Skocz do zawartości
IGNORED

REGA KLUB


michal stabro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zmiana rewizji produktu zwykle nie jest obwieszczana swiatu wiec raczej trudno o jakies informacje. Zdjecia to jest wszystko co mamy.

Ten wzmak juz wczesniej swietnie gral w swojej cenie.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełna zgoda z tymi zmianami, miały one też miejsce chociażby w popularnych modelach Hegla. Pytam z innego powodu, te zmiany rewizji u innych producentów często niosły za sobą pewne zmiany w brzmieniu. Interesuje mnie jak to wygląda w przypadku Elex - R.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stąd moje pytanie w Klubie, są tu miłośnicy, pasjonaci sprzętu od Regi. Wiadomo, że gdy napiszę do producenta to odpowie, iż żadnych zmian w brzmieniu nie dokonano, zwłaszcza że Elex - R od początku swojego istnienia pozgarniał sporo nagród, "gwiazdek" i nadal je zbiera, moim zdaniem zasłużenie. No nic, zostaje odsłuch tego lekko zmienionego w środku Elexa - R i mieć nadzieję, że gra to tak zacnie jak wcześniej produkowane egzemplarze.

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Koledzy, czy DAC od Regi prócz DAC-R- jakaś wersja posiada jeszcze pilota? Szukam używki na różnych portalach i w zasadzie zadowoliłbym się starszą wersją gdyż nie potrzebuję nowego usb z DAC-R, ale na pewno interesuje mnie pilot, gdyż będę się często przełączał między źródłami...a na ebayach nie wszyscy zamieszczają taką informacje...

PS, w Planeciedzwieku powiedzieli, że REGA nie produkuje/dostarcza już DACA-R? Czy to prawda-coś będzie w zamian?

Edytowane przez fido920

Audio Physic Sitara25+WBA ThunderBird KT88EH+2x12AX7PSVane+2x12AX7GoldLion+Audioquest Type 2+, NuPrime DAC-9, Struss Analog Interconect rca-rca 1m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, czy DAC od Regi prócz DAC-R- jakaś wersja posiada jeszcze pilota? Szukam używki na różnych portalach i w zasadzie zadowoliłbym się starszą wersją gdyż nie potrzebuję nowego usb z DAC-R, ale na pewno interesuje mnie pilot, gdyż będę się często przełączał między źródłami...a na ebayach nie wszyscy zamieszczają taką informacje...

PS, w Planeciedzwieku powiedzieli, że REGA nie produkuje/dostarcza już DACA-R? Czy to prawda-coś będzie w zamian?

http://www.rega.co.uk/cd-players-dac.html

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, jeszcze zapytam o wzmacniacz. Miałem Bro-Rkę, ale wzmacniacz miał drobny mankament, a że jeszcze był na gwarancji oddałem do naprawy. Firma się spisała i wysyła do mnie nowszą wersję Brio-Amp. Będzie w przyszłym tygodniu. Chciałem tylko podpytać klubowiczów czy zmiany względem Brio-R są duże, bo mam nadzieję że "na korzyść"...?

Audio Physic Sitara25+WBA ThunderBird KT88EH+2x12AX7PSVane+2x12AX7GoldLion+Audioquest Type 2+, NuPrime DAC-9, Struss Analog Interconect rca-rca 1m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz coś napisać o charakterze grania tego daca?

 

Trudno tak jednoznacznie opisać samego daca bo gra cały tor a zmieniłem też wzmacniacz i źródło. Mogę jednak powiedzieć , że jest to przyjemnie grający dac. W mojej opinii nie faworyzuje jakoś specjalnie któregoś z zakresów. Jest w miarę równy , z sporą dawką detali ale nie nachalny. Gra bardziej po tej ciepłej stronie ale nie jest tak ciemny jak np Myryad z20 bo tam dół był wyraźnie uwypuklony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

A czy filtry mocno wpływają na charakter grania tego przetwornika?

 

 

 

 

Trudno tak jednoznacznie opisać samego daca bo gra cały tor a zmieniłem też wzmacniacz i źródło. Mogę jednak powiedzieć , że jest to przyjemnie grający dac. W mojej opinii nie faworyzuje jakoś specjalnie któregoś z zakresów. Jest w miarę równy , z sporą dawką detali ale nie nachalny. Gra bardziej po tej ciepłej stronie ale nie jest tak ciemny jak np Myryad z20 bo tam dół był wyraźnie uwypuklony.

Less is More

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

witam serdecznie wszystkich, to mój pierwszy post, jestem szczęśliwym posiadaczem Regi brio r, oraz pudeł Regi RS3, za chwilę będę do tego testował Marantza SA 8005, mój pokój w którym stoi sprzęt ma 6x4 m, przez chwilę testowałem z ciekawości B&W 602 S3 (było więcej niskiego basu ale reszta dźwięku zdecydowanie na plus RS3 wiec zostały). Proszę o info czy to dobry pomysł z tym Marantzem (wybrany bo jest w okolicy i ma daca z usb-b). Pozdrawiam Tomasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Dzień dobry.

Mam pytanie, czy może ktoś pomóc? Rozsypał mi się CD Rega Brio R (chyba laser), niestety pan niby dystrybutor olał mnie gdy dowiedział się, że odtwarzacz jest po gwarancji. Po prostu kontakt się urwał nie odpowiada na maile, nie odpisuje na SMS i nie odbiera ode mnie telefonu...... bez komentarza. A teraz pytanie jaki laser jest w tym CD zamontowany i czy zna ktoś jakiś przyzwoity serwis gdzie można oddać to cudo do naprawy? Z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak: reprezentuję firmę this.pl

jak na razie nie mamy jeszcze na stronie działu Audio więc nie chwaliłem się linkami itd

w audio siedzę od 4 lat jako pasjonat i audiofil, a teraz przyszła pora na udostępnianie swojej wiedzy innym i wykorzystywaniu zgromadzonych kontaktów.

na tapecie mamy REGE, Audio NOTA, (ale to jeszcze nic pewnego)

OMAK - świetne wzmacniacze lampowe sam takiego używam i wymiótł on dużo droższy wzmacniacz z mojego systemu.

Reszta w przygotowaniu będzie coś z wyrafinowanych kolumn ale to zobaczymy.

 

za ok 2 tygodnie powstanie strona gdzie wszystko zbiorę do kupy.

 

najważniejsze jest to że realizujemy zamówienia już po wpłacie 10% zaliczki na która wystawiamy fakturę, no i dajemy pisemna gwarancję i w razie reklamacji to my się zajmujemy cała sprawa.

a aktualnie dorzucamy wysyłkę gratis.

pozdrawiam :)

Arek.

Może kiedyś dzisiaj to porażka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Panowie mam Daca Rega i kombinuje jakie jest wejście optyczne. Za nic w świecie nie mogę włożyć wtyku od kabla optycznego do gniazda. Wpycham kombinuję i nic z tego. Co to za rodzaj gniazda? Jaki kabel kupić?

 

Jak masz inny kabel optyczny to sprawdź.

Ja kiedyś dobrej klasy optyka nie mogłem podłączyć a zwykły za "parę złotych" tak.

Niby normy itd. a w takich sytuacjach bywa różnie

pzdr.

Edytowane przez Patryk-1980

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Dzień dobry.

 

Chciałbym się zapisać do klubu :)

 

Posiadam REGA RP1, Brio 2017 + Dynaudio Emit M20 + kable Oyaide Explorer 2.0 mm.

 

Generalnie jestem świeży "w branży", wcześniej przez wiele lat opierałem się na tanim zestawie CD + wzmacniacz Sony + Altusy. I mi to pasowało :) Ale pojawiła się okazja aby "wskoczyć trochę wyżej", stąd ta, spora dla mnie, inwestycja.

 

Sprzęt mam od lata, używany średnio intensywnie, więc nawet nie mam pewności czy kolumny są już wygrzane.

 

Kilka moich uwag jako początkującego laika.

 

Nie wiem czy to Brio, czy ten zestaw z Dynaudio, ale wydaje mi się, że jakość źródłowej muzyki ma kolosalne znaczenie. W ciągu kilku minut mogę się przenieść z piekła do nieba i odwrotnie. Sprzęt potrafi zagrać przepięknie, szczególnie w niezbyt ciężkiej muzie rockowej, elektronicznej - jazz to już w ogóle bajka. Z kolei bardzo dużo kłopotów z cięższą muzą, słabszą w realizacji. W niektórych przypadkach po prostu nie da się słuchać. To samo w muzyce z dużym basem np. Prodigy czy Fugees. Albo stare polskie nagrania - Niemen np. Niektóre dobrze, niektóre bardzo kiepsko.

 

Źródło to winyl, CD, streaming Spotify/Tidal przez Sony BM10.

 

Czy macie koncept co jest przyczyną - sam wzmacniacz czy zestaw? Czy Rega uwydatnia braki realizacyjne nagrań?

 

Dodam na co dzień słucham z zatkanym bass-reflexem, ponieważ kolumny są dość blisko ścian. Jak jestem "słomianym wdowcem" to wtedy odstawiam od ścian.

 

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rega to bardzo muzykalne wzmacniacze. I raczej nie bywają bezlitosne dla nagrań.

 

Często tak jest, im lepszy sprzęt tym bardziej obnaża słabe realizacje.

Ale w tym wypadku raczej spojrzałbym na Dynaudio. One do ciężkiej muzy się nie nadają mz.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani Brio r ze swoim basem ani Emit m20 sie do ciezkiej muzy nie nadaja ale bardziej w tym konkretnym systemie brio r kuleje. Raz, ze do m20 ona za ciepla, za malo rozdzielcza, za slabowita a dwa ze sorry ale bas z brio r nie jest tym basem, ktorego trzeba tym Dynaudio. Albo pogodzic sie, ze w pewnych gatunkach muzy bedzie lipa albo brio r do wymiany. Juz latwiejsze w napedzeniu i wyraznie zywsze od M20 Excite x14 byly nie do konca trafionym wyborem pod Brio r a gdzie dopiero wieksze, mniej rozdzielcze i wolniejsze M20. A najlepiej pogodzic sie z tym, ze gdzies tam trzeba isc na kompromis i cieszyc ta muzyka, ktora brzmi na tym systemie pieknie.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.