Skocz do zawartości
IGNORED

Najlepsza płyta AMJ.


sav

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też uważam że Farat (szczególnie wersja DVD) to najlepsza płyta AMJ jak i w ogóle polskiego wykonawcy!Mam wszystkie płyty AMJ, jeśli miałbym pokusić się o ranking moich ulubionych to wyglądał by tak:

1. Farat

2. Upojenie

3. Bosa

4. Nienasycenie

5. Szeptem

6. Z Pamięci

7. JO&CO

8. ID

9. Ale Jestem

10. Jasnosłyszenie

11. Niebo

12. Secret

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle wyszło płyt tej nudziary? niemożliwe aż

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo sie ciesze, ze wielu tu obecnych uznaje Fart za najlepsze co wyszlo z AMJ. Plyta wprawdzie nie stala sie hitem w krajach anglojezycznych z uwagi na tytul ale najpelniej oddaje styl wykonawczy artystki (mam na mysli tytul wlasnie)

 

pzdrw

 

soso

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sav, 7 Kwi 2009, 09:34

 

>A w łeb bys nie chciał?

 

Tej plyty akurat nie znam - wyglada na jakies dywagacje na temat jej malzenstwa z Panem Kydyrynskim.

 

pzdrw

 

soso

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tle popmagików polskiego szołshizu i tak AMJ wyróżnia sie całkowicie pozytywnie.

 

Płyta Upojenie byłaby jeszcze lepsza gdyby nie to ciągłe wrażenie "doklejenia" głosu AMJ do całej reszty (moze zreszta odwrotnie).

 

Poza tym ma przepięknie nadajacy się głos do krótkich rozmów przez telefon.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nigdy nie dałem się ponieść "wielkości" AMJ. Wszystkie zachwyty wydają się być nieźle zakrojonymi akcjami marketingowymi, które wszystkim czytelniczkom prasy kobiecej i miłośnikom miałkiego popu mają wmówić, że płyty AMJ to sztuka przez duże "s" i warto mieć je na półce (w odtwarzaczu już tak dobrze się nie prezentują)...nuda panie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BlueMax

(Konto usunięte)

AMJ stała się - podobnie jak kiedyś Sting - wygodną wymówką i uzasadnieniem dla tych wszystkich ludzi, którzy na pytanie jakiej muzyki słuchają, odpowiadają że dobrej. Czyli - AMJ. Nuda dla zmęczonych życiem japiszonów. Jedyna płyta, której jestem w stanie słuchać to 'Bosa' - ma pewien urok, jest dobrze nagrana z dobrymi muzykami, a AMJ nie była jeszcze tym czym jest teraz - czyli 'Ambasadorem' koncernów kosmetycznych i celebrytką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam sie zbytnio na AMJ, w miare sluchliwa (bo nie zmanierowana) jej plyta, jaka mi utkwila w glowie to wczesne 'Szeptem', generalnie babeczka jest ok, troche taka Erykah Badu klasy 'B', bo glos sam w sobie ma przyjemny, no i ow 'dzezik przedpokojowy' jej nawet wychodzi...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie niepokoi że ona czasami zajeżdzą tak "rubikowo". Nie znam się za bardzo na muzyce żeby jakos inaczej to sprecyzować. Po prosu czasami zwąłszcza jak próbuje tak bardziej z rozmachem to zaczyna rubikiem zajeżdząć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pastwa

 

porównanie AMJ do Erykah Badu jest tak kompletnie nie trafione, tak nie na miejscu - że zastanawiałem się, czy jest sens na ten temat pisać...tu nawet nie chodzi o zupełnie niedościgły (nie tylko dla J) poziom Badu, ale także reperuar, skalę głosu, charyzmę, klasę, etc....długo by wymianiać...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie do Badu jest tak samo trafione, jak Kukulskiej do Arethy Franklin (puszek - okruszek to był jej jedyny prawdziwy hit). Nie ten poziom, nie ta liga, nie te głosy panowie fani 'damskich wokali' ;-)

Mój problem z twórczością AMJ jest jeden - jest to postać tzw. wylansowana przez Sz. Małżonka i tzw. media opiniotwórcze. Oprócz tego razi mnie maniera wokalna AMJ - tego po prostu nie da się słuchać dłużej, niż jeden kawałek.

A oprócz tego AMJ jest OK!

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;,mlk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-14842-100008264 1239123758_thumb.jpg

post-14842-100008265 1239123758_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

roar

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kim jest mój przyjaciel, który jest nieprzyjacielem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArtiQ, 7 Kwi 2009, 16:28

 

Porownanie AMJ do EB jako tej slabszej wokalistki uwazacie za nietrafione ? :")) (bo tak napisalem)

 

Ale serio, zeby nie bylo, Badu tez nie jest jakos nadzwyczaj ciekawa, i wokalnie mnie sie przejadla juz dawno(co do charyzmy, tej wcale u niej nie widze), ale cenie babke za caloksztalt, tyle, ze jakis umiar staram sie zachowac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z AMJ mam ten problem, że bardzo odpowiadają mi klimaty kompozycji, wykonanie instrumentalne, towarzyszący Wykonawcy, zwłaszcza na płytach koncertowych, natomiast faktycznie jej maniera śpiewania jest dość, hmm, mnie irytująca. Zwłaszcza, gdy "odjedzie" w improwizacje wokalne.

Za to znakomicie AMJ sprawdza sie w tle, w chórkach czy jako wokalistka towarzysząca innemu Wykonawcy na własnych, ww. koncertowych płytach.

E. Badu nudzi mnie znacznie szybciej niż AMJ...

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

soso, 6 Kwi 2009, 21:57

 

>Ja tez lubie Fart Anny Maryji Jopek

>

>pzdrw

>

>soso

 

Wow, to jej farty pachną fiołkami, bo jak ja się zfarcę to raczej średnio przyjemnie jest. Najmniej przyjemną kategorią jest wet-fart z dala od własnej garderoby, chyba że ma się coś na zamiankę.

 

U AMJ najbardziej imponuje mi jej umiejętność maskowania braku rozciągnięcia głosu w górę przez "wypychanie" szeptem tego, czego nie może dośpiewać, zupełnie tego nie słychać i ma się wrażenie jakby było ok. Szacun. Poza tym podoba mi się to, że jest awangardowa, czego dowodem są płyty z równie przez ostatnie 10-15 lat awangardowym Patem Metanolem. Ostatnio ukazało się chyba też coś z Ryśkiem Broną? Coś o ważce - cieszę się, że AMJ podjęła tak modne dziś tematy ekologiczno-zoologiczne. To wielka artystka :-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farat to dla mnie najlepsza płyta AMJ: doskonała realizacja, doskonali muzycy przede wszystkim. To dzięki tej płycie odkryłem Napa, Miśkiewiczów oboje. Ale nie jestem zagorzałym fanem AMJ: np. bosa czy secret stoją u mnie na półce niesłuchane raczej. Jestem po 5 utworach płyty ID (wczoraj kupiona) i nie mam jeszccze zdania. Niemniej znowu co zachwyca: dobór muzyków towarzyszących i aranżacje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meow

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-16534-100008192 1239191309_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kim jest mój przyjaciel, który jest nieprzyjacielem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać na ostatnim zdjęciu, AMJ powinna do zdjęć pozować z podniesioną głową :)

 

BlueMax, 7 Kwi 2009, 15:12

 

>AMJ stała się - podobnie jak kiedyś Sting - wygodną wymówką i uzasadnieniem dla tych wszystkich

>ludzi, którzy na pytanie jakiej muzyki słuchają, odpowiadają że dobrej. Czyli - AMJ. Nuda dla

>zmęczonych życiem japiszonów. Jedyna płyta, której jestem w stanie słuchać to 'Bosa' - ma pewien

>urok, jest dobrze nagrana z dobrymi muzykami, a AMJ nie była jeszcze tym czym jest teraz - czyli

>'Ambasadorem' koncernów kosmetycznych i celebrytką.

 

Hehehe, świetny wpis !!!

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.