Skocz do zawartości
IGNORED

Czy ma sens tuning odtwarzacza NAD 542..


wladz

Rekomendowane odpowiedzi

mam go i zastanawiam się co z nim zrobić...gra z NAD 372 i epos M15.2 okablowanie QED.

 

Podłączałem inne źródła i niestety ten zakup to pomyłka.Brak wigoru jest najpoważniejszym zarzutem.Czy tuning pomoże ożywić dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, tuning może ożywić dźwięk.

Aczkolwiek moim zdaniem sprzedaj go w rozsądnych pieniądzach i kup coś w czym będziesz mógł grzebać do woli z lepszym przetwornikiem i oczywiście efektem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój. Lepiej sprzedać. U ś.p. pamięci brata w antresoli znalazłem cd 5000 w pięknym stanie. Daleko mu było do Meridiana 507,którego chciałem sprzedać i tudzież pomyślałem o jakimś tuningu. Po kilku rozmowach i oględzinach zrezygnowałem. Pewien nadofan-forumowicz bardzo się z niegrzebanego 5000 bardzo cieszy, ja nadal mam Meridiana. Słowem - odpuść sobie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam podobnie jak ty Nada i gra z Nad C-372, swój CD wytłumiłem matą bitumiczną i zmieniłem gniazdo sieciowe, dociążyłem granitem i dżwięk się poprawił , to zrobiłem we własnym zakresie na reszcie się nie znam, ale mam do porównania Onkyo-Lampucera za 600zł i to gra tak że nie zawsze co nowe i droższe musi być lepsze.Pozdrawiam :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wzmacniacz NADa tez swoje doklada, kupilem ostatnio z ciekawosci aby skonfrotntowac z zachwytami w prasie audio i niestety to jest porazka( dominujacy powolny bas, przytlumiona gora) , np do Marantza PM-78, Pioneera A-400X czy starego Rotela 612, gralem na wstegowych Artone, Royd Minstrel-(bardzo dobra angielska manufaktura)i na odtwarzaczach Philips CD880 po mod. oraz Rega Apollo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>GSG

 

Kupiłeś tego c372? No generalnie duet c542 + c372 ostro zamula :D Sam niestety mam takie zestawienie. Ktoś wie jak ożywić ten zestaw?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaż byłaby najlepszym rozwiązaniem lecz niestety przez 3 lata słuchając po kilka płyt dziennie wytarte są przyciski i nie prezentuje się za ciekawie.Otrzymałbym grosze dlatego myślę o tuningu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowo do "odmulania" służą jasno grające kolumny wysokoefektywne, czyli pow. 90 db przy 8 Ohm lub 93 db przy 4 Ohm. Na pewno do Nada pasują Dali. Spróbowałbym też np. JM Lab Point Source 5.1

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>justas32

masz rację kolumny jak w o mnie i wszystko gra ok. a nasłuchałem się trochę innego sprzętu, co nie znaczy że nie mogłoby być lepiej.U mnie jest przepiękna średnica taka soczysta bardzo plastyczna:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś słuchał odtwarzacza lampowego z NAD 372.Słuchałem u znajomego JOLIDA JD 202 S i zagrało dźwiękiem który bardzo mi odpowiada.Następnie posłuchałem podłączoną do eposów z NAD 542 i totalna porażka.Czy może to się powtórzyć z lampowym odtwarzaczem podłączonym do NAD 372.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak taki lampowy odtwarzacz ma zrobioną analogówkę. Bo jeżeli jest to prosty wzmacniacz oporowy (jedna bańka na oba kanału), to ma on bardzo wysoką impedancję wyjściową, i będzie źle współpracował z wieloma wzmacniaczami tranzystorowymi. Natomiast jeżeli analogówka w takim cedeku to WK-WA lub SRPP (dwie lampy, po jednej na kanał) to impedancja wyjściowa takiego układu jest wystarczająco niska żeby zapewnić prawidłową współpracę z tranzystorowcami.

 

Podobne zjawisko występuje w przypadku odtwarzacza Audio Note CD3. Z lampowcami gra bajecznie, ale podłączony do Denona PMA1500AE zagrał okropnie. No, ale ten cedek był projektowany pod kątem grania z lampowcami a nie z tranzystorami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężka sprawa. No ale można pomysleć o wstawieniu stopnia lampowego do C542. Ma na pokładzie PCM1732 z filtrem HDCD i wbudowaną filtracją analogową, więc rezultat powinien być co najmniej dobry. Tylko nie rób wzmacniacza oporowego, bo się nie zgra z tranzystorowym wzmacniaczem. Zrób najlepiej układ WK-WA na lampach o niskim Ra, jak ECC88 czy 6N6P. Taki układ będzie dobrze współpracował z tranzystorowcem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zildjian

 

Od razu o tym pomyślałem niestety musiałbym również opchnąć eposy.Z JOLIDA JD 202 S zagrały tragicznie i obawiam się że z każdą inną lampą byłoby podobnie.Obecnie nie stać mnie na wymianę całego sprzętu i dlatego skupiłem się na źródle...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyciągaj pochopnych wniosków na podstawie odsłuchu JEDNEGO lampowca. To nie usprawiedliwia tak daleko idących uogólnień. Napisz lepiej co to dokładnie znaczy że zagrały "tragicznie"?

Poza tym skoro się nie polubiły z pentodowym push-pullem, to może triodowy single-ended się sprawdzi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuję sprzedać nada c542 i kupic dobry cd z drugiej ręki, nad c372 potrzebuje o klasę wyższego cd żeby zagrał, wiem bo u mnie gra z cd caspiana i dźwięk jest czarujący zadnego mulenia, drugie wyjście aczkolwiek też kosztowne to zainwestować w drozsze kable, które oczyszczą nadowy zestaw z mułu to też jest możliwe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wprost przeciwnie,wydaje mi się,że charakterystyka brzmieniowa (nie elektryczna - nia znam się)Eposów predestynuje je do zatrudnienia jakiejś jajecznej lampki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wladz, 17 Kwi 2009, 13:42

 

>McGyver

>

>Moja wiedza o układach jest zbyt skromna i na pewno nie ja zajmę się tuningiem.

 

 

od tego masz McGyvera :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver

 

zniknęła przestrzeń dźwięk trzymał się głośników i jeszcze bardziej muliły.To wszystko czym zachwyciłem się słuchając lampy u znajomego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>zniknęła przestrzeń

 

 

moze przeszedles w nadprzestrzen? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wladz, 17 Kwi 2009, 14:15

 

>foxbat

>

>jak wiedzę jego wiedza jest dużo większa od twojej.

 

to juz mu sie nie myla pojecia Winged C, SED i Svetlana? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radrak na razie skupiam się na źródle...próbowałem przewody i była poprawa.Lecz po zmianie odtwarzacze bardziej wyraźna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.