Skocz do zawartości
IGNORED

Dobór wian do muzyki


mihau

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

 

robimy ze znajomymi sommelierami male doswiadczenie - dobieramy wino do muzyki ;) Jak zwykle dobiera sie wino do potraw, lub potrawy do wina.

 

powiesze tutaj liste win ktore nas interesuja, ale moze macie swoje typy "pewniaki".

 

oczywiscie to zabawa, skojarzenia sa subiektywne, ale strasznie jestem ciekaw ;)

 

pozdrawiam

mihau

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaak, pewnie że mamy swoje pewniaki - czerwone:

Romane Conti, La Romane, Bonnes Mares, Richeburg, Echezaux - to moje typy jeśli chodzi o Burgundię.

Hermitage i Cote Rotie - to by wyczerpywało Dolinę Rodanu jak dla mnie, no w ostateczności może być taki Rodan bardziej z Prowansji w stylu Chateneuf de Pape, albo Gigndas, ale musi być DOBRY.

Bordeaux? Muszę się zastanowić - chyba musiałbyś zaoferować Petrus'a albo Haut Brion, żebym Was zaszczycił.

 

W grę wchodziłoby jeszcze Barolo od Paolo Scavino, może dobre Amarone, ze środkowych Włoch możesz mi zaproponować dobre Nobile di Montepulciano.

 

Po pierwszej butelce (na grzywkę) muzyka przestanie być ważna, ale skojarzenia są oczywiste:

Burgund - Rameau, ew. Tercet Egzotyczny

Barolo - Monteverdi, ew. Edyta Górniak

Bordaux - Faure, ew. Michał Wiśniewski

Rodany - Josquin de Pres, ew. Feel

 

Mam nadzieję, że pomogłem ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaak, pewnie że mamy swoje pewniaki - czerwone:

Romane Conti, La Romane, Bonnes Mares, Richeburg, Echezaux - to moje typy jeśli chodzi o Burgundię.

Hermitage i Cote Rotie - to by wyczerpywało Dolinę Rodanu jak dla mnie, no w ostateczności może być taki Rodan bardziej z Prowansji w stylu Chateneuf de Pape, albo Gigndas, ale musi być DOBRY.

Bordeaux? Muszę się zastanowić - chyba musiałbyś zaoferować Petrus'a albo Haut Brion, żebym Was zaszczycił.

 

W grę wchodziłoby jeszcze Barolo od Paolo Scavino, może dobre Amarone, ze środkowych Włoch możesz mi zaproponować dobre Nobile di Montepulciano.

 

Po pierwszej butelce (na grzywkę) muzyka przestanie być ważna, ale skojarzenia są oczywiste:

Burgund - Rameau, ew. Tercet Egzotyczny

Barolo - Monteverdi, ew. Edyta Górniak

Bordaux - Faure, ew. Michał Wiśniewski

Rodany - Josquin de Pres, ew. Feel

 

Mam nadzieję, że pomogłem ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i oczywiście mam nadzieję, że czerwone konfitury z Nowego Świata (może poza Grange'em i niektórymi Urugwajcami) odrzucacie, w końcu to hi-endowe forum, póki co nie zjeżdżaliśmy poniżej hi-endu w kwestiach urządzeń (taki np. Hi-End od McGyvera), oraz w kwestii zawartości głów forumowiczów, co jedna to bardziej hi-endowo zadudni jak się w nią przyp... czymś odpowiednio ciężkim :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.