Skocz do zawartości
IGNORED

Advance Acoustic - Jaki IC ????


horak

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Zakupiłem Advance Acoustic końcówkę mocy MAA406 i przedwzmacniacz MPP206. Klocki te podłączyłem najprostszym i najtańszym interkonektem za kilka złotych. Poszukuję jakiegoś dobrego IC - może być używany w cenie do 150 pln. Proszę czy możecie polecić mi jakiś dobry IC bo nie znam się na tym kompletnie a myślę (chyba, że jestem w błędzie więc proszę wyprowadzcie mnie z niego), że do tego sprzętu warto kupić coś lepszego chyba że do 150 pln nie dostanie się nic ciekawego ?? Wiem, że warto samemu potestować ale nie mam takiej możliwości więc najprawdopodobniej kupię ze 3 i wybiorę najlepszy a resztę sprzedam. Proszę o waszą pomoc w sprawie IC. W necie jest mało opinii o sprzęcie, który kupiłem więc jeśli ktoś chciałby się czegoś więcej dowiedzieć to służę.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,złotego środka nikt Ci nie poda,musisz zrobic tak jak napisales,nie kupuj lecz wypozycz 3-4 kabelki i musisz sam posluchac...

A co napedzasz tym zestawem,jakie kolumny i jak wrazenia?Napisz kilka zdań...

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem trzeba wydać te 300 zł, żeby mieć pewność, że IC niczego nie zepsuje...

Polecam: Sonus Oliva, Audionova Nightflight, Albedo Blue (ten trochę tańszy).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zachęcam Cię abyś najpierw osłuchał się ze swoim nowym sprzętem na tych kabelkach, które masz. Następnie postaraj się zdefiniować czego oczekujesz po zmianie interkonektu. Podziel się swoimi spostrzeżeniami z kolegami na forum. Zgodzę się z poprzednim wpisem, że do tego kompletu MAA406 oraz MPP206 można się rozglądać za kabelkami w cenie 150 - 300 zł ale bez pośpiechu. Jeśli chcesz coś do 150 zł, to lepiej zostań przy tym co masz, a kaskę wydaj na fajne płytki. Cierpliwości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram to co napisali koledzy z forum.Warto by do tego zestawu dać lepszy interkonekt, używany jakiś do 300 zł. powinien być ok, bo z tańszych to trudno będzie znaleźć coś na przyzwoitym poziomie.

No i oczywiście napisz jak Twoim zdaniem gra teraz ten zestaw, czego Ci brakuje w brzmieniu, w jakim kierunku chciałbyś podążyć, wiadomo, wszystko to będą subtelne zmiany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advance Acoustic napędza Monitor Audio rs6. Kabelki głośnikowe to REAL CABLE BM 250T. Advance porównywałem bezpośrednio z 2 innymi sprzętami jakie posiadałem jednocześnie. Był to Denon PMA 1500 AE, Marantz PM7001. W bezpośredniej konfrontacji najlepiej wypadł Advance dlatego postanowiłem właśnie jego zostawić i myślę, że zabawi u mnie trochę czasu ponieważ naprawdę jestem z niego zadowolony. Tak jak między Marantzem i Denonem nie słyszałem specjalnej różnicy to po podłączeniu Acoustica różnica jest naprawdę duża i co ważne ja ją słyszę. Denon i Marantz grały dzwiękiem znacznie ostrzejszym, wysoka góra, brak średnicy i były zimne w odłuchu. Advance dał mi to czego potrzebowałęm: góra przestała być dokuczliwie ostra - utemperował rs6, pojawiła się naprawdę dobra średnica i bardziej kontrolowany bas oraz co dla mnie ważne dzwięk stał się bardziej miły w odsłuchu - ciepły, bardziej analogowy. Denon to również fajny sprzęt ale z Monitor Audio moim zdaniem nie sprawdza się. One potrzebują wzmaka, który okiełzna ich wysokie tony i uwypukli średnicę - to właśnie uczynił Advance co mi się bardzo spodobało i uważam, że właśnie taki dzwięk jest bardziej naturalny, cieplejszy i jak dla mnie dużo przyjemniejszy w odsłuchu.

 

PS. Nie przyznałem się tylko, że nie posiadam jeszcze odtwarzacza cd. Słucham na dvd. Muszę jeszcze uzbierać troszeczkę pieniędzy ale będę kupował coś używanego do 1500 pln myślę, że w przyszłym miesiącu. Jeśli mielibyście jakieś rady lub na co warto zwrócić uwagę przy wyborze cd, ewentualnie jakie modele jakich firm są warte zainteresowania to proszę napiszcie.

 

Nie wiem jeszcze jak z tym IC - jeśli warto kupić coś droższego to postaram się uzbierać ale może jednak uda mi się coś wypożyczyć to przetestuje. Jednak jak myślę to nie wiem czy w pierwszej kolejności to nie lepiej dołożyć do jakiegoś cd a dopiero następnie kupić IC. Niestety nie dysponuję sporą gotówką i na wszystko muszę trochę odkładać ale myślę, że po kolei uda mi się zbudować coś miłego dla ucha. Advance i rs6 zostawię, bo dla mnie są dobrą bazą do dalszej rozbudowy. Nie słuchałem sprzętów z wyższych pułek to nie mam porównania do droższych wzmacniaczy ale może to i dobrze bo przynajmniej mogę sprać po nocach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też zrobię będę chciał kupić cd, jednak gdyby się trafiało coś ciekawego używanego z IC to będę próbował. Macie jakieś propozycje jakim źródłem używanym do 1500 pln warto się zainteresować - jakie modele warto posłuchać ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pojawiłby się używany Advance to nie wahałbym się, poszedłbym tym torem - zbiera dobre opinie w prasie i mam możliwość odsłuchu w Best Audio, problem tylko w tym, że używany rzadko występuje a nowy kosztuje sporo kasy ale będę czujny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.