Skocz do zawartości
IGNORED

ProAc Response 2.5 czy 1.5 ?


Siejca

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów;

Stoję przed problemem zmiany kolumn. Czy ProAc Response 2.5 lub 1.5 nie zagubiłyby sie w 40 m kw ? Jaka jest różnica dźwiękowa pomiędzy tymi dwoma modelami ?

 

Pozdrawiam wszystkich

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 2.5

 

mysle ze w 40m2 zgina, u mnie graja w pomieszczeniu 24m2 i wydaje sie ze do nich to jest optimum, probowalem ustawiac je w niereguralnym pomieszczeniu okolo 60m2 i byla porazka, do pomieszczenia 40m2 rozejrzyj sie za 3.8

 

kolumny te sa niezwykle wymagajace co do wzmacniacza i trudne w ustawieniu, z drugiej strony jest to najstarszy element mojego systemu :) a to cos chyba oznacza bo za ich kadencji przewinelo sie u mnie naprawde sporo elektroniki, sa 2 wersje tych glosnikow ktore dosc znacznie sie od siebie roznia

 

moim zdaniem jak odpowiada ci dzwiek proaca powinienes poszukac 3.8 ktore sa duzo lepsze ale wymagaja wlasnie odrobine wiekszego pomieszczenia i zajebistego wzmacniacza, wtedy podejrzewam ze je nieszybko zamienisz na cos innego

 

poz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siejca a może daj wymiary pokoju, pomieszczenia w którym słuchasz z informacją jak będzie stał system.

Rzadko kiedy ustawienie sprzętu powoduje, że potrzebujesz "nagłośnić" całą kubaturę.

Czy u Ciebie odsłuch nie będzie czasem na powierzchni nie wiekszej od 25-30 m2?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr.S>>

Faktycznie masz rację. 40 m kw to pow. całego pokoju. Stolik RTV stoi w rogu pokoju obok 2 kolumny w odległosci ok. 3,5 m i ój fotel odsłuchowy naprzeciw stolika w odległosci ok. 3,5 m

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile jest powierzchni za zestawami? ja akurat uwielbiam "wejście" w nagranie i moje zestawy stoją ponad 1,20 cm od każdej ze ścian.(licząc od skrajnych krawędzi kolumn). Ja bym próbował z 2.5 tylko daj im trochę luzu z tyłu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i 2.5 i 3.8 sa trudno dostepne SH, za II wersje 2.5 trzeba dac z 8k, za 3.8 z 12k moim zdaniem

 

kluczowy do proacow jest wzmacniacz o ile do 2.5 sprawdzaja sie mocne integry (chociaz u mnie rozwinely naprawde skrzydla dopiero z dzielonym wzmakiem) to do 3.8 mozna zapomniec o integrach (3.8 posiada moj szwagier)

 

sa kaprysne w ustawieniu, za blisko sciany rozlazly i zbyt obfity bas, za daleko brakuje im oddechu, podobnie ze stereofonia, u mnie stoja dosc blisko bocznych scian i dobry metr od tylnej, wyraznie skrecone w kierunku miejsca odsluchu, z 3.8 jest jeszcze gorzej pomieszczenie >35m2 i kolumny minimum 1.5m od scian, 3.8 jezeli dysponuje sie do nich odpowiednim pomieszczeniem i amplifikacja moim zdaniem sa bliskie idealowi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siejca, 13 Kwi 2009, 21:14

 

>kaviter>>

>W mojej konfiguracji 1.5 lub 2.5 da sobie radę ?

 

 

1.5 nigdy nie sluchalem, sluchaj nie wiem co ci poradzic, widzialem twoj watek gdzie pytasz o JmLab Mini Utopie to zupelnie inna bajka niz proac, moze powinienes troche wiecej posluchac na poczatek i dookreslic swoje preferencje ?? twoja elektronika wydaje mi sie budzetowa, u mnie 2.5 sa "najslabszym ogniwem" wiec mam na nie troche inne spojrzenie, jedyne co moge ci doradzic to to ze one nie zagraja ze slabym wzmacniaczem, proac jest raczej po lagodnej stronie mocy, kolumny sa bardzo muzykalne i maja tendencje do zaokraglania dzwieku raczej czaruja niz graja detalicznie, sluchalem kiedys 2.5 z lampowym wzmakiem Conrad Johnson i nie podeszlo mi to, bylo mdlo z rozlazlym slabo kontrolowanym basem, ja jakis czas mialem KRELLa KAV-400xi ktory jest fajny do nich, mocny, dynamiczny neutralny wzmak o dobrej kontroli basu, proac ma stosunkowo niska skutecznosc i potrzebuje duzo pradu, przy wiekszych poziomach glosnosci KAV-400xi dostawal zadyszki (a ma ponad 800W zasilacza)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.5 nie są kłopotliwe w ustawieniu, natomiast w dużym pomieszczeniu zagrają zbyt lekko.

 

2.5 to większe wyzwanie ze względu na podbity bas. Ceny SH 2.5 wcale nie są wysokie - ze względu na popularność klonów - można je mieć za 5,5-6 kzł i pojawiają się dość często - w przeciwieństwie do 1.5 i 3.8

 

Jeśli ktoś lubi grać głośno to potrzebny jest mocny wzmacniacz ale wcale nie potrzeba dzielonego. Są tacy co lubią ProAc z niezbyt mocną lampą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Nowogrodzkiej w top hifi mają ok 40m2 i tam te kolumny grały zawsze bardzo fajnie. Oczywiście wiele zależeć będzie od preferowanych gatunków muzyki i poziomu głośności jaki chcemy osiągnąć.

 

Bardzo janymi - i wcale nie trudnymi do napędzenia - kolumnami były ProAci 3.5. Na pewno lepsze od 2.5.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo FAJNYMI :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth, 13 Kwi 2009, 22:19

 

>Bardzo janymi - i wcale nie trudnymi do napędzenia - kolumnami były ProAci 3.5. Na pewno lepsze od

>2.5.

 

tak Elb tylko 3.5 sa juz dosc zabytkowe i praktycznie niedostepne SH, (3.5 poprzednik 3.8)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

mysle że za 6,5 by poszły... Siejca przemyśl bo strata przy odsprzedaży tych kolumn nie będzie już znaczna (o ile wogole coś na tym stracisz).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest stara wersja (ja tez mam taka), w nowej jest inny woofer i kolumny troche inaczej brzmia, II maja bardziej konturowy bas o lepszym zroznicowaniu barwy, I maja bas glebszy i nizej rozciagniety, w nowszej wersji rant kosza woofera jest szerszy i ma napis proac (2 zdjecie troche malo wyrazne)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-15513-100007582 1239696614_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaviter, 14 Kwi 2009, 07:55

 

>tak Elb tylko 3.5 sa juz dosc zabytkowe i praktycznie niedostepne SH, (3.5 poprzednik 3.8)

 

3.5 robili w latach 95-98, więc są praktycznie równolatkami 2.5 w wersji mk I. Jeżeli chodzi o zastosowaną technologię, to w tych głośnikach nie ma nic zabytkowego - przynajmniej nic bardziej zabytkowego niż w R2.5 - masz tam Scana 9500 na górze i 2x Scan 8543 na dole.

 

Kolumny te grały IMO sporo lepiej niż 3.8, a do tego były dużo prostsze w napędzeniu - bez problemu grały na przykład z YBA Integre, który do siłaczy nie należy.

 

A biorąc pod uwagę, że jest to model starszy niż 3.8, ich cena tym bardziej powinna być atrakcyjna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth, 14 Kwi 2009, 10:18

 

>

>3.5 robili w latach 95-98, więc są praktycznie równolatkami 2.5 w wersji mk I. Jeżeli chodzi o

>zastosowaną technologię, to w tych głośnikach nie ma nic zabytkowego - przynajmniej nic bardziej

>zabytkowego niż w R2.5 - masz tam Scana 9500 na górze i 2x Scan 8543 na dole.

>

>Kolumny te grały IMO sporo lepiej niż 3.8

 

 

pewnie tak jest ja nigdy nie mialem okazji ich posluchac, tak czy siak trudno je kupic,jedyna para do kupienia na ktora sie natknalem od dluzszego czasu jest w australii, swoja droga gosc nie moze ich cos sprzedac

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr.S>>

Właśnie o nich myślałem zakładając wątek. Tylko nie wiem czy dadzą sobie radę w tych 40 m kw

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.