Skocz do zawartości
IGNORED

Opłaty - zakup używanego sprzętu z USA


Azorsky

Rekomendowane odpowiedzi

Ile cła i podatku tudzież innych opłat "grozi" mi przy zakupie używanych (od pierwszego użytkownika) kolumn z USA?

Jak będzie wyglądała procedura (prawd. DHL)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"głosniki zamontowane w obudowach, pojedyncze i zestawy głosnikowe

zamontowane w tej samej obudowie; kod taryfy celnej HS 851821 i

851822; stawka wynosi 4,5%"

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyslalem juz troche elektroniki do Polski. Przewaznie wszystko bylo delkarowane jako prezent o wartosci do $35.00 . Raz tylko mi oclili - uzywany sprzet komputerowy. Przesylka opozniona o jakis 1.5 miesiaca i oprocz oplat celnych rozwiez jakies tam oplaty manipulacyjne + koszt przesylki od urzedu celnego do domu. Calosc wyszla wiecej niz wartosc tego sprzetu. Z tego co zauwazylem to instytucja, ktora sie zajmuje cleniem towarow, raczej nie ustala wartosci. Jezeli w paczce zalaczony jest jakis rachunek to moze byc podstawa do okreslenia wartosci. Jesli nic takiego nie ma wtedy odbiorca musi pisac deklaracje co do wartosci sprzetu. Klamac mozna do woli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem klocek przez e-bay na Zachodnim Wybrzeżu. Dobrze opłaciłem amerykańską pocztę i przesyłka była po 4 dniach w wojewódzkim mieście. Tam przejeła ją firma spedycyjna o nazwie Poczta Polska. Z w/w miasta do urzędu PP w moim miasteczku 50km szła tylko 32 dni czyli jeden miesiąc i jeden dzień.

W tym czasie łapę na nią położył urząd celny, który postępuje podobnie jak to forum. Celnik o imieniu i nazwisku - urząd celny - (na forum jest to jakiś nik) określił t.z. wartość celną. Oczywiście całkowicie z sufitu. W moim przypadku była to cena zakupu nowego klocka plus transport plus wszystkie opłaty razy dwa. Od tej sumy pan urząd celny obliczył podatek łączny. Wyniósł on około 30% tej astronomicznej wartości celnej.

Tutaj ważna sprawa. W/w opłata jest traktowana jak podatek z egzekucją ściągalności. To czy ktoś odbierze przesyłkę czy nie nie ma żadnego znaczenia. Wszelkie reklamacje dopiero po zapłaceniu do pana - urząd celny- , który ze względu na bezosobowość jak na tym forum jest całkowicie nietykalny i nie identyfikowalny. Może robić i pisać co chce jak trolle na tym forum.

Dlatego potencjalnym kupcom klocków za Wielką Wodą sugeruję rozwagę. W moim przypadku wyszło by mnie taniej lub podobnie jeżeli bym kupił nowy klocek we Włoszech u przedstawiciela na UE. Brak opłat dla pana-urząd celny plus gwarancja na UE.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszlym roku - wiosna - kupilem w Stanach glosniki i monitory. Np. w przypadku glosnika, z Urzedu Celnego przyslano mi deklaracje. Oplaty naliczone zostaly w nastepujacy sposob:

Musialem wyslac jakis dowod (np. ksero przelewu), potwierdzajacy kwote zaplacona za glosnik wraz z kosztem przesylki - wyslalem wydruk z PayPal-a

Urzad Celny do calej tej kwoty doliczyl 22% VAT i dopiero do tak ustalonej podstawy doliczyl 3% cla. Do wszystkich kosztow dochodzi jeszcze oplata za dystrybucje krajowa.

Czasem sie udaje i towar przyjdzie bez oclenia, ale nie mozna na to liczyc. W moim przypadku, kupilem wprawdzie parke glosnikow, ale z dwoch aukcji. Przyszly w niezaleznych paczkach i na jeden naliczono wszystkie oplaty, natomiast na drugi nie otrzymalem zadnej deklaracji nie bylo zadnych dodatkowych oplat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji wynika, że urząd celny nasilił ostatnio swoją czujność jeżeli chodzi o przesyłki zza oceanu. Nie wiem czy jest to spowodowane słabą kondycja naszego budżetu i co za tym idzie chęcią ściągnięcia jak największej ilości opłat celnych, czy po prostu maja teraz mniej roboty.

 

Trzy ostatnie paczki które przyszły do mnie z US były otwierane przez UC. Na szczęście w każdej były jakieś pierdoły typu pilot zdalnego sterowania itd., więc tylko otworzyli i zamknęli bez naliczania opłat. Ale wcześniej takich małych paczek nawet nie otwierali.

 

Zupełnie spalone są także polonije firmy kurierskie którymi można było coś wysłać do PL. W Polamerze mają teraz taką maszynę do prześwietlania paczek jak na lotnisku, siedzi celnik i wszystko co jest niezgodne z deklaracją lub wydaje się podejrzane, od razu do rewizji. O dużych paczkach nawet nie wspomnę.

 

Dlatego ja teraz, chcąc kupić sobie w US Logitecha Transortera, czekam aż ktoś ze znajomych będzie wracał samolotem z US.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jakis czas temu (rok, może półtora - może być to ważna informacja w kontekście wypowiedzi Elbrotha) ściągałem sobie z USA sprzet car audio (źródła, wzmacniacze, głośniki, kable, kondensatory, maty itp). Robiłem to w nastepujący sposób: wysyłałem do znajomego w USA linki z aukcjami na ebay a on to kupował i wysyłał mi drogą morską. Przesyłki płyneły ok 2 miesięcy. Sprzęt był nowy, ale znajomy deklarowł jako używany. Przesyłki docierały nie otwierane i bez żadnych stempli z UC. I jeszcze mi to na 3 piętro wnosili :)

 

PS Mam nadzieję, że wrócą czasy ówczenego kursu $

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS Mam nadzieję, że wrócą czasy ówczenego kursu $

 

Nie życz sobie tego, bo jeśli dolar tak spadnie, to będzie oznaczało katastrofę amerykańskiej gospodarki a wtedy i nam nic nie pomoże.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.