Skocz do zawartości
IGNORED

harman kardon avr7000 w stereo


soomik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczow!

 

Od niedawna jestem posiadaczem w/w amplitunera. Zakupilem go w celu budowy srednio budzetowego KD - sprawdza sie wysmienicie, pomyslalem jednak ze chcialbym go rowniez uzywac do odsluchow stereo, bez uzycia subwoofera. I tu pojawil sie problem, gdyz domyslnie na przednim zestawie glosnikow dziala filtr gornoprzepustowy, jego czestotoliwosc odciecia co prawda mozna regulowac, ale jedynie w zakresie 80-100Hz. I tu pytanie do Was, czy istnieje mozliwosc takiego skonfigurowania tego amplitunera, aby przednie glosniki otrzymaly pelne pasmo?

 

Prosze o pomoc!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem posiadaczem 7200, trochę większego brata. Konfiguracja jest prosta, nie potrzebujesz nawet pilota. Nie mam go teraz przed oczami, ale z przycisków na przednim panelu dostajesz się do menu speakers, a potem zatwierdzasz selct i zmieniasz ze small na large. Bardzo ciekawy piecyk, ale do stereo wymaga trochę modyfikacji. Pozdrawiam serdecznie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz,

 

Jestes pewien ze w trybie 'large' ten filtr przestaje dzialac? Po przestawieniu na sluch harman wydawal sie byc nadal cofniety w dole. Probowalem z kilkoma parami glosnikiow ktore 'znam' ze slyszenia, bo uzywam w innym systemie. Ostatecznie stwierdzilem, ze ustawienie 'small', 'large' jest osobnym filtrem i nie ma wplywu na ustawienie wspomnianego filtra. Swoja droga troche to dziwne, ze w tym piecu zakres regulacji jest tak maly (80-100hz ze skokiem co 10hz). Byc moze istnieja jakies modyfikacje oprogramwoania ktore pozwalaja na nieco wiecej swobody?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, trochę mnie zaskoczyłeś, w 7200, 7300 i 8000, które posiadam lub posiadałem ustawienie głośników na large dawało pełne pasmo na przód. Z racji tego, że 7000 jest starszy, może coś innego wymyślili, jednakże przejrzałem na szybko serwisówkę i nic takiego nie zauważyłem, zarządzanie filtrami i stopniem regulacji wzmocnienia we wszystkich tych harmanach jest bardzo podobne, trochę zmian w 8000, ale efekt ten sam. Jeżeli Ci nadal wycina, spróbuj wyłączyć subwoofer i zostawić tylko fronty, musi działać, jeżeli byłby to amplituner, który permanentnie wycinałby dół na frontach, byłby to poważny błąd konstrukcyjny. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna rzecz przyszła mi do głowy, jeśli chodzi o tryb direct to te Harmany przenoszą płasko jak stół, także ciężko szukać mocnego basu. Oczywiście zależy to od głosników, jednakże ja mam podpięte na stałe Paradigmy 7 v4 i basu jest, aż nadto na direct. Fakt, że nie słucham muzyki na tym zestawie, ale bas jest prowadzony poprawnie. Miałem kiedyś 7000 w naprawie i pocieszę Cię, że w trybie stereo przy obciążonych obu frontowych kanałach uzyskałem dokładnie 140W/8 i 225W/4. Stara szkoła dobrych urządzeń. Pozdrawiam i cieszę się, że są jeszcze użytkownicy tych unikalnych pieców.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za informacje. Dokonalem takiego testu: podlaczylem suba poprzez wejscia hi-level i dalej do frontowych zestawow. Co ciekawe w takiej konfiguracji zestawy frontowe automatycznie ustawily sie w tryb 'large' i nie bylo mowy o zmianie. Mowiac w skrocie - dol pojawil sie, i to nawet przyjmniejszy, glebszy niz podlaczajac suba klasycznie przez wejscie liniowe. Wniosek z tego taki, ze albo musze pokombinowac cos z akustyka albo musze poszukac pardigm'ow :) W kazdym razie dzieki za pomoc i rowniez pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.