Skocz do zawartości
IGNORED

Wysokotonowy a sybilanty


witek_z

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem Seasa 27TBFC/GTV i mimo zastosowania różnych zwrotnic nie udało mi się pozbyć sybilantów, testowałem też

27TBFC/G i jest jeszcze gorzej.

Proszę o pommoc, jakie gwizdki w rozsądnej cenie nie syczą? (sybilanty)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w swoich kolumnach 27TBFC/G i nie stwierdziłem śladów syczenia ani metaliczności.

A cięty jest on rezystorem MILLSA 6,8oma oraz kondem SCR MKP 3,3uF. Oczywiście w szeregu do głośnika.

Sprawdź jak będzie grał u Ciebie tylko z rezystorem i kondem w szeregu.

A z bardziej łagodnych i anty ssssyczacych polecam USHERa T 9950

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć jeszcze uwagę jakie masz kondy w torze wysokotonowego. U mnie były BOSCHe MP i SIEMENSy MKV i z nimi gubił się detal , kontur na rzecz " tła " i dlatego wstawiłem zwykłe SCR MKP.

Jeszcze jakie masz OP-AMPY w CDeku? Wstaw coś łagodnie brzmiącego. Ładnie i łagodnie grają AD825 , OP2132 , 2134. Ale to też zależy od ich aplikacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>witek_z

A z czym gra ten Seas, jaka obudowa? Czy z każdego żródła są sybilanty? Podaj wartości zwrotnicy. Wg mnie jak są sybilanty to:

- za wysoki poziom tonów wysokich,

- złe połączenie z głośnikiem sąsiednim; za bardzo "zachodzą" na siebie charakterystyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sybilanty sa na poziomie od 5- do 7kHz . Jesli robiłes pomiary swoich głosników to zobacz czy tam nie ma górki na charakterystyce . Jesli jest , to rozwiązań jest kilka

1) pułapka RLC na tym podzakresie

2) zmiejszenie lub usunięcie rezystora za kondensatorem najbliższym głośnikowi ( oczywiście stojącym w torze a nie tym do masy )i zastapienie go rezystorem przed filtrem ( czyli od strony wzmacniacza )

3) zmniejszenie cewki idącej do masy w zamian za zwiększenie pierwszego kondensatora w filtrze ( tego od strony wzmacniacza )

4) zmniejszenie drugiego kondensatora w filtrze

5) sprawdzenie cyz elektronika nie generuje sybilantów

6) zdefiniowanie czy to co słyszysz jako nadmierne wyeksponowanie sybilantów nie jest zjawiskiem normalnym a tylko twoje oczekiwania sa nierealne ( tak jak w naturze nigdy nie będzie )

PS

Daj jakieś pomiary , schemat tego filtra , inaczej rozmowa sie nie klei .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyłka w punkcie 3 powinno być

3) zwiekszenie cewki idącej do masy w zamian za zmniejszenie pierwszego kondensatora w filtrze ( tego od strony wzmacniacza )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Koledzy dziękuję serdecznie za Waszą pomoc, chodzi mi o to który gwizdek ma sybilantów najmniej, wpisy w rodzaju : zmień to czy tamto w zwrotce, jaki to typ kolumny, itp są bezcelowe, kochani moi , ja wiem co robię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Vifę D25AG, bo znam.

 

Z innych łagodnie brzmiących tweeterów, to pewnie jakiś Morel się nada - nie wiem, nie słuchałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scan-speak 9300 gra wręcz "maślanym" dźwiekiem, to może być przegięcie w drugą stronę. Posłuchać przed zakupem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Szanowni Koledzy dziękuję serdecznie za Waszą pomoc, chodzi mi o to który gwizdek ma sybilantów najmniej, wpisy w rodzaju : zmień to czy tamto w zwrotce, jaki to typ kolumny, itp są bezcelowe, kochani moi , ja wiem co robię."

Skoro inni ( większość )posiadaczy głośników 27TB../.. nie stwierdzili u siebie " sybilantów " i wiesz co robisz , to może to nie problem z kolumnami ( jak pisałem wyzej ) ? gwizdkami ?

Zapewniam Ciebie że w moim systemie 27TBFC/G nie ma grama "sybilantów"

Kupiłem te głośniki z ciekawości. Nie wierzyłem że tak tanie głośniki mogą brzmieć tak dobrze.

A do tego metalowa kopułka bez grama " metalicznosci ".

I tak zostaną u mnie na dłużej do czasu obniżki cen D3004/6600 do których przymierzam się już od jakiegoś czasu.

A co do takowych głośników to D2010/8513 Scana był takim trochę sycząco - piaszczącym głośnikiem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie , ja tez miałem 27tbfc/g i sybilanty nie były podkreslone - stąd mój pierwszy wpis . Albo kolega wymaga za wiele albo jednak nie ,, wiem co robię " .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu tweeter jest za mało stłumiony względem reszty głośników i stąd wrażenie, że sypie sybilantami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Albo kolega wymaga za wiele albo jednak nie ,, wiem co robię " .

Arturp czytałem Twoje wpisy nie tylko w tym temacie i mam do Ciebie wielki szacunek, ale ten wpis trochę mnie wku...ł, daruj sobie proszę.

Sybilanty zależą od płyty, raz są, raz ich niema i wiem że to nie wina głośnika ale po prostu wkurza mnie gdy słucham mojej ulubionej muzy i sypie sybilantami.

Inżynier dżwięku skopał płytę i jeszcze raz ją nie nagra, więc co robić w takiej sytuacji? wymienić głośnik i po krzyku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiepski konstruktor z każdej kolumny zrobi syczenie. Prościej będzie wymienić uszy i po krzyku ... i wyłącz wreszcie te kiepsko skompresowane mp3 to przestanie syczeć ;)

 

Albo podaj rodzaj aplikacji, w której go zmontowałeś (o ile w ogóle go gdzieś zmontowałeś, bo zaczynam wątpić) i wtedy będzie nad czym dyskutować.

 

Aplikowałem Seasa 27/TAFC-G - czyli tego z najlżejszą membraną aluminiową i nawet przy zbyt małych rezystorach sybilantów nie podkreśla. Brzmi gładziej od kopułek jedwabnych, aż brakowało czasem szorstkiej drapieżności. Nie widzę w nim ubytków względem np. Scan Speaka 9300 czy 9500, które kilka razy miałem okazję posłuchać w bardzo dobrych monitorach Xavian. Też nie syczy, jest uspokojony, a bardziej dźwięczny co poprawia szczegółowość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Kiepski konstruktor z każdej kolumny zrobi syczenie. Prościej będzie wymienić uszy i po krzyku ... i wyłącz wreszcie te kiepsko skompresowane mp3 to przestanie syczeć ;)

 

Albo podaj rodzaj aplikacji, w której go zmontowałeś (o ile w ogóle go gdzieś zmontowałeś, bo zaczynam wątpić) i wtedy będzie nad czym dyskutować.

 

Qubric , z Panem już nie chcę dyskutować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosisz żeby ci wpisywać ględzenia jak u cioci na imieninach.

 

Aluminiowe Seasy nie mają syczących sybilantów. A jeśli chcesz się pozbyć w ogóle sybilantów, to wyłącz głośnik wysokotonowy przefiltruj niskotonowy do 800 hz i będziesz miał z głowy jakiekolwiek sybilanty.

 

Nie pisząc o konkretach nie dajesz szansy na konkretną odpowiedź, a jedynie na taką jak powyżej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swoim głównym wpisie napisałeś że masz problem z sybilantami po zastosowaniu określonych głośników. Nie wspomniałeś o kiepskich realizacjach. A z tego wynika że tutaj jest problem. Jeżeli zastosujesz inny( inne )głośniki dobrej jakości to i tak będziesz słyszał sybilanty.

Nie poprawisz kiepskich realizacji wymianą głośników.

Dobre głośniki są dobrymi , bo oddają możliwie najwierniej to co im się podaje.

Może będzie inaczej , ale sybilanty i tak pozostaną.

Chyba ze wytniesz ten zakres.

Ale chyba nie o to chodzi. Spróbuj jednak zostawić te seasy i zrób łagodniejszy tor analogowy w swoim CDeku.Albo systemie.

Wydaje mi się że taka wymiana więcej Ci da niż wymiana głośników. Tym bardziej że masz naprawdę bdb głośniki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to rozwiąże sprawę . Ja przymierzam sie do zakupu .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arturp

 

>A może to rozwiąże sprawę . Ja przymierzam sie do zakupu .

>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

arturp czy ja dobrze słyszę żebyś jako kolejny dał się nabrać? Oczywiście nie twierdze że efektu nie będzie, natomiast niekiedy niewiedza kosztuje. Na aukcji "obok" masz IZOPROPANOL który zapewne jest tą zawartością tego resona za ponad setke zł.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

18,50 za litr :D A różnicy poza resonem a izopropanolem nie usłuszysz :>

 

Dadam tylko że zamiast kupować jakieś magiczne płyny za setki zeta lepiej iśc do złotnika lub zamówić poprostu kawałek grubego srebrnego drutu i sobie zrobić wyprowadzenia na przewody głośnikowe i wówczas żaden magiczny płyn nie będzie nam już potrzebny (jak i kiepskie miedziane gniazda za kolejne setki zeta).

 

Pozdrawiam

Piotrek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze tutaj dość tani i w poręcznej buteleczce za 7zł pozwolę sobie wkleić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Ja popieram Qubric'a i proponuję wkleić schemat filtru przez Ciebie zastosowany.

Ale ja mam zwrotnicę cyfrową tzn. behringer DCX 2496.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Ale ja mam zwrotnicę cyfrową tzn. behringer DCX 2496.

 

To też nad nią popracuj, bo operacyjne i elektronika jest tam taka sobie. I może zwiększać efekt syczenia świszczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 15

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.