Skocz do zawartości
IGNORED

Beresford TC-7520


thomaz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ktos juz testowal nowego Beresford TC-7520 ?

Po usb swietne rozwiazanie wkoncu brak problemu bit-perfect karty dzwiekowej.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie prościej zapytać po prostu jedyną osobę w Polsce która sprzedaje toto na zasadzie przedstawicielstwa?

Jego opinię (w dodatku z porównaniem do starszego TC-7510, jak i do zmodyfikowanych przez niego DAC-ów) znajdziesz tutaj :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (wystarczy 10 ostatnich stron) i tak pobieżnie, z tego co pamiętam, to jeśli chodzi o brzmienie/kulturę dźwięku to ustawiał to tak :

TC-7510 < TC-7510 stage I i II < TC-7520 < TC-7510 stage III.

Oczywiście, rozwiązanie PC-link + TC-7510 stage III wyjdzie drożej niż TC-7520, nie ma się co łudzić.

 

Podziel się koniecznie wrażeniami, ale nie wcześniej niż po kilkudziesięciu godzinach grania. Ja nadal tego nie rozumiem, ale rzeczywiście, ten DAC musi się "wygrzać". Nówka z pudełka gra nudno i bezbarwnie. Cholera wie czemu tak jest, ale takie fakty. Dobrym pomysłem jest podpiąć słuchawki, podpiąć źródło w trybie pętli i zostawić na 24h zanim zacznie się słuchać.

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Of course, equalizers are an absolute heresy - so go ahead and burn me at the stake(Thorsten Loesch).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stage III tez potrzebuje troche stania pod pradem. Ja gdy go dostalem za prawdziwe sluchanie wzialem sie po 4-5 dniach i efekt jest zniewalajacy (wszystko znajdziesz na podanej stronie... ujeb.pl hahaha)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAC się wygrzewa...

Pierwsze wrażenia na słuchawkach są bardzo dobre (AKG-K280 Parabolic). W porównaniu do mojego starego CD Kenwooda DP-5060 i potem line-out do przenośnego wzmaka iBasso D3 jest zdecydowanie przyjemniej.

Sam iBasso jako wzmak zintegrowany z DAC po usb z PC też się nie umywa :-)

Generalnie dużo więcej przestrzeni pomiędzy instrumentami.

Basu jest więcej, schodzi niżej, jest może mniej kontrolowany ale to sie powinno wygrzać.

Nawet teraz bez wygrzania ten bas jest i tak przyjemniejszy jak z wcześniejszych moich konfiguracji.

W porównaniu do DAC Stelmach, którego miałem na kilka dni beres jest zdecydowanie bardziej analogowy w brzmieniu, słucha się go na dzień dobry z dużą przyjemnością.

Góra bardzo przyjemna bez żadnych cyfrowych naleciałości, bardzo naturalna.

To tak na szybko...

Ciekaw jestem co będzie po kilkudziesięciu godzinach grania :-)

 

Ps. Za źródło robi squeezebox receiver.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lenar_87, 3 Kwi 2009, 11:23

 

>hmmm a squeeze do czego w takim razie podlaczasz?

 

Jak to do czego ?

Do DACa. Przecież squeezebox może robić za transport bo ma wyjścia coax i optyk.

Ja podpinam po optyku.

A potem z DACa to dalej albo do wzmacniacza albo na słuchawki bo przecież beres ma całkiem fajny wzmak słuchawkowy :-)

Coś mi się widzi, że kolega chyba nie bardzo wie co to squezeebox... ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno - wyprostuj sobie optyka :) bo na zdjeciu widac ze gorzej go poprowadzic nie mogles...

 

nie wiem jak dla mnie squeeze (o ile dobrze rozumiem idee tego urzadzenia) jest odbiorca danych puszczanych chociazby przez WiFi z PC czyli temat PCaudio jednakowoz nie powinien byc Ci obcy. W gre wchodzi jeszcze serwer danych ale mimo wszystko komputerowych komponentow pominac nie mozesz :) o to mi tylko chodzilo...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory za trzeciego posta...

 

tym bardziej ze widze na zdjeciu squeezebox receiver czyli kuzwa chyba nie ma wbudowanego dysku nieprawdaz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lenar_87

 

Za serwer plików robi mi mały pc zmontowany na bazie Intel Atom w obudowie mini-itx z dyskiem 500GB.

Chodzi tam tylko squeezecenter - serwer plików i centrum zarządzania squeezeboxami.

Mam 2 squeezeboxy: Classic (z wyświetlaczem) i receiver.

Całością zarządzam z poziomi Ipoda Toucha, na którym mam zainstalowane iPeng (soft to sterowania squeezboxami z dostępem do biblioteki z squeezecenter) - działa to genialnie, szybko i prosto mam dostęp do płyt, autorów, wyszukiwarka itp. - ponoć jest to znacznie lepsze rozwiązanie od firmowego pilota od receivera (taki z wyświetlaczem).

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście optyka trzeba puścić łagodnym łukiem.

Sprawdzone empirycznie :) Kiedyś zwinięty w ciasną pętle, dla wygodny, światłowód rozprostowałem i zrobiłem wielkie oczy... Dźwięk się nasycił i nabrał gładkości. Po prostu mniej przekłamań po cyfrze, a protokół SPDIF jak wiadomo korekcji błędów nie ma.

 

Co do rankingu brzmieniowego, które podał Jancio to stwierdziłem, że oferowanie upgrade'u Stage 2 do TC-7510, który nie daje w rezultacie jakości wyższej niż seryjny TC-7520, nie ma sensu. Przy takich poprawkach jakie oferuje ten nowy Beresford (USB i świetny wzmacniacz słuchawkowy). Stąd odpowiednio podrasowałem tą najświeższą edycję.

W tym momencie jeśli komuś nie zależy na słuchawkach i nie zamierza podłączać DACa do komputera lepszą opcją jest niższy model plus upgrade.

 

Teraz zestawienie pod względem jakości dźwięku wygląda tak:

TC-7510 < TC-7510 stage I (v4) < TC-7520 < TC-7510 Stage II (v4) < TC-7510 stage III.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze nie ma pilota , chyba go kupie ze wzgledu na usb bo nie chce mi sie bawic w te karty

bit-perfect a po usb raczej nie ma problemu z bit-perfect.Ciekawo jak sie spisze pod linuxem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thomaz, możesz zawsze wypożyczyć. Zero ryzyka.

 

Przy obsłudze bezpośrednio USB ze zgodnością bitową nie ma problemu. Bit-perfect to nie jedyna bolączka PC-audio, ale tutaj sprawuje się to bardzo dobrze. Droga niekorygowalnego sygnału SPDIF jest skrócona do minimum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Normalnie 1145pln, ale poza allegro i zważywszy na lekkie ustabilizowanie walut to wyszłoby 1100zł z przesyłką pocztą.

 

pozdrawiam

Bartłomiej

GRADO__Fan

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GRADO_Fan, thx, za szybka i konkretna odpowiedz (bo od innych to trudno wyciagnac ceny).... pozdrawiam

 

 

jak ktos to przetestuje z linuxem niech da znac :) bo wolalbym nie miec nastepnego "mebelka" ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mirhon,

 

Wypróbuj zmianę wzmacniacza operacyjnego na wyjściu analogowym (ten po lewej) w TC-7520 na LM4562.

Wielu bardziej się podoba niż z fabrycznym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GRADO__Fan, 11 Kwi 2009, 16:38

 

>mirhon,

>

>Wypróbuj zmianę wzmacniacza operacyjnego na wyjściu analogowym (ten po lewej) w TC-7520 na LM4562.

>Wielu bardziej się podoba niż z fabrycznym

 

Spróbuję na 100% i dam znać co z tego mi wyszło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GRADO__Fan

 

Czy ta lewa (w sensie co tam włoże) podstawka na płytce wzmacniacza słuchawkowego(?) jest odpowiedzialna za zmianę również na wyjściach line-out?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, są tam dwa układy. Jeden, ten po lewej, odpowiada za stopień wyjściowy (dla Line-out), a ten drugi za wzmocnienie dla słuchawek.

Przy wkładaniu nowego trzeba koniecznie zwrócić uwagę na okrągłe wgłębienie na obudowie op-ampa. Widoczne jest jako czarne kółko w prawym górnym rogu kostki. Nowy op-amp też musi mieć zachowaną identyczną orientację, tak samo położone głębienie inaczej można spalić kość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GRADO__Fan, 14 Kwi 2009, 18:18

 

>Tak, są tam dwa układy. Jeden, ten po lewej, odpowiada za stopień wyjściowy (dla Line-out)...

 

 

Jestem po przeszczepie ;-)

Rozumiem że jeśli na stopień wejściowy to i na wejście do wzmacniacza słuchawkowego? W każdym bądź razie zmiany są...

Beresford bez podmiany grał bardzo fajnie z moimi AKG K280 Parabolic. Jedyne co mi trochę przeszkadzało to trochę zbyt natarczywy środek (w niektórych utworach). Po podmianie bas stał się trochę mniej wyeksponowany, ale za to z większą ilością detali tzn. pojawiła się wyraźniejsza sygnatura tego basu - jest lepiej.

Środek jest zdecydowanie bardziej przyjemny i brzmi bardziej naturalnie. Zwiększyła sie przestrzeń pomiedzy instrumentami (to chyba najbardziej rzuca sie w uszy), góra też zrobiła się bardziej naturalna - generalnie zmiana jest dość wyraźna, nie są to bynajmniej subtelne różnice.

Poprzednio (przed przeszczepem), też było dobrze, ale teraz raczej już nie wrócę to starego op-ampa :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś wytłumaczyć skąd się bierze wysoka cena TC-7520 w Polsce?

W UK 180,49£ z VAT czyli około 890 PLN, razem z przesyłką do Polski 195,49 czyli jakieś 970 PLN.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seband, 14 Kwi 2009, 22:51

 

>Może mi ktoś wytłumaczyć skąd się bierze wysoka cena TC-7520 w Polsce?

>W UK 180,49£ z VAT czyli około 890 PLN, razem z przesyłką do Polski 195,49 czyli jakieś 970

>PLN.

 

 

Czy ja wiem...

IMHO 130 zł więcej to nie jest wysoka cena. Biorąc pod uwagę, że masz wsparcie u lokalnego dystrybutora (GRADO_Fan), który jeszcze jest wstanie zrobic wartościowe (jest trochę użytkowników) mody.

Ja tam wolę dać trochę więcej i w razie czego marudzić koledze ;-) zza miedzy niż mailować do Anglii.

Poza tym nikt nie zmusza do zakupów w Polsce, zawsze możesz kupić przez internet bezpośrednio od Stanlyea.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.