Skocz do zawartości
IGNORED

Nadszedł czas na zbudowanie systemu.


modrzew47

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zbudować system stereofoniczny oparty na analogu i CD,które posiadam.Myślę o końcówce JA 80 Jadis,pre ARC ref3

lub ART Audio"Koduktor" ale jakie do tego kolumny tego nie bardzo wiem i chętnie posłucham rad za,które z góry dziękuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spendor,Harbeth,JmLab może jeszcze inne?Może coś Polskiego np.Harpia?Może coś innego niż JA-80 Jadis?Może tranzystor dobry,tylko jaki?Może wreszcie dobra integra?Dużo tych pytań ale...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam następujące żródła VPI Aries 3 z SDS-m z 10.5 calowym ramieniem JMW,CD Pathos Endorphin i do tego potrzebna jest reszta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz Passy i Utopia JmLaba może Scala.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xniwax.Pasy są u Bartka,ja myślę jednak o lampie i to dobrej.Co do JmLaba to mini wykluczone,może Alto,te już prędzej z resztą je rozważam.Scala do JMW ? Producent sam zaleca Dynavectora.Poważna decyzja to zakup kolumn.To mnie najbardziej intryguje,tu są największe straty w przypadku złego wyboru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to juz do nowego domu? Ile metrów 2 przewidujesz?

 

Jeszcze pomyślałem (bardzo mi sie podobały na Audio Show) Gemme Audio Katana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-8986-100007634 1239634552_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xniwax.

Pokój dzienny,bo w nim bym słuchał ok.57m2 dlatego nie wiem czy Katana by wystarczyły choć pomysł dość dobry.Myślałem i myślę o nich dalej ale jak wiesz to czym więcej głów to pomysłów również.Pamiętam,że dystrybutor mi proponował mi odsłuch,może trzeba potraktować to poważniej.

Nie wiem jednak czy nie za małe do takiej powierzchni?Podobały Ci się brzmieniowo czy wizualnie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmieniowo i wizualnie. Pamiętam, że grały chyba w ok 25 m2 i pomieszczenie było zdecydowanie za małe. Bardzo czysto grajace kolumny z bardzo dobrą przestrzenią ale na AS sie dusiły.

 

Nie wiem jak zapatrujesz sie na Hybrydy Avantgarde.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u dystrybutora w Krakowie i słuchałem ich,dżiwny dżwiek ale też warto rozważyć.Do nich wystarczy słaba lampa i je napędzi bo mają aktywny bas.Wzorniczo są OK.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na mysli te kolumny?http://www.avantgarde-acoustic.pl/images/glosniki/model_duo_omega/duoo_optik_b1x.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli Nano ale ogólnie tak chodziło mi o serię Duo,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xniwax.Warunkiem jednak jest decyzja co do wzmaka tzn.Tranzystor czy Lampa chodzi o skuteczność kolumn.Jeśli będzie lampa to pewne kolumny odpadają jak chociażby Dynki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc te prawie 60 m2 to super metraż do Avantgarde ale tu od nowa trzeba budować system od podstaw. To głosniki specyficzne ale takiego Steve Ray Voughana jak na Trio to w życiu nie słyszałem. Szkoda tylko, ze za to trzeba wyłożyć kilkadziesiąt tyś EU.

 

Wysokie Dynaudio z najlepszą lampą tego nie zapewnią.

 

Może ktoś jeszcze się wypowie i cos ciekawszego zaproponuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę czasu jest a w tym szczególnym przypadku pospiech nie jest wskazany.Poza tym jest Kryzys,nie zauwazyłeś?Jakie Trio w zwiazku z tym?Do tego jeszcze budowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadis już odpada z pewnych względów ale trzeba będzie w takim razie rozważyć Audio Note Conquest a w tym przypadku to kolumny raczej skuteczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jak wspominałem na WP, proponowałbym rozważyć coś z Art Audio (świetny stosunek jakość/ cena). Myślę o końcówce lub monoblokach Diavolo + pre np. wspomniany Conductor. Mam możliwość posłuchania na dniach końcówki stereo Diavolo i Conductora

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Żeby było śmieszniej ten zestaw będzie grał z Marcusami Harpii ( brzmienie podobne tylko skala mniejsza jak Dobermanów użytych w teście powyżej). Okablowanie Velum ,źródło Gryphon Adagio. Sam jestem ciekawy tego dźwięku, jeżeli będzie okazja skrobnę parę słów. Diavolo znam z brzmienia u znajomego który posiada monobloki sterowane z Lektora Grand Ancient Audio (mniam - polecam). Gra na Harpiach 300B Grand (bliźniak Dobermana na papierowych Seasach). Jest świetnie!!! Harpia zrobi takie głośniki w cenie Dobermana - warto pomyśleć. Jeżeli nie (kwestia otwartości dźwięku- góry z metalowego wysokotonowego Seasa, lub sprawa wizualnego wyglądu - który nie każdemu odpowiada) to proponuje Szkockie ART DECO 10/20 - te ostanie to chyba nawet mogą być za duże lub Moderne 10

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) na podobnych głośnikach i miękkiej kopułce. W obecnej chwili słucha ich pewien audiofil z Bydgoszczy, napędza to końcówką Jota

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) podpiętą pod Conductora.Trzeba by się jego zapytać o zdanie :, a może sam się wypowie jak przeczyta wątek na forum. Jeżeli zaś brak będzie nadal mocy... może warto poczekać na monobloki PSE tejże firmy na 845 lub 300XLS... Ponoć mają się pojawić na AS 2009.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Osobiście sądzę, że ART Deco trójdrożne mogą być bardzo silnym konkurentem dla głośników tubowych w tym przypadku. Niestety, to już kosztuje sporą walizkę gotówki. Jednak zawsze jestem pod wrażeniem tego, co rodzina Dunlop wyciąga z głośników Seasa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne byczki:)

, nie tylko Redaktor i ja tak myślimy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Tylko cena.... nawet za wielką wodą i z drugiej ręki...http://www.audiogon.com/cgi-bin/cls.pl?spkrfull&1244167681

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modrzew a ty to nie jestes prym?

sadzac po sprzecie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cir.Mogę Ci odpowiedzieć,że znam osobiście pryma i są na forum osoby,które mogą to potwierdzić.pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redaktor.>Osobiście sądzę, że ART Deco trójdrożne mogą być bardzo silnym konkurentem dla głośników tubowych w

>tym przypadku. Niestety, to już kosztuje sporą walizkę gotówki. Jednak zawsze jestem pod wrażeniem

>tego, co rodzina Dunlop wyciąga z głośników Seasa.

Chcesz chyba puścić mnie w skarpetkach,taaakie wydatki a ja muszę skończyć dom luuudzie co wy!

Muszę pogadać z Bednarskim może coś zaproponuje sensownego po starej znajomości.

Może coś polskiego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro korzystasz czesciowo ze sprzetu pryma to moze reszta toru tez ci przypadnie do gustu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiedzmin1973.

Dzięki bardzo za wpis i masz rację co do Harpi i ART Audio bardzo poważnie to trzeba przemyśleć.

Jeżeli SET z lampy to = skuteczność kolumn

Rozmawiałem dzisiaj o Audio Note a konkretnie o Conquest-cie ale tu dopiero ceeeena!

Już widze,że ta choroba się rozwija.

Napisz coś jak posłuchasz tego Diavolo bo Conductora znam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cir.No nie koniecznie,ja bardziej skłaniam się do lampy i dość skutecznych kolumn.To oczywiste.

Sonus mi nie bardzo leży a więc się różnimy.Endorphina miałem pierwszy i nie zamieniłbym go ze względu na jego analogowe brzmienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Genesis.

Raczej tuba to chyba odpada,dziwne trochę brzmienie.Acapelli nie słuchałem,odnosze sie do Avantgarde

ale może Monitor Audio Platinum PL 300

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał Acapella Vilon High. Ktoś sprzedaje na allegro za 45kzł - to te co były na AS 2 lata temu. Świetne kolumny. Do tego coś mocnego na bas (nie musi być tranzystor) + 300B na górę i będzie odlot. Mój znajomy a Chicago ma te kolumny (właśnie z 300B na górze). Poprzednio miał MB 101. Sam się zastanawiam :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acapella chyba miała własny wzmacniacz do niskotonowego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.