Skocz do zawartości
IGNORED

REGA KLUB


michal stabro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję za cenne uwagi.

 

No cóż, wychodzi na to, że przyjdzie mi w najbliższym czasie iść na kompromis i unikać muzyki która słabo brzmi na tym zestawie. Nie stać mnie na to aby już teraz czynić jakieś kroki w kierunku wymiany sprzętu, tym bardziej, że Szanowna Małżonka dopiero co się przyzwyczaja do nowości w pokoju ;)

 

Poza tym, te dobrze brzmiące nagrania dają taką przyjemność słuchania, że rekompensują na razie te nieudane eksperymenty.

 

Zobaczymy jak będzie dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za cenne uwagi.

 

No cóż, wychodzi na to, że przyjdzie mi w najbliższym czasie iść na kompromis i unikać muzyki która słabo brzmi na tym zestawie. Nie stać mnie na to aby już teraz czynić jakieś kroki w kierunku wymiany sprzętu, tym bardziej, że Szanowna Małżonka dopiero co się przyzwyczaja do nowości w pokoju ;)

 

Poza tym, te dobrze brzmiące nagrania dają taką przyjemność słuchania, że rekompensują na razie te nieudane eksperymenty.

 

Zobaczymy jak będzie dalej.

Jeszcze mozesz sprobowac innych kabli. Czasem minimalna korekta czyni sluchanie o wiele przyjemniejszym.
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komplet Chord Clearway. Majątku (na tle innych kabli) nie kosztują a są (chyba) najlepszymi na rynku w cenie do 100 zł za metr.

Choc maja swoj wyrazny charakter grania klasycznym 'V' ;)

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam problem z odtwarzaczem CD REGA Apollo-R. Po włożeniu płyty zero reakcji wyskakuje no disc. Objawy jak przy padniętym laserze więc kupiłem SANYO SF-P101N (zamiennik nie oryginał). Laser zamontowany zwora zdjęta i nadal to samo. W tym momencie ręce mi opadły. Sprzęt po gwarancji. Są w PL jakieś serwisy zajmujące się naprawą takiego sprzętu?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam problem z odtwarzaczem CD REGA Apollo-R. Po włożeniu płyty zero reakcji wyskakuje no disc. Objawy jak przy padniętym laserze więc kupiłem SANYO SF-P101N (zamiennik nie oryginał). Laser zamontowany zwora zdjęta i nadal to samo. W tym momencie ręce mi opadły. Sprzęt po gwarancji. Są w PL jakieś serwisy zajmujące się naprawą takiego sprzętu?

 

Pozdrawiam

To jest dystrybutor. http://www.this.pl/

 

Napisz do nich z zapytaniem o liste polecanych serwisow.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam problem z odtwarzaczem CD REGA Apollo-R. Po włożeniu płyty zero reakcji wyskakuje no disc. Objawy jak przy padniętym laserze więc kupiłem SANYO SF-P101N (zamiennik nie oryginał). Laser zamontowany zwora zdjęta i nadal to samo. W tym momencie ręce mi opadły. Sprzęt po gwarancji. Są w PL jakieś serwisy zajmujące się naprawą takiego sprzętu?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Proszę o włączenie do zacnego klubu z Brio R (Elicit R już w drodze;).

Wrzucam moje rozterki tutaj, bo w innym miejscu dostałem nie za wiele propozycji (w klubie KEF-a wszyscy proponowali albo odradzali tylko konkretne model KEF-a;) W sumie to logiczne;)

Jakiś czas temu kupiłem Brio R, który jest naprawdę bardzo zacnym wzmacniaczem i super się zgrał z Dynaudio X14. System gra w 12m2, ale na horyzoncie jest nowe lokum i salon ok. ok. 25m2, więc właśnie zakupiłem Regę Elicit R za dobre pieniądze. 

Jakie kolumny (podłogowe, mogą być nowe lub używane) proponujecie do Elicit-a, biorąc pod uwagę moje oczekiwania i gust (poniżej). Budżet 4000 - max 8000 zł (tak, wiem, rozrzut spory, ale powiedzmy 4-6 koła za używane i 6-8 za nówki). Jeśli używane to nie starsze niż kilka lat, z pierwszej ręki, w bardzo dobrym stanie. 10-20 letnie odrzucam.

Reszta toru w sygnaturce.

Myślałem wcześniej o KEF R500 i w klubie KEF-a polecają je do Elicit-a. Od sprzedawcy Regi dostałem sugestię Focal Aria 926, ale po prostu nie podobają mi się, poza tym nie chcę kolumn z bass refleksem z przodu. Myślałem też o Dynaudio X34 albo jeszcze lepiej X38. Może jakieś Tannoy-e, np. Precision 6.2? Bardzo podobają mi się (wizualnie) Monitor Audio GX200 (te starsze: https://audio.com.pl/testy/stereo/zespoly-glosnikowe/364-monitor-audio-gx200 ), ale nie za wiele o nich na forum. Vienna Acoustics Mozart - czy przypadkiem nie będzie za bogato z barwą i czy po drodze nie zgubię części innych walorów?

Generalnie oprócz walorów sonicznych bardzo ważne są dla mnie: solidne wykonanie, jak największa waga (duże wydmuszki o wadze poniżej 15 kg odpadają), stabilność (małe dziecko), więc szersze cokoły lub nóżki są jak najbardziej wskazane.  

Jazz, soul, r&b, lżejsze klimaty z rozrywką włącznie, muzykalność okraszona fajnym drivem bez kluchy w dźwięku plus jak najlepsze wokale, to jest to, co lubię najbardziej.

Z góry dzięki za wszelkie sugestie.

Edytowane przez tomek11

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rega dobrze zgrywa się zarówno z Tannoy jak i KEF. Oba typy pasują też do wymienionych zainteresowań muzycznych.

Dobrze też gra z Dali ale tych ani nie lubie ani nie polecam ale jak ktoś akceptuje ich wady gra to nawet miło razem;)

Z Dynaudio Regi nie słyszałem.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja najgłośniej kibicowałem R500 w KLubie KEF-a :) No i w pełni podtrzymuję to, co wcześniej napisałem. Świetne głośniki i bardzo dobre połączenie z Regą. Natomiast jeśli bierzesz pod uwagę zwiększenie budżetu, poszukaj Spendor A6R (używane) lub Klipsch Heresy III (jak się postarasz, kupisz nowe w tej cenie). Wszystkie trzy reprezentują inne brzmienie, inną konstrukcję ale w klimatach muzycznych, które wskazałeś, sprawdzą się doskonale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Arek Supieta napisał:

Strzałem w 10 do Rega BrioR i ogólnie do elektroniki Regi są szwedzkie kolumny Guru Audio Q10

Nie przeczę, ale wyglądają tak, że żonka razem z nimi by mnie wystawiła za drzwi;) Także zdecydowanie nie, choćby nie wiem jak grały.

Mają być podłogówki, dobrze grające z Elicit R, w miarę zgrabne, o ładnej aparycji. Całość będzie stała w salonie a nie w dedykowanym do odsłuchów pokoju. Także aspekty wizualne są w miarę ważne.

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elicit R właśnie dotarł.

Jeszcze go nie uruchomiłem, bo na kilka dni ruszam w trasę, ale dawno nie widziałem tak solidnie wykonanego wzmacniacza.

Normalnie czapki z głów, oszczędności tam nie widać, takie szczegóły jak choćby wykonanie nóżek...naprawdę jest dobrze.

Jednocześnie ten wzmacniacz nie "krzyczy", zobaczcie jaki jestem fajny. 

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minutes ago, tomek11 said:

Jednocześnie ten wzmacniacz nie "krzyczy", zobaczcie jaki jestem fajny. 

Tez mi sie to podoba u Regi ze nie sa ostentacyjne a solidne w budowie i dzwieku.

Pisales ze to egzemplarz z drugiej reki? Przynajmniej nie musisz wygrzewac. Moj bardzo dlugo dochodzil do finalnego dzwieku i poczatkowo gral wrecz bardzo slabo. 

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Arek Supieta napisał:

moim i mojej Żony zdaniem kolumny Guru są prześlicznej urody i prezentują się zacnie :) O dźwięku nie będe się rozposywał bo tego naprawdę trzeba posłuchać. 

Pozdrawiam

Arek

67806CFC-6116-4452-BE9B-1B0EC29527DE.jpeg

A mnie na ten przykład nie podobają się wcale.

Nieforemne, ciężkie optycznie kloce.

PS.

Wątki klubowe nie są przeznaczone dla handelków.

Jest Dział Ogłoszenia.

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, rafa napisał:

Pisales ze to egzemplarz z drugiej reki?

Nie, kupiłem nowy, od dilera, wyprzedaż w super cenie.

Był tylko wyciągnięty z kartonu i słuchany kilka razy.

Także dam mu trochę czasu, zanim będę go "sądził"...

Edytowane przez tomek11

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, rochu napisał:

A mnie na ten przykład nie podobają się wcale.

Nieforemne, ciężkie optycznie kloce.

Trudno mi się z tym nie zgodzić.

Wprawdzie ich nie słuchałem, ale takie dziwadła do mnie nie przemawiają...

Kurna, jak je ustawić, szkoda, że nie mają metr szerokości;)

 

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 23.01.2019 o 21:38, Silver_85 napisał:

Tomek , a jak tam Bluesound? 

Urządzenie tip top, jestem bardzo zadowolony, super obsługa i aplikacja, brzmienie jak trzeba za te 2100 zł. Oczywiście to nie jest urządzenie absolutne, ale za te pieniądze nowego i lepszego nie słyszałem. U mnie żadnej skuchy nie zanotował, jest fun, jest drive, w dobrym tego słowa znaczeniu, są szczegóły, jest powietrze. Oczywiście zawsze można wdawać się w niuanse, że to, że tamto, ale po co, skoro daje radochę ze słuchania. A  że można lepiej, no pewnie...

Edytowane przez tomek11

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do podłogówek do Regi Elicit R.

Na tą chwilę do rozważanych KEF R500 dokładam Pylon Diamond 25. Czy to Waszym zdaniem dobry trop do mojego gustu? Czy ktoś ich słuchał z tą Regą? 

Przypominam: salon ok. 25m2. Jazz, soul, r&b, lżejsze klimaty z rozrywką włącznie, muzykalność okraszona fajnym drivem bez kluchy w dźwięku plus jak najlepsze wokale, to jest to, co lubię najbardziej.

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 7 miesięcy temu...
W dniu 13.11.2018 o 18:51, Horizon44 napisał:

Dziękuję za cenne uwagi.

 

No cóż, wychodzi na to, że przyjdzie mi w najbliższym czasie iść na kompromis i unikać muzyki która słabo brzmi na tym zestawie. Nie stać mnie na to aby już teraz czynić jakieś kroki w kierunku wymiany sprzętu, tym bardziej, że Szanowna Małżonka dopiero co się przyzwyczaja do nowości w pokoju ;)

 

Poza tym, te dobrze brzmiące nagrania dają taką przyjemność słuchania, że rekompensują na razie te nieudane eksperymenty.

 

Zobaczymy jak będzie dalej.

No więc po roku jestem mądrzejszy.

Przypominam, że chodzi o rozterki na temat zestawu Rega Brio 2017 + Dynaudio Emit M20.

Stwierdziłem że nie chcę takiego kompromisu, że mam słuchać tylko takiej muzyki która dobrze brzmi na moim sprzęcie. Nie po to wydawałem spore dla mnie pieniądze.

No więc nabyłem Denon PMA-1080R, podłączyłem do kolumn i wszystko się wyjaśniło. Różnica jakby ktoś mi zdjął z klatki piersiowej 50 kg worek!

Po prostu kolumny Dynaudio dusiły się z Brio. To co robi ten Denon z jego 180 W przy 4 Ohmach, to jest po prostu bajka. Moc, przestrzeń i mnóstwo radochy.

Niestety Brio pójdzie na sprzedaż. Trochę szkoda, ale za błędy się płaci.

Niemniej w klubie pozostaję, Rega RP1 nadal na służbie ;)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.