Skocz do zawartości
IGNORED

Nowy system analogowy


Gość discomaniac71

Rekomendowane odpowiedzi

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Tak tak wiem ze jestem w tym zielony ale do rzeczy:)

Moje Nordmende RP 1400 wciaz zyje ale marzy mi sie zakup nowego szpilkodrapa. Tym bardziej ze ilosc winyli przekroczyla juz 3000. Srodki jakie chce na to przeznaczyc nie sa duze i mam kilka warunkow. Po pierwsze chcialbym zeby to byl gramofon z napedem DD. Po drugie zamontowana wkladka powinna bardziej pasowac do muzyki lekkiej latwej i przyjemnej (gros winyli pozostalo z czasow kiedy prowadzilem audycje w radiu). Tak wiec zapewne bedzie to wkladka MM mozliwie jak najlepszej jakosci. Moje typy? AT 440 ML lub cos z Shure'a moze Ortofon (konkretne modele bardzo prosze). Co do samego napedu to mysle ze albo Dual albo Technics (inne propozycje?). W pozniejszym czasie planuje zakup preampa gramofonowego choc ten w topowej integrze Sansui spisuje sie znakomicie. Bardzo prosze o wyrozumialosc i czekam na opinie znawcow tamatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafal jesli nie zalezy ci na jakims wielkim wyrafinowaniu to nie przekombinuj i kup poprostu fajnego do ,,Naszej,, muzy Technicsa 1200 mk2 lub jego nastepne inkarnacje zaopatrz sie w wysokonapieciowego Shura lub cos podobnego i po temacie tymbardziej ze ma to byc DD.

 

Duale tez sa fajne ale Technics Gold i lata 80 te to chyba synergia:)

 

Ja cwicze teraz paskowce ale zdaje sie ze kupie tez 3 gramofon bedzie nim wlasnie DD niesmiertelnego Technicsa 1200.

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez szukam jakiegos budzetowego DD Technicsa - szczegolnie podoba mi sie SL-1100A, ale trudno go upolowac:/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Main: CD880, Alpha 9 ---> Arcus

Head: CD880, Alpha 9 ---> HD600, K340

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!

 

Jeśli szukasz czegoś "vintage" może podejdzie Ci Technics SL-1500.Podobno topowy model z seri SL.

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

MUSIC NON STOP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Ten Technics był na allegro pół roku temu. Kosztował chyba ponad 3 tysiączki.

 

Tu jest za 350 dolcow - plus pewnie jakas stowka przesylki - razem 450 - na polskie ok 1500 zl. Do tego z ramieniem SME 3009 - czyli calkiem niezle - ale moim zdaniem to i tak jeszcze nie okazja:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Main: CD880, Alpha 9 ---> Arcus

Head: CD880, Alpha 9 ---> HD600, K340

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniany link:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Main: CD880, Alpha 9 ---> Arcus

Head: CD880, Alpha 9 ---> HD600, K340

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vasa >>> Hehe nie wyleczyl bo nigdy nie mial DD a i owszem zakonczyl walke z paskowcami pomyslnie:)

 

A co do tej dyskoteki to wlasnie taki jest potrzebny zalozycielowi watku i naprawde nie ma potrzeby wywazania otwartych drzwi i szukanie czegos nietypowego bo do 1200 jest od groma czesci a mam tez zaprzyjazniony serwis ktory naprawi go w razie potrzeby (gramofon dla 3 pokolen:)

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Disco,

 

podaj jakiś budżet. Bardzo dobra wkładka to Benz Micro MC20EII. To jest wysokopoziomowe MC. Przy muzyce, o której piszesz powinien spisywać się znakomicie. Gra szybko, dynamicznie, lekko podkreślając skraje pasma. Oficjalna cena w RCM 700 zł. Ze stajni Shure słuchałem tylko V15 i moim zdaniem nie wnosi bardzo dużo w porównaniu do Benza. Porównanie robione w tym samym systemie. Zdecydowanie odradzam Goldringi, robią kluchę na średnicy.

Ewentualnie wkładka z drugiej ręki (tylko trzeba znać sprzedającego :) i wiedzieć, co z wkładką robił).

Na gramofonach z napędem DD się nie znam. Warto brać też pod uwagę Projecta, ale nie wysokie modele, bo one są kompletnie nie warte swojej ceny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, jak znam życie to disco nie zamierza aż tyle przeznaczyć żeby szarpnąć się na nowego Technicsa 1200, używany od DJ trochę strach. Tym razem nie będę polecał żadnego Thorensa czy innych vintage (może Yul poklepie mnie za to po plecach;)) ale nowy produkt. A mianowicie Reloopa 1000Mk3, DJ-skiego do kupienia za jakieś pięćset parę złotych, nowy.Posiada paskowy napęd, trochę droższy 2000 ma już DD. Andrea29 z tego co pamiętam sobie chwali ten pierwszy.

Oczywiście zakładam że disco chce na to przeznaczyć trochę więcej niż 3,59zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Pogadalem troche na PW z robixem i rezygnuje ze sztywnych ustalen dotyczacych DD. Naped moze byc paskowy. W zasadzie balem sie tylko malej dostepnosci paskow ale okazuje sie ze nie ma z tym problemu. Co sadzicie o wkladce Sumiko Blue Point? Goldringa nie chce bo mam do tej pory Electre ze zlamana igla i z tego co pamietam nie byla to zadna rewelacja. Budzet? Wole chyba wydac wiecej na wkladke niz na naped ale wszystko jest mozliwe. Akurat analog nie jest tematem w ktorym czuje sie dobrze. Niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ten z silnikiem linarnym + kwarc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>Vinylec

A niby jaki Reloop ?

Reloopowi jeszcze daleko do Audio-technici tak jak jej do Technicsa

Znaki firmowe tak sobie namazali?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy myślisz,że Chińczyk składający Reloopa

jest mniej sprawny manualnie od Chińczyka

Składającego Audio-technikę?

Tym bardziej,że składają z tych samych

części.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy porównać ceny:

Reloop RP1000 530

RP2000 650

RP4000 900

RP6000 1300

A-t 1422

Technics 1210 Mk2 2600

1210 M5G 3650

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dodam do kompletu DenonaDP-DJ151 a co tam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie zamierzasz katowac gramofonu tak jak robia to DJ'e, a jedynie sluchac muzyki, to model 2000 w zupelnosci Ci wystarczy.

Bralem pod uwage Reloopa gdy kupowalem gramofon. Pewien DJ prowadzacy w Poznaniu sklep powiedzial, ze w zupelnosci wystarczy model 1000, ale jesli ja chce posluchac muzyki, a nie skreczowac, to pomylilem sklep i lepiej zebym udal sie do nieco innego sklepu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość masza1968

(Konto usunięte)

Jeśli ma być DD i wyglądać...

to upolowałem ostatnio Denona DP-37F w stanie kolekcjonerskim. Wygląda jak prosto ze sklepu.

Założyłem wkładkę DL-103, poświęciłem parę godzin na regulacje ramienia i...masowo wykupuje LP z allegro. Nie chce mi się już słuchać CD. Jak co drugiej płycie CD można zarzucić spartolony remastering tak co nie wsadzę na talerz czarną płytę, nie ważne czy tłoczoną w 1971 czy w 2008 - to nie mogę wyjść z podziwu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.