Skocz do zawartości
IGNORED

E-MU 1212m i pomiary RMAA


ChUmI

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno zainstalowalem sobie karte E-MU 1212m i probuje powoli robic nia pomiary w RMAA, ale nie moge sobie poradzic z konfiguracja przy probkowaniu wiekszym niz 16bit/48kHz :( Wie moze ktos z was jak skonfigurowac E-MU i RMAA zeby mierzyc 24bit/96kHz???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ChUmI, 13 Kwi 2009, 00:21

 

>Niedawno zainstalowalem sobie karte E-MU 1212m i probuje powoli robic nia pomiary w RMAA, ale nie

>moge sobie poradzic z konfiguracja przy probkowaniu wiekszym niz 16bit/48kHz :( Wie moze ktos z was

>jak skonfigurowac E-MU i RMAA zeby mierzyc 24bit/96kHz???

 

Ale co konkretnie Ci nie działa? Nie mozesz ustawić w RMAA 24/96? Ja uzywam Audiophile M-Audio 2696 i nie ma z tym żadnego problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Via Envy ma logiczniejsze i prostsze sterowniki i mikser - dlatego też wolę Audiophile 2496 zamiast E-mu 0404...

Ale o ile dobrze pamietam trzeba było poustawiać tryb pracy i zapisać jako albo też skorzystać i załadować predefiniowane ustawienia (nazwane zreszta RMAA test).

Czyli wyjście wav ustawić na ASIO HW output którystam (z którego skorzystać chcesz) HW input takoż a RMAAtest pewno na ASIO device. (ale szczerze to nie pamiętam dokładnie a nie chce mi się instalować 0404 żaby sprawdzić)

 

Pozdrawiam

Mokrego i chluuuup z wiaderka:)

J

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki, ze drivery ktore mam do EMU, sciagnalem sobie najnowsze dostepne z sieci, maja taki problem, ze nie pozwalaja na przesylanie danych o jakosci 24/96 lub lepiej przez drivery urzadzenia typu MME do Windowsa :( one sie chyba nazywaja WDM ... Wyglada na to, ze EMU nawet w najnowszej wersji nie poprawilo driverow obslugujacych wejscie :( A RMAA kozysta ze standardowych stumieni audio Windowsa MME i DirectSound. Nie ma problemu zeby odtwarzac 24/96 ale nie da sie w takij jakosci samplowac. Pelne mozliwosci EMU daje jedynie dostep poprzez ASIO. I musze przyznac ze drivery ASIO sa dopracowane super ale soft ktory chcemy urzywac musi obslugiwac audio poprzez drivery ASIO :(

 

Problem rozwiazuje RMAA Pro ktory dostaje sie do EMU bezposrednio przez ASIO :) Ale ta wersja juz nie jest darmowa ...

 

Ale moze ktos z was poradzil sobie z tym problemem inaczej i sampluje z EMU 1212m w jakosci 24/96 bez wykozystywania ASIO ??? Albo ktos wie jak zmusic normalna wersje RMAA do przesylania danych przez ASIO ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EMU robiac te karty nie celuje raczej w ludzi ktorzy uzywaja ich do po prostu sluchania muzyki (jak Prodigy, Audiophile etc) lecz w segment pol pro i pro czyli mniejsza i wieksza obrobka dzwieku - stad bardzo duzy nacisk na support ASIO a nie czysto windowsowych rozwiazan, ktore traktowane sa drugorzednie.

 

Wszystkie wieksze rozdzielczosci i czestotliwosci jak juz zostalo napisane w EMU (niz 16/44) sa supportowane wlasnie via ASIO.

 

Polecam po prostu uzyc wersje PRO RMAA ktora supportuje ASIO, wtedy nie bedzie zadnego problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fallow ~ niestety tak to wlasnie wyglada ... a szkoda, bo to wspaniala karta i tak naprawde brakuje jej troche softu, a napewno znalazla by o wiele wiecej nabywcow :) To byl by czysty interes dla E-MU.

 

EMU do sluchania muzyki jest super - polecam. Mam ja od tygodnia i jestem naprawde pelen podziwu! I tak sie powaznie zastanawiam, czy warto sie meczyc i budowac rozne DACe jak za calkiem sesowne pieniadze mozna kupic sobie E-MU i miec naprawde doskonale zrodlo dzwieku. Nie wspomne o samych procesorach E-MU ktore chyba pierwszy raz w historii sprawily ze slucham muzyki z wlaczona obrobka syfrowa i nie moge sie zmusic zeby wrocic do mojego starego ustawienia - total flat :)

 

Dodam ze wczesniej mialem EDIROLa FA-66 i nie zamienil bym sie z powrotem :) bez porownania jezeli chodzi o sekcje AD/DA ... nie wspominajac, ze EDIROL byl 2 razy drozszy ... dobrze ze sie sprzedal prawie za tyle ile za niego dalem :)

 

Jezeli chodzi o pomiary RMAA to chyba faktycznie jedynym rozwiazaniem (jedynym jakie ja do tej pory znalazlem) to RMAA Pro z obsluga ASIO. Taka konfiguracja dziala rewelacyjne! Tutaj efekty pomiarow mojej karty w trybie 24bit/96kHz:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

dodam ciekawostke, ze opoznienie, potocznie zwana latencja :) jakie udalo mi sie osiagnac lezy ponizej 5ms :) mozna powiedzic ze wlasciwie go niema :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie :)

 

W sumie mnie kompletnie nie przeszkadza to takze przy sluchaniu muzyki. Korzystam z ASIO output w foobarze i po sprawie. Na Viscie z powodzeniem dziala takze WASAPI.

 

Swietna rzecza w EMU jest rozdzielenie sekcji cyfrowej i analogowej na dwie plytki. Mozna takze dokupic modul synchroznizacji z zewnetrznym zegarem.

 

Ja na rzecz EMU zrezygnowalem z takich kart jak Lynx Two B czy wyzsze modele RME lub M-Audio.

 

O ile oczywiscie dojrzalosc software'u dla Lynxa a dojrzalosc software'u EMU jest nieporownywalna o tyle, sama jakosc w moim przynajmniej odczuciu jest rownorzedna. Wole tez sposob prezentacji EMU od RME czy M-Audio.

 

Dodatkowo w Lynxie czy RME utrudnia zycie Break-Out. W EMU sa po prostu normalne gniazda na i wyjscia cyfrowe i analogowe. Break-out Lynxa czy RME jest po prostu slabej jakosci.

 

Jezeli chcemy uzywac EMU jako transport, mozemy tez po prostu nie wpinac sekcji analogowej :)

 

Korzystalem tez przez spory czas z DACow takich jak North Star M192 i Theta DS Pro Gen V. Jeden i drugi jednak nie przekonal mnie do siebie na tyle, by zrezygnowac z EMU.

 

Oczywisci wszystko zalezy tez od reszty toru, bo gdybym mial ultra-neutralny wzmacniacz na pewno juz tak z EMU zadowolony bym nie byl. Jestem sluchawkowcem a za wzmacniacz sluzy mi lampowiec Woo Audio 2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do normalnego sluchania muzyki uzywam Winampa ze wzgledu na przyzwyczajenie i ladny interface :) mam do niego pluginy ASIO Steinberg'a bo to jedyne jakie znalazlem ktore sa specjalnie napisane w wersji 64bit :) i chodza pod Vista x64 bez zadnego problemu. Sciagnalem je z netu z tej bardzo ciekawej strony:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

szkoda ze nic nie ma w bardziej zrozumialym jezyku :(

 

U mnie jak narazie pasuje mi brzmienie tego EMU wlasciwie ze wszystkim co podlacze :) Jako koncowki mocy przewaznie graja u mnie jakies moduly w klasie D ktore brzmia z reguly chlodno ale nawet z monitorami Nuberta na ktorych slychac kazdy detal jest bardziej niz OK :)

 

Ja tez sie zastanawialem nad RME ale te Break-Out'y mnie zniechecily :(

 

Uzywalem kiedys dosyc dlugo RME Fireface 400 i 800 - to napewno sa super urzadzenia ale maja niestety kilkakrotnie wyzsza cene :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Taka ciekawostka, w nowej wersji E-MU 1212m(PCI-Ex1)dodano obsługę EAX Advanced HD ( tylko pod VISTĄ).

Ciekawe jak pomiarowo wypada z nią w porównaniu nowy flagowiec Creative X-FI HD na tym samym kompie, bo jak dotąd flagowce Creative nie dorównywały E-MU 1212m .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria EMU to przeciez tez Crestive tylko robiona na rynek profesjonalny a wiec lepsze podzespoly, mniej bajerow a wieksza funkcjonalnosc w studiu. Pewne ikeidys domowy spzret creative bedzie mial przetworniki takie jak profesjonalny ale to nadal beda rozne urzadzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.