Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmak do Dynek 42


Modrus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów;)

 

Mam pytanie odnośnie wyboru wzmacniacza (do 3000zł - nowego), który byłby w stanie "zagrać jak należy" z Dynaudio 42. Może ktoś spotkał się z takim zestawieniem (HK 980 + Audience 42) i może się podzielić swoimi spostrzeżeniami na temat tego jak taki zestaw gra. HK bowiem dumnie podaje, że ten wzmak ma wydajność prądową 80A a jak wiadomo Dynki należą do tych co trudno napędzić. Zależy mi na tym, żeby zestaw nie grał zbyt natarczywie i jasno. Odtwarzany będzie różny typ muzyki na tym zestawie, jednak w większości rock.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na moje oko może być za mało przejrzysty,

zapytaj się tutaj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj używanego Creeka 5350SE w idealnym stanie - miałem takie zestawienie - pełna synergia,pewniak.

Jeżeli jednak musi być nowy to może Rotel RA-06, albo Creek Evo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Naim: DAC/TP XPS (+ CA CXC) + NAC 282/TP DTCap/NAP 250-2 + Lipinski L-707 + Target Audio MR70B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynki wymagają PRĄDU. Słuchałem ich długo (mam zresztą do dzisiaj) na Naimie serii 3, serii 5, Roksanie Caspianie, u kolegi na Classiku Linna, inny znajomy napędza je Exposure 2010. Z moich doświadczeń jedynie 3 Naima grała jak należy, reszta z moich urządzeń odpadła, Linn Classik o dziwo z nimi grał, jednak jak to Classik bez wypełnienia. Expo jeszcze nie słyszałem z 42.

Sądzę że nie ma za mocnego wzmacniacza dla Dynek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I lampki typu OMAK:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwisu123, 2 Kwi 2009, 11:03

 

>Expo jeszcze nie słyszałem z 42.

 

Nic straconego - myślę, że kiedyś jakoś się dogadamy i uda nam się czasowo zgrać.

 

Wracając do tematu to ja po zakupie 42-ek też kombinowałem ze wzmacniaczami i podpytywałem posiadaczy Dynaudio z czym je zestawiają. W większości wnioski do których doszedłem pokrywają się z tym co było wcześniej napisane, czyli: wzmacniacz przede wszystkim wydajny prądowo i moim zdaniem raczej jasno i analitycznie grający lepiej się zgra z Dynkami - inaczej mogą wyjść lekkie "kluchy".

Dynki grają u mnie w tej chwili z Exposurem 2010 (to dość krystalicznie brzmiący wzmacniacz z dobrą podstawą basową, czyli z niezłym drive'em) i brzmi to IMHO całkiem fajnie. Słuchałem też z Denonem i Rotelem i w obu przypadkach było również całkiem nieźle.

Trochę bardziej osłuchani znajomi i forumowicze polecali mi również oprócz w/w coś ze stajni Naima, Creeka, Cyrusa, Krella, AVM itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje Dynaudio graja z Cambridge Audio 740 (komplet). Polecam to zestawienie, zresztą nie tylko ja ale i .... W.Pacuła !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Może to pozwoli Ci podjąć decyzję

Witek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Copland, Sonneter Alabaster, Pentagon, Jak ktoś lubi to Naim, Jolida 502B, Sugden. Ladnie też będzie z Thule. Rożne wzmacniacze różne brzmienia do wyboru do koloru.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja mam obecnie audience 50.Pierwszym wzmacniaczem do dynek był denon dcd 1500ae.Było w miarę dobrze jednak czegoś brakowało wypełnienia i szybkości.Moje dynki zagrały dopiero jak zakupiłem Denona 2000AE.

Tak że nowego wzmacniacza za 3 tyś.nie znajdziesz.Żaden dynek w tym przedziale nie napędzi ich poprawnie

Pozdrawiam!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Dynki 42 nie są tak trudne do napędzenia jak drożsi bracia 5x, nie straszcie kolegi ;P Z Creekami grają ładnie, im wyższy tym powinno być lepiej, Caspiana też ktoś kiedyś polecał. Dynki lubią jasną i szybką elektronikę jak ma być z kopem, do rocka to np. Rotel. Do 3 tysiaków można już sporo wyczarować, ale słuchałem też na vintydżowym Luxmanie L410 za 450zł i w spokojnych klimatach było znakomicie, barwa, średnica, wokale, słodziutka wielobarwna góra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Micke 13, 9 Cze 2009, 15:14

 

>Przecież Dynki 42 nie są tak trudne do napędzenia jak drożsi bracia 5x....

 

Faktycznie, tak źle nie jest, podobnie jest z focusami 110, te mniejsze woofery zdecydowanie łatwiej wysterować.

Rzecz w tym, żeby grało dobrze, samo poprawne prowadzenie to nie wszystko.

 

>lubią jasną i szybką elektronikę

 

Zdecydowanie, nawet nie tylko do rocka.

Za circa 3 kzł mogę polecić C.E.C. 3300/3300R. Myślę, że można zapolować na ostatki sklepowe starszej wersji, do dzisiaj się niektóre sklepy wyprzedają...

Bardzo ładne (przyjemne, szczegółowe, z wykopem, barwne itpd) f110 zagrały z nową wersją naita 5i.

Spekuluję przeto, że warto byłoby wypróbować a 42 + naim w wersji sprzed liftingu.

Nie słyszałem zestawienia dynie + creek lub dynie + rotel które grałyby tak ładnie, jak te kolumny na to pozwalają. A słyszałem takie zestawy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z samym doborem wydajnego wzmacniacza do dynek 42 jest troszkę przesadzony,sam przebieg impedancji tych głośniczków jest dosyć płaski(pomiary Audio)co myślę nie powinno mieć zasadniczo wpływu na wysterowanie ich przez większość średniej klasy wzmacniaczy.

Szkopuł w tym ,że sam charakter tych głośniczków nie pozwala na łączenie ich ze wzmakami zbyt ugrzecznionymi typu Musical Fidelity ,do tego odpadają wzmaki ze zwalistym basem(niektóre modele Nada)choć dużo tu zależy od pomieszczenia,ja osobiście szukałbym faworyta w wymienionych powyżej Exposure,C.E.C,Cambridge, dodał bym do tego Primare lub ewentualnie któryś z modeli Rotela,grające dość dynamicznie przejrzyście ,które nie stwarzały by problemu z basem oraz stępieniem górnych rejestrów na co dynki są szczególnie wrażliwe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Co do wzmacniaczy firmy Rotel to owszem prądowo dadzą radę, ale ja osobiście uważam że Rotel wysokie tony rysuje zbyt grubą kreską. Jest w nich mało wysublimowania które natychmiast słychać na świetnej wysokotonówce Dynaudio. Szukałbym czegoś bardziej bogatszego w dźwięki. Yamaha z całym szacunkiem ale w instrukcji obsługi chyba jest napisane żeby nie podłączać kolumn poniżej 6ohmów. Nie znaczy to oczywiście że kolumny nie zagrają tylko świadczy to o słabej wydajności prądowej wzmacniacza(mówię tu o serii 900, nie wiem jak wyższe modele).

Wcześniej już wypisałem listę wsmacniaczy które nie tylko dadzą sobie radę z 42ką ale również pokażą bogaty wachlaż możliwości tych kolumn. Rozbieżności w konstrukcjach które wymieniłem wynikają z charakteru odtważanej muzyki który najbardziej przypadnie do gustu właścicielowi.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może Accuphase. Wprawdzie za 3 tyś. naturalnie nie kupisz nowego, ale da się już upolować zadbany egzemplarz. Bez obaw, to dobra, stara szkoła wzmacniaczy, nie na lata a na dziesięciolecia.

Od niedawna trenuję tez Dynaudio - wprawdzie to inny model, ale szkoła dźwięku i wymagania prądowe podobne, jeśli nie większe. Próbowałem różnych wynalazków z kategorii ca. 5-7 tyś. zł, stara integra Accu grała lepiej od każdego.

Jeśli CD z Twego "opisu" aktualne to też już najwyższa pora na niego :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie wypróbuj w konfiguracji z Nadem np 352. Słyszałem w konfiguracjach z dynaudio 50 i 52. Uważam ze to bardzo dobre połaczenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asmon, 2 Kwi 2009, 07:56

 

>Szukaj używanego Creeka 5350SE w idealnym stanie - miałem takie zestawienie - pełna

>synergia,pewniak.

 

Creek 5250SE będzie również OK, ale to jeszcze starszy model.

A koniecznie musi być nowy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mike 1973

to co mowisz o yamahach to najwieksze pierdoły jakie słyszałem w zyciu. przeszedłem przez kilkaset wzmacniaczy i amplitunerow i nie spotkałem wzmacniaczy o wiekszej wydajnosci prądowej niz yamaha ax-900 czy 930. doskonały jest tez dual cv440 i dosłownie kilka innych modeli choc yamahy uwazam za ogolnie najlepsze. ax-900 ma zalecane 8 ohm, ciągnie 3.2 ohm i trudno ja porzadnie rozgrzac. ax-930 o zalecanej od 6 ohm ciągnie podlogówki o nominalnej 4 ohm jak dwie scierki i wiem od człowieka któremu kiedys taką sprzedałem ze przy robieniu domowej dyskoteki przy tych kolumnach ten wzmacniacz takze jest tylko cieply. druga sprawa-spojrz na budowe. trzecia sprawa-nigdy nei spotkalem sie z tym zeby po zalecanej impedancji glosników dla danego wzmacniacza wypowiadac sie o jego wydajnosci. nie ja pierwszy i nie ja ostatni mowie o tym jaki potencjał ma yamaha ax-900, jestem chyba pierwszym ktory mowi ze ax-930 to niewiele gorszy brzmieniowo (o ile wogole gorszy) wzmacniacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam....

Ja urzytkuje wprawdzie dynki 40 ale graja u mnie z Rotelem RC-850 i dwiema koncowkami RB-850 na kanal i powiem tak ze jest dobrze powiem wiecej jest bardzo dobrze.... :) Jak to juz ktos powiedzial wczesniej do Rocka jest to idealne zestawienie duza dynamika, ale i takze i jak trzeba subtelnosc i makro dynamika jest na odpowiednim miejscu. Uwazam ze to dobre zestawienie. Polecam. Zalezy czego sluchasz....

Pozdrawiam Wojtek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Analogowa Grupa Wywrotowa. Wojtek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

 

jak zwykle wszystko zależy co się lubi! ;)

szukałem kolumn razem ze wzmakiem, i wybrałem to co wybrałem - NAD 370 i Dynki 42; moje spostzreżenia odnoszą sie do starych serii, nie wiem jak obecne:

rewelacyjnie (dla mnie!) brzmiało zestawienie NAD 350 i Dynki 52; ponieważ jednak mieszkanko w bloku (czyli 52 trochę za duże) a 350 wtedy nie miała dwóch par kolumn na czym mi zależało, to ostateczny wybór padło na to co wyżej; patrząc na dzisiejsze recenzję obecne pewnie spróbowałbym NAD350 z 42, choć mówię - stary NAD 350 i D 52 brzmiało fantastycznie!

 

pozdr,

gp

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie chcę zaśmiecać wątku ale mam kilka zdań do kolegi fana Yamahy.

Być może wzmacniacz który posiadasz świetnie się spisze z Dyniami nie neguję tego.

Nie musisz się unosić bo to strasnie kiepsko wpływa na zdrówko a mamy je przecież tylko jedno.

Owszem nie przerzuciłem tyle sprzętu co ty bo uważam że słuchanie amplitunerów to strata czasu. Amplituner to urządzenie jak to się ładnie mówi uniwersalne czytaj do wszystkiego ja czytam do niczego. W cenie tychże urządzeń kupuje się klasowy wzmacniacz. Ale do rzeczy. Jak mawiał pewny aktor kota da się obedzrzeć ze skóry na wiele sposobów. Kolega który zakupił kolumny Dynaudio otrzymał wspaniałą paletę rozwiązań dotyczących wzmacniaczy i teraz pozostaje tylko słuchać i wybrać odpowiednią do własnych potrzeb i możliwości lokalowych i finansowych. Lista pewnie może wydłużyć się o jeszcze bardziej egzotyczne wzmacniacze bo jest ich jeszcze mnóstwo.

Owocnych poszukiwań życzę koledze bo to super zabawa.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do nerwow sie zgodze, z tym ze sie nie zdenerwiowalem tylko zdębiałem:) kiedys juz polecano ax-900 m.in do dynek 52 a to COS znaczy. musiałbys miec do czynienia z tymi wzmacniaczami zeby je oceniac. ja mam, juz ktorys raz z rzędu (druga ax-930 i czwarta ax-900). amplituner to urządzenie tak jak piszesz, ja dodam-pozwalające za niewielkie pieniadze cieszyc sie muzyką a nie wkurzające człowieka wydanymi tysiącami złotych ktore nie przekładają sie na co by się chciało usłyszec. ->

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do dynek fajny jest Exposure z ktorym tworza razem zgrany zestaw (charektery obu sie nawzajem uzupelniaja).

 

Generalnie mocne przejrzyste wzmaki maja szanse na pokazanie zalet Dynaudio 42.

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

>kali77

>Ja mam obecnie audience 50.Pierwszym wzmacniaczem do dynek był denon dcd 1500ae.Było w miarę >dobrze jednak czegoś brakowało wypełnienia i szybkości.Moje dynki zagrały dopiero jak zakupiłem >Denona 2000AE.

 

>robix

>Generalnie mocne przejrzyste wzmaki maja szanse na pokazanie zalet Dynaudio 42.

 

Opinie np o Denon'ie 1500AE są takie, że mają one podbity wyższą średnicę. Swego czasu o moim wzmaku (Pioneer A-405R) pisali, że też ma podbitą wyższą średnicę. Moze więc charakter dźwięku tych urżądzeń jest podobny?

Właśnie jakie to są "przejrzyste" wzmaki - czy to te które grają analitycznie czyli "grają" średnicą?

 

>Micke 13

>Przecież Dynki 42 nie są tak trudne do napędzenia jak drożsi bracia 5x...

 

>denon.dcd.2560

>(...) yamahy uwazam za ogolnie najlepsze. ax-900 ma zalecane 8 ohm, ciągnie 3.2 ohm i trudno ja porzadnie rozgrzac (...)

 

Właśnie, chyba tak źle nie ma z tym ich napędzeniem. Wzmak Pioneer 405R do tej pory grał i nadal gra na zmianę z kolumnami Elac 105, które też są 4-ohmowe i też nie mają specjalnie wysokiej efektywności - bodajże 89dbm. Oczywiście jest to więcej o 3dbm niż mają Dynki 42 ale równocześnie muszę powiedzieć, żeby na jednych i na drugich kolumnach wzmak odkręcony do godziny 11 (jest już bardzo głośno) jest tylko letni.

Więc przy okazji podejmę trzy sprawy:

1. Jak się z tą wydajnością prądową? Bo skoro się nie grzeje to znaczy, że aż takich problemów z wysterowaniem tych kolumn nie ma - kondziołki jakie ma wzmak to 2x10000uF. HK 980 o ile pamiętam, który ponoć ma dużą wydajności prądowo ma bodajże 2x 12000uF czy jakoś tak.

2. Jak to jest z tą całkowitą mocą pobieraną przez urządzenia - na tylnie ściance wzmaka pisze, że max pobór prądu to 380W. Znowu o ile pamiętam to Rotel'e, o których mówi się, że mają dużą wydajność prądowo mają na tabliczce znamionowej mniejszy pobór mocy.

3. Swego czasu na forum było "prawie wojna" zwolenników i przeciwników używania Loudness'u podczas słuchania, głównie cichego. U mnie sprawa wygląda tak, że do tej pory na kolumnach Elac 105 go nie używałem - zawsze Direct i niczego (w kategoriach względnych) dźwiękowi nie brakowało - basu aż nadto. Właśnie basu jest aż nadto bo Elac'i mają bas strasznie podbity (podobnie sprawa wygląda z wysokimi) albo inaczej mają bardzo wycofane średnie tony (coś jest na rzeczy z tym niemieckim studziennym brzmieniem). Teraz żeby słuchać umiarkowanie głośno Dynek muszę włączyć Loundess bo czegoś temu dźwiękowi brakuje (taki dzwięk bez kopa) - brak basu i jakieś te wysokie takie "nieśmiałe". Wtedy to, przy włączonym Loundess'ie na Dynkach i wyłączonym Loundness'ie na Elac'ach okazuje sie, że Dynki grają głośniej pomimo mniejszej efektywności. Więc czy nie jest czasem, przynajmniej w tym przypadku, tak że włączenie Loudness'u powoduje niejako "wyrównanie" charakterystyk częstotliwościowych obydwu kolumn. Zresztą jak się spojrzy na pomiary charakterystyk częstotliwościowych znakomitej ilości kolumn to okazuje sie, że mają one podbite niskie i wysokie tony. W tej sytuacji zupełnie mnie nie dziwi, że przeciwnicy używania Loudness'u, a posiadający właśnie kolumny o takiej charakterystyce podnoszą kwestię, że u nich przy małych poziomach głośności "niczego nie brakuje" (czyt. basu). Elac'i mają pobity bas w stosunku do średniej wartości efektywności chyba o 8db (jak nie więcej) więc nawet bez Loudness'u, który dodaje 6db przy 100Hz i tak na Dynkach ten zakres jest mniej podbity.

 

>Adalbert95

>Jeśli CD z Twego "opisu" aktualne to też już najwyższa pora na niego :-)

 

Niestety, sprzęt ciągle taki jak w "O mnie":(

 

>sanu

>Polecam do 42 Jolidę 1501RC. U mnie grało z 52 i była rewelacja.Kiedyś na HFM był test właśnie z 42

 

Lampowców i hybryd nigdy nie słyszałem.

 

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na allegro ktos spredaje uzywanego Cyrusa VS za calkiem rozsadna cene. to ponoc idealne i synergiczne polaczenie z Dynaudio 42. a swoja droga, to bardzo dobry i silny wzmak jak za te pieniadze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modrus, 19 Cze 2009, 13:26

 

:Teraz żeby słuchać umiarkowanie głośno Dynek muszę włączyć Loundess bo

>czegoś temu dźwiękowi brakuje (taki dzwięk bez kopa) - brak basu i jakieś te wysokie takie

>"nieśmiałe". Wtedy to, przy włączonym Loundess'ie na Dynkach i wyłączonym Loundness'ie na Elac'ach

>okazuje sie, że Dynki grają głośniej pomimo mniejszej efektywności.

 

To "zjawisko" tylko potwierdza niską "wydajność prądową" wzmacniacza - konieczność włączenia loudness, aby uzyskać w miarę równą charakterystyką brzmienia. W mojej opinii do oceny tzw. wydajności prądowej nie można wliczać tylko pojemności kondensatorów, czy tzw. poboru mocy (W). Chyba bardziej liczy się moc (VA) zasilaczy, stąd często wzmacniacze lampowe o niewielkiej mocy "wydalanej" na kolumnę np. 12W z powodzeniem napędzają "trudne" kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.