Skocz do zawartości
IGNORED

Na co wymienić Yamahę RX 797 i Maestro ?


slaww

Rekomendowane odpowiedzi

Witam – jakiś czas temu kupilem zestaw Yamaha RX 797 + Tonsil Maestro II 180 i odczuwam braki nie tylko w ilości basu ale w miękkości, brak mi ciepłych mięsistych pomruków jest za to bas sztywny, mocny a góra jest za ostra czyli jednym słowem Yamaha nie trafiła do końca w moje gusta.

 

Postanowiłem dalej szukać i teraz nie wiem czy wymienić kolumny, wzmacniacz czy może to i to.

Co byście mi poradzili na co wymienić yamahę i maestro czy może zostawić tonsile a kupić jakiegoś wzmak np Harman/Kardon który ma chyba większe ilości basu takiego jak lubie miekkiego (ciepłego, miękkiego)

 

Czy może jest jeszcze lepszy wzmacniacz co da mi lepszą i obfitszą podstawę basową niż Yamaha.

Jaki model wybrać by z jakością dźwięku nie zejść niżej niż moja aktualna Yamaha w cenie powiedzmy 1500-1700 może być coś używanego w dobrym stanie.Podobnie głosniki cena też do 1500 zł myślę nad siestami.

 

Proszę o poradę a może po prostu kupić jakiegoś suba który by trochę ocieplił bas i zrobiło by się go trochę więcej.

 

Dodam że to wszystko stoi w 18m2 a słucham wszystkiego co dobre pop, troche lekkiego rocka, troche jazzu, muzy filmowej czyli taka mieszanka Wedlowska :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy słusznie ale zauważyłem że kolejna osoba żali się na bas w maestro 180. Ja mam tą Yamahe tyle, że z Magnat Quantum 605 i też w 18 m. A basu jest aż nad to. Moze spróbuj podłączyć do tego inne kolumny. Sam jestem ciekawy efektu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj pożyczyć od kogoś jakiegoś Nada lub Marantza.

W 18 m2 te kolumny powinny mieć nadmiar basu - ja w podobnym pomieszczeniu zatykałem otwory basreflex.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dużo możliwości ale największą różnice poczujesz wymieniając kolumny. Pod Yamahę możesz podłączyć KM lub woofer. Wtedy poczujesz różnicę. Jeśli chcesz kupić woower to kup do nich podstawkowe. Te z reguły u góry i w środku brzmią lepiej. Albo aby się zbytnio nie bawić kup lepsze głośniki. Wybór jest ogromny jednak na radach innych nie kończ bo sie zdziwisz. U każdego w domu i uchu może grać inaczej. I inny może podobac się dźwiek.

 

Dlatego nie licz na odpowiedź:

1. wzmacniacz: A

2. głosniki : B

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głownie słucham na słuchawkach senki 555, przed maestro i Yamaha miałem jakies kino domowe Thompsona i zestaw 2.1 do kompa Logitecha Z-2300.

Trochę przebasowione zestawy :) ale już tak mam że lubię dużo basu znowu w maestro jest bas, znacznie jest go więcej niż było go na początku po wyjęciu z kartonów - ale jest to bas dosyć twardy jest mało ciepła i miekkości w nim. Takie mam wrażenie.

 

Cały zestaw gra u mnie jakieś dwa tygodnie. A czytałem że u niektórych zestaw pokazał w pełni co potrafi po miesiącu częstego słuchania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj mu szansę, mi kolumny zagrały pełnią dźwięku dopiero od ponad mc. a mam je od listopada tamtego roku. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slaww sprawdź jedną rzecz w tych maestro ok?

Odkręć jakis głośnik i spójrz na brzeg płyty.

Ciekawi mnie czy berzeg jest jednolity czy też sprawia wrażenie jakby "sklejonych trocin".

Ten drugi przypadek oznacza że obudowa ejst z paździerza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myslicie o celestionach F38 bo na allegro ma je koles nówki po 1349 zł - ciekawa cena a czytałem recki i maja kopa i to chyba klase wyżej głosniki niz maestro. Tylko ze w sklepach internetowych stoi w granicach 2 tys a tu cena dosyc niska i 5 lat gwarancji .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slaww, 30 Mar 2009, 20:28

 

>A co myslicie o celestionach F38 bo na allegro ma je koles nówki po 1349 zł

 

gdzie są w tej cenie ? pokaż aukcję ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu zagadałem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) i niby ostateczna cena to 1349 zł - tylko jestem ciekaw jak by to zagrało w moich 18 m2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj jestes w goracej wodzie kompany....

po pierwsze jako posiadacz M180 radziłem Ci siesty...Po druge to nie dałeś zestawowi szans..jest nie wygrany..pokombinuj jeszcze z uatwieniem..po trzecie..kable które kupiłes sa nie najciekawsze. Nie sledziłem tez Twoich zakupów..co do Cd..miałes kupic yamahe 596..a tam bas jest nieco dziwny..Sam wzmizniacz yamahy jest ok..napewno basu mu nie barkuje..Tonsila moze trosze tak..ale u mnie na 40 metrach nie jest najgorzej..choc do idełu bardzo daleko...Spróbij podpiac inne CD..ewntulnie zobacz na Tunerze. A mastro potrzbuja czasu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wzmacniacz na pewno ciepło gra i bym go nie ruszał, miałem yamahę 597 chyba... i było obficie z basem jednak wysokie tony były dosyć meczące, mozna to skorygować kablami ale i nie pozbedziesz się całkowicie tego czegoś w wysokich tonach

głównym powodem problemu jest dvd, miałem kiedyś też dvd jako główne źródło, problem można rozwiązać kupując dac'a (bardzo polecam, omijasz wtedy kiepski przetwornik dvd korzystając) np z mr elektronik, do tego kabelki z łagodną górą,

 

lub

 

inne cd + kable

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glukas, 31 Mar 2009, 09:17

 

obawiam się że na tym poziomie sprzętowym kombinacje z kablami mogą nic nie wnieść. Ze zdecydowaną poprawą dźwięku po wygrzaniu również byłbym sceptyczny. A bas z tej Yamahy? Wszystko zależy od głośników i ustawień.

 

Posiadałem niegdyś z Yamahą obok dość drogiego modelu odtwarzacz dvd Denona 1600- CD Marantza, model CD63. Niestety DVD na wyjściu cyfrowym brzmiał zdecydowanie lepiej. Na analogu nie słyszałem żadnej różnicy.

 

Pozostaj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na temat głosników tonsil premium bo mam propozycję wymiany bo to chyba troche niższej klasy fronty niż maestro II 180 .

 

Co do góry w dźwięku z tego zestawu to jest jak dla mnie za ostry, przy dłuższym słuchaniu jest to męczące z lekka tnie po uszach - myślę że to głównie wina maestro.

 

Co do wzmaka to myślę że nie będę kombinował i sprzedawał - też się zastanawiałem czy warto podrzeźbić dźwięk kablami by utemperować trochę górę ale właśnie nie wiem czy to ma sens w tym budżetowym zestawie.

 

Polecany jest taki zestaw do Bi-wiringu bo jak już to bym wykorzystał 2 pary zacisków na kolumnach:

Real Cable BM 250

Real Cable BM 400

Do tego jakiś odpowiedni interkonekt bo tego co mam to brałem jaki akurat mieli najdroższy :)

 

Tylko czy to ma sens pakować się w kable czy nie lepiej dołożyć do lepszych głośników.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slaww, 31 Mar 2009, 17:39

 

>A co powiecie na temat głosników tonsil premium bo mam propozycję

 

Aleś się chłopie uparł......skoro tak to kupuj tylko potem nie zakładaj kolejnego wątku typu....brzmi to jak karton, nie mam muzykalnego basu, dźwięk mnie drażni, co robić, pomocy...........!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup se jakies JBL serii E np E60. Maja one pseudo mieciutki bas na skutek wycofanej srednicy. Mysle ze powinny ci przypasc do gustu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na razie czekam aż się maestro wypocą do końca - tylko co zrobić z z tymi wysokimi tonami które sa trochę męczoce, ostre i syczące juz mam gałkę skręcona ale jeszcze to nie to.

 

Może polecacie jakies kable które złagodzą górę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chłopie co proponujesz w cenie do 1500 zł za fronty i by to grało lepiej od siest na które pewnie za jakiś czas wymienie swoje maestro. Bo w tym przedziale cenowym to chyba nie ma szału i cieżko coś upolować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

U mnie rx797 pogrywa czasowo z phonar vol2 w 27m2, bas jest neutralny a wysokie nie męczą, w ogóle wydaje mi się że gra to nadzwyczaj dobrze jak na klasę zestawu, więc myślę że problemem są raczej maestro. Testowałem z yamahą także siesty i było mniej basu, więcej średnicy i góry ale na dłuższe słuchanie wolałem jednak phonar, choć niektóre kawałki brzmią na tonsilach bardziej obficie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz mam dosc podobny zestaw to..moge troche poradzic...

Po pierwsze Siesty napewno lepij graja niz Maestro szczgólnie w małych pomieszczeniach...Maestro lepeij graja po podkreceniu głosnoci (staja sie dynamiczniejsze)....moze pokój jest zamały??? Po druge..rzeczywiscie...wysokie nieco sycza ale tylko w niktórych nagraniach...Poniewaz słucham jazzu (trabka) powiem ze zródłem..czyli CD oraz kablem (szczególnie interkonektem) mozna spopro porawic...choc fakt ze DVD podłaczone cyfrowo nie analogowo..ale dobrym kablem (ja mam tani i dobry PD 481 PGold) gra naprade dobrze. mam tez Onkyo 7511 z opa 2184..i tu skolei wszytko jest w ryzach takze wysokie...Nie uwazam Maetro za ideał ale za 550zł sztuka nic lepszego chyba bym nie znalazł..Zauwazyłem tez pewna prawidłowosc z "luzujacymi" sie kolcami czesto musze je poziomowac...to poziomowanie..bardzo porawia dzwięk. Co do yamahy..to narazie najmocniesze ogniowo twojego zestawu...wiec chyaba zacznij od czegosc innego wymiane...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slaww, 31 Mar 2009, 17:39

 

>Tylko czy to ma sens pakować się w kable czy nie lepiej dołożyć do lepszych głośników.

 

zdecydowanie dołóż do głośników.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się ale jakie...do 2000 włascowie nic lepszego niz Siesty nie widac...moze jakies uzywane ..ale tez nie wiem jakie za proponowane przez kolege 1500 zł za pare...ja tez chce wymienic MII180 ale warunek podłogówki i do 3000zł para...i ma byc zdecydowanie lepiej niz Siesty za 1500zł para...jest takie cos????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie maestro grają przyzwoicie po "wypoceniu" i co nocnym wygrzanie u mnie w wyrze :) polecam tez przy zakupue kolumn kupić jakiś grubszy sweterek, czapusie wygrzewanie trwa znacznie szybciej.

 

A tak na serio to faktycznie po wyciagnięciu z kartonu grały cienko teraz jest znacznieee lepiej ale już sie rozglądam za trochę lepszymi mogą być używki - myslę o:

 

Heco Metas 500

Celestion F38

Siesty

 

Podstawa to dużo obfitego,mięsistego dobrze kontrolowanego i dobrego basu no i by były lepsze od maestro góra nie za piaszczona i syczaca - pewnie je też za jakiś czas wymienie no ale tak to jest sami pewnie to dobrzez znacie że ciągle się szuka, przesłuchuje, wymienia. Takie uroki tego sportu .

 

Jesli macie jakieś propozycje frontów w cenie do 1700 to czekam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.