Skocz do zawartości
IGNORED

REGA KLUB


michal stabro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Odsłuchiwana płyta o której pisał Arek to Andreas Vollenweider – „Caverna Magica” (1983), utwór nr 1 „Caverna Magica” (3’54”)i 2 „Mandragora” (3’03”), testowa kopia z pierwszej edycji z 1983 (głównie „używaliśmy” pierwszego utworu).

 

Co do pierwszych wrażeń dotyczących wyglądu i wykonania sprzętu:

Ciekawe wzornictwo, wygięcie środkowej części panelu przedniego do środka urządzenia (a właściwie urządzeń), ciekawy pomysł na 4 przyciski sterujące CD (kolor oraz kształt).

Bardzo mi się podoba taki design, również wyświetlacz CD w kolorze czerwonym (czytelny dla mnie z odległości 3 metrów), natężenie w sam raz – bo nie jest męczące, a wystarczająco widoczne. Czerwone diody POWER również świecą w sam raz (nie było możliwości sprawdzenia przy bezpośrednim świetle słonecznym). Wyświetlacz można wyłączyć z pilota. Pewne otwieranie i zamykanie pokrywy płyty, odpowiednie (wygodne)wyprofilowanie uchwytu.

 

Płyta wczytuje się 3-4 sekundy, potem zmiany utworów dokonują się błyskawicznie.

Sprawdziłem z ciekawości, czy odczytuje również płyty CD-RW (nie było problemów, ale widać spadek na jakości). Zresztą próba była teoretycznie niepotrzebna, bo jak się dowiedziałem REGA odtwarza również pliki MP3 i WMA, ale tego już nie testowaliśmy :-)))

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cd...

 

Gniazda głośnikowe we wzmacniaczu solidne, akceptujące goły kabel o srednicy rzędu 3 mm oraz banany (udało się bez większych problemów wydłubać zaślepki, chociaż płaski śrubokręt się przydał...).

Kabli IC nie przełączałem, więc się nie wypowiadam odnośnie gniazd RCA :-)

 

Odtwarzacz i wzmacniacz wyglądają solidnie, ładnie spasowanie z zewnątrz (nie rozkręcaliśmy sprzętu), kable sieciowe odłączane. Wzięty w łapki sprzęt się nie uginał (wachlowaliśmy kablami głośnikowymi, a że zasilające były na styk z długością więc trzeba było trochę poprzesuwać CD ze wzmakiem).

Jak miałbym się do czegoś przyczepić, to dla mnie można by dać więcej miejsca dla grubych wtyków interkonektów – miejsca na tylnej ściance sporo, a gniazda RCA nie są za bardzo oddalone od siebie :-( Ale ten zarzut odnosi się do sporej ilości sprzętów ...

 

A krótko co do kabli (bo już Arek napisał wcześniej na ten temat), to głośnikowy Reson za bardzo stłamsił górę (w każdym razie przy podłączonych IC Siltecha). Zakładałem że zagra w miarę neutralnie w tym systemie, a tak się nie stało :-(

 

Załączam parę fotek jako uzupełnienie dokumentacji fotograficznej poprzednika. Z opóźnieniem, ale pewnie coś wniosą do tematu :-)

 

Pozdrawiam i podziękowania dla Arka za zaproszenie oraz miłe spotkanie :-)

post-17596-100004237 1242947769_thumb.jpg

post-17596-100004238 1242947769_thumb.jpg

post-17596-100004239 1242947769_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę jeszcze zmniejszyłem fotki, poprzednie były chyba za duże :-(

 

Jeszcze co do wykonania kolumn, bo na zdjęciach widać jaśniesze krawędzie – to efekt uboczny z lampy błyskowej, w rzeczywistości wszystko jest OK i krawędzie kolumn mają taki sam odcień jak reszta :-) Kolumny sprawiają wrażenie wykonanych bardzo starannie, krótkie oględziny nie pokazały niczego, do czego można się przyczepić - chyba, że do pojedyńczych zacisków głośnikowych

 

Na kolumnie leżą pudełka po płytach CD, by dawały orientację co do szerokości kolumn.

post-17596-100004233 1242949415_thumb.jpg

post-17596-100004234 1242949415_thumb.jpg

post-17596-100004235 1242949415_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze co do kolumn – to model R3 (wcześniej Arek napisał, że to RS5).

Z braku czasu nie sprawdzaliśmy, jak maskownice wpływają na grę kolumn. Zostały specjalnie na koniec odsłuchu założone do fotografii. Przy okazji warto zwrócić uwagę na nieźle przemyślaną sprawę otworów do mocowania maskownic – są rozsądnie rozmieszczone wokół głośników, dyskretne i niezbyt duże, więc nie rzucają się za bardzo w oczy...

 

Dołożyłem zdjęcie z góry - teraz widać lekkie zakrzywienie obudowy CD i wzmacniacza w ich środkowej części. Dla mnie taki design to świetny pomysł, dodaje lekkości urządzeniom i linia REGI może się podobać (w każdym razie mnie się bardzo podobała, podobnie jak niezupełnie przyciemniona szybka w pokrywie górnej nad płytą CD). Podobnie jak jednolita linia wzornicza i dopasowanie CD do wzmaka.

 

Pozdrawiam - i to na razie tyle :-)

post-17596-100004230 1242950157_thumb.jpg

post-17596-100004231 1242950157_thumb.jpg

post-17596-100004232 1242950157_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arksup

 

Chciałem podziękować za możliwość sobotniego posłuchania systemu Regi. W tej cenie jest to prawdziwy best-buy i doskonały, o ile nie najlepszy na rynku, system entry level, a kto wie - może da się z nim zostać na dużo dłużej...

W skrócie koledzy już napisali powyżej, co potwierdzę: muzykalny, oderwany od głośników, nasycony dźwięk, brytyjska ciepła średnica - w tej cenie jest to zestaw fenomenalny! Nawiasem mówiąc miałem okazję posłuchać dzień później zestawu dużo droższego - patrz wątek Totema, a myślę, że kilkukrotnie tańsza Rega nie miałaby się czego w tym towarzystwie wstydzić. Brawo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

a do wiadomości mr li podaję że produkty Rega są produkowane NIE W CHINACH, tylko w Wielkiej Brytanii - posiadają wyraźne oznaczenia na tabliczkach znamionowych - zdjęcie poniżej

 

więc po co strzępisz język i wprowadzasz ludzi w błąd.

post-23478-100003962 1243266457_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Mam na imię Arek

jeśli wszyscy by mieli taki tok rozumowania jak Ty to znaczy że Mercedesy czy BMW też produkują w Chinach i generalnie wszytko jest z Chin nie ważne gdzie jest produkowane.

 

REGA to w 100% brytyjski sprzęt i koniec kropka. Producent szczyci się tym i na nic tu Twoje próby podważania tego.

kończę dalsza dyskusję na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

kolumn słuchałem także z mocnym wzmacniaczem lampowym Omak oraz CD Sony CDP950 na kości TDA 1541A S1. Gdy grały one na Omaku pogłębił się przede wszystkim dolny zakres pasam, był wyraźniejszy i bardziej kontrolowany.

kolumny mimo swoich nie wielkich rozmiarów odtwarzały całkiem spory bas w pokoju o powierzchni 19 m2,

ale najładniejszy ich zakres to średnica i wokale które całkowicie odrywają się od głośników, wysokie są czyste i nie zapiaszczone. Soniacz jednak najwyraźniej je ograniczał (dźwięk był bardziej zaokrąglony i już nie taki szczegółowy choć nadal bardzo analogowy) dlatego szybko wróciłem do CD Apollo.

 

konstrukcja jest 3 drożna bas jest z boku. Moc muzyczna to 100 W na kanał, czułość 89 dB, impedancja 6 ohms

pod tym linkiem można znaleźć dokładny opis i wykresy użytej technologi REGA BASS RESONANCE TECHNOLOGY

http://www.rega.co.uk/index2.htm

 

pozdrawiam

Arek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nigdy nie mogłem przekonać się do "nowej" linii stylistycznej Regi. Nie to, żeby proste pudełka były czymś złym, ale po charakterystycznych, odlewanych obudowach wcześniej produkowanych urządzeń wydają się być sporym krokiem wstecz. Żebrowane, ciężkie odlewy mogły się podobać lub nie, ale niewątpliwie miały swój styl - o dzisiejszej ofercie trudno to niestety powiedzieć. Moim zdaniem nawet wygięty front nie ratuje tu sytuacji, choć gusta oczywiście są różne.

 

Składane z dwóch połówek obudowy wcześniejszych urządzeń nie były oczywiście bez wad - nie zapewniały odpowiedniego odprowadzania ciepła ze wzmacniaczy, co odbijało się na niezawodności. Jak widzę, obudowy dzisiejszych modeli są równie niskie, i wciąż nie mają otworów wentylacyjnych - czyżby inżynierowie Regi nie potrafili uczyć się na własnych błędach?

 

A na dowód tego, że gusta są różne, zdjęcie pierwszej wersji CD Planet. Dla jednych nieprzeciętne paskudztwo, w oczach innych - w tym w moich - wygląda wręcz obłędnie ;)

post-252-100003640 1243713406_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Topowy model REGA Saturn ma trochę inna budowę widać że inżynierowe w swoim top modelu odprowadzanie ciepła załatwił raz na zawsze :)

brzmieniowo Saturn wzbija się już pod Hi-END (choć cena z dużo niższych pułapów :) lecz nie miałem jeszcze okazji jego słuchać, więc nie jest to na razie moja opinia, jak tylko będzie okazja przygotuję odsłuch i opiszę różnicę między Apollo i Saturnem.

post-23478-100003633 1243717218_thumb.jpg

post-23478-100003634 1243717218_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arksup:

 

>Topowy model REGA Saturn ma trochę inna budowę widać że inżynierowe w swoim top modelu

>odprowadzanie ciepła załatwił raz na zawsze :)

 

Saturn to odtwarzacz, a nie wzmacniacz, problem odprowadzania ciepła raczej go nie dotyczy. Tak na marginesie, skoro próbujesz brać się za handel tymi urządzeniami, mógłbyś przynajmniej nauczyć się nazw poszczeglnych modeli.

 

>brzmieniowo Saturn wzbija się już pod Hi-END (choć cena z dużo niższych pułapów :) lecz nie miałem

>jeszcze okazji jego słuchać

 

Skąd więc opinia, że to hi-end? Z Allegro, gdzie hi-endem jest byle Technics za 80 złotych? ;-P

 

rochu:

 

>W tym nowym CD obudowa jest plastikowa jak w Rega 2000?

 

Chodzi ci zapewne o model Planet 2000, ale... czy naprawdę miał on plastikową obudowę?? Wierzyć mi się nie chce, by po pierwszej wersji tego odtwarzacza Rega upadła aż tak nisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

Moja Rega była plastikowa i lekka.

Serio.

 

Po za tym do du.. było ładowanie płyty.

Jeżeli krzywo ją wkładałeś do napędu można było przejechać płytką po laserze, co mi się kilka razy zdarzyło.

Koniec końców po dwóch wymianach lasera pozbyłem się tego CD z niejaką ulgą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rochu:

 

>Moja Rega była plastikowa i lekka.

>Serio.

>

>Po za tym do du.. było ładowanie płyty.

>Jeżeli krzywo ją wkładałeś do napędu można było przejechać płytką po laserze

 

Przykre.

 

Pierwszej wersji Planet niebezpieczeństwo uszkodzenia lasera nie dotyczy - jak właśnie sprawdziłem, nie ma możliwości dotknięcia płytą do soczewki. Uff... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Teo

a kto tu w ogóle mówił że Saturn to wzmacniacz ????? kolega wspominał o przegrzewaniu obudów REGI i zamieścił zdjęcie CD ja tam wiem że problem przegrzewania nie dotyczy CD ale może nie wszyscy, a nazwa to dokładnie SATURN nie inaczej jeśli masz jakieś wątpliwości to może zażyj tu: http://www.rega.co.uk/index2.htm

 

no i przecież napisałem że to nie moja opinia więc o co chodzi, jak przetestuję go osobiście to swoja opinię zamieszcze tymczasem opinia kolegi z innego forum który go słuchał.

 

 

waldik Wysłany: Sob Maj 23, 2009 16:49

tak sobie czytam watek REGI... ten cd player apollo sluchalem jakies 3miesiace temu... podobal mi sie wart swojej ceny,strasznie wciaga w sluchanie i jak to ktos juz napisal na dlugo rega zostaje w pamieci... w pozytywnym tego slowa znaczeniu Bylo tak i w moim przypadku...

Tak podepne temat modelu saturn ten to dopiero wymiata porownywalem go z Cambridge Audio 840c i z modelem Cyrusa 8x plus psx+r.... i jednak rega Saturn przypadla mi do gustu zdecydowanie...

 

waldik Wysłany: Sob Maj 23, 2009 22:00

polecam tego saturna choc wiadomo lepiej posluchac samemu... co tu wiecej trzeba??? Gra jak z bajki bardzo wciaga i o to chodzi,tylko kolumienki dobrac dobre i sprzet na lata!!!

kupie go i to jeszcze wtym roku,musze tylko znalezc klijenta na mojego Cyrusa z psx-r ale to po wakacjach....

 

pozdrawiam

Arek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arksup:

 

>a kto tu w ogóle mówił że Saturn to wzmacniacz ?????

 

Niejaki "arksup". Wyskoczyłeś z Saturnem, gdy mowa była o niewystarczającym odprowadzaniu ciepła ze wzmacniaczy. Albo przestań mylić modele, albo czytaj (najlepiej ze zrozumieniem) wpisy, na które odpowiadasz.

 

> kolega wspominał o przegrzewaniu obudów REGI

 

A to my jesteśmy kolegami? Znamy się skądś? Kurczę, musiałem coś przeoczyć...

 

>jak przetestuję go osobiście to swoja opinię zamieszcze

 

Nie trzeba, już ją znamy. Grać będzie super - co innego napisać możesz o urządzeniu, którym chciałbyś handlować? ;)

 

> tymczasem opinia kolegi z innego forum który go słuchał.

 

I ta opinia ma świadczyć o tym, że ten CD "wzbija się już pod Hi-END"? Bo "gra jak z bajki" i "wymiata"? Bez żartó - bardziej entuzjastycznie wypowiadałem się kiedyś o CD Technicsa, którym zastąpiłem inny, jeszcze gorszy ;-P

 

Trzeba było od razu, że definicję "hi endu" przyjąłeś rodem z Allegro, nie byłoby niejasności ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

teo szkoda zaśmiecać wątku na kłótnie z Toba to nie mijsce na to, ja tam wiem swoje i nie mam zamiaru się tobie z niczego tłumaczyć.

masz odmienne zdanie twoje prawo ale za wcześnie pomyslaeś o sobie że mógłbym nazywać ciebie kolega pisząc to bynajmniej nie maiłem ciebie na myśli.

dyskusja z toba do niczego tu nie prowadzi masz jakis problem chesz cos wyjasnić zapraszam na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

aa i jeszcze jedno opinie zawsze wyrażam na podstawie tego co słyszę i nie ważne czy coś sprzedaje czy nie jeśli zacznę sprzedawać coś co według mnie będzie źle grało podkreślam według mnie to też o tym napiszę! gusta sa różne i każdemu podoba się coś innego.

 

Nie wiem dlaczego sprzedawanie czegoś musi wykluczać znanie się na tym bo widzę że w kółko do tego pijesz,

jeśli coś jest dobre samo się sprzedaje i nie potrzeba tu mojej reklamy zresztą nie ja założyłem ten wątek i nie ma on na celu reklamowania niczego Ci co chcieli już mnie znaleźli i zadowolone są obie strony a wątek ma służyć do wymiany wrażeń doświadczenia itd każdy pisze to co słyszy i jak odbiera poszczególne elementy REGI ja jak na razie się nie zawiodłem jeśli tak się stanie pierwszy będę który o tym tu napisze, i pamiętaj każdy ma prawo do sowich opinii i nie ma co negować ani wyśmiewać tych co piszą ze coś jest świetne jeśli akurat tobie się to nie spodobało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arksup:

 

> za wcześnie pomyslaeś o sobie że mógłbym nazywać ciebie kolega

> pisząc to bynajmniej nie maiłem ciebie na myśli.

 

Fascynujące. Jakiż to więc "kolega wspominał o przegrzewaniu obudów REGI i zamieścił zdjęcie CD"? Przegapiłem na tym forum jakiegoś drugiego Teo? ;-P

 

>aa i jeszcze jedno opinie zawsze wyrażam na podstawie tego co słyszę i nie ważne czy coś sprzedaje

>czy nie

 

Oczywiście. Liczne opinie wyrażane podczas twej wieloletniej obecności na forum są tego najlepszym dowodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arksup:

 

>pewnie przegapiłeś a kolega moim nie jesteś i nie zostaniesz.

 

Uff, cóż za ulga. I po co było wyjeżdżać z tym zakolegowywaniem? ;-P

 

>moją obecność na forum można obserwować od paru miesięcy

 

"Parę" oznacza tu niecałe dwa. Poświęcone głównie próbom reklamowania towarów, które chciałbyś sprzedawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

ej ty teo próbę zakolegowana bhhaaaa z tobą nigy :P wieć odpuść sobie.

 

i sam sobie zaprzeczasz więc tracisz wiarygodność.

> Oczywiście. Liczne opinie wyrażane podczas twej wieloletniej obecności na forum są tego najlepszym dowodem.

a za chwilę

> "Parę" oznacza tu niecałe dwa. Poświęcone głównie próbom reklamowania towarów, które chciałbyś sprzedawać

 

więc dwa miesiące czy parę lat ???

i daj sobie spokój z generowaniem bezsensownych postów bo zaśmiecasz watek masz problem to dawaj na priv.

 

i nie chciałbym tylko sprzedaje a to ma się nijak do tego wątku nie reklamuję tu nic tylko swtierdzam fakty zresztą potwierdzone przez innych słuchających wypowiadających się na łamach tego wątku.

więc poraz kolejny mówię ci odpuść sobie

żegnam ozięble i mam nadzieje więcej nie mieć okazji z tobą dyskutować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.