Skocz do zawartości
IGNORED

Nadszedł czas na zbudowanie systemu.


modrzew47

Rekomendowane odpowiedzi

To Avantgarde ma wzacniacze na bas. Acapella nie ma. I co ciekawe - wcale nie słuchać w niej że to tuba. A góra z plazmowego głośnika jest chyba najlepsza na świecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem w Krakowie Avantgarde i niepodobało mi się specjalnie,bas łoił jak wściekły,góra była jakaś dziwna nawet nie potrafie jej określić.Rzeczywiście dół jest aktywny.Wzorniczo OK.

cir.

Wiadomo,że jeżeli będą kolumny mało skuteczne to lampa nie pociągnie,pozostanie tranzystor.

Powiem tak:miałem kiedyś EC AW 180,pre EC 4.7 i kolumny Piegi,grało super.Potem miałem droższe klocki lampowe SET i nie grało.

Wniosek-nie ma reguły lampa czy tranzystor to kwestia systemu.

Jeśli padnie na kolumny o dobrej skuteczności-będzie lampa,jeśli mała skuteczność-tranzystor.

Rozważam różne kolumy:

Wilson Benesch ACT

Thiel CS 6

Art Audio

Monitor Audio Platinum

Harpia

JMlab Alto

Inne również.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redaktor.Nie wiem jak grają ale wizualnie,to nie moja bajka.Słuchać bym musiał w dużych ciemnych okularach.Myślę,że mimo wszystko to na 57m2 byłyby za małe,mogę oczywiście się mylić.Zaczepnie zapytam o Harpie.Bo może nie będe posądzany o snobizm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Harpii nie znam. Słuchałem u siebie tylko jednego modelu i - zaskakująco - usłyszałem dźwięk przeciwny do tego, co opisał w recenzji Wojtek Pacuła. Pojęcia nie mam, co zrobiłem nie tak, ale ponieważ ten dźwięk wyjątkowo nie pasował mi do systemu, poniechałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę powiedzieć,że szukam kolumn co rysują dzwięk nieco grubszą,tłuściejszą kreską a z tych,które wymieniłem to chyba tylko Thiel i JMlab Alto.Co do innych to nie znam jak grają.

Jesli Thiel to do niego myślę-EC AW-400

Jeśli JMlab to może być mocna lampa albo również tranzystor-może Krell?

Redaktor.Możliwe jest,że recenzent był w stanie wskazującym?Kiedyś opisano Piegi p5 cos negatywnie

a ja je miałem wówczas i też się zastanawiałem nad tym faktem,potem była recenzja Electrocompanieta

ECI-5 i sytuacja była podobna.Przestałem to badziewie kupować i czytać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o takich kolumnach:

1.Thiel CS 6

2.Dynaudio C-2

To zestawy oczywiście do tranzystorowego napędu.

3.ART Audio Moderne 10

4.JMlab Alto

5.Katana

To z kolei kolumny do lampy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

z ART można poczekać na nowy trójdrożny model ART Loudspeakers serii DECO. Nazwijmy go roboczo DECO 10,5 - jeszcze nie ma oficjalnej nazwy. Będzie wykonany na przetwornikach i elementach zwrotnicy jak większy DECO 20. Różnica to pojedynczy 10 calowy głośnik niskotonowy Seasa (zamiast podwójnego) i oczywiście cena. Ta będzie niestety wyższa od Moderne 10 o około 2,5 -3 razy, ale zwrotnica na komponentach Jensena, okablowanie Kondo (w opcji), wysokotonówka Crescendo itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedżmin 1973.

Wymieniam oczywiście ART Audio ale nie znam cen,jednak dołożenie jednego głosnika i podniesienie

jednocześnie ceny x 3 dyskwalifikuje taką firme.To jest próba lub uznanie klienta za idiote.

Stary numer.Nowy model,jeden głosniczek dwa kondzia i cena razy trzy.Skreślam ART-a ze swoich życzeń.Tak na marginesie to wysokotonówka Crescendo nie jest najlepszą na rynku,to samo dotyczy Seasa z resztą coraz bardziej skłaniam się do tranzystora a tutaj wybór kolumn jest dużo większy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modrzew47,

to nie do końca tak... Seria DECO od początku była droższa od Moderne, właśnie ze względu na lepsze elementy zwrotnicy i przetwornik wysokotonowy. Być może i inne głośniki są modyfikowane(tego nie wiemy). Żeby było jasne :)nie wierzę w czary z mleka i magię w ogólnie pojętym temacie hi-end. To tylko inżynieria i nic więcej, jednak lepszy projekt i jakość materiałów sprawdza się wszędzie(w budowie samochodu, formy wtryskowej, budynku i nawet w czymś tak trywialnym jak pinezka) z tym się chyba zgodzisz. Spróbuj wbić pinezkę „made in daleki wschód” w drewno.... kup od razu ze 2 paczki, maść na odcisk i powodzenia w zabawie) . Wydaje się, że projekt i budowa oraz jakość użytych elementów zwrotnicy to jeden z determinantów brzmienia głośnika, oprócz samych zastosowanych przetworników i jakości obudowy (ale jestem laikiem...). Nigdy nie twierdziłem i nie twierdze, że Seas to najlepsze głośniki w układzie słonecznym i poza nim, także ta wysokotonówka (jej akurat nigdy nie słyszałem). Ale jest to firma która ma dobre przełożenie jakość/ cena. Przynajmniej w większości produktów tak twierdzi sporo ludzi którzy sami składają sobie głośniki. Eeee tam.... nie skreślaj tak pochopnie firmy ART, trzeba by posłuchać i porównać te głośniki i wtedy zawyrokować czy to nabijanie w butelkę klienta czy nie. Informację o nowym Deco podałem bo szukałeś ciekawych głośników biorąc pod uwagę amplifikację lampową i może warto było by posłuchać. Tranzystor daje Ci z pewnością większą swobodę w wyborze i to dużą. A jeżeli tranzystor to koniecznie trzeba posłuchać polskiej Harpii i modelu Doberman (może da radę w nowszej wersji z nieco zmienionym średniotonowym głośnikiem, albo może tej nowej konstrukcji). Co prawda to też przetworniki Seasa ale metalowe od góry do dołu. Ich twórca też nie podziela zachwytów nad Crescendo i nie twierdzi, że to piąty cud świata:). Woli metalowy tweeter Seas'a na górze. Jak dla mnie bomba. Mam go w Marcusie i jest bardzo ok.

 

Mam wielką nadzieję, że coś ciekawego znajdziesz dla siebie.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedzmin1973.

Mam jakiś budżet,którego nie chciałbym przekroczyć i to jest jakby pierwsza sprawa.

Druga to wielkość pomieszczenia (57m2)

Słuchałem już dwukrotnie Audio Physic Avanti(nowy model)raz zapięte były do Accu a raz do integry

Einsteina(hybryda)grało to i w jednym i w drugim przypadku bardzo dobrze.Pozostaje pytanie czy zagra dobrze w 57m2 tamto pomieszczenie miało 35 i 50m2

Na dniach pojadę na odsłuch Thiela CS6 z monoblokami EC AW 400-zobaczymy,posłuchamy.

Art Audio poczynając od modeli Deco,bo one mogłyby nagłośnić to pomieszczenie zaczyna się od 15000Funtów,troszeczke za dużo jak dla mnie.Wypada z rozważań.

Co do Harpii,uczciwie mówie nie słuchałem i nie wiem jak grają,wyglądem mnie nie powalają.

Dzieki za wpis,pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cir, 14 Kwi 2009, 15:59

 

>modrzew a ty to nie jestes prym?

>sadzac po sprzecie

 

Tu modrzew47, tu modrzew47 - halo prym(us), prym(ityw) jak mnie slyszysz??!!! - over stop down!!!

(bez odbioru!);-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiazując do PW:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katany nie zagrają w 50+ m2, nie ma mowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modrzew47,

Nie wiem jakiej muzyki słuchasz i o jakim budżecie mówisz, ale Katany są według mnie warte uwagi - dźwięk wysokiej klasy w stosunkowo niskiej cenie (notabene sporo niższej niż reszcie europy). Słuchałem ich dość sporo z kolegą, który szukał kolumn dla siebie i kupił je do pomieszczenia o wielkości 54 metry, z którym radzą sobie bez większego problemu.

Niezależnie od mojego czy Elberotha (mam nadzieję, że także popartego doświadczeniem) przekonania - nie ma nic lepszego jak posłuchać na własne ucho. Zresztą przy okazji wizyty u dystrybutora Katan możesz posłuchać także dwóch innych konstrukcji, które poradzą sobie spokojnie z takim pomieszczeniem - jedne z nich to były Accustic Arts Concerto (do mocnego tranzystora) a drugie to tubowa konstrukcja firmy, której nazwy nie pamiętam o nazwie Single Horn Ben (nawet do stosunkowo słabej lampy).

Notabene, główne pomieszczenie odsłuchowe jest tam też dość duże w granicach 40-50 metrów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fifan.Zgadzam się z Tobą co do ucha w 100%,trzeba posłuchać samemu.Wiem,że pomieszczenie mają 45m2

bo wczoraj z nim rozmawiałem(będąc w Warszawie)telefonicznie ale nie mogłem wygospodarować czasu żeby posłuchać.Te kolumny leżą w sferze moich zainteresowań.

Mam już na 80% wybraną elektronikę,będzie to prawdopodobnie albo:

1.EC AW-400+pre 4.8

2.Jadis DA-7+JA30MC

Do tej elektroniki muszę coś dobrać.

Avanti,Moderne 10,Katana,Dynaudio C-2 lub C-4

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fifan, 23 Kwi 2009, 11:56

 

>Elberoth,

>

>Bardzo stanowczo się wypowiadasz na temat Katan. I na dodatek bardzo błędnie. Musiałeś długo ich

>słuchać :)

 

Nie trzeba jeździć danym autem, aby wiedzieć że przy mocy 200KM, 300km/h jest poza jego zasięgiem. Praw fizyki nie przeskoczysz. Chyba że te Katany mają jakieś woofery ukryte w we wnętrzu/na spodzie obudowy.

 

W 25m2 - proszę bardzo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth.

Zgadzam się z Tobą,bardzo skromnie wyposażone Katany(Z wieloma zaletami)nie dadzą sobie rady w tak dużym pomieszczeniu.Praw fizyki nie przeskoczysz.Przykład samochodowy nie adekwatny,pamiętasz?

Sorry,nie mogłem się powstrzymać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modrzew47, 29 Kwi 2009, 20:02

 

>Zgadzam się z Tobą,bardzo skromnie wyposażone Katany(Z wieloma zaletami)nie dadzą sobie rady w tak

>dużym pomieszczeniu.Praw fizyki nie przeskoczysz.Przykład samochodowy nie adekwatny,pamiętasz?

>Sorry,nie mogłem się powstrzymać.

 

Coś jak przez mglę ... pamiętam jednak że nie miałeś racji :-))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth, 29 Kwi 2009, 09:54

>Nie trzeba jeździć danym autem, aby wiedzieć że przy mocy 200KM, 300km/h jest poza jego zasięgiem. >Praw fizyki nie przeskoczysz. Chyba że te Katany mają jakieś woofery ukryte w we wnętrzu/na spodzie >obudowy.

>

>W 25m2 - proszę bardzo.

 

Elberoth,

Dziwi mnie Twój brak wyobraźni jeśli chodzi o konstrukcje głośnikowe... po człowieku z takim doświadczeniem możnaby spodziewać się bardziej przemyślanych opinii, szczególnie jeśli wypowiada się na temat kolumn z którymi nie miał osobistego kontaktu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wyobraźnię to mam dobrą :-)

 

Zresztą nie trzeba geniusza, aby stwierdzić, że jeden niewielki głośnik nisko-średniotonowy nie jest w stanie nagłośnić 50m2 ... chyba że słuchamy cicho i/lub utworów z ograniczoną zawartością najniższych częstotliwości - wtedy proszę bardzo. Tylko co to za słuchanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.