Skocz do zawartości
IGNORED

Siesta + Yamaha RX797 - ostro :/


Mikkonen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,jestem posiadaczem sprzętu jak w temacie (siesty podłogowe), wszystko nowe, podpięte do pc z Prodigy HD2 (3x LM4562) muza to FLAC z foobara. Nagrania typu Dire Straits, lekki (bardzo) rock, i inne popowe kawałki brzmią super. Problem jest gdy odpale coś ostrzejszego rockowego lub metalowego. Jazgot w okolicach 2,5 - 5khz bardzo daje się we znaki :/ Mam wrażenie że cała średnica jest przesunięta w tym kierunku, ogólnie góry jest dość sporo ale nie jest to na moje ucho ta "dobra" góra. Ja rozumiem że to Yamaha i nie będzie brzmieć ciepło, ale no bez przesady np. przy Judasach ledwo da się wysiedzieć :/ Krew z uszu i tyle. Pokój około 13m2, wytłumiony względnie dobrze (gruba wykładzina na całej powierzchni itp). Ustawienie kolumn nie ma wpływu na tą górę. Basu też nie jest jakoś szczególnie dużo. Czy to może być problem niewygrzania kolumn ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam bardzo niemile wspomnienia, co prawda o AX-497 ale mysle ze to podobna szkola dzwieku. Jazgot, jazgot i nic po za tym, zero przestrzeni, brak muzykalnosci, kłujace wysokie mimo ze grałem na dosc ciemnych kolumnach Kef Q1. Taki opluwany CA 640V2 go zdeklasował pod kazdym wzgledem, pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sav, 1 Kwi 2009, 16:45

 

>Kur... co drugi temat o gównianych tonsilach i jamasze. Ludzie ratujcie.

 

Popieram i od siebie dodam, że też zaczynam się zastanawiać czy sobie ktoś jaj nie robi. Wyszukiwarkę choćby włączył i z tematem dołączył do pozostałych fanów super Klocków o nazwie Siesta.

 

Kolega Autor wątku o Siestach poczytałby podobne i nie dziwiłby się, że ostro i krew z uszu. Przecież już tam wszystko napisano a nawet i więcej. Trza wymieniać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamahy słyną z naturalności a nie z muzykalności. W połączeniu ze Siestami, które są nijakie pojawia się przedmiotowa krew w uszach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sav , sittek

 

To dopiero profesjonalne, merytoryczne rady kolegow z forum -> najlepiej wsazysko wymien, (pewnie jeszcze spal Tonsila na ognisku, oddaj Yamahe na zlom) i kup wyrobu wlasciwych firm. O nazwy firm pytaj w/w kolegow. :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ar0n, 1 Kwi 2009, 19:40

 

To nie tak jak myslisz. Po prostu zestaw ten nie da rodzaju dźwięku jakiego by sobie życzył Mikkonen. Więc ma do wyboru - albo pogodzić się z nim i go zaakceptowac taki jaki jest albo wymienić elementy. Dokupując dodatki i kombinując tylko się namęczy i straci pieniądze, a efektu nie będzie. Skoro pisze na forum to znaczy cos go trapi i spodziewa się pomocy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może stuninguj te sjesty. Po wygrzaniu będe miały więcej ciepełka .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to doda im nieco mięsa...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ta Yamaha gra ciepło, wygrzej kolumny i poszukaj w wyszukiwarce podobnych tematów(jest ich bardzo dużo).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie siesty grają z marantzem sr5003 i wcale nie grają ostro, ale (po wygrzaniu) ciepło i miękko (nawet nie wiem, czy nie za bardzo..;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

youtube.com/watch?v=azHdFUdMtqc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem fanem Tonsila..ale Siesty to jedne z lepszych kolumn do 2 tys....wiec Twoje uwagi sa nie namiejscu....A jakosc dzwieku trapi nie tylko posiadaczy Tonsila. Jestem zato fanem Yamahy i naprade ...do tej firmy nie kieruj tak fajnych komentarzy i obrazków...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za "pomocne" wpisy co poniektórych kolegów. Idźcie dalej słuchać szczekania pieska na watersie. Ja na razie problem w pewnym stopiu rozwiązałem EQ w foobarze: -4db dla 3.5khz, po -2 dla sąsiadujących i -1 dla 7 i 10khz. Znacząco ograniczyło ten dziwny element obecny w dźwięku. Nie wierze że wygrzanie kolumn może zmienić brzmienie do tego stopnia aby to zniwelować. Cóż, może po 2 latach spędzonych przy Tannoyach M1 które grają średnicą słuch mi się przestawił ? :D Pozostaje mi kombinować z eq.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech nikt nie mruczy ale siesty kolosalnie zmieniaja charakter i potrzebuja na to wyjatkowo dlugo czasu, gdzies po miesiacu, grane okolo 4 godzin dziennie mozna powiedziec brzmienie doszlo do siebie. Wyraznie slychac to w porzadku na scenie. Tylko za cholere nie moge stwierdzic, ze te pudla graja ostro, wrecz przeciwnie, brakuje im audiofilskich laserow po suficie i szkle. I co jak co, moze gora nie jest prawdziwie audiofilska, to na bas nie mozna nic zlego powiedziec, bo pierdniecie z tych malych glosniczkow jest niezle obszerne i wielce kolorowe ale nie brudzace. Wiec moze akustyka cos nie halo? Watpie w kable, wzmacniacza nie znam, zrodla nie slyszalem, wiec ciezko mi cos podpowiedziec. Ale zaryzykowalbym stwierdzenie, ze siesty nadaja sie do budzetowych, ostrzejszych wzmacniaczy, wlasnie ze wzgledu na swoj charakter.

 

P.S. jedna mysl w glowie, odnosi sie do wszystkich konstrukcji bez wyjatku (moze nie do hiendu :), glosniki musza popracowac, z poczatku cudow nie ma, przewalam teraz troche budzetowki w domu i kazdej parce daje pograc, bo to co po wyjeciu z tektury niektore potrafia, oj potrafia zaskoczyc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się ,ze problemem jest źródło. Widzę ,że kożystasz z foobara. Ja jednak radze użyc winamp + asio4all + izotope ozone (analog mode). Miałem ten sam problem. i ostroś wynika z nalotu ok. 1,2 khz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musica curat cor meum et animam meam delenit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich na tym forum.

Jest to mój pierwszy wpis, chociaż jestem na tym forum już trochę czasu, który poświęciłem na zapoznanie się z tematem i naukę w zakresie audiostereo.

Tak się składa, że od niedawna (między innymi dzięki temu forum) jestem posiadaczem zestawu jak w tym wątku (RX 797 + Siesta front).

Chciałbym podzielić się spostrzeżeniami na temat tego zestawu. Niestety odczucia, co do dźwięku mam takie same jak Mikkonen. Przy dłuższym słuchaniu ostrego rocka i metalu dźwięki stają się meczące i nie można długo wytrzymać przy głośności na wzmacniaczu w granicach 10h. Inna sprawa, gdy słucham innego rodzaju muzyki: Dżem akustycznie, Ania Dąbrowska, Hey akustycznie czy nawet jakiejś pop muzyki: Afromental, Timberland itp., tu wszystko jest OK, nawet bas jest bardzo przyjemny i niskoschodzący.

Po kilkutygodniowym obcowaniu z moim zestawem dochodzę do wniosku, że nie każdy sprzęt dobrze zagra z każdą muzyką. Przed zakupem Tonsili byłem zdecydowany na Jamo C407, ale niestety krótki odsłuch Siest przekonał mnie do ich zakupu.

Czekam na poprawę i myślę czy zrobiłem dobrze zestawiając tak swój zestaw.

Kable: procab LS25 oraz Procab RCAx2

Pokój, w którym słucham muzyki na moim zestawie to ok. 25 m2, trochę gołych ścian, niewiele mebli (może tu tkwi przyczyna).

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle meble co płaskie gołe powierzchnie mogą przeszkadzać, najlepiej zrobić testa i powiesić na kijach kołderke :-) a nóż się poprawi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musica curat cor meum et animam meam delenit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja to pana sav-a chcialbym spodkac i zamienic z nim pare slow :) Pozdrawiam Ps. co do tonsil sieta kupie chcetnie od kogos uzywane

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siesty nie mają wogle ostrej i zlewającej się góry, wręcz im brakuje ostrości. Co jak co ale barwę mają bardzo dobra do długiego słuchania nawet hard rocka, przydałaby się jednak większa i bardziej rozbudowana scena. Na tym samym sprzęcie i w tym samym pomieszczeniu porównywałem /posiadam aktualnie kilka par, warte uwagi są m.in. parady studio, siesty, qba aluminium/ już trochę pudeł ~2 tys. i w większości inne konstrukcje maja jakby ostrzejszą, dobitniejszą górę. Nie mam jednak na mysli braku czy niewystarczającej ilości góry, bo jest jej pod dostatkiem. Do rocka podobają mi się bardzo Paradigmy studio, a one mają sporo wyraźniejszą górę, która jak się człowiek uprze może bardziej męczyć.

 

Polecam gorąco zabawy z akustyka, przeżyłem juz kilka mieszkań i w niektórych nie dało się po prostu słuchac muzyki z przyjemniościa. A do jej poprawy wystarczą tylko dobre chęci, bo jest wiele ciekawych i estetycznych rozwiązań, zaczynając od kwiatków na zabudowanych rozpraszaczach w formie obrazów (bardzo fajne rozwiązanie do ascetycznych i nowoczesnych pomieszczeń) kończąc. Nawet na forum jest sporo dobrych pomysłów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje, że podstawowa przyczyna to akustyka pomieszczenia. Cały czas myślę jak zrobić, żeby było ładnie, praktycznie i dobrze akustycznie. Może zastosuje metodę jak w twoim opisie, liberas:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sav, 7 Kwi 2009, 13:28

 

>Prowadzę akcje edukacyjną.

 

No to juz dziekujemy za wystep Panie (sav) Tepien.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.