Skocz do zawartości
IGNORED

DAC Beresford MK6/4 MOD21 i moje ustroje


gregorjan

Rekomendowane odpowiedzi

Mam go już prawie tydzień na wypożyczeniu więc wypada coś napisać, testowałem go na wszystkim co miałem więc po kolei:

cd technics sl-ps670a -optyk

dvd marantz dv3002 - coaxial

amp marantz sr4002

dekoder mini polsat - optyk

dekoder philips pvr cyfra - coaxial

yamaha NS-8900 5.0

 

można to wszystko wpiąć do beresa jednocześnie - ma po 2 wejścia optyczne i coaxialne - a beresa wpinamy 2xrca do wejścia cd ampli.

 

Pierwsze wrażenie było takie , że trudno cokolwiek wyrokować, ale pomny wpisów o jego wygrzewaniu po prostu sobie chodził od soboty do czwartku, a że i tak nie miałem czasu słuchać czegokolwiek bo gorący był dla mnie ten okres więc zabawę zacząłem wczoraj.

No i zaczęło się przekładanie kabelków i zabawa - pierwsze co to porównanie tego technicsa i dvd marantza /kompakty to zajawka z ostatniego audio, ps.ciekawe Fading Colours, jakaś włoska płytka Ennio Morricone, Pink Floyd, Jean Michel Jarre, i trochę klasyki/ i z tego zestawu szybko wypiąłem technicsa - on gra w porównaniu do dvd jakby cały zestaw kocem narzucić.

Aby wykluczyć autosugestię posadziłem 11-letniego juniora tak aby nie widział przekładania kabelków, a że młody trochę osłuchał się w szkole z muzyką więc niech mówi co słyszy ...

Na poczatek poszła zajawka po coaxialu bezpośrednio do ampli no i fajnie jest ... teraz przekładka kabelka do beresa i pierwsze słowa juniora to - ... tato tej muzyki jest teraz więcej ... Następne płytki , następne przekładki i historia wszędzie się powtarza /junior nie widzi sprzętu i gdzie przkładam kabelki/ ... teraz wszystko bardziej brzmi ... Time Pink Floydów .... tato tu jest więcej instrumentów i dźwięków.... na koniec jego ulubiony temat z Rocky - eye of the tiger /to ten wiek ../ i junior od razu wie co gra i to jak ... mówi , że z pompą.

Beres zdecydowanie godny polecenia - usiadłem sobie przy kawce i wysłuchałem w spokoju płytki Morricone i Pink Floyd, poprawia się w zasadzie wszystko - przestrzenność, dźwięki tak ładnie długo trwają, szczegółowość i ta miła miękkość przekazu , mi nie brakowało żadnych tonów - świetna średnica, w wysokich nic nie kłuje w uszy, basy ładnie wybrzmiewają, całość sprawia wrażenie uczestniczenia w spektaklu.

W dekoderach ta sama historia fanom teledysków to się zdecydowanie spodoba.

Na koniec też przetestowałem technicsa i tu wyraźna poprawa we wszelkich zakresach.

 

Teraz kilka ale ...

- do cd i dekoderów to świetna sprawa, ale już jak korzystamy z dvd i dekodera hd jest pewien problem, chodzi oczywiście o dźwięk przestrzenny, otóż beres przyjmuje tylko sygnał PCM i kiedy leci jakiś program z satelity w DD lub z dvd puszczamy filmik z tymi efektami to sprzęcik zaczyna nam pierdzieć - nie przyjmuje tego sygnału. Przyznam , że dla mnie ciągłe przestawianie sygnału w dekoderze i dvd z pcm na hdmi jest to trochę uciążliwe. Owszem można z dvd puścić cały czas pcm i następnie dekodować na przestrzenny ale jak dla mnie to orginalny DD zawsze będzie lepszy i przyjemniejszy niż dekodowany pcm czy stereo w filmie, lubię tę atmosforę DD i nie chodzi tu tylko o wybuchy i takie tam, ale o zamierzoną ścieżkę dźwiękową całego filmu, o te szepty, kroki, i inne takie tam szmery wokół mnie, tu dla mnie najlepsze stereo nie pobije oryginalnego DD.

Reasumując nie wiem jeszcze czy zostawię sobie beresa, mimo wszystko nie wpinałbym go w dvd i dekoder hd gdyż nie chce mi się ciągle przestawiać sygnału a rodzina jak mnie nie ma w domu to za bardzo chyba sobie z tym nie poradzi no i poza tym dvd jako źródło kompaktów ... hm .. ta powolność ładowania itp.

Założyłem sobie kupno jednego sprzętu przed wakacjami więc albo nowy cd albo beres ... się mocno zastanawiam , cd mnie kusi, a beres już stoi i te dźwięki ...

 

Sory za rozpiskę i szczerze polecam tego typka dla miłośników stereo.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile z tego sprzetu mozna jeszcze wycisnac :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak przekonać się na własnych uszach zamiast tylko czytać i czytać, prawda? :)

Na lepszej jakości transporcie cyfrowym dźwięk jeszcze sporo zyska.

 

Nawiasem mówiąc postanowiłem żeby od kwietnia, fabryczne DACi Beresforda w Polsce były nieco podrasowane w standardzie. I taki właśnie egzemplarz ma Gregorjan.

Nie jest to upgrade Stage 1, ale poprawa jest i tak wyraźna, szczególnie na basie.

 

 

Bertrand

MK6/3 w porównaniu do 6/4 gra trochę mechanicznie. Dźwięk zyskuje więcej swobody i analogowego ciepła, MOD21 poprawi skraje pasma, zejście na basie i jego kontrolę. Zwiększy też wyraźnie szczegółowość przekazu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grado, dzięki za odpowiedź, zadałem pytanie, bo mogę odkupić za sensowne pieniądze wersje MK 6/3, ale chyba jednak zdecyduję się na wersję MOD 21 od Ciebie. Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 18

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.