Skocz do zawartości
IGNORED

REGA KLUB


michal stabro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

https://www.infoaudio.pl/artykul/430,this-pl-poleca-nie-tylko-gramofony-rega-dac-r

 

widzę ,że Rega dodała tylko jedną literkę do DAC a w zasadzie mamy inny DAC-R oparty na tej samej kości co Saturn_R i dający na wyjściu USB sygnał do 24/192 ( starym USB miało tylko 16/44)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam dac-r jakies cztery miesiace i posiadalem rownozednie tez m-dac z tomankiem i jeszcze hegla h80 i ogolnie na razie zostaje przy dwoch wolfah 8742. Z heglem to byla przepasc, a z audiolabem.... nie to granie wyzsza srednica i klujacymi wysokimi bylo nie do przyjecia...ale czas pokaze moze jakis kombajn na dwoch sabre...zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam dac-r jakies cztery miesiace i posiadalem rownozednie tez m-dac z tomankiem i jeszcze hegla h80 i ogolnie na razie zostaje przy dwoch wolfah 8742. Z heglem to byla przepasc, a z audiolabem.... nie to granie wyzsza srednica i klujacymi wysokimi bylo nie do przyjecia...ale czas pokaze moze jakis kombajn na dwoch sabre...zobaczymy.

 

tzn rega dac-r jest taka dobra? warto się zainteresowac? szkoda ze nie obsługuje zwykłego pendrivea

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam dac-r jakies cztery miesiace i posiadalem rownozednie tez m-dac z tomankiem i jeszcze hegla h80 i ogolnie na razie zostaje przy dwoch wolfah 8742. Z heglem to byla przepasc,

Teraz pewnie wypróbuję DAC-R ponieważ poprawili USB . Dac w H80 to też pomyłka wg mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby odpowiedziec na to pytanie, nalezy zwrocic uwage, ze Naim nie posiada w ofercie gramofonów, a Rega slynie glownie z gramofonow i im zawdziecza swoja pozycje. Uczciwie wiec mozna porownywac tylko elektronike. Obserwuje Rege od wielu lat. Kiedys elektronike Regi kupowaly osoby, ktore chcialy miec dobry dzwiek, ale nie mialy pieniedzy na Naima. Obecnie Rega dynamicznie zmienia wizerunek oferujac nowe, jeszcze lepsze produkty, ale juz nie w tak atrakcyjnych cenach. Kiedys zasada byla prosta - super dzwiek, sredni wyglad, ale za to wzglednie tanio. Teraz kierunek w nowych produktach jest na jeszcze lepszy dzwiek, polaczony z atrakcyjnym wygladem, ale drozej... Dla mnie okay, ale dla wielu marka straci swoja najwieksza przewage - tanio i dobrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie Rega dynamicznie zmienia wizerunek oferujac nowe, jeszcze lepsze produkty, ale juz nie w tak atrakcyjnych cenach.

Patrząc na nową serię kolumn, myśląc o ich wyglądzie i cenie, można przypuszczać że zarząd przygotowuje się do sprzedaży marki. Myślę że rega powieli los creeka i eposa, czyli odejdzie magia, nadejdzie chińska przeciętość w błyszczącym opakowaniu bez stylu w cenie x2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na nową serię kolumn, myśląc o ich wyglądzie i cenie, można przypuszczać że zarząd przygotowuje się do sprzedaży marki. Myślę że rega powieli los creeka i eposa, czyli odejdzie magia, nadejdzie chińska przeciętość w błyszczącym opakowaniu bez stylu w cenie x2.

Jaki jest sens sprzedawania firmy, ktora ma najlepsze wyniki finansowe w historii?

Czy sluchales nowych kolumn? Widzialem i sluchalem ich na Audio Show. Fenomenalne wokale i powalajaca przestrzen. Bardzo starannie wykonane. Wygladaja skromnie, ale dzwiek zaskakuje... Na AS graly z topowym gramofonem Regi RP10, wiec zestaw poza moim budzetem...

Edytowane przez Ptarmigan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o jakim modelu kolumn

Jaki jest sens sprzedawania firmy, ktora ma najlepsze wyniki finansowe w historii?

Czy sluchales nowych kolumn? Widzialem i sluchalem ich na Audio Show. Fenomenalne wokale i powalajaca przestrzen. Bardzo starannie wykonane. Wygladaja skromnie, ale dzwiek zaskakuje... Na AS graly z topowym gramofonem Regi RP10, wiec zestaw poza moim budzetem...

 

o jakim modelu kolumn mówisz?

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest sens sprzedawania firmy, ktora ma najlepsze wyniki finansowe w historii?

Czy sluchales nowych kolumn? Widzialem i sluchalem ich na Audio Show. Fenomenalne wokale i powalajaca przestrzen. Bardzo starannie wykonane. Wygladaja skromnie, ale dzwiek zaskakuje... Na AS graly z topowym gramofonem Regi RP10, wiec zestaw poza moim budzetem...

Jesteś księgowym regi i masz wgląd w wyniki finansowe ? jeśli nie jesteś ta informacja jest niewiarygodna, poza tym firmy o dobrych wynikach finansowych są często sprzedawane, gdyż można je po prostu drogo sprzedać. Rozsiewana informacja o tym że firma ma się bardzo dobrze a marże są wysokie windują cenę marki, to chyba jest logiczne. Byłem chwilę w pokoju regi na AS, ale fenomenalnych wokali nie usłyszałem, grało kiepsko jak prawie wszystko na wystawie. Nie twierdzę że nowa seria gra gorzej od starej chodź też nie wykluczam, uwielbiałem średnice starej serii z papierową mebraną obecnie jest czymś powlekana i myślę że ta różnica będzie słyszalna. Nie podobają mi się te upstrzenia wokół przetworników, wygląda to tandetnie i "chińsko" seria rx straciła rasowy styl seri rs. Na koniec nadmienię że rx1 kosztują 4800pln podczas gdy stare rs1 kosztowały 2000pln, rx to rs po faceliftingu z powlekaną mebraną aby wytrzymała próbę czasu, czysty papier nie jest tak trwały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie sklada, ze akurat mialem kiedys RS3 i dlatego bardzo mnie interesowalo jak graja nowe kolumny. Oba modele dzieli dzwiekowy rok swietlny i seria RX to jest zupelnie inna klasa. Planuje wymiane kolumn i RX sa na mojej liscie faworytow do odsluchu w pierwszej kolejnosci... Mowienie, ze graly kiepsko, to jak mowienie "nie znam sie, ale napisze cos negatywnego, zeby zaistniec"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok świetlny to bardzo dużo. Aby mieć obiektywny pogląd trzeba słuchać na tym samym systemie, w tym samym pomieszczeniu przy tych samych płytach, RS miałeś w domu czy RX również ?. Dla mnie nowe regi przy tej cenie to zwykle przeciętniaki niczym się nie wyróżniają bez cech charakterystycznych, stara seria miała dobra cenę, papierowy przetwornik, i rasowy wygląd, teraz nie ma nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Tak sie sklada, ze akurat mialem kiedys RS3 i dlatego bardzo mnie interesowalo jak graja nowe kolumny. Oba modele dzieli dzwiekowy rok swietlny i seria RX to jest zupelnie inna klasa. Planuje wymiane kolumn i RX sa na mojej liscie faworytow do odsluchu w pierwszej kolejnosci... <br />

 

Jeśli resztę toru masz Regi to nawet z Brio zgrywają się bardzo dobrze. Ja słuchałem z Elic-R; myślę, że warte są wypożyczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A które to gramofony REGA grają świetnym dźwiękiem w kontekście jakoś/cena?

 

Dla mnie najlepiej z Regi jest RP6; na wkładce MM słyszalnie lepiej od RP3 jak i od Pro-Jecta 2-Xperience (z 2M Blue) a od RP8 odstaje minimalnie . Oczywiście jeśli się lubi takie "firmowe" granie Regi uwydatniające środek pasma, zakresy skrajne są wycofane, lecz całe brzmienie daje przez to taki swoisty wciągający klimat ..

 

Oczywiście jest całe mnóstwo pre-gramofonowych które mogą całkowicie zmienić klimat...

 

A o gramofonach czy ktoś napisze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

 

 

Dla mnie najlepiej z Regi jest RP6; na wkładce MM słyszalnie lepiej od RP3 jak i od Pro-Jecta 2-Xperience (z 2M Blue) a od RP8 odstaje minimalnie . Oczywiście jeśli się lubi takie "firmowe" granie Regi uwydatniające środek pasma, zakresy skrajne są wycofane, lecz całe brzmienie daje przez to taki swoisty wciągający klimat ..

 

Oczywiście jest całe mnóstwo pre-gramofonowych które mogą całkowicie zmienić klimat...

 

 

Dzięki a jak grają pre Regi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki a jak grają pre Regi?

 

Z Regi oprócz tego co mam w Elicit-R miałem MM Rega Fono; Rega Fono daje trochę więcej "powietrza" i ma sliniejszy/bardzej uwypuklony wyższy bas . Nie są to duże różnice , charakter na pewno ten sam. System mało wrażliwy na zmiany kabli co w też jest ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.