Skocz do zawartości
IGNORED

PROAC RESPONSE D15 + Krell KAV 400xi ???


SeQuenser

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich !!!

 

Szukam na Forum pomocy w zakupie najbardziej odpowiedniej elektroniki dla moich PROAC RESPONSE D15.

Z wilu żródeł otrzymałem podpowiedź ( KRELL KAV 400 xi ).

Czy to jest naprawdę to co wyciśnie wszystkie soki z D15 - tek ???

Proszę o podpowiedzi i wskazówki, liczę na wasze doświadczenie !!!

 

Jeśli znacie dobre okablowanie do tych sprzętów i D15 - stek to też śmiało piszcie.

 

A pozatym sprzedam Mojego Nowego NAD VISO FIVE.

 

Propozycje Sprzedaży elektroniki mile widziane !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie odradzam tego Krella do D15.

Miałem D15 przez 3 lata i proszę mi wierzyć, że wymagają one nie lada gimnastyki z doborem wzmacniacza. Jest to związane z chłodnym i nieco "szklistym" charakterem głośnika niskośredniotonowego. Te kolumny pokazują naprawdę wiele w tym zakresie i często są z tego powodu źle oceniane przy pracy ze wzmacniaczami tranzystorowymi. Polecam lampę lub tranzystor np. coś ze stajni Sugdena.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie są parametry tego sprzętu ???

Z jakimi kolumnami chodził ???

Przyszłościowo (w przeciągu 2 lat) planuję wymiane na RESPONES D38 i chciałbym aby wzmacniacz współgrał także z nimi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o lampy to do tej pory nie miałem styczności.

Co ciekawego z lamp możecie polecić.

Zależy mi na wyciągnięciu maxa z D15 lub D38.

POPROSTU chcę usłyszeć to co niesłyszalne a dźwięk ma by tak bardzo przypominający rzeczywiste brzmienie aż nie do odróżnienia.

:-D

 

Podobno te kolumny potrafią przekazać niesamowity realizm !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Proac to głośniki grające ...hmm, jak to powiedzieć... w dość zdystansowany sposób. Są neutralne, liniowe, podają muzykę jakby w pewnym ograniczeniu, uścisku, nie do końca bazpośrednio. Wiele osób lubi takie granie.

Więc jeśli SeQuenserz chcesz " usłyszeć to co niesłyszalne a dźwięk ma by tak bardzo przypominający rzeczywiste brzmienie aż nie do odróżnienia", to z pewnością nie Krell 400xi, który charakterem nieco przypomina Proacki, Już prędzej KAV 300i.

Jeśli to ma być tranzystor, to może coś ze stajni Accuphase, moze Mac, może Electrocompaniet a może Musical Fidelity? Bo do tych głośników trzeba trochę ciepła, dużo bezpośredniości, soczku, wypelnienia. A może jednak lampa, jak radzą koledzy?

Pozdrawiam Stempur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Jeśli się zdecydujesz na krella 400xi to koniecznie posłuchaj go w swoim systemie przez parę dni przed zakupem. Na początku możesz mieć wrażenie super szczegółowego dźwięku z fajnym basem, ale po paru dniach może się to okazać nie do słuchania ( chyba że chcesz się bawić w recenzenta wytwórni płytowych - po chwili słuchania będziesz mógł powiedzieć, czy płyta jest dobrze nagrana). Wg mnie krell 400xi to bardzo specyficzny wzmacniacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

SeQuenser, 2 Kwi 2009, 23:22

 

>POPROSTU chcę usłyszeć to co niesłyszalne a dźwięk ma by tak bardzo przypominający rzeczywiste

>brzmienie aż nie do odróżnienia.

>:-

 

hehe,niesłyszalne ... trzeba by się stać nietoperzem.

ProAc'i nie zagwarantują rzeczywistego brzmienia same z siebie. Nie można pomijać źródła, kabelków no i AVM'a.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście kable oraz CD lub SACD dobierze się tak żeby było OK.

 

Cały czas problem z tymi wzmacniaczami.

 

Co proponujecie z Lamp koledzy ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż ode mnie rekomendacja "negatywna" co do lampy - Manleya Stingraya nie polecam, na małych Responsach 1 czuć było brak mocy do poprawnego wysterowania.

generalnie proponuję tranzystory i to właśnie raczej "ciepławe". oczywiście to propozycja pod mój gust i słuch. u mnie stary dzielony Sony w roli amplifikacji sprawia się bardzo dobrze. słuchałem też dzielonego Accu i było wyśmienicie.

 

pozdr.

Łukasz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem w TOP HIFI w Bydgoszczy D15 z krelem i było dosyć surowo lecz pamiętam iż kablami wyłagodziliśmy jego brzmienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

SeQuenser, 4 Kwi 2009, 13:38

 

>Które tranzystorowe posiadają na tyle cipepłą barwę??

 

hm...może czerwone, oczywiście to kwestia gustu :)

z innej strony, co to znaczy ciepły ?

pozbawiony górnych rejestrów? mulący niskim basem ? mający wycofaną średnicę ?

bo właśnie bez tych cech, gra sprzęt dobrej jakości, gra to, co ma zagrać, nie zaś ukrywać lub fałszować.

Można kupić tani tranzystor z regulacją wysokich, średnich i niskich tonów, konturem, różnymi filtrami itp, i do woli ustawiać barwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SeQuenser, 2 Kwi 2009, 20:55

 

>Witam Wszystkich !!!

>

>Szukam na Forum pomocy w zakupie najbardziej odpowiedniej elektroniki dla moich PROAC RESPONSE D15.

>Z wilu żródeł otrzymałem podpowiedź ( KRELL KAV 400 xi ).

 

 

ja od jakiegos czasu cwicze polaczenie ProAc + Krell i mi to brzmienie bardzo odpowiada, mam starsze kolumny (R2.5), D15 nigdy nie sluchalem ale nie powinienes miec problemow z posluchaniem takiego polaczenia w jakims sklepie audioklanu - mysle ze to najprostsze rozwiazanie przekonac sie na wlasne uszy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja od jakiegos czasu cwicze polaczenie ProAc + Krell i mi to brzmienie bardzo odpowiada, mam starsze kolumny (R2.5), D15 nigdy nie sluchalem ale nie powinienes miec problemow z posluchaniem takiego polaczenia w jakims sklepie audioklanu - mysle ze to najprostsze rozwiazanie przekonac sie na wlasne uszy :)

 

R.25 to zupełnie inne brzmienie i dlatego komponuje się z Krell'em. Przy D15 to będzie krew z uszu.

D15 jest najmniej typowym dźwiękiem ProAc'a z całej gamy ich modeli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę cały czas o tym połączeniu z KRELL - em KAV 400 xi oraz dobraniu odpowiednich kabli, które złagodzą te szkliste brzmienie.

 

Ale Ta dokładność jest dla mnie wielkim PLUSEM !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krell 400xi jest bardzo suchy w brzmieniu i w związku z tym nadaje się tylko do niektórych kolumn. Trzeba być bardzo ostrożnym, bo na forum są osoby, które go będą polecać. Trzeba się przekonać na własne uszy i najlepiej w bezpośrednim porównaniu z jakimś innym wzmacniaczem, żeby się po prostu nie dać wywieść w pole. Z podobnej półki, ale ciepło brzmiący jest Nad M3.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krell 400xi jest bardzo suchy w brzmieniu i w związku z tym nadaje się tylko do niektórych kolumn. Trzeba być bardzo ostrożnym, bo na forum są osoby, które go będą polecać. Trzeba się przekonać na własne uszy i najlepiej w bezpośrednim porównaniu z jakimś innym wzmacniaczem, żeby się po prostu nie dać wywieść w pole. Z podobnej półki, ale ciepło brzmiący jest Nad M3.

 

Popieram kolegę w całej rozciągłości. D15 nie grzeszą nadmiarem ciepła (mimo posiadania - jak to napisano w jednym z naszych czasopism "ekspresyjnej średnicy"). Zestawianie ich z 400xi nie da dobrego efektu.

Polecam poniższy wątek:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o wasze propozycje sprawdzonych połączeń tego sprzętu.

Liczę na waszą pomoc.

W chwili obecnej jestem zagubiony wśród takiej ilości różnie brzmiącej elektroniki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejne propozycje może słyszeliście te zetawienia:

 

Referencyjny preamp dual mono Vincent SA-91 + monobloki Vincent SP-991

 

CLASSE CAP-2100

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SeQuenser.Dlaczego,pytasz a nie decydujesz się na odsłuchy?To,że ktoś Ci powie czy napisze ma się nijak do odsłuchu w miejscu do tego przeznaczonym,ustalonym akustycznie(ma to bardzo duży wpływ na brzmienie)i z resztą systemu.Pamiętaj,że to cały system gra,nie jego poszczególne elementy każdy z osobna.Twój system.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 15

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.