Skocz do zawartości
IGNORED

Na początek - Goldring czy Ortofon


zwisu123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chcę się przekonać do analogu, wygrzebałem z szafy polską Tsubę, i zamierzam go podregulować oraz wymienić może kable a na pewno wkładkę. Pytanie czy jeśli wolę bardziej ocieplony, gęstszy dźwięk, bardziej miękki powinienem skupić się na podstawowych Ortofonach (np. OM) czy Goldringach (Electra, 2100)? Pytam o te dwie marki bo mam "łatwiejszy" dostęp do ewentualnie tych produktów. Ale chętnie usłyszę inne propozycje.

Co do przedwzmacniacza chyba zakupię taniego Dynavoxa z uwagi na gniaza DIN (Naim), ale i tu był bym wdzięczny za ewentualnie podpowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ortofon gra cieplej ja miałem ortofona a teraz mam at 130e jest jeszcze cieplejszy ale zależy jakiej muzy słuchasz bo jeśli lubisz trochę więcej basu to po co przepłacać mf 100

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim PJ 1Xpression- pogrywa sobie wkładka oryginalna PJ > K-6

a sygnał przyjmowany jest przez Phono Stage MM Denona PM 920

Jest ciepło, miękko i ... ( O nie ! wcale nie mokro! tylko wam w głowie! he he)

 

... jest przyjemnie (a więc w sumie zgadza się )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszukałem nieco wpisów i znalazłem teksty nt :

Audiotechniki, Grado i Shure.

Ale opinie są dość skrajne i czasem mało konkretne co do modelu...

Poproszę raz jeszcze o podpowiedź która/które z nich zagrają cieplej, bardziej zamaszyście, z zaokrągloną i miekką górą, bez rozjaśnienia. Zależy mi na miękkim, cieplejszym zabarwieniu.

Będę wdzięczny za podpowiedź bo Gramofon leży i czeka...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>zwisu123,

"Tsuba" to jest eksportowa wersja polskiego "Bernarda" z Foniki, czy tak? Jeśli tak, to kupowanie droższej niż jakieś 200 zł wkładki do tego gramofonu, moim zdaniem mija się z celem. Nie napisałem tak dlatego żeby Ci zrobić przykrość, ale dlatego, że do ramienia G-7 z tego gramofonu dobrze pasują tylko polskie MF-ki. Ramię to nie daje możliwości wyregulowania overhangu, VTA, azymutu, tangency, tak więc optymalna jest tylko wkładka o takich samych gabarytach jak MF-ka. Tylko w takim przypadku prawidłowo jest odtworzona geometria tego gramofonu. Ja bym Ci radził kupić sobie Audio-Technicę AT-95E, założyć, ustawić nacisk 1,7 g i eksperymentalnie siłę antyskatingu, dać tak z 15-20 godzin niezobowiązującego grania w celu dotarcia wkładki. Gdybyś uznał ten dźwięk za zbyt skromny, to radzę nie wydawać pieniędzy na inną wkładkę, tylko poszukać gramofonu z ramieniem zapewniającym pełną kalibrację.

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Yul ;) to jest fajny gramofon

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę na razie kupować gramofonu, tylko sprawdzić czy vinyl mi leży...

Wiem że Tsuba jest tanią konstrukcją - dlatego nie chciał bym wydawać więcej niż 100zł.

A czy prócz tej AT95-tki coś jeszcze wchodzi w grę? Bo zrozumiałem że ona po prostu "zgadza się" konstrukcyjnie tak?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>łasic,

Fajny wątek odkopałeś! Tak stary, że łobecny Redachtor jeszcze cielęciem był.

Oczywiście do polskich gramofonów zakładano wszelkie możliwe wkładki świata, bo przykręcenie wkładki do headshella, poobracanie przeciwagą i ciężarkiem antyskatingu trudne nie jest. Wielu ludziom zupełnie nie przeszkadza że przesięg nastawiony jest z błędem 4-5 mm, ramię jest o tyle samo milimetrów za nisko czy za wysoko, a wkładka prowadzi się skosem do rowków. Ważne że gra, "wydziela dźwięki", nieważne jakie. Na tej zasadzie można do Tsuby założyć rzeczywiście cokolwiek. Ale forumowiczowi zależy chyba na czymś więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam jeszcze, że mam w "dziecinnym" pokoju AT440 założoną do takiej Foniki GS-472, jak na obrazku. Gramiak to strrraszne g**no, niewarte 10% ceny wkładki. Żadnych regulacji poza naciskiem i antiskatingiem. Gra miło. Inna rzecz, że ja niewymagający jestem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jednak powtórzę się, Yul: opowiedz nam teraz dużo i dokładnie o tych Bernardach z zagranicznymi wkładkami, które mają zły VTA, azymut, overhang etc, i o tych wydobywających się okropnych dźwiękach. Ja się nie mogę doczekać. ;-)))) Ile było tych Bernardów, jakie wkładki przetestowałeś, ileś tam tych błędów namierzył. No bo przecież skądś ten pesymizm musi się brać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

o, tu też jacyś nawiedzeni, pewnie nie zmierzyli overhangu i azymutu, i śmie im się podobać ;-]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>.łasic,

"...Yul: opowiedz nam teraz dużo i dokładnie o tych Bernardach z zagranicznymi wkładkami, które mają zły VTA, azymut, overhang etc, i o tych wydobywających się okropnych dźwiękach. Ja się nie mogę doczekać. ;-)))) Ile było tych Bernardów, jakie wkładki przetestowałeś, ileś tam tych błędów namierzył..."

 

Łasic, daj se siana z tym wszystkim, to nie na Twoją głowę, przecież niewymagający jesteś. Niewymagający nie muszą się tym zajmować. Najlepiej płytę pod prysznic i... naprzód! Tak trzymać!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yul? zjadłeś coś nieświeżego? nie sądzę, żeby autor wątku miał życzenie oglądać tu jakieś Twoje szarże ułańskie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem tylko konstruktywny. Podałem swoją propozycję - AT95E, Ty nie podałeś żadnej, natomiast uderzyłeś niepotrzebnie w szydercze tony. Tego, jeśli mam być szczery po Tobie się nie spodziewałem, czegoś takiego nie lubię, mówię to zupełnie otwarcie. Jeśli masz takie życzenie, to na spokojnie możemy wrócić do zagadnienia co pasuje do "Bernarda" (Tsuby) i jego niekalibrowalnego ramienia z fixed headshell.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>możemy wrócić do zagadnienia co pasuje do "Bernarda" (Tsuby) i jego niekalibrowalnego ramienia z

>fixed headshell.

 

czyli jednak można? ma to czasem jakiś sens? tak tylko pytam? a względem szyderczych tonów, to znasz to powiedzenie o źdźble i belce? i o oczach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upraszczjac zagadnienie dopasowania, i uwzględniajc że VTA jest istotnym czynnikiem szukaj wkałdek nie odbiegajacych wysokością od średnich standardow. Wzorem niech będzie rzecznona MF 100. Podobna do niej AT3600, AT95 ,At110 wchodżac w wyższe sfery At120 140 .

Zasadę przyjmij ze oprawa wkładki (headshell) powinien być rownoległy do plaszczyzny płyty.To w uproszczeniu i w odniesieniu do Tsuby

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz wolne 155PLN kup AT110, "Będzie Pan zadowolony"Więcej szkoda w ten sprzet inwestować trzeba zachować zdrowy rozsądek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 25

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.