Skocz do zawartości
IGNORED

Fajny wzmak z pełną funkcjonalnością


october

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

rozglądam się od jakiegoś czasu za jakimś fajnym wzmakiem z troszkę wyższej półki.

Poza walorami sonicznymi, chciałbym z wielu względów, aby wzmak posiadał możliwie pełną funkcjonalność (dla mnie oznacza to: selektor źródła w pilocie, stand-by (najlepiej ofc. z pilota), pełna regulacja barwy oraz kontur/loudness - proszę się nie śmiać - nie mam ochoty na razie pchać się w jakieś KD czy inne suby, a przy oglądaniu filmów (niektórych) funkcja ta jest bardzo przydatna.

Ponieważ jednak dźwięk jest najważniejszy, na jakiś-tam kompromis w zakresie funkcjonalności, skłonny jestem pójść (choć nie chętnie).

Sprzęt posiadany obecnie: Dali Ikon 6,

Marantz CD-85 (Denon DCD-755AR w rezerwie),

wzmak(i): Denon PMA-355UK, PMA-1500R, Marantz PM-75, PM-82,

kabelki Straight Wire Encore + Encore II

pokój 30m2

 

Ze względów funkcjonalnych najczęściej gra ten pierwszy, czasem, jak mam ochotę na większy relaks odpalam PM-75.

W sumie gra to u mnie badzo fajnie, ale chciałoby się troszkę lepiej czyli np. bas Denona, przestrzeń Marantza i funkcjonalność tego klainiaka 355UK :)

 

Jeśli chodzi o ewentualny zakup wzmaka, to raczej szukam wśród Japońców, czyli wyższe modele Marantz, Denon, ew. niski Accuphase. Czasem przez myśl przechodzi mi także Vincent 226 mkII.

Czego można się spodziewać np. po tym potworze i ile warto za niego zapłacić ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

i czy warto się w ogóle pakować w 20-letniego klocka za w sumie nie małą kasę ?

 

Druga opcja to PM-15S1

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szczerze mówiąc, to niewiele o nim wiem...

 

Biorę pod uwagę jeszcze inną możliwość - mianowicie zakup Denona PMA-1055R i poddanie go modyfikacji w celu wyniesienia jego walorów brzmieniowych na wyżyny middle-endu :) - czy to w ogóle wykonalne ? jeśli tak, to jaki koszt ?

 

Zaznaczę jeszcze, że z wielu względów odsłuchy sprzętu w moim przypadku, to pobożne życzenie i w wyborze będę kierował się w dużym stopniu waszymi opiniami.

Zapraszam do owocnej dyskusji i pozdrawiam wszystkich konstruktywnych forumowiczów :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, wiele nie udało mi się znaleźć informacji nt. tych wzmacniaczy - czyli Denon PMA-S10 oraz Marantz PM-15S1 - więc każde info mile widziane :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.