Skocz do zawartości
IGNORED

REGA KLUB


michal stabro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

^^ Od kilkunastu dni w This.pl Audio jest nowy cennik. Wzmacniacz Elicit-R jest tańszy niż w UK.

 

http://this.pl/files/download/262/1-cennik_Rega_Wiosna_2015.pdf

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
No chyba nie do końca! Po obecnym kursie funta ceny w UK nieco niższe!

 

O całe 34 zł... Kurs ciagle skacze, teraz kupno funta jest circa 5.61, a cennik był robiony, jak funt szybował pod 6 zł.

Edytowane przez krzysiek

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem kupić teraz Elicit -R to ceny podnieśli i poczekam jeszcze w takim razie. Gramofon też mam zamiar kupić. Aktualnie mam Hegla i Oppo, system Rega ma być numer 2 jako system analogowy, może nawet na przyszłość z jakimś magnetofonem.

 

Rega jako system analogowy właśnie to jest to ! Ale z Oppo też się znakomicie dogaduje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam REGOWICZÓW. Szukam CD playera dla mjeg Roksana Kandy K2.

Głównie i właściwie tylko słucham płyt cd.

Wiekszość to wokale żenskie, troche elektro, muzyki poważnej i rocka.

 

Chciałbym zapytać czy Apollo i Saturn dobrze zgraja się z Roksanem? Czy tańszy Saturn w pełni wykorzysta możliwości Roksana?

Jaki jest sens kupowania o tysiąc funtów droższego Apollo, różnica w dzwięku jest tez tak ogromna?

Właściwie chodzi mi tylko o napęd CD dodatkowy dac jest dla mnie zbędny.

Może ktoś z was ma już jakieś doświadczenia z tymi modelami i zna różnice. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam. Panowie waszym zdaniem warto dołożyć pieniążków i kupić cd rega apollo r czy bezpieczniej i taniej kupić odtwarzacz CD NAD C 546? Posiadam wzmacniacz NAD C 356 i kolumny Castle Knigt 2 i zależałoby mi na ładnej, barwnej średnicy i nieostrej górze. Jak gra Rega Apollo R? Bardzo dziękuję za podpowiedzi.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Ja chciałem kupić teraz Elicit -R to ceny podnieśli i poczekam jeszcze w takim razie. Gramofon też mam zamiar kupić. Aktualnie mam Hegla i Oppo, system Rega ma być numer 2 jako system analogowy, może nawet na przyszłość z jakimś magnetofonem.

 

Jesteś jeszcze zainteresowany tym wzmacniaczem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam serdecznie

 

Również chciałbym się przyłączyć do klubu Rega z gramofonem RP6 z wkładką Exact, który posiadam od prawie 3ch lat, połączony jest z phono Trichard Dino z zasilaczem Never Connected i kablem Chord Chameleon do wzmacniacza Roksan Caspian M1 NG, w zestawie mam jeszcze cd player Rega Saturn połączony kablem Rega Klotz, gra to z głośnikami MA BX2 połączonymi przez Chord odyssey i generalnie wszystko brzmi bardzo dobrze, aczkolwiek monitory te czasem przy niektórych albumach dają sporo wysokich tonów co troszkę mnie denerwuje,( muzyka głównie rock, metal, czasem jakaś dobra elektronika ambient trochę jazz) więc zmieniam na Rega rs5 w piano black, w sumie to czekam na przesyłkę, będę mógł zdać relacje jak to zabrzmi w takim połączeniu.

 

pozdrawiam

Edytowane przez krisser81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

O ile wzmacniacze czy daci Rega są bardzo bardzo dobre to kolumny są wybitne.

Witam!!

Zastanawiam się nad kupnem RS 5 używanych. Pomieszczenie 30 m2, nad 320 bee + c 521 bee po modyfikacjach. I moje pytanie: co takiego wybitnego jest w tych kolumnach , co aż tak bardzo odróżnia je od pozostałych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

I moje pytanie: co takiego wybitnego jest w tych kolumnach , co aż tak bardzo odróżnia je od pozostałych?

Kolumny regi są strojone pod wzmacniacze lampowe lub tranzystory które imitują barwę lampy, są przy tym tanim produktem. Na pewno nie są to kolumny do każdego wzmacniacza i każdej muzyki. Z większością tranzystorów zagrają tragicznie, najlepiej brzmią na nich małe składy smyczkowe, trąbka czy saksofon już tak dobrze nie wypada brakuje gęstości, lepkości i wypełnienia. Idealne lampy do nich to 300b lub el34, które wyrównają górne pasmo ze średnicą, gdyż regi mają skłonności do faworyzowania góry.

Reasumując, z triodą wiolonczela, i głosy ludzkie brzmią tak że trudno wymagać czegoś więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam. Panowie ma ktoś z was wzmacniacz Rega Elex R? Chciałbym się co nieco dowiedzieć jak gra ten piecyk. Obecnie gram na NAD c 356 po dyniami X 14. Jakie ewentualne różnice nastąpiłyby po zamianie nadziaka na Regę?

Witam podaj mi nr tel lub przedzwoń mój nr 691 524 733,chętnie wszystko wytłumaczę POZDRAWIAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam, mam w posiadaniu Rega Dac-r, Vincent 231( po kilku modyfikacjach ), MA BX6 i serwer na Daphile...

Planuje posluchac i ewentualnie zakupic do kompletu wzmacniacz Brio-r...

Czy ktos z szanownych forumowiczow mieszka w Sosnowcu lub Dabrowie Girniczej badz w okolicy chetnie zaprosze do domu na odsluch i porownanie tych wzmacniaczy. Oczywiscie transport zapewniam.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.