Skocz do zawartości
IGNORED

Subwoofer na Peerless SLS 10 Pytanie :)


Maciek19882

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) Zakupiłem Sls-a 10 po promocyjnej cenie. Po wpisach na forum zdecyduje się na obudowę zamkniętą ok 45 litrów.

 

Czy taka skrzynia będzie dla niego odpowiednia? - oczekuje od głośnika czystego basu bez przebarwień i zniekształceń:)

 

Mam jeszcze jedno pytanie a mianowicie jakim wzmacniaczem go zasilić?:) Mam w domu końcówkę mocy sharpa sx 8800- pomyślałem że może tym wzmacniaczem zasile ten głośnik- a jeśli nie to co mi polecacie?:)

 

Dziękuje za szybkie wpisy - musze się określić i wziąc do roboty - bo głośnik już jedzie:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztywnej czyli? Mocno poskręcanej uszczelnionej? Czy jeszcze coś w środku zamontować dodatkowo? Skrzynia będzie coś ok 55 litrów bo jeszcze wzmacniacz dojdzie z głośnikiem czyli akurat na 45 się zamknie całość:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gruby mdf/podwójne ścianki wzmocnienia wewnątrz obudowy oraz wytłumienie ścianek i powierzchni (doświadczalnie)

zamknięta obudowa powinna być b. szczelna

po zamontowaniu głośnika i wciśnięciu membrany palcem powinna powoli wracać do pierwotnego położenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze ze napewno przyda sie osobna komora na wzmacniacz która tez zawsze usztywni konstukcje...

Miałem kiedyś tego SLS-a w 50dm3 closed grało naprawde przyzwoicie(dobry impuls), do tego zwmak Irka z diyaudio.pl i był "full wypas":)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to bardzo dobry głośnik, w obudowie zamkniętej będziesz miał dobry impuls, jego wytrzymałość mocowa też jest w takiej obudowie dobra więc można pokusić się o podbicie elektryczne częstotliwości 25-30Hz, wtedy poza impulsem będziesz miał świetnie pokryte pasmo najniższych częstotliowści.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że materiałem bedzie MDF - boczne ścianki podwójne.

 

Moje pytania:)

 

- czy materiałem wytumiającym może być wata?

- Rozumiem że komora na wzmacniacz ma być odizolowana poprzeczną deską od komory głośnika? Powinienem zrobić tylko otwór aby przeciągnąć głośnikowi kable?

 

- Czym uszczelniać rogi i boki na łączeniach płyt wewnątrz obudowy bo słyszałem że sylikon się do tego średnio nadaje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>- czy materiałem wytumiającym może być wata?

Może.

>- Rozumiem że komora na wzmacniacz ma być odizolowana poprzeczną deską od komory głośnika?

>Powinienem zrobić tylko otwór aby przeciągnąć głośnikowi kable?

Dokładnie tak.

>- Czym uszczelniać rogi i boki na łączeniach płyt wewnątrz obudowy bo słyszałem że sylikon się do

>tego średnio nadaje

W porządnie wykonanej skrzyni coś takiego jest zbędne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

materiałem tłumiącym może być wata jedna pamiętaj że nie jest to materiał wymagany, wytłumienie dobiera się doświadczalnie, dodam jeszcze że dodatkowe wytłumienie obudowy podnosi jej litraż (chyba o 30%)

tylna ścianka jest wspólną ścianką dla komory głośnika i wzmacniacza

wystarczy otwór na kabelek głośnikowy (możesz go później zakleić silikonem

do uszczelnienia nadaje się silikon z tym że musisz mieć dobrze wyczyszczone powierzchnie, ja uszczelniam dodatkową warstwą kleju (po wyschnięciu warstwy łączącej płyty)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem:) Prosze tylko o poradę - jak zubdować tą skrzynkę;P

 

- Boki 2 razy mdf skręcony razem wkrętami:)

- Ścianka pomiędzy komorą głośnika i wzmacniacza tzn.. z 45 litrów na głośnik ok 10-15 na wzmacniacz- wzmacniacz bedzie od IRKA 140Watt wiec powinien się zmieścić:)

 

- płyty skrzyni skręcane na wkrety i klejone do siebie jednocześnie?

- może mały frez na głośnik:)

 

nastepnie po złozeniu skrzynia od środka uszczelniona jakimś klejem:) - prosze o poradę jakim;)

 

Jakaś fajna okleina - montaz głośnika wzmacniacza i gramy:D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ten głośnik nie wymaga podfrezowania pod kosz...wiec juz masz jeden problem z głowy.

Co do klejenia...-jesli wszystkie ścianki są do siebie idealnie dopasowane to nie wymaga to późniejszego uszczelniania silikonami itp. Klej miedzy elementami idealnie(szczelnie) wszystko łączy.Oczywiście zawsze stosuj solidne stolarskie ściski. Pozd

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stolarskie sciski:P? Sorry ale co do stolarki to muszę się jeszcze troche pouczyć niestety:)) Czyli płyty najpierw kleje na łączeniach potem skręcam wkrętami? wszsytko musi być idealnie równo. Następnie gdy już uda mi się poskładać całość to okreiną oklejam resztę niedoskonałości:)

 

Zastanawia mnie tylko ścianka wewnątrz sbuwoofera- heh jak to poskładać:D? przeciez nie moge przewiercić wkretami z zewnątrz bo uszkodzę skrzynkę:) - no chyba że ją pozniej okleje odrazu - ale chce kupić gotowy mdf - już oklejony więc nie mam pomysłu:)

 

Pozniej po wykonaniu skrzynku zamontuje wzmacniacz - tylko też się zastanawiam - bo miejsce na wzmaka musi być wyfrezowane przeceż - żeby wszedł na równo z płytą;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Peerlessa 12" w obudowie ok. 80 litgrów ,ale obudową bas-reflex i 3,5 cm grubymi ściankami i z naturalną okleiną.Waga 38kg. Na pewno trzeba dobrać dobry wzmacniacz do tego głośnika.

Bardzo fajny bass jest z tego głośniczka. U mnie chodzi w parze z AP tempo3 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję zrobić pasywkę .Zawsze to prościej i są większe możliwości mając zewnętrzny wzmacniacz!Dodam też,że miałem już aktywny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasnywny miałem kiedys- fakt jest łatwiej ale nie bede miał takiej regulacji głośnika jaką bym chciał. Posiadam nawet Końcówkę mocy Sharp Sx 8800 która mi zagwarantuje 200Wat przy 8 Ohm takze spokojnie go napędze tylko nie wiem czy jest sens robić coś takiego..Raczej byłbym za wzmacniaczem wbudowanym:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się już na Skrzynie zamkniętą 50 litrów :) Tyle że mam dylemat co do wzmacniacza - Ponieważ posiadam koncówkę mocy Sharp Sx-8800 200 Wat na kanał i spokojnie mógłbym zasilić ten głośnik- potrzebuje tylko filtra dolnoprzepustowego z regulacją wzmocnienia i fazy:) - skrzynia w tym wypadku byłaby zamknięta:)

 

Czy mogę zasilic ten głośnik owym wzmacniaczem? Powinno być to samo co z wzmacniacza wbudowanego w subwoofer:) - tyle że zewnętrznie;) co o tym myślicie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i raczej nie będzie rożnicy :)? Napędze go jednym kanałem w końcówce :) skrzynia wtedy mniejsza bo tylko 40 litrów zamknięta i głośniczek bedzie grać;)

 

Tylko pytanie z kąd wziąć taki filtr dolnoprzepustowy z dobrą regulacją:)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heja, ja tez szukałem pre do suba

jako że subik był jak dla mnie na hi endzie czyli xxls10"+MB10" to moim priorytetem był jak najlepszy pre do suba

znalazłem go nie daleko :] na forum diyaudio u irka kupiłem pre jego konstrukcji z automatycznym włączaniem itp. bajerami

dokładny opis tu:

 

· Pojedyncze wejście niskopoziomowe (RCA)

· Stereofoniczne wejście wysoko poziomowe (różnicowe)

· Regulacja wzmocnienia

· Płynna zmiana fazy (0-180 stopni)

· Filtr subsoniczny (24dB/okt)

· Regulowany filtr dolnoprzepustowy ze zmiana nachylenia 12/24dB i wyłącznikiem.

· System auto włączenia z wyłącznikiem

Dodatkowo, wskaźnik CLIP i optyczny limiter mocy oraz zabezpieczenia: „miękki” start

transformatora, ciche załączanie /wyłączanie głośnika, termiczne, przed składowa stałą,

zwarciowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem panel irek;p rozmawiałem z irkiem na ten temat ale czas oczekiwania - 2 miesiące;) lepiej czekac czy odrazu zamknąc skrzynie bez wzmaka i podpiąc przez filtr do Sharpa:)?

 

Musze dokładnie wiedziec jakie będą różnice - bo jesli znikome to podłaczam pod wzmacniacz zewnętrzny:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sub pasywny ma IMHO sens jeśli masz specjalnie dedykowana do niego sporą(mocna) koncówke mocy najlepiej zeby sie ją dało podłączyć w trybie "bridge"...do tego oczywiscie dobry filtr dolnoprzepustowy.Jednym z minusów takiego zestawu jest brak regulacju głośnoście w koncówce(ampli moze zapodawać zbyta słaby sygnał na koncówke!jak czesto to bywa u np.denona-sprawdzone!)Według mnie to połączenie jest kiepskie...

Panel Irka jest duzo bardziej funkcjonalny,ma wszystkie potrzebne manipulatory i wejscie wysokopoziomowe...jest poprostu stworzony do subów i ma przyzwoite parametry mocowe.

Wiec osobiście czekałbym na zamówienie,a do tego czasu dopieścisz(fornir itp.) pudło na suba.

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie nabyć taki filtr dolnoprzepustowy:)? Masz jakąs stronke gdzie możnaby takowy zakupić:)? Koncówke spokojnie da radę poniweaż ma 200 wat na kanał:)) 2 osobne monobloki - tazke mocy jest;p :) - głośność mogę przeciez regulować z filtra - jeśli będzie miał wbudowany potencjometr - który też bedzie w takiowym filtrze potrzebny:D - tylko gdzie taki zakupić;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten filtr by mnie interesował:) + jakiś zasilacz 12V :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście sie w tej materii (osobne filtry) nie bardzo widze.Dla mnie sprawa jest prosta-gotowy panel to najlepsze/najprostrze wyjście!Jesli chodzi o audio to staram sie nie kombionowac jak przysłowiowy "koń pod góre" bo z regóły nic z tego przyzwoitego nie wychodzi-sprawdzone i potwierdzone metody sa najlepsze.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę zakupić coś takiego na allegro:)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jak ten wzmacniacz będzie sie miał do wzmacniacza IREK? Chcę zrobić cos jeszcze w tym tygodniu- wiec mam na oku ten wzmacniacz. Jak on zasili mój głośnik i czy sie opłaca?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.