Skocz do zawartości
IGNORED

szukam subwoofera zdolnego burzyć ściany


jesko

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich,

 

Mam małe pytanie, odnośnie subwooferów. Ale do rzeczy, mój kolega pod wpływem demonstracji możliwości mojego Paradigma ps-1000 postanowił kupić sobie identyczny. Zależy mu przedewszystkim na sile i głębi kosztem szybkości i precyzjii. Docelowy pokój ma powierzchnię 40m2 a więc sporo, jak narazie stanęło na ps-1200v.4. Kwota jaką może wydać to ok.3000zł. Ja osobiście nie spotkałem się z subem który lepiej by pasował do w/w opisu niż wspomniany Paradigm. Dlatego pytam się was o zdanie, może spotkaliście się z pieszczotliwie mówiąć "większą potęgą"???

Z góry dziękuje za wszystkie rady i sugestie

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki xajas,

przeglądałem, zakres częstotliwości robi wrażenie 16hz a do tego wzmacniacz 300W to wynik naprawdę godny! tylko jestem ciekaw przy jakim spadku db te 16hz osiąga. Niestety dystrybutora na Polskę brak, a więc i odsłuch nawet w takim mieście jak Poznań jest raczej nie możliwy. A wciemno nic nie będe polecał.

Macie jeszcze jakieś propozycje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zucho jak by mój kolega mial budżet 6000zł to bym się specjalnie nie zastanawiał. Chociaż za 6 kawałków to już fajne mode Rela są. Ja proszę o propozycję do 3000zł.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B&W 675 na allegro za 3700. B.dobre parametry (załączam) . Sam się przymierzam do jego zakupu.

 

KL

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

T+A DAC 8 DSD via Silencable Wizzard XLR do KRELL s550k a ten via Velum LS-G do Audio Physic Cardeas Plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to te parametry

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

T+A DAC 8 DSD via Silencable Wizzard XLR do KRELL s550k a ten via Velum LS-G do Audio Physic Cardeas Plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie (sorki)

[obrazekLUKASZ-72637_1.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

T+A DAC 8 DSD via Silencable Wizzard XLR do KRELL s550k a ten via Velum LS-G do Audio Physic Cardeas Plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...Niestety dystrybutora na Polskę brak.."

 

a to szkoda, bo ten Chronos 380 to na Niemieckim rynku to taki Koda na Polskim - standard w klasie "budzetowej". Zreszta cala seria AR jest bardzo lubiana i bardzo tania (wiele okazyjnych wyprzedazy).

 

 

xajas

_______________

www.jaschiks.com

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzych L->

dzieki ale 3700zł to już za dużo. A poza tym znam subwoofery b&w(600 i 650), absolutnie nie pasują do mojego opisu. Są zwyczajnie za "grzeczne". Mojemu koledze chodzi o naprawdę "atomowe" udeżenie.

xajas->

naprawdę szkoda, bo ten AR parametry ma świetne. Może ktoś wie czy jest dystrybutor na Polskę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ jesko a może Twój kolega byłby zainteresowany JAMO THX SUB ONE (moc: sin 200W, szczyt 250W)mam akurat jeden do sprzedania za małe pieniądze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

records->

dzięki, parametry niczego sobie, z dostępnością też nie ma problemu. Napewno go odsłucham ale na kupno od Ciebie raczej bym nie liczył chyba że subwoofer jest nowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hiena na tym forum ,coś takiego? Jak jeszcze częściej brałem udział w przekomarzaniu na forum stereo zarzekał się,że nigdy na te forum nie wejdzie,czyżby zmienił preferencje,zatem kinomaniacy powitajmy nowego kolegę,chyba kulturą dostosue się do obyczajów,które panują na tym forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już jesteśmy przy subach, to pytanko - czy do pokoju 20m2 otwartego na kuchnię jakieś 10m2 nada się sub z 300 W, czy może kupić z mniejszym wzmacniaczem, interesuje mnie b&w, gdzie np. 675 ma 300W. Czy jest taka zależność, im mniejsze pomieszczenie tym mniejszy wzmacniacz i odwrtonie?

Pytanko drugie, czy rzeczywiści jak jest wentyl lub głośnik z dołu obudowy to daje to nieźle popalić sąsiadom z dołu?

Pozdrawiam

Slawol

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Jesko

to może Magnat Omega 380

(średnica głośnika to 38cm!)

Ja mam 300 - potrafi trząść fotelem mimo ze stoi ok 1,5 m od niego.

Dzwi musiałem wytłumić, gdyż mocno wpadały w rezonans przy 25hz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba sobie żarujecie !

Ja mam od nidawna sub Infinity Alpha z 20cm głośnikiem + bas refleks - wzmacniacz ma 110 W w sinusie i w pokoju 16m2 jak dałem na połowę regulatory to aż szyby drżały i musiałem zciszyć tego suba do 1/4 bo zagłuszał momentami resztę kolumn w zestawie.

Awięc stosowanie mega-subów z 40 cm głośnikiem i 300W mocy wzmacniacza jest chore.

Ale jak ktos chce wkurzać sąsiadow to proszę bardzo !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...Awięc stosowanie mega-subów z 40 cm głośnikiem i 300W mocy wzmacniacza jest chore..."

 

Hej, to nie ma nic wspolnego z glosnoscia. To gwarancja nieznieksztalconej reprodukcji najnizszych czestotliwosci.

Pamietaj ze moc potrzeba do odtworzenia najnizszych rejestrow rosnie nieproporcjonalnie ze spadajaca czestotliwoscia.

 

xajas

_______________

www.jaschiks.com

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

de facto, malo jest instrumentow (akustycznych) bedacych w stanie odtworzyc takie niskie czestotliwosci (organy, kotly marimbaphone...). Pomijam efekty elektroniczne i LFE w KD. Tym nie mniej ktos kto slyszal dobrze dobrany sub w akcji, nigdy nie bedzie mail watpliwosci o sensownosci takiego ustrojstwa. Z wiekszosci prowadzonych tutaj dyskusji wynika ze niemalze zawsze sub kojarzy sie z wielkim basem i klopotami z pomieszczeniem. Ja ososbiscie uzywam dwa w dwu roznych pomieszczeniach/zestawach i (podobnie jak wielu znajomych) mam zupelnie inne zdanie! Sub to przede wszystkim znakomita przestrzen/glebia i suwerennosc brzmienia calego zestawu!!!!!!! Sam bass jest niemalze "niezauwazalny". Zauwazalny i dudniacy jest tylku u tych uzytkownikow, ktorzy go o 20dB za glosno nastawili, pozwalaja mu grac do 120Hz i stawiaja go w kacie. Niestety wiekszosc uzytkownikow nalezy wlasnie do tych ostatnich.

 

xajas

_______________

www.jaschiks.com

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

na początku chcę bardzo podziękować za wszystkie odpowiedzi:

slawolw->

jak możesz, to załuż nowy wątek bo mieszanie dwóch w jednym w tym przypadku raczej nie wyjdzie na dobre. W swoim wątku dostaniesz dużo więcej odpowiedzi

 

zucho->

o magnacie słyszałem, i także mam w planach go odsłuchać, dzięki za podpowiedz

 

bilantus->

jak masz pisać nie na temat to lepiej sobie daruj. 16m2 to nie 40m2, do takiego pokoju potrzebny jest "silny" subwoofer.

- "A więc stosowanie mega-subów z 40 cm głośnikiem i 300W mocy wzmacniacza jest chore"

 

-Ja absolutnie nie szukam subwoofera który ma grać tylko głośno, przedewszystkim ma się odznaczać niskim pasmem przenoszenia i głębią, brzmienie ma być po prostu "mięsiste", oczywiście nic za darmo dlatego też szybkość i precyzja zchodzi na 2-plan.

Kino domowe jest pewnego rodzaju chorobą dlatego też nie zaprzeczam jestem CHORY !!! :)

 

xajas->

Ty rzeczywiście jesteś strasznie wyczulony na tym punkcie. Ja od siebie mogę tylko dodać że się z tobą w pełni zgadzam. :)

 

dodam jeszcze że wczoraj podłączyłem Paradigma dwoma kablami, i rzeczywiście gra dużo głośniej. Jaki ma to wpływ na brzmienie narazie nie powiem, jestem w trakcie testów. Ale w tym przypadku podłączenie paradigma ps-1200 podwójnym kablem, niewątpliwie spowoduje efekt jakiego mój kolega oczekuje. Jedyne co mnie teraz martwi to dolny pułap basu, podejżewam że za tą cenę (3kzł), znajdą się modele które pobiją paradigma. Nie twierdze oczywiście że brzmienie par jest złe, wręcz odwrotnie P to odnośnik i jeżeli nie znajdę lepszej konstrukcji na pewno zdecyduję się właśnie na ps-1200v.4

Pozdrawiamwitam,

na początku chcę bardzo podziękować za wszystkie odpowiedzi:

slawolw->

jak możesz, to załuż nowy wątek bo mieszanie dwóch w jednym w tym przypadku raczej nie wyjdzie na dobre. W swoim wątku dostaniesz dużo więcej odpowiedzi

 

zucho->

o magnacie słyszałem, i także mam w planach go odsłuchać, dzięki za podpowiedz

 

bilantus->

jak masz pisać nie na temat to lepiej sobie daruj. 16m2 to nie 40m2, do takiego pokoju potrzebny jest "silny" subwoofer.

- "A więc stosowanie mega-subów z 40 cm głośnikiem i 300W mocy wzmacniacza jest chore"

 

-Ja absolutnie nie szukam subwoofera który ma grać tylko głośno, przedewszystkim ma się odznaczać niskim pasmem przenoszenia i głębią, brzmienie ma być po prostu "mięsiste", oczywiście nic za darmo dlatego też szybkość i precyzja zchodzi na 2-plan.

Kino domowe jest pewnego rodzaju chorobą dlatego też nie zaprzeczam jestem CHORY !!! :)

 

xajas->

Ty rzeczywiście jesteś strasznie wyczulony na tym punkcie. Ja od siebie mogę tylko dodać że się z tobą w pełni zgadzam. :)

 

dodam jeszcze że wczoraj podłączyłem Paradigma dwoma kablami, i rzeczywiście gra dużo głośniej. Jaki ma to wpływ na brzmienie narazie nie powiem, jestem w trakcie testów. Ale w tym przypadku podłączenie paradigma ps-1200 podwójnym kablem, niewątpliwie spowoduje efekt jakiego mój kolega oczekuje. Jedyne co mnie teraz martwi to dolny pułap basu, podejżewam że za tą cenę (3kzł), znajdą się modele które pobiją paradigma. Nie twierdze oczywiście że brzmienie par jest złe, wręcz odwrotnie P to odnośnik i jeżeli nie znajdę lepszej konstrukcji na pewno zdecyduję się właśnie na ps-1200v.4

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zawieszenie oczka na posiadanym przez mnie subie Sunfire. Zejscie w dol ograniczone tylko kubatura pomieszczenia i dlugoscia fali dzwiekowej jaka moze sie w nim rozchodzic.

Wzmacniacz 2400 W [nie pomylilem sie o jedno zero :-)]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Doskonale zejscie polaczone z niesmowita kontrola.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny mit o kubaturze pomieszczenia i długościach fali...

 

To, że fala się nie zmieści w pomieszczeniu nic nie oznacza.

 

 

Polecam podstawową definicję dźwięku: dźwięk to zmiany ciśnienie atmosferycznego/s i tak to odbieramy.

 

Ludzkie ucho nie odbiera fal tylko odbiera zmiany ciśnienia.

 

 

Subwoofer promieniujący 20Hz, co odpowiada fali o długości 17m wytworzy ten dźwięk jako zmianę ciśnienia.

 

To, że tego nie słyszymy to już inna sprawa, na szczęście ludzkie ucho nie jest w stanie usłyszeć tak niskich częstotliwości, na szczęście...

 

 

Co do 2700W to jesteś kolejną ofiarą marketingu.

 

 

 

Powracając do tematu, nie kupisz dobrego suba za 3k PLN, ale możesz taki wykonać. Kup gotowy moduł basowy (około 1,2k), do tego dobry głośnik, np. Etona i ze skrzynką sobie poradzisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"..Kolejny mit o kubaturze pomieszczenia i długościach fali......"

 

Uff, widze ze nareszcie dostaje wsparcie w walce z zabobonami :-))

 

xajas

_______________

www.jaschiks.com

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

barni->

dzięki. Jakoś nie chce mi się wierzyć w te 2700W.Mimo wszystko przesłucham, wiesz czy jest jakiś dystrybutor w Polsce?

 

igod->

chyba trochę przesadzasz, za 3kzł można dostać naprawdę dobry model. Oczywiście w tym przedziale cenowym trzeba pójść na pewien kompromis, ale w poszczególnych kategoriach (np. wspomniana głębia, lub szybkość), subwoofery z tej półki cenowej potrafią zaskoczyć!!! a tak po zatym to wydaję mi się że próbujesz krytykować wszystko co tutaj piszemy, ale nie o to tytaj chodzi. Rozumiem że jesteś audiofilem wysokiej próby i dla Ciebie głośnik warty mniej niż 10000zł nie jest warty uwagi, no cóż, nie obliguję Cię to jednak do tego typu stwierdzeń, bo co powiesz ludziom którzy posiadają zestaw głośników warty 3kzł??? wyrzucie je do śmieci???lepiej by było jak byś powstrzymał się od tego typu komentarzy. Niestety ja nie znam sie na budowaniu głośników, tak więc pozostaje mi szukać modelu który najbardzie odpowiada w/w opisowi.

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem żadnym audiofilem.

 

Krytykuję to, z czym się nie zgadzam. To chyba normalne?

Jak by każdy sobie słodził to forum było by bez sensu.

 

W tym przedzialce cenowym coś, co ma burzyć ściany raczej nie zagra szybko i precyzyjnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

igod->

krytyka to bardzo dobra sprawa, nie oznacza to jednak że możesz krytykować wszystko (chociaż tak jest najłatwiej), no to chyba normalne nie? :)

 

"W tym przedzialce cenowym coś, co ma burzyć ściany raczej nie zagra szybko i precyzyjnie"

dltatego napisałem, że szukam subwoofera zdolnego zchodzić bardzo nisko, kosztem szybkości i precyzjii.Odsyłam Cię do mojego pierwszego wpisu, wtedy uznasz, że twoje 2 poprzednie wypowiedzi (przynajmniej po części) są zbędne.

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 12

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.