Skocz do zawartości
IGNORED

DUAL Audiophile 5060 + B&W 601 S2 = ???


bzx

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

jeśli można, chciałbym poprosić o pomoc w ocenie wzmacniacza do moich kolumn B&W 601 S2, które niedawno zakupiłem.

 

czytałem tu i tam że Rotel jest dobrym połączeniem, i się rozglądam na allegro za jakimś zintegrowanym wzmacniaczem, np 931, 971, 980..

 

znalazłem wczoraj Dual Audiophile Concept PA-5060, który jest zaprojektowany przez rotela, stary klocek ale ponoć jary:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

jako że nie znalazłem info o tego typu zestawieniu, może ktoś wie coś na ten temat?

rozmawialem ze sprzedawcą i twierdzi że gra to pieknie bo ponoć testował ten zestaw (kto wie ;), a w miare duża moc wzmacniacza (w stosunku do wielkosci kolumn) pozwala na odsłuch bez zniekształceń, co ponoć występuje jeśli na słabszym wzmacniaczu odkręciłbym głośność dalej na potencjometrze.

 

jestem trochę laikiem, to bedzie mój pierwszy "hi-endowy" zestaw, wiem tylko że napewno chce kupic jakiegos Rotela.

 

proszę o podpowiedzi, z góry dziękuję

pozdrawiam!

t

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duala nie znam ale znam bardzo dobrze Rotela 931 i 971. Mialem jakis czas temu B&W 602s3, 601s2 nie slyszalem ale mysle ze charakter dzwieku bedzie podobny do nowszych s3.

Mysle ze polaczenie Rotela 931 czy 971 z B&W to nie jest dobry wybor - bedzie sucho, szybko, dynamicznie z krotkim, twardym basem - efektownie ale na dluzsza meta baaardzo meczaco!

Z tych modeli ktore wymieniles najlepszy bedzie Ra-980 wysoki model, ze starszej linii firmy Rotel! Starsza linia grala troszke inaczej, cieplej.

Musisz szukac czegos grajacego cieplo co nie bedzie eksponowalo gory B&W.

 

W moim przypadku lepsze efekty uzyskalem zmieniajac B&W na inne kolumny niz szukajac, dobierajac wzmacniacz pod te kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piters1986, 10 Kwi 2009, 16:06

>chyba na głowę upadł z tą ceną...

 

no troche sporo, tym bardziej że drugi taki jest za 199 PLN.

no ale ponoć do negocjacji ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.lukasz. - wielkie dzięki za info!!! naprawde bardzo dziekuje!

 

generalnie 601 wybralem pod wielkosc pokoju w ktorym miały stanąć, a że podobało mi się ich czyste brzmienie i przeznaczenie pod żywą muzę typu jazz/rock/etc. to je w końcu zakupiłem.

 

pytałem na innym forum i szukałem po necie opinii co do tego dobrać (w sensie integry), ludzie pisali że Cambridge, a potem znalazłem gdzieś że jednak to nie wypala, że Rotel zdecydowanie lepiej brzmi. no i własnie tez tam znalazlem info o 931/971.. oczywiscie 980 tez bylo wspomniane jako drozsza/lepsza alternatywa.

 

jeszcze raz dzięki.

pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.