wiadomo co z akcyzą. Senat cos mowil o akcyzie na luksusowy sprzet elektroniczny. NIe jestem na bieżąco z tą akcyzą

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akcyzy podobno ma nie byc w 2004 r. (czy radiobudzik to tez "luksusowy sprzet elektroniczny"?) Co do VAT, wydaje mi sie, ze placi sie go w kraju zakupu, natomiast transakcje prywatne nie podlegaja VATowi (zostal juz zapewne zaplacony przez pierwotnego kupujacego) i IMHO polskiemu fiskusowi nic do tego. Ale zawsze lepiej sprawdzic w przepisach, nie mozna do konca opierac sie na logice jesli w gre wchodza ustawy uchwalane przez 460 najbardziej kompetentnych reprezentantow Narodu Polskiego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełnienie do uzupełnienia.

 

Akcyzy wedle wszelkich znaków na niebie i ziemi nie będzie. VAT od importu towaru do Polski zniknie (nikt nie będzie zresztą kontrolował na granicy). Kupując używany sprzęt na e-bayu od niemieckiego właściciela nie zapłacisz ani polskiego ani niemieckiego VAT niezależnie od tego czy odbierzesz sprzęt w Niemczech czy zostanie przesłany do Polski. Inaczej będzie z zakupem nowego sprzętu - tu zapłacisz np. w Berlinie niemiecki VAT i nie będzie możliwości jego odbioru na granicy. Nie wiem natomiast który VAT się płaci przy sprzedaży wysyłkowej.

 

Cła na towary z UE już od dawna nie ma. Cło na towary spoza UE zostanie zharmonizowane. O ile mnie pamięć nie myli to już kiedyś zastanawialiśmy się na forum, o ile mogą spaść cła na odtwarzacze wyprodukowane np. na dalekim wschodzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VAT (niemiecki MwSt) placi sie tylko od towarow nowych. Cla rzeczywiscie nie ma. To dlaczego ja nie prosze Niemcow od ktorych klupuje na e-bayu zeby mi przysylali towar do Polski?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->adher

 

Dziś w Polsce VAT jest nie tylko od sprzedaży ale i od importu. To znaczy, że jak kupisz coś za granicą, to na granicy zawołają od Ciebie VAT z tytułu importu takiego towaru do kraju. Po 1 maja ten właśnie VAT importowy zniknie.

 

Prezenty lub towary do pewnej kwoty są oczywiście z tego VAT importowego zwolnione. Jak mi się jednak wydaje, przy większym zakupie ryzykowałbyś dziś, że urząd celny przyłożyłby VAT z tytułu importu. Poza tym niektórzy sprzedawcy po prostu nie chcą wysyłać za granicę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja płaciłem w oddziale dewizowym PKO BP (z mojego konta w PKO BP), i pod warunkiem że oprócz numeru konta jest też jakiś drugi numerek, chyba z 8 cyfr, wychodziło 45 zł niezależnie od kwoty (tzn. do baardzo dużych kwot). Trochę dużo ale przełknąłem, było to ładnych kilka miesięcy temu więc nie wiem czy się nie zmieniło. Być może w nowej numeracji kont (26 cyfr) ten numerek jest już niepotrzebny. Chodzi oczywiście o Niemcy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Adher

 

Rowniez przesylki kurierskie z wielu krajow UE do Polski sa drogie jak do krajow III swiata, pytanie czy to sie zmieni po akcesji. To absurdalne, zeby przesylka z Portugalii do Finlandii byla tansza niz z Drezna do Wroclawia.

 

Oprocz VAT, ew. cla i akzyzy urzad celny wali rowniez oplate manipulacyjna, dodatkowy haracz oczywiscie o watpliwym umocowaniu prawnym, ale nic to, w konfrontacji z Panstwem i Wladza zwykly obywatel powinien sie czuc jak karaluch w salonie - niech sie cieszy jak go nie rozdepcza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na ile dobrze cie zrozumialem - Jarząbek, VAT nie zniknie od 1 maja z tytułu importu z niemiec do polski. Jak znajde przepis, dam namiar. Sprzedawca niemiecki wystawia FV z 0% stawką VAT, zaś importer np z holandi otrzymuje od tego z niemiec te FV z 0% VAT i SAD z holenderskiego UC, na ktorym jest VAT wg wewnetrznych stawek holandii. Tak jest w na terenie UE - jestem tego pewien na 99,9%.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Inny sposób przesyłu pieniędzy - Western Union Transfer Money. Drogie, ale momentalne, tj. ok. 10 minut. Taka forma wpłaty może zamknąć gębę nawet najbardziej malkontenckiemu naziście. Kwadrans od wyrażenia zgody na transkację może odebrać kasę w punkcie Westerna, i posłać sprzęt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> tomecz

 

Wszystko co mówisz się zgadza (nazywa się to reverse-charge), ale odnosi się to dwóch kontrahentów, z których każdy jest podatnikiem VAT w swoim kraju. A my mówiliśmy tutaj o nabyciu w Niemczech sprzętu przez osobę niebędącą podatnikiem, czyli zwykłego szaraczka-melomana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuję płyty na angielskim ebayu, raz na niemieckim. Pieniądze przesyłam w kopercie bąbelkowej, monety przyklejone taśmą wewnątrz kartonika, który mi został np. po dostawie płyty ze sklepu netowego. Zwykły list priorytet do UK kosztuje ok. 3.80 zł i idzie ok. 6 dni. Czyli koszt porównywalny do Paypala. Jeśli kwota jest większa np. powyżej 10 funtów można to wysłać listem wartościowym, koszt takiego to ok. 11 zł patrz np.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Walutę kupuję w kantorze, co ciekawe bilon kupuję taniej niż banknoty.

Przed zalicytowaniem warto zapytać sprzedającego czy przyjmie cash.

Aha jeszcze jedno: wielu sprzedających pisze, że wysyła tylko do UK albo tylko do Niemiec. Jednak jak zapytać na mejla, to okazuje się, że do Polski też wyślą bez problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem juz kiedyś w dawnym wątku o E-bay, że opłata za wykonanie przelewu na konto w zagranicznym banku mocno zależy od tego z jakiego banku wysyłasz - o ile dobrze pamiętam gdzieś znalazłem 15zł bez względu na wysokość przelewu (był to chyba Citi, ale może mBank albo Lukas - wystarczy zadzwonić i zapytać).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maleo: czytaj ze zrozumieniem - pisałem, że kupuję płyty, więc kwoty nie są wygórowane. Zwykle jest to maksymalnie 4-5 funtów. Pisałem też wyraźnie, że przy większych kwotach można skorzystać z listu wartościowego (który wysyłałem do Niemiec).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rownież kupowalem na ebay.de. Nigdy nie probowalem sprowadzać sprzetu bezpośrednio do kraju, zawsze korzystałem z pomocy znajomych z Niemiec. Znam ludzi, ktorzy sprowadzaja sprzet bezposrednio do Polski, trzeba wtedy poprosic sprzedajacego o opakowanie w szary papier i zadeklarowanie jako podarunek, zazwyczaj udaje sie uniknac cla.

Pieniadze wysylam przelewem z banku i nic za to nie place. Z tego co slyszalem, to PKO BP jest bardzo drogie, chca za przelew 45 PLN. Pekao SA zyczy sobie 20 PLN.

 

pozdrawiam,

 

Tomek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 23

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.