Skocz do zawartości
IGNORED

Paweł Kaczmarczyk Audiofeeling Band


fauchery

Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszam na kolejny koncert zespołu Paweł Kaczmarczyk Audiofeeling Band feat. Grzech Piotrowski :

23.03.2010. wtorek godz. 20:30 Jazz Club Piec'Art (ul. Szewska 12, Kraków)

www.piecart.pl

 

 

Re: Paweł Kaczmarczyk

 

Postprzez fauchery w Pon Mar 15, 2010 9:00 pm

Zapraszam na kolejny koncert zespołu Paweł Kaczmarczyk Audiofeeling Band feat. Grzech Piotrowski :

23.03.2010. wtorek godz. 20:30 Jazz Club Piec'Art (ul. Szewska 12, Kraków)

www.piecart.pl

 

 

P.Kaczmarczyk – piano & synth

G.Piotrowski – tenor & soprano saxophone, bass clarinet, duduk

H.Gradus – double bass

D.Fortuna - drums

 

www.pawelkaczmarczyk.com

 

Paweł Kaczmarczyk rozpoczyna cykl koncertów promujących wydaną pod koniec 2009 roku płytę pt.„Complexity In Simplicity”:

 

23.III 2010 - Piec'Art aJc - KRAKÓW

24.III 2010 - Alte Feuerwache - MANNHEIM (DE)

25.III 2010 - Jazz Schmiede - DUSSELDORF (DE)

26.III 2010 - Jazz Club - MINDEN (DE)

25.IV 2010 - JazzFestBrno - BRNO (CZ)

2.V 2010 - Zakopane Spring Jazz Festival - ZAKOPANE (PL)

 

W styczniowym numerze miesięcznika JAZZ FORUM opublikowano wyniki corocznego plebiscytu czytelników - JAZZ TOP 2009. Tytuł Albumu Roku zdobył Paweł Kaczmarczyk Audiofeeling Band płytą „Complexity In Simplicity”. Kaczmarczyk jest pierwszym polskim muzykiem, który nagrał płytę autorską dla prestiżowej wytwórni ACT (obchodzącej w nadchodzącym roku swoje 20-lecie). A jeszcze większą sensację sprawił zwycięstwem jako najlepszy pianista – przerywając kilkunastoletnie panowanie Leszka Możdżera w tej specjalności! Paweł Kaczmarczyk zajął drugie miejsce w kategoriach Muzyk Roku i Kompozytor (w obu przypadkach za Tomaszem Stańko), a jego zespół jako Zespół Akustyczny uplasował się na drugim miejscu ankiety (za Marcin Wasilewski Trio). Warto dodać, że Paweł Kaczmarczyk został laureatem nagrody Kulturalne Odloty Gazety Wyborczej w kategorii Artysta Roku 2009. Pianista est obecnie nominowany do kolejnych prestiżowych nagród - Grand Prix Jazz Melomani – OSKARY JAZZOWE 2009 jako Artysta Roku oraz do FRYDERYKA 2010 jako Jazzowy Muzyk Roku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam na kolejny koncert zespołu Paweł Kaczmarczyk Audiofeeling Band feat. Grzech Piotrowski :

23.03.2010. wtorek godz. 20:30 Jazz Club Piec'Art (ul. Szewska 12, Kraków)

www.piecart.pl

 

 

Re: Paweł Kaczmarczyk

 

Postprzez fauchery w Pon Mar 15, 2010 9:00 pm

Zapraszam na kolejny koncert zespołu Paweł Kaczmarczyk Audiofeeling Band feat. Grzech Piotrowski :

23.03.2010. wtorek godz. 20:30 Jazz Club Piec'Art (ul. Szewska 12, Kraków)

www.piecart.pl

 

 

P.Kaczmarczyk – piano & synth

G.Piotrowski – tenor & soprano saxophone, bass clarinet, duduk

H.Gradus – double bass

D.Fortuna - drums

 

www.pawelkaczmarczyk.com

 

Paweł Kaczmarczyk rozpoczyna cykl koncertów promujących wydaną pod koniec 2009 roku płytę pt.„Complexity In Simplicity”:

 

23.III 2010 - Piec'Art aJc - KRAKÓW

24.III 2010 - Alte Feuerwache - MANNHEIM (DE)

25.III 2010 - Jazz Schmiede - DUSSELDORF (DE)

26.III 2010 - Jazz Club - MINDEN (DE)

25.IV 2010 - JazzFestBrno - BRNO (CZ)

2.V 2010 - Zakopane Spring Jazz Festival - ZAKOPANE (PL)

 

W styczniowym numerze miesięcznika JAZZ FORUM opublikowano wyniki corocznego plebiscytu czytelników - JAZZ TOP 2009. Tytuł Albumu Roku zdobył Paweł Kaczmarczyk Audiofeeling Band płytą „Complexity In Simplicity”. Kaczmarczyk jest pierwszym polskim muzykiem, który nagrał płytę autorską dla prestiżowej wytwórni ACT (obchodzącej w nadchodzącym roku swoje 20-lecie). A jeszcze większą sensację sprawił zwycięstwem jako najlepszy pianista – przerywając kilkunastoletnie panowanie Leszka Możdżera w tej specjalności! Paweł Kaczmarczyk zajął drugie miejsce w kategoriach Muzyk Roku i Kompozytor (w obu przypadkach za Tomaszem Stańko), a jego zespół jako Zespół Akustyczny uplasował się na drugim miejscu ankiety (za Marcin Wasilewski Trio). Warto dodać, że Paweł Kaczmarczyk został laureatem nagrody Kulturalne Odloty Gazety Wyborczej w kategorii Artysta Roku 2009. Pianista est obecnie nominowany do kolejnych prestiżowych nagród - Grand Prix Jazz Melomani – OSKARY JAZZOWE 2009 jako Artysta Roku oraz do FRYDERYKA 2010 jako Jazzowy Muzyk Roku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Kolejny koncert Pawła Kaczmarczyka w Krakowie!

 

26. kwietnia o godz. 20:30 w klubie Piec'Art (ul. Szewska 12) zagra zespół Paweł Kaczmarczyk Audiofeeling Band, w składzie:

P.Kaczmarczyk – piano

G.Piotrowski – tenor & soprano saxophone, bass clarinet

H.Gradus – double bass

D.Fortuna - drums

 

www.piecart.pl

www.pawelkaczmarczyk.com

 

NAJBLIŻSZE KONCERTY:

 

26.IV 2010 - Piec'Art aJc - KRAKÓW

1.V 2010 - Piec'Art aJc - KRAKÓW

2.V 2010 - Zakopiańska Wiosna Jazzowa - ZAKOPANE

22.V 2010 - Green Hours International Jazz Festival - BUCHAREST (RO)

26.V 2010 - klub A-Trane, Berlin (DE)

27. V 2010 - klub A-Trane, Berlin (DE)

11.VI 2010 - VII Tarnogórskie Spotkania Jazzowe - TARNOWSKIE GÓRY

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Zapraszamy na kolejne koncerty zespołu Paweł Kaczmarczyk Audiofeeling Band:

 

11.czerwca 8. Tarnogórskie Spotkania Jazzowe w Tarnowskich Górach, koncert odbędzie się w sali widowiskowej

Tarnogórskiego Centrum Kultury o godz. 20:00

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

12.czerwca w klubie Piec'Art, Kraków, godz. 20:30

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Zespół wystąpi w składzie:

P.Kaczmarczyk – piano

P.Baron – tenor & soprano saxophone, bass clarinet

M.Adamczak – double bass

D.Fortuna - drums

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jutro XVIII Wielka Gala " plus Grand Prix Jazz Melomani 2009 " o godz. 19:00 w Teatrze Wielkim w Łodzi, a wśród nominowanych Artystów Roku 2009 są:

 

Paweł Kaczmarczyk

Włodek Pawlik

Tomasz Stańko

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem płytę na allegro. Właściwie dzięki temu tematowi. Cena zacna bo 20 zł plus przesyłka. Niezła promocja ale płyta pewnie tego warta. Jeśli tak, to szacunek dla Redaktora Stryjeckiego, bo to byłby nowy trend w sprzedaży płyt. Po 20 zł chętnie będę kupował więcej. Oby wartość artystyczna przebiła cenę. Posłucham i napiszę jak mi sie podoba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez ekscytacji. To nie Oskary ale nasze zaściankowe jazzowe nagrody. Cenie polską muzykę, ale bez nadmiernej ekscytacji. A na płytę czekam. Jeszcze nie dotarła. Może jutro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś producebt i sprzedawca słabo wysyła mi płytę. Zazwyczaj z alegro dostaję płyty na drugi dzień. Od środy to już trzy dni i nic. Napaliłem sie na słuchanie i kicha. Cierpliwości, cierpliwości...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

być może to kara za to że ani razu w toku swoich licznych wypowiedzi tu, ani razu nie zechciałeś podać tytułu płyty - what goes around comes around

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytuł płyty jak w temacie. Chociaż pewnie kara za brak wpisu musi być :) Dzisiaj kolejny dzień bez mozliwości posłuchania. W między czasie zalicytowałem kolejną płyte ze stajni Redaktora: Sarnecki Quartet - Songs From a New Place. Teraz nie jestem głupi i tak szybko nie płacę. Dopiero po otrzymaniu płyty Kaczmarczyka. Pomyślałem sobie, że jak nikt nie będzie kupował polskich płyt, to zaleje nas muzyka totalnie amerykańska. Jakoś ciągnie mnie do naszych. Z zadowoleniem słucham blusowej płyty Zastróżnego. Nawet mam dzwonek w telefonie z tej płyty. Mimo wyraźnych wpływów ameryki jednak cos naszego w tym jest. Wiem, wiem że marudzę ale chciałem posłuchac w weakend...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Pana przepraszam za opóźnienie z Kaczmarczykiem. Płyta po prostu czekała na początek wysyłek nowej pozycji, czyli Saint-Saens/Poulenc (czekała także wysyłka jednego "Sina"). To moja wina i niedopatrzenie.

Proszę to potraktować jako wypadek przy pracy (zdarzyło mi się bodaj drugi raz na blisko tysiąc wysyłek) i w ramach rekompensaty przyjąć płytę Sarneckiego jako prezent.

 

Ukłony

Maciej Stryjecki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Relacja z gali wręczenia Jazzowych Oskarów, czyli nagród przyznawanych przez Stowarzyszenie Jazzowe „Melomani” - TVP 2 niedziela 27.czerwca godz. 00:25.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło mi to sie czyta. Chętnie przyjmę Sarneckiego gratis :))) Teraz słucham Lory Szafran z Bogdanem Hołownią "Droga do Ciebie". Naprawdę mam chęci na polski jazz. Sarneckiego słuchałem z fragmentów w MP3. Zaintrygowal mnie, tym bardziej, że gra z Kaczmarczykiem. To jednak dopiero po niedzieli. teraz Lora.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plytę już mam. No i jak? W czasie słuchania przyszła mi pierwsza refleksja. To płyta audiofilska. Jak to z nimi bywa niby wszystko jest a czegoś brakuje. A właściwie to płyta cierpi na nadmiar pomysłów. Takie granie często jest domeną ludzi młodych i taka jest. Z tych wszystkich pomysłów Jarrett zrobiłby ze trzy płyty. Wydaje mi się, że zrozumiałem rolę Eichera z ICM. Tak jakby zabrakło własnie takiego moderatora. Momentami już jest dobrze i fajnie sie słucha jak chociażby Vacuum Tube czy Padee. Potem mi sie to słuchanie rozjeżdża. Strasznie jadę po płycie ale nie moge powiedzieć, że mnie zuroczyła, chociaż taki był chyba zamysł i ukłon w stronę audiofili czyli Audiofeeling. Są płyty, które się puszcza i lecą. Tej jednak tak mi sie nie udało puścic. To samo było z Beyond the Missouri Sky Methenego i Hadena a jednak często do niej wracam. Realizacja płyty nie budzi moich zastrzeżeń. Chciałbym, żeby wszystkie polskie płyty były tak dobrze nagrywane. Przyczepiłbym się może do zbyt dużego poziomu głośności. To też może być wynik grania zespołu. Dość głośno i momentami gęsto ale może ja już za stary? Niewątpliwie słychać wpływy grania "pod Jarretta" łącznie z podśpiewywaniem i odgłosami z pudła fortepianu. Wylałem wiadro pomyj? Chyba jednak nie bo jak już na początku napisałem płyta skrzy sie pomysłami. Napewno nie bedzie "półkownikiem". Wiele się tu dzieje i trzeba słuchac tego z natężeniem uwagi. Jak chociażby Charlie Knows, który zaleciał mi Kujawiakiem Namysłowskim ale zaleciał fajnie. Na koniec przewrotnie pogratuluję artystom fajnego jednak grania. Posłuchajcie i napiszcie czym Wam zaleciał audiofeeling.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszą płytą Kaczmarczyka to ostatnia "Complexity in simplicity" nagrana dla znakomitej ACT Music (Esbjorn Svensson EST). Wszystkie zastrzeżenia jakie masz do "Audiofeelingu" znikają przy CiS, a wszystko co Ci się na tej podoba, tam jest jeszcze bardziej rozwinięte. Nawet jakość nagrania jest na iście światowym poziomie. CiS to niebywale przemyślana i dojrzała muzyka. Będziesz zachwycony. Ja jestem!!! Została wielokrotnie nagrodzona jako album roku. Ja podchodzę sceptycznie do tego typu wyróżnień. W tym przypadku potwierdzam słuszność wyboru! Naprawdę gorąco polecam!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elmo, wielkie dzieki, nie taki ten Audiofeeling straszny jak go namalowałem, ale niektóre z zastrzeżeń pozostają, jesli CiS jest lepszy to kupię. Dzisiaj otrzymałem Rafał Sarnecki Quartet z tej samej stajni i z Kaczmarczykiem na fortepianie. Mocno leci Methenym. To być może skojażenie brzmieniowe. Przesłuchałem tylko raz. Niewątpliwie mamy do czynienia z mocnym uderzeniem młodego pokolenia. Będę słuchał dalej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

ZAPRASZAMY NA KONCERTY !!!

 

DIRECTIONS IN MUSIC: FREDDIE HUBBARD

 

DIRECTIONS IN MUSIC, to cykliczna impreza mająca na celu prezentację twórczości wybitnych kompozytorów i instrumentalistów światowego jazzu. Sekcję rytmiczną w tym projekcie tworzą muzycy z zespołu Audiofeeling Band, natomiast goście będą tematycznie związani z twórczością prezentowanego artysty. Pianista Paweł Kaczmarczyk zaprasza we wrześniu do klubu Piec’Art na trzy koncerty poświęcone genialnemu Freddiemu Hubbardowi. Na scenie muzykom towarzyszyć będzie trębacz Jerzy Małek.

 

24., 25., i 26.wrzesień 2010, godz.20:30

Klub Piec’Art, ul.Szewska 12, Kraków

Paweł Kaczmarczyk – piano

Jerzy Małek – trumpet, flugelhorn

Maciej Adamczak – double bass

Dawid Fortuna – drums

 

www.pawelkaczmarczyk.com

www.piecart.pl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 8 miesięcy temu...

Słynna krakowska Alchemia 15stego czerwca.

Warto

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.