Skocz do zawartości
IGNORED

Na co wymienić Yamahę RX 797 i Maestro ?


slaww

Rekomendowane odpowiedzi

slaww, 1 Kwi 2009, 14:59

>

>A tak na serio to faktycznie po wyciagnięciu z kartonu grały cienko teraz jest znacznieee lepiej ale

>już sie rozglądam za trochę lepszymi mogą być używki

 

Nie grają lepiej tylko sie do nich przyzwyczaiłeś, ale jesli szukasz innych to znaczy nie są fajne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też polecam Quantum 605, mam je z Yamahą i jest fajnie ale nie słuchałem ich niestety z czym innym oprócz Rx 797 i wcześniej jakiegoś wzmaka co stał w salonie odsłuchowym nawet nie wiem co to było :| (z przodu nie było loga ale cos powyżej 2 tyś) ale u mnie z Yamahą gra ciekawiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te Magnat Quantum 605 są odpowiednie do 18m2. Te 605 to chyba klasa wyżej niż moje maestro ?

 

Jaki jest bas i ogólnie dźwięk Quantum 605 + yamaha czy góra nie świdruje uszu... ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maestro to raczej klasa Altea. Juz Quantum 5xx to wyzsze brzmieniowo kolumny, a 6xx to seria jeszcze wyzsza. U mnie w Quantum 507 gora jest dosc ostrawa, ale nie kłuje. W 605 jest ona jeszcze bardziej zrównoważona. A bas? Malina, z tego glownie slynie ta marka. Bardzo nisko schodzi nie tracac tym samym na kontroli. Ma uderzenie jak potrzeba, ale z kulturą. Posluchaj se ich. Powinienes je spotkac chociazby w MM lub gdziekolwiek w sklepie Audio. Ogolnie charakterystyka tych kolumn jest Ok. Graja dosc rowno i szczegolowo. Mysle ze w 18m2 spokojnie by wystraczyly.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie grają w 19 m i jest akurat. Tylko też trzeba było pokombinować z ustawieniem bo bass refleks z tyłu. Ale basu nie brakuje, a czasami nawet go przykręcam. Góra jest inna niż we wszystkich innych kolumnach których słuchałem Mi się podoba. Ja jeszcze jakiś czas temu w MM spotkałem tylko model 5** ale może i już jest 6**. To byl mój wstępny odsłuch spośród tego wszystkiego co mają w MM i wygrały Magnaty. Chyba 507. No i później odsłuch w salonie i wziąłem 605 do 18 /19m akurat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No poczytałem troche o tych magnatach i całkiem , całkiem więc moja lista to:

 

Heco Metas 500

Celestion F38

Siesty

Magnat Quantum 605

 

Pewnie co bym z tego nie wybrał i tak zagra lepiejjj niz maestro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez przewalam oboecnie pudla w okolicach 2k, z tej listy za bardzo nie podobaly mi sie Heco, tylko to moze wina pomieszczenia i nie za wysokich lotow towarzystwa, nie mialem ich u siebie. Do listy proponuje jeszcze qba serii al, bardzo dobre brzmienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i maestro sprzedane - zabwa zaczyna się od nowa :)

Znalazłem w dobrej cenie Celestiony F38 czy do duży skok jakościowy w porównaniu do maestro II 180 ?

 

Myślałem też nad magnatami quantum 605 ale to już min 2 tyś zł w cenie do 1500 pozostają na polu boju celestiony f 38 i siesty i teraz pytanie które do 18m2 i muzy od popu, lekkiego rocka po jazz...??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tylko ciekawe które lepsze - na pewno kazdy z tych jest klasowo lepszy od maestro II 180 które posiadałem. Zobaczymy jak nie podpasia celestiony bede szukał dalej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i celestiony f38 kupione dużo lepiej wyglądają niż na zdjęciach - dzisiaj było uroczyste ustawienie, podłączenie przycisk play, nerwowe przełknięcie śliny i ….... pierwsza piosnka z CD to co przykuwa uwagę na początku słuchania to dużo dobrego,nisko pomrukującego ciepłego basikuu czyli to co lubię :)

Góra nie za wysoka i nie tnie po uszach średnica jak by trochę cofnięta takie mam wrażenie ale to dopiero początek.

 

Jak na razie bas w jednej, dwóch na dziesięć piosenek potrafi zadudnić mam je odstawione od tylnej ściany okolo 60-70 cm muszę z tym troche pokombinować bo jednak 18-19m2 do tych kolumn to trochę za mało ale te osiem piosenek na 10 w których bas nie buczy a słodko i mięsiście pomrukuje daje mi duża radochę ze słuchania, więc te 2 dudniące mogę jakoś przeżyć :)

 

Ciekawe ile te celestiony potrzebują na wygrzanie bo pewnie po jakimś czasie dzwięk się jeszcze trochę poprawi.

 

Więc kombinacje ze sprzedażą moich miesięcznych maestro II 180 (sprzedałem je drożej niż kupiłem :) nie poszły na marne zobaczymy po miesiącu jak nadal będą mi się tak podobały jak teraz to pewnie zostaną na dłużej jeśli nie to będę szukał dalej i was męczył :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ty sobie tube do samochodu kup :)))

Dużo pomrukującego basiku nie może być dużo dobrego. Te Celestiony F38mają gówniany bas. Za wysokie strojenie obudowy, za niskie cięcie głośników, za szeropki zakres pracy wszystkich żródeł basowych, ostre podbicie na 70Hz i spadek jak na kolejce w lunaparku. Czyli impuls do dupy. To brzmi jak włączenie kiepskiego subwoofera obok przeciętnej kolumny podstawkowej (gdyby choć zatkać otwór BR to może bas byłby lepszej jakości). I dalej góra podbita przy 15 kHz. Pasmo jakby ktoś włączył kontur w starej Diorze.

Celestion powinien się za to spalić ze wstydu...

 

Tak się stroi obudowy dla głuchych kutw, które grając w swoich ciasnych sralnikach chcą czuć pomruki ale bez kupowania subwoofera żeby było taniej.

Co prawda też w ich cenie nie znajdziesz żadnego chińskiego produktu który będzie miał motoryczny i dobrze punktujący bas. Chyba, że sam go sobie zbudujesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra...ja tez mam maestro..II..i w cale ich nie potepiam sa w mire uniwersalne..ale chałbym czegos lepszego..z kontrolowanym basem...ale geeralnie ...chciłbym poczuc róznice warta róznicy pomiedzy moim Maestro II180 za 1150zł...a np. czym za 3 tys...Słucham jazz...radio PIN..i Trójki....

Mozesz cos polecić...???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja moge polecić swoje celestiony F38 każda osoba co jest u mnie od wczoraj :) od razu zauważa różnice w dzwieku na plus w porównaniu z maestro II 180 te celestiony to wydatek 2 tys zł no ja wyrwałem taniej i jak na razie jestem bardzooo zadowolony. Z godziny na godzinę podobają mi się bardziej.

Ale do 3 tys to juz masz wiekszy wybór chociaż nieraz nie warto przepłacać skoro nie słychać większej różnicy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F38 można kupić nawet za 1350zł, gość na Allegro je chyba z Niemiec sprowadza na gwarancji UE

w takiej cenie chyba faktycznie nie mają konkurencji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Ja również kupiłem Celestiony od tego gościa, jest normalna gwarancja i paragon fiskalny.

Polecam amatorom głębokiego basu. Mój komplet od razu trafił na stół, wymieniłem ohydne elektrolity

w torze średniowysokotonowym na polipropyleny SCR-a, cieniutkie kabelki na porządne kable, dodałem wygłuszenia. Dociążyłem i tak już dość ciężkie obudowy (z 20kg do 35kg), wiercąc otwory w dolnej części obudów i zasypując osobną komorę, która fabrycznie nie posiada otworu. Po tych zabiegach kolumny pod względem brzmienia nie mają się czego wstydzić w przedziale przynajmniej do 3000zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja niedawno kupilem Quantumy 605, a tam to NAPEWNO nie zabraknie ci glebokiego, mięsistego, cieplego basu. Bas swietnie wypelnia pokoj. Nie slyszalem jeszcze zadnych podlogowek w podobnej cenie, ktore by schodzily tak nisko.

Tu masz maly test, jak bedziesz mial czas to se poczytaj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Mysle ze one to i za yamaha by zagraly fajnym basem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.