Skocz do zawartości
IGNORED

japońskie CD - minivinyl! ;)


adamgdansk

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

Jeszcze jedno pytanie,czy Marillion dostepny w MM to "niemce" czy "japonce",gdyby ktos mogl sie podzielic swoja wiedza,bo nie mam pewnosci czy pan sprzedawca rozpakuje plyte,dzieki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 lata później...

Temat japońskich CD, mimo, że w tej chwili tutaj odgrzebywany, jest mi bardzo bliski. Jednak nadal uważam się na amatora w kwestiach technicznych. Natomiast sprawa numeracji IFPI, to dla mnie totalnie nowa informacja i pojęcie. Posiadam w swojej kolekcji płyty z końcówki lat '80 i początku '90, wydane przez Alfa International, Canyon International, Toshiba EMI Ltd. i Avex Trax. Oprócz numeru katalogowego, natłoczonego w wiadomym miejscu dysku, ani jeden kompakt nie jest oznaczony żadnym dodatkowym numerem. Na żadnych również płytach, wydanych w Niemczech lub Włoszech z tego okresu, nie widziałem wspominanego, a jak tu czytam obowiązkowego numeru IFPI. Co do pochodzenia i cech oryginalnych CD z gatunku muzyki klubowej, o jakich mowa, nie mam wątpliwości. Tym bardziej jestem zaskoczony, że coś być powinno, a nigdzie tego nie ma i gdziekolwiek bym się nie rozejrzał, takiego kodu japońskie ani inne kompakty nie posiadają, nawet te wydane wydane współcześnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IFPI pojawiło się na przełomie lat 1993/94. Zatem wszystko co wyszło wcześniej, będzie pozbawione owych kodów. Poza tym, brak IFPI nie oznacza jeszcze, że płyta nie jest oryginalna. Podobnie w drugą stronę, kody IFPI nie gwarantują oryginalności krążka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.