Skocz do zawartości
IGNORED

Brzmienie przedwzmacniacza


zwisu123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciał bym podpytać forumowiczów obytych z gramofonami i preampami do nich, które z przedwzmacniaczy zagrają cieplej, gęściej, bardziej muzykalnie niż chirurgicznie,bez rozjaśnienia.

Będę wdzięczny za jakieś typy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość miniabyr

(Konto usunięte)

Witaj,ale to o co pytasz to strasznie subiektywna sprawa. To trochę tak jakbyś mówił ślepemu o kolorach.Każda odpowiedź którą tu otrzymasz będzie bardzo "osobista".Jeśli moje spostrzeżenia przydadzą się tobie będzie mi miło. Ostatnio testowałem trzy preampy gramofonowe :dwa z nich to lampowe audio note M1 oraz M2 , i tranzystorowy Sugden. Pierwszy grał sugden .Mogę powiedzieć że mnie nie porwało to brzmienie -wszystko niby się zgadzało, ale było to jak dla mnie zbyt "suche".Jakoś nie skupiałem sie ma muzyce tylko na tym suchym, analitycznym brzmieniu . Drugi w kolejce był audio note M2.I tu już było jak lubię:piękny środek pasma ,dźwięk bardziej otwarty i ta przestrzeń której nie usłyszałem w sugdenie. Do tego dźwiek z M2 jest bardziej "masywny", jest go więcej.Góra pasma jest nienarzucająca się ,ale bardzo precyzyjna.Doskonale słychać takie niuanse jak wybrzmienia poglosów,które nie są oderwane od całego mixu danej muzyki .Powiem tak -włączasz gramofon i po prostu gra-).M1 z kolei grał znacznie bardziej hmm skromnie .pierwszą rzeczą na która zwróciłem uwagę to mniej czytelny bas i skraj niskiego srodka .Dla mnie brzmiało to jak by było zamulone ,mało precyzyjne w porównaniu z M2.Ponadto obraz sceny prezentowany przez M2 jest szerszy,tu M1 gra węziej.Mój wybór to m2, ale jego cena za nowy model sięga ponad 10000-( Co do M1 i sugdena hmm to M1 jest trochę mniej "chemiczna"w brzmieniu ale oferuje tylko phono dla wkładek typu mm.Sugden to phono mm/mc z mozliwościa dopasowana parametrów do wkładki mc(w podstawowych zakresach). Wydaje mi się, że i tak w twoim przypadku nie obejdzie się bez odsłuch w twoich warunkach i na twoich gratach. Inaczej to nie ma sensu.(sory że nie podałem modelus Sugden'a,ale po prostu nie pamiętam tego symbolu, starość qrde starośc .....wstydzę się okropnie) poz miniabyr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Electrocompanieta ECP-1. Test w "Magazynie Hi-Fi" 3/2009.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w temacie Analogu po trosze początkujący. Zastanawiam się pomijając sam wzmacniacz, na ile brzmieniowo wpływa wkładka, a na ile właśnie preamp. Wiem jaki lubię profil brzmienia, i domyślam się że jak w "klockach" tak i tu są pewne schematy dotyczące danej marki.

Ceny 10.000 na razie dla mnie nazbyt wysokie jak na eksperyment z gramofonem, więc poprosił bym o znacznie tańsze propozycje.

Wiem że synonim gramofonu to analogowy, żywy, organiczny dźwięk, lecz czasem słuchając płyt, trafiałem na przekaz bardzo jasny, szczegółowy i dość twardy. A jak pisałem na wstępie, było by mi miło słuchać winylu cieplejszego, nasyconego bez rozjaśnień.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość miniabyr

(Konto usunięte)

Tak masz racje że cena którą podałem za nowy audio note M2 jest wysoka,ale możesz spróbować na rynku wtórnym, tak ja zrobiłem i mam ten phono za jakieś 2500zł.Sugden którego miałem okazje słuchać był nowy i jego cena to coś koło 450 funtów.Warto powęszyć .poz miniabyr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrą propozycją za małą kasę jest Cambridge-Adio Azur 640P (+/- 550zł) i ma MC !!!

Jeszcze lepszy Musical Fidelity X-LPSv8 ( za ok. 1400zł)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz naprawdę mało kasy to wtedy pozostaje Ci:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Taniej i przyzwoicie już nie da rady...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwisu123, 9 Kwi 2009, 21:39

 

>Jestem w temacie Analogu po trosze początkujący. Zastanawiam się pomijając sam wzmacniacz, na ile

>brzmieniowo wpływa wkładka, a na ile właśnie preamp. Wiem jaki lubię profil brzmienia, i domyślam

>się że jak w "klockach" tak i tu są pewne schematy dotyczące danej marki.

 

Według moich doświadczeń. Ważniejsze od spasowania układu wkładka-przedwzmacniacz korekcyjny jest właściwy dobór układu wkładka-ramię. Potem dobór przedwzmacniacza do typu wkładki, co jest oczywiste. Konkretny model preampu to już preferencje brzmieniowe i zasobność portfela. Truizmem będzie dodanie, że klasa samego napędu ma kolosalne znaczenie dla odtwarzania winylu.

Poleciłem ECP-1, bo słuchalem go przez dłuższy czas i z różnymi gramofonami/wkładkami. Powiniem trafić w opisane przez Ciebie cechy. Jest najprostszy jak można sobie wyobrazić w obsłudze. Obsługuje wkładki MM i MC.

Powodzenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hola

Zakładając , że posiada się już napęd (gramofon) to kolejnym krokiem jest wkładka i preamp.

Pytasz "... na ile brzmieniowo wpływa wkładka, a na ile właśnie preamp ... " - to co wkłądka przeczyta powinno wejść na pre i zostać wzmocnione w miarę możliwości bez ubarwień. Jeśli jest wkłądka ze słabym szlifem to nie przeczyta tylu informacji zapisanych na płycie co np wkładka MC LO (niskopoziomowa) z bardzo dobrym szlifem, co znowu dalej idzie na preamp i jest wzmacniane.

Ja akurat nie mogę się zgodzić z Papamkiem co do doboru pre do wkładki. Preamp powinien być taki, żeby zagrał z każdą wkładką.

M in dlatego stosuje się w preampach (raczej tych drogich) możliwości różnych ustawień by dopasować wkładkę z preampem. Nie ma sensu zatem pakować do zwykłego preampa dobrej wkładki.

 

K

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.