Jump to content
parmenides

co wam gra (w duszy, w pracy, w domu)?

Recommended Posts

xavian

Nowa koncertowa płyta Leonarda Cohena. Niczego po Cohenie już się nie spodziewam. Oczywiście każdą nową płytę muszę mieć, bo przecież Leonard Cohen wielkim artystą jest... Ale to siła przyzwyczajenia po prostu.

Tymczasem - WOOOOOW! Co za zaskoczenie! Kawałki niektóre mniej znane ale cudnie dobrane, jakość nagrania taka, że na kolana! 3 razy w ciągu ostatnich lat oglądałem Cohena na żywo i to cudownie miękkie a jednocześnie głębokie brzmienie świetnie pamiętam z koncertów. Od czasów New Ideas pierwsza naprawdę dobra płyta. Na pewno będę wracał.

Bardzo relaksująco się słucha i z wielką przyjemnością. Zapowiedź Mistrza do zaskakującej wersji "Tower of Song" powala na kolana. :)

Polecam!

b6e7601a-560x560.jpeg

"among all those NOS/R2R DACs that I could actually afford, the MHDT Labs DACs were the sexiest, most musical, most engaging and addictive listens that I had" [email protected]

....il Dottore....ten bluesujący Leo powalił mnie na kolana , jutro idę po płytkę..ps.jednak starość bywa dla niektórych piękna...pozdr.

Bo Cohen jest jak wino... :)

Z najlepszego rocznika!

Na okładce trochę się rozmnożył niczym Agent Smith. :)

Edited by il Dottore

"among all those NOS/R2R DACs that I could actually afford, the MHDT Labs DACs were the sexiest, most musical, most engaging and addictive listens that I had" [email protected]

a ja przypomne wszystkim jedno z najlepszych polskich nagrań z lat 90 tych

Akcent - Mała Figlarka - Małgorzata

i to mi w duszy teraz gra .

• Like 2

bb6214b02bb4825893e4e23134ec8782.jpg

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

A do mnie wreszcie dotarła ostatnia płyta Sufjana Stevensa - Carrie & Lowell. I zgodnie z obietnicami słychać powrót do klimatów znanych z wczesnych płyt Sufjana. Choć fanów The Age of Adz może trochę rozczarować, to i tak jest to piękna, intymna płyta.

• Like 1

Tak ostatnio sobie siedzę i odświeżam Camel, a w szczególności płyty z Bardensem na klawiszach. Myślałem, że te płyty znam już na wylot, ale z każdym odtworzeniem znajduje coś nowego.

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

Hidden Content

a także wszystkim polecam Chase- Chase, Ennea i Pure Music.

Hidden Content

Nie znałem ich wcześniej (znaczy znałem kawałek wykorzystany w magazynie Fajbusiewicza 997), fajne fusion oni grają. Szkoda, że to tylko 3 płyty, bo band zginął w wypadku lotniczym.

Polecam wydania SHM ze względu na oprawę graficzną, a jak ktoś nie chce to zostają wydania BGO w 3- paku

kulawy24

kulawy24

Witam. Jakiś czas temu przypadkowo stałem się posiadaczem płyty o bardzo tajemniczym tytule "Karolina na Żniwach" i pomimo że na co dzień słucham nieco innej muzyki to płyta tak mnie zaczarowała że w swojej szopie zacząłem budowę wehikułu czasu celem powrotu do lat siedemdziesiątych :) Niestety brakuje jeszcze kilku kluczowych części w mojej maszynie czasu i póki budowa nie zostanie ukończona to pozostaje mi podróż za pomocą muzyki. Będę bardzo wdzięczny za jakieś sugestie odnośnie czegoś w podobnych klimatach.

kulawy24/

//

Weż sie wykomp w wodzie święconej i przemyj uszy ...

////

Blackmore's Night - Diamonds & Rust

to coś towarzyszy mi od prawie 40lat i było przed Hendriksem i The Doorsami ...

:)nie wspominając o Floydach....

ELO - Mr.Blue Sky

Hidden Content

teraz gra, więc też posłuchajcie.

Edited by Kazik II

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało