Skocz do zawartości
IGNORED

DENON PMA 1560 - jakie glosniki?


climax

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

to moj pierwszy post na tym forum i w ogole dopiero rozpoczynam przygode z audio :).

Nabylem niedawno PMA 1560. Wlasnie do tego wzmacniacza szukam kolumn. Muzyka jaka slucham jest bardzo zroznicowana(z czasem co raz bardziej :) ale glownie jest to Rock, techniczny metal(death np) Psytrance... czyli muzyka raczej dynamiczna. W drugim rzedzie chetnie slucham czegos swingujacego czy jazzujacego.

 

Nie bede ukrywal ze lubie niski bas ale tak samo mi zalezy na szegolowosci muzyki. Kolumny beda staly w pokoju 16m^2.

Z pewnych wzgledow chcialbym aby wysokosc kolumny nie byla wieksza niz 73cm(o ile beda to kolumny podlogowe). Chcialbym sie zmiescic w przedziale 1500-2000zl.

 

Zastanawiam sie czy w moim przypadku wchodza w gre jakies monitory?

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem Denonka 1500AE i jakiegoś amplitunera w komplecie z JBLami za 12000€ i mi się wogóle nie podobało, bardzo ostro grały.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dżibi-ele to można do kina domowego dla niedosłyszących wsadzić, a nie do słuchania stereo, przepraszam, jeżeli kogoś obraziłem, ale zrobiłem to celowo. ja mam Kefy i jestem zadowolony, a mam wzmacniacz o model niższy, moi znajomi też mają Kefy z Denonami i też są zadowoleni, wielu ludzi z forum ma takież właśnie połączenie i też są zadowoleni. Proponowałbym iść w starsze linie, bo tańsze, a nie ma różnicy, przynajmniej dla mnie. A inni pewnie zaproponują coś innego i też pewnie będą mieli rację. pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 1560 - dużo basu... W takim pokoju monitory jak najbardziej. Dobrze byłoby zabrać wzmak na odsłuchy do porządnego sklepu lub umówić się ze sprzedającym na odsłuch domowy, to się gdzieniegdzie zdarza. Nadmiar basu po pewnym czasie wkurza. Niezły stary wzmacniacz, kładący na łopatki hipermarketowe wynalazki, ale lubi się spalić. Odkręcenie gałki na max. bez podpiętych kolumn to po chwili dym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek68, 30 Mar 2009, 16:50

 

Odkręcenie gałki na max. bez podpiętych kolumn to po

>chwili dym.

 

Przepraszam, że zapytam. W jakim celu "odkręcasz" wzmacniacz bez podpiętych kolumn? Też co nieco żyję i słucham na tym swiecie, ale nie zdarzyło mi się robic głośniej wzmacniacza bez podpietych kolumn.

W jakim celu?

Serio "spala się" bez obciążenia?

 

Pzodr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek68, 30 Mar 2009, 16:50

 

>Miałem 1560 - dużo basu... W takim pokoju monitory jak najbardziej. Dobrze byłoby zabrać wzmak na

>odsłuchy do porządnego sklepu lub umówić się ze sprzedającym na odsłuch domowy, to się gdzieniegdzie

>zdarza. Nadmiar basu po pewnym czasie wkurza. Niezły stary wzmacniacz, kładący na łopatki

>hipermarketowe wynalazki, ale lubi się spalić. Odkręcenie gałki na max. bez podpiętych kolumn to po

>chwili dym.

 

Obsługa sklepu będzie na ciebie patrzeć z wyrzutem że dupę im zawracasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeważnie tak, ale nie zawsze w Krakowie jest to możliwe, pewnie w Warszawie tym bardziej. Również kupując sprzęt z drugiej reki można umówić się na zwrot wrazie wtopy. Nie jeden raz tak robiłem.

Kupno w ciemno to ryzyko. Można też dużo poczytać, to też daje jakieś tam wstępne rozeznanie i ograniczenie potencjalnego niezadowolenia z zakupu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobiłem tą głupotę, nie chce mi się rozpisywać o tym, ale czasem ktoś słucha szumów jakie generuje wzmacniacz i inne pomysły. W takim np. Onkyo amplitunerze to zwarły mi się kable kolumnowe + / - i wyświetlił się napis "protect" i po sprawie, ale dźwiękowo Denon 1560 to inna bajka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

KEF to jest wlasciwy glosnik dla PMA 1560. Pokazuje ze ten wzmacniacz potrafi zagrac muzykalnie. Odkrecalem na maxa z podpietymi glosnikami: PMA 560 PMA 860 i obydwa egzemplarze PMA 1560. Nic sie nie spalilo wszystko dzialalo bez zarzutow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom. Zwarcie kabli głośnikowych to "znakomity" sposób na wzmacniacz! Odkręcanie na maxa też niezgorszy:) Nie szkoda?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No szkoda, ale różnie bywa.

Mam teraz Myryada MI 120. Bas taż niczego sobie, lepsza kontrola i nie ma kilometrów scieżek i drutów w środku. PMA 1560 to stara szkoła, dziś są inne trędy w budowie wzmacniaczy. I żeby było śmiesznie to nie poczułem różnicy pomiędzy 150W Denona i 60W Myryada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos miał do czynienia z monitorami B&W CDM-1 SE????? chodzi mi własnie o wersję SE bo o zwykłym cdm1 troche napisano, o se nic. są na llegro, myslę nad zmianą kefów, moze własnie te będą lepsze do rocka?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory ale ktos tu jest niepowazny. przerobilem kilkaset roznych wzmacniaczy i amplitunerów, i NIE ZDARZYŁO MI SIE ZEBY WZMACNIACZ SPALIŁ SIE PO ODKRĘCENIU GAŁKI NA MAX BEZ PODPIĘTYCH KOLUMN. co to za brednie wogole są??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to przerobiłeś o jeden za mało.

Gadałem z gośćmi na krakowskiej giełdzie elektronicznej, lata temu kiedy dużo wtedy było stereo, oni też mnie ostrzegali przed 1560, już wtedy było ciężko kupić niegrzebany egzemplarz, nie jestem elektronikiem, piszę tylko co mi się przytrafiło (sygnał z cd , wyłączone głośniki na panelu przednim wzmaka, gałka max i po chwili dym (nie od razu). Wszystko. Gadałem z doświadczonym konstruktorem i powiedział, że ta zabawa musiała się tak skończyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Marek dziwne ze zdarzylo sie to tylko Tobie. W opinie "doswiadczonych" z gieldy (zwlaszcza krakowskiej) raczej bym nie wierzyl. Masz racje ze trudno o egzemplarz niegrzebany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 22

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.