Skocz do zawartości
IGNORED

Wybór głośników do zestawu CA


Zielarz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Jestem na etapie kompletowania swojego pierwszego zestawu grajacego.

 

Sprzet jaki juz posiadam to :

 

Wzmacnaicz : Cambridge audio A500

 

CD player : Cambridge audio D500SE

 

interkonekt : Klotz la Grange GY107

 

Teraz potrzebuje dokupic do tego sprzetu kolumny wraz z kablami głośnikowymi.

 

Prosiłbym was o radę , co najlepiej zgra sie z moim systemem ? KEFy ,Monitor audio, acoustic energy ? wiem ze moze byc to zbyt ogólne pytanie bo wiadomo ze i tak moje ucho bedzie sędzią w wyborze głośników ale chciałbym , żeby ktos mnie naprowadził na tor z czym odsłuchiwać mojego sprzętu jak pójdę na odsłuchy.Jestem z Łodzi i w przyszłym tygodniu napewno będe odsłuchiwał różnych par kolum jednak najpierw musze mieć nakreślone czego szukam.

 

Co do kolumn mam jeszcze jeden dylemat czy kupić podłogowe czy podstawkowe.szczerze mowiac wolalbym podlogowe ale powiem jak sprawa wyglada.moj pokoj to 10m2 ,jednak w planach mam przeprowadzke do pokoju 20m2 i nie chcialbym zmieniac kolum co rok.tak wiec wolalbym chyba kupic podlogowki.

 

muzyka jakiej slucham to glownie rock , rap , "złote przeboje lat 70-90".

 

Budżet jakim dysponuje to około 2200 zł na nowe kolumny.Gdyby trafiła się duża okazja , mógłbym kupić cos z drugiej ręki.

 

Proszę o pomoc początkującemu fascynatowi sluchania muzyki ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kup sobie te kolumny. Wystarczy jeszcze na dobre miedziane przewody głośnikowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy te starsze modele grają podobnie do Azura którego mam, ale jeśli tak to mogę polecić QBA Elements AL. Masz tam i podstawkowy model i podłogowe. U mnie w 18 m kw gra 100 AL. Dla kogoś może być mało basu, ale są też większe podłogówki. Nie wiem tylko jak z możliwościa sprawdzenia bo chyba są tylko w sprzedaży bezpośredniej.

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 100% z wolno stojącymi głośnikami Będziesz miał niemały problem w 10m2, szczególnie jeśli chodzi o bas.Jeśli jednak monitory nie wchodzą w grę, można coś pokombinować z przytkaniem basrefleksów. Twoja wola. Co do samej marki poszukaj na forum z czym mają inni koledzy wpięte CA. ogólnie Twoje klocki są zaliczane do jasno grających, wiec ja bym doradzał głośniki z tekstylną kopułką. Do 2k pln z nowych kolumn to: Heco Metas 500, Magnum quantum 605..może monitor audio seria bronze, ale to nie są kolumny do 10m2! A podstawową regułą jest odsłuch na własnej elektronice i najlepiej z własnymi płytami. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Póki co, radze kupić jednak podstawki. Używki za kilkaset złotych. Starsze: Canton, Heco, Magnat, Bose, może przechodzone Tannoy M1? Są różne, różniaste. Przy ewentualnej odsprzedaży - niewielka strata. A jak się nie przeprowadzisz? Albo nastąpi to za 5 lat? Zatykanie BR w podłogówkach niewiele da. Będziesz się męczył...

Do 20 metrów bezpiecznym wyborem będą Avance Omega 503. Słucham tych kolumienek z CA dość często. Przyjemny dźwięk. Ale, możesz też kupić większe monitory, które powinny dać lepszy dźwięk niż podłogowce, nawet w 20 metrach. Za 2 kzł z przechodzonych można dostać już dobrej klasy skrzynki... Wszystko zależy od Twoich upodobań.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

Dzieki wszystkim za wpisy.

Raziel : mysle ze niestety nie bede mial mozliwosci odsluchu tych kolum a bez odsluchu nie chce kupowac "w ciemno".

 

pool80 : hmm czyli do 10m2 pozostaje mi zakup tylko monitorow ?

 

podlogowki bylyby dla mnie zakupem juz na dluzszy czas i poprostu chcialem wybrac juz sprzet na dluzszy czas zeby zagral w moim pokoju 10m2 i w tym 20m2 u mojej dziewczyny bo niose sie z zamiarem przeprowadzki,za okolo 2 lata.Monitorow tez nie chcialbym kupowac z tego wzgledu ze trzeba dokupic do niego podstawki za nie male pieniazki wiec wolalbym dolozyc za cene podstawek do podlogowek i kupic lepsze podlogowki niz monitory z podstawkami.Ale jezeli trzeba bedzie kupic monitory i bedzie to najrozsadniejszy wybor to kupie monitory.

 

pool80 oczywisie tak jak mowisz bede wszystkich kolum odsluchiwal na moim sprzecie oraz zabiore swoje plyty do odsluchu.Pool80 postaram sie poszukac glosnikow z tekstylna kopulka choc powiem szczerze, że wcześniej nie przywiązywałem do tego duzej wagi, może dlatego że nie jestem w wybieraniu sprzetu doświadczony.

Bylem ostatnio w jednym z salonow w Lodzi i rozmawialem troche z sprzedawca i podpowiadal mi ze od dawna wiadomo ze CA bardzo dobrze wspolgra z Monitor Audio oraz KEF-ami.

Czy podzielacie jego zdanie ?

Gdy wroce z pracy do domu wrzuce zdjecia mojego pokoju.

 

 

Bartek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

do takiego metrażu warto poszukać monitorków typu:

-

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

- używanych Spendor'ów S3/5

- mozna poszukac i posłuchać monitorów Castle'a - były dość mało wrażliwe na ustawienie

- z Acoustic Energy najlepiej zapolować na używany model AE1

Problemem jest preferowany przez Ciebie repertuar - o ile bardziej cywilizowane gatunki muzyczne zagrają na monitorach całkiem miło o tyle Rap już będzie lekko "wykastrowany" z tego co w nim najważniejsze. Całe szczęście i na to jest lekarstwo - kupić monitory najlepsze na jakie Cię stać a w późniejszym okresie rozszerzyć zestaw o jakiegoś małego Suba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie rock i rap niestety na np ae100 to porażka, choć głośniki rewelacja. Jeżeli to pogra jeszcze z 2 lata w 10 m to tylko monitory o większym litrażu. Z tym subem to tez nie głupi pomysł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do kefów, to z wolnostojących model od iq7 w góre, poniżej to porażka , z monitorów bym brał odpowiednik iq7 lub wyzej. Wracajac do tej kopułki to z licznych odsłuchów głośników do 2k, doszedłem do wniosku że wszystkie głośniki które grały z alu kopułką były za "ostre". Do jakiegoś mulącego albo ,b.ciepło grajacego zestawu były by jak znalazł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fr@ntz : no niestety taki mam gust muzyczny a co wiecej jestem otwarty na inne gatunki myzyczne , lubie rowniez posluchac jazzu , dobrego soulu a nawet elektro(głownie Daft Punk).Jeśli chodzi o rap to bardozo podchodza mi kawalki 2Paca , Notoriousa,Snoopa,Dre, Ice Cuba i mysle ze trudno to bedzie zmienic ;)

jesli chodzi o rock zarazila mnie nim moja byla dziewczyna i wyszla taka mieszanka roznych gatunkow ktore lubie co zrobic...

 

Chyba będe zmuszony zakupić w takim razie monitory.

 

Proszę jeszcze o jakies propozycje monitorow.z tego co przejrzalem to mysle ze posluchalbym tannoym1 , kef Q3 , acoustic energy ae100? , monitor audio bronze br2 , monitor audio silver rs1 , a moze BMN b2 ? a moze jakies paradigmy ? mam metlik w glowie.Spendory S3/5 jakby byla taka mozliwosc tez bym odsluchal , zobaczymy.

 

z wiekszych monitorow co moglibyscie polecic ?

 

ponizej zamiescilem jeszcze fotki z mojego pokoju.zastanawiam sie jeszcze czy warto przeniesc kolumny + elektronike na druga strone pokoju czyli zamiast lozka , takie male przemeblowanie ? chcialbym rozstawic bardziej kolumny bo teraz stoja dosc blisko siebie.

 

pozdrawiam

bartek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-23448-100007543 1239721817_thumb.jpg

post-23448-100007544 1239721817_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynałem kiedyś od podobnego zestawu. Miałem inny odtwarzacz ( Marantz 6000 OSE). Proponuję poszukać kolumn Avance z drugiej ręki. Ja bardzo miło wspominam te kolumny. Absolutnie bezpiecznym wyborem będą Omega 503 lub Dana 503. W 10 m bas będzie dość obszerny ( może nawet trochę za duży), ale biorąc pod uwagę Twoje upodobania muzyczne, chyba nie będzie problemu. Jak się przeniesiesz do większego pokoju odczujesz różnicę, ale powinny go nagłośnić. W razie czego, jeśli uznasz, że bas będzie za mały, to sprzedasz je z niewielką stratą. W Twojej sytuacji dopóki nie masz jednoznacznie określonej kubatury pokoju, lepiej nie wydawać zbyt dużych pieniędzy. Myślę, że mogą sprawdzić się też Eltax Liberty +5.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś CA model A1 i on kompletnie nie radził sobie z podłogówkami (Eltax Symphony 8.3), ale Twój model jest troszkę mocniejszy mocowo, więc może nie będzie problemu z wysterowaniem podłogówek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam, że brzmienie CA robi z hard rocka lekki soft rock, tak, że Slayer prawie brzmi jak Steely Dan:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A 500 spokojnie sobie poradzi z Avance i innymi budżetami. Miałem co prawda kiedyś kombinację pre+amp tej firmy (C 500 + P 500) i pchała nieźle wielkie Infinity Kappa 8,2i. Oj, było czadowo i bez zadyszki. Naprawdę byłem zdziwiony:)

Co do pomysłu wstawienia Avance Omega 503 do 10 metrów - odradzam.

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim używane Phonar Volume (wolnostające) albo Compact (monitorki). Warto też zapolować na małe Audiowave. Albo Usher S-520.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś lubi dobry bas, to polecam:

 

1 Mission M73i (podłogówki z wydzieloną komorą balastową) więc to takie monitory tylko w obudowie wolnostojącej. Świetna stereofonia, bardzo dobry, punkualny bas, ogólnie rewelacja w tej cenie (można je kupić w okolicach 700-1000zł)

 

2. B&W CDM1 świetny bas, stereofonia, lekko wycofane wysokie, ale detaliczne i nie męczące.

Można je kupić w ok 1500 - 2000 zł

 

AE-100 raczej odradzam, miałem takie kiedyś i są szczerze mówiąc takie sobie, na pewno nie są to głośniki "uniwersalne" i trzeba je "wstrzelić" w system.

Miniaturki typu Usher czy inne, nijak się mają do przedstawionych typów powyżej przeze mnie.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj młody Audiofilu.Uzywam od 3 miesiecy Ca 840A+C.Znakomity zestaw.Cambridge z natury grają jasno i trochę metalicznie.Ja ociepliłem brzmienie przez podpiecie do Dynaudio Excite x36.Znakomicie to razem gra.Szczerze odradzam do metrażu 10m,kolumny podłogowe.Udusisz się.Bardzo udanym kompromisem byłoby poszukanie Dynaudio Audience 42 lub 52.Otrzymasz ocieplone,rasowe brzmienie z pięknym basem i ladną scena.Te głośniki rowniez dobrze sprawdza sie na 20m.Za podaną sume możesz trafic w.w.z drugiej ręki.Nie kupuj badziewia,po miesiacu dojdziesz do wniosku,ze wyrzuciłeś pieniądze.Z CA dobrze zagra też Chario lub podstawki Adam-a.Pozdrawiam.T

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za radę tomwox.

 

W poniedziałek udaje się na odsłuch kilku kolumn , gdyby ktos do tego czasu dal mi jeszcze jakas podpowiedz bede wdzieczny !!

 

postaram sie wypozyczyc i jakies podlogowki i monitory do domu zeby zobaczyc jak to w moim pokoiku bedzie gralo.

 

napewno wspomne o tym na forum , o odsłuchach i moich wrażeniach z połaczenia CA a500 & D500 SE z różnymi kolumnami.

 

bartek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie odradzam KEFa do zestawu Cambridge. Złożyłem coś takiego (840A+C + iq9) i po miesiącu miałem serdecznie dość. Połączenie zdecydowanie za jasne i niemuzykalne, poza tym kompletny brak basu. Co do typu - zdecydowanie podstawkowe. Szukaj czegoś z tekstylnym tweeterem np. Dynaudio albo Dali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że powinieneś odsłuchać także AE Evo 3 - podłogówki (rozwojowo, jak się przeniesiesz do większego pokoju dadzą sobie radę spokojnie, u mnie grają w 30 m2). Wyska skuteczność, uniwersalny dzźwięk, dobry bas. Ja jestem pod wrażeniem tych kolumn. polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc !

 

Właśnie jestem po swoim pierwszym odsłuchu i tak naprawde moge powiedziec, ze narazie sa to najlepsze nagrane dzwieki jakie slyszalem bo wczesniej nie mialem mozliwosci odsłuchow "lepszego" sprzętu.

 

Testu dokonałem w salonie Top-Audio Hi-Fi w Łodzi.

Po konsultacji z pracownikiem i przekazaniu mu informacji czego słucham zaproponował mi głośniki B&W 685 do osłuchu z kablami audio quest 3 chyba ale dokladnie nie pamietam.

Powiedział również , że nie ma tak naprawde nic lepszego z monitorów w cenie do 2500 zł na stanie wiec zaproponował mi odsłuch własnie tych B&W.Z tego co czytałem wczesniej b&w słabo wypadają w konfiguracji z CA no ale nie majac nic do stracenia , przyjechalem, podlaczylem sprzet , wlazylem plytke i zaczalem sluchac.

sprzet jaki odsluchiwalem dla przypomnienia :

CA A500

CA D500SE

IC: klotz la grange

+ monitory B&W 685 i kablr audioquest 3 o ile dobrze pamietam?

 

Niestety nie mialem swoich oryginalnych plytek ktore specjalne na odsluch zakupilem na alegro bo Pan zapomnial o wysylce do mnie i wzialem tylko swoje przegrywane plyty.

na Poczatek sluchalem dzwieku z płyty prezentacyjnej ktora zaproponował mi sprzedawca.

 

 

Nie jestem znawca i nie jest mi tak łatwo to opisywać ale to co moge powiedziec o dzwieku jaki uslyszalem:

 

z płyty prezentacyjej wysokie tony były na prawde świetne jak dla mnie.wszystko klarowne . poukładane , slyszalem detale ktorych na wczesniejszych , wiadomo ze duzo gorszych domowych kolumnach sony nie slyszalem , bardzo dobra stereofonia , srednie tony na dobrym wysokim poziomie ale nie bylem pewien co do basu.Powiem szczerze ze nie urzekl mnie.w recenzjach pisza ze jest swietny, jednak na mnie nie wywarl duzego wrazenia.wydawał mi sie "za mały" niezwyt wyrażny i rozlazły ale to moze i tylko moje odczucie , bo jak słuchałem w domu w pokoju 10 m starych kolumn sony to bas wydawal mi sie lepszy , a wszystko inne gorsze od tych b&w 685.w domu poprostu bylo konkretne udezenie tego basu , byl szybki i mocny.W ramach sprostowania , nie chodzi mi o to zeby bas to było "Umc , umc" czy tez afiszowanie sie z plakietka "NO BASS NO FUN !" ale powiem szczerze ten bas był jakby troche w tle w tych wszystkich kawalkach jakie sluchalem.nastepnie po plycie testowej jaka dostalem wrzucilem moje kawalki.napierw stinga , message in the bottle , roxxane a pozniej Sting feat. Pras "Roxanne '97 (Puff Daddy Remix)" (1997) zeby uslyszec troche basu z monitorow.

 

Nie wiem czy to przez to, ze byly to przegrywane plyty jakos wydawalo mi sie ze dzwiek jest troche przytlumiony i ze slychac leciutke szumy w glosnikach.Nie wiem czy to autosugestia po rozmowie z sprzedawca ktory mi powiedzial ze plyty przegrywane beda zawsze brzmialy duzo gorzej od oryginalow ale tak wlasnie mi sie zdawalo chociaz wczesniej myslalem ze tak samo bedzie gralo , skoro wszystkie plyty mam przegrywane z oryginalow , na plyty verbatim crystal azo.Hmm kupie oryginalne i porownam ze swoimi przegrywkami i zobaczymy, moze to tylko autosugestia.

Pozniej odsluchiwalem kawalkow rapowych i rowniez brakowało mi troche basu , był on jakby w tle , bardziej slyszalem srednie i wysokie tony.Nie wiem moze, glosniki w domu mam jakies przesterowane , sztucznie podbijaja bas czy jak ale takie mialem odczucia.Rozmawialem ze sprzedawca o tym basie ktory uslyszalem to powiedzial ze te kabelki do ktorych byl podlaczony glosnik nie sa bogate w dawanie basu , po drugie stary wzmacniacz a po trzecie pokoj odsluchowy byl wiekszy , na moje oko z 14m2 ? i sufit byl podwieszany na wysokosci 2,5 metra i mowil ze to tez ma wplyw a w moim pokoiku 10m2 powinno byc wystarczajaco basu.

 

Po pierwszym odsluchu wiem ze bede szukal dalej glosniczkow ale staram sie pamietac tez rowniez o tych.przejde sie dalej po salonach w Lodzi i bede odsluchiwal az znajde to co chce :P.

Mam zamiar znowu pojsc na odsluch ale tam gdzie bedzie troszke wiekszy wybor produktow.Moze jakies cantony bym posluchal , splentody , dynaudio czy ushery.No zobaczymy co mi sprzedawcy zaproponuja i przeczytam jeszcze raz wasze propozycje za ktore i tak dziekuje.

 

Napewno dam wam znac jak mi sie podobalo po nastepnym odsluchu i moze ktos kto bedzie mial taki sam dylemat co znalesc do pokoju 10m bedzie mogl sobie poczytac.

 

pozdawiam

Bartek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do płyt to wcale przegrywane nie graja gorzej od oryginałów. (no chyba że przeskakują, albo są konwerterowane z innych formatów). Jak zwykle sprzedawca puszcza płytę testową która jest dużo lepiej nagrana od normalnie dostępnych cd. Co do samych bw685 to nie byłem z nich zachwycony. Odsłuchiwałem na mojej elektronice bas był rozlazły a wysokie dla mnie za ostre. Naprawdę byłem zdziwiony bo to miał być strzał w 10 jak szukałem paczek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B&W z CA słuchałem krótko ale wg mnie to zestawienie cierpi na podobny syndrom co CA z KEFem (również metalowy tweeter i silne tłumienie basu - podobna szkoła dźwięku). Stereofonia i szczegółowość średnicy jest ok, tu się zgadzam, i tak samo jest z KEFem. Ale na tym koniec zalet. Zanik basu, podbita, sucha wyższa średnica, a przede wszystkim zero muzyki. Po dłuższej chwili obcowania z takim dźwiękiem nieuchronnie kończę z bólem głowy. Nawet użycie różnych mega-ciemnych kabli nie przyniosło u mnie istotnej poprawy. Mogę tylko powtórzyć swoją radę: posłuchaj głośników zdecydowanie cieplejszych i z miękką kopułką. A do "porad" sprzedawców podchodź z duuuużą rezerwą :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie niższe modele B&W są w wielu gazetach zbytnio przereklamowane. Te świetne recenzje są bardzo przesadzone. Posiadałem kiedyś monitorki DM 302 i odsłuchiwałem model 601 i 602. Bas najładniejszy był w najstarszym modelu 302, choć niewiele go tam było. Za taką cenę i z tej wielkości nic się nie da wydusić. W tych niższych modelach z serii 6xx dla mnie to też nie był bas. Jego nie było wcale, była tylko podstawa,bez zejścia w dół. To była mocna średnica. Jednakże są to tylko monitorki tylko po co pisać że bas jest wyśmienity. To bzdura.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.