Skocz do zawartości
IGNORED

REGA KLUB


michal stabro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdzamy, co Rega przygotowała dla nas w swoim najnowszym wzmacniaczu - Elex MK4. To połączenie budżetowego IO z technologią znaną z wyższych modeli, dzięki czemu w bardzo atrakcyjnej cenie otrzymujemy po prostu kawał dobrego sprzętu! Jest solidny, ma cyfrowe wyjścia, bardzo dobry jakościowo preamp gramofonowy i bez większych problemów poradzi sobie z trudnymi do wysterowania kolumnami. Sprawdź czym jeszcze zaskoczył nas Elex:

Polubcie koniecznie profil RegaPolska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Recenzja gramofonu REGA PLANAR 8:

Planar 8 spisywał się bardzo dobrze. „Supernatural” to także gitara mistrza i szereg różnorodnych wokali. Środkowa część pasma jest w prezentacji Regi najważniejsza. Gitara miała z jednej strony odpowiednie „mięcho”, gęstość i nasycenie, z drugiej lekkość i swobodę grania, właściwe mistrzowi tego instrumentu.

Wokale brzmiały ekspresyjnie, czysto, ale i one były odpowiednio nasycone, barwne i dobrze różnicowane. Wszystko to tworzyło spójną, płynną, „kołyszącą” całość, której słuchałem z przyjemnością.”

Planar 8, będąc zaprzeczeniem koncepcji dużych mass-loaderów, jak i gramofonów sprężyście zawieszonych, prezentuje brzmienie atrakcyjne dla ucha, spójne, płynne, z bardzo dobrze prowadzonym tempem i rytmem.

“Audio-Video” | Numer 12.2022

rega_planar8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Rega Elicit Mk5 właśnie jest testowana w magazynie audiomuzofans.pl. Pierwsze wnioski bardzo pozytywne, a już niebawem pełna recenzja:

"Uniwersalność muzyczna i kwintesencja brytyjskiego sprzętu audio hi-fi...
Dźwięk dociążony, dynamiczny i przestrzenny, dobrze zbalansowany i angażujący. Powiedziałbym nawet zaskakująco dobry porównywalny z moimi źródłami. Zatem ostatecznie tandem Wolfson DAC zintegrowany ze wzmacniaczem jest tak dopracowany, że wystarczy dobry i stabilny transport CD jeśli nie chcecie rezygnować z kolekcji płyt czy też w skrajnym przypadku odtwarzacz sieciowy żeby cieszyć się bardzo dobrą jakością każdego rodzaju muzyki."

324339097_1279181266284173_1776379109041749268_n.jpg

324341053_564974112185328_5070904358269070456_n.jpg

324497779_3843113165912201_2983684879908799670_n.jpg

Edytowane przez Rega Polska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie mówiłem i nie pisałem, że wbudowany w mk5 DAC świetnie dogaduje się z integrą? Mówiłem. :).

Qutest nie wniósł żadnej poprawy a wręcz lepiej prezentował się firmowy DAC Regi. Różnice minimalne ale za każdym razem wracałem do wbudowanego przetwornika a nie prywatnego Qutesta. 

Co do samego pieca, do pełni szczęścia brakuje trochę lepszej dynamiki, kopa na basie i większego otwarcia, napowietrzenia wysokich. 

Udał się Redze ten piecyk, zdecydowanie.

 

 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Kolejna bardzo pozytywna opinia o produkcie Rega, tym razem testowany jest wzmacniacz Rega Elicit Mk5.

Uniwersalność muzyczna i kwintesencja brytyjskiego sprzętu audio hi-fi."

Rega Elicit MK5 to wzmacniacz, który nie wymaga rozgrzewki przed odsłuchem. Od chwili włączenia dostajemy dźwięk wysokiej próby."

Jakość dźwięku w zakresie detaliczności i separacji instrumentów nie wynika z nadmiaru wysokich tonów, czy nadmiernego akcentowania jakiegoś wyodrębnienionego pasma częstotliwości tylko faktycznie z bardzo dobrego dostrojenia wzmacniacza."

"Moim zdaniem, stanowi dużą zachętę dla poszukujących uniwersalnego wzmacniacza, który poradzi sobie z dowolnym gatunkiem muzyki nie wprowadzając żadnych podbarwień w całym paśmie i specyficznego dla producentów charakteru brzemienia. Prezentuje nagrania w sposób bardzo elegancki z dużą przestrzenią i gładkością."

“audiomuzofans.pl” | 01.2023

CZYTAJ WIĘCEJ: LINK

rega_elicit_mk5.jpg

Edytowane przez Rega Polska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
W dniu 2.03.2023 o 21:26, Łukasz napisał:

Czy ktoś już słuchał obu wzmacniaczy: Rega Brio i Io i mógłby coś napisać jakie są różnice w ich graniu ?

Cześć, 

To bardzo podobne szkoły grania. Brio jest po prostu lepsza w zakresie rozdzielczości, sceny i mocy. Zdecydowanie warto dopłacić, bo różnica nie jest duża 🙂

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.03.2023 o 21:26, Łukasz napisał:

Czy ktoś już słuchał obu wzmacniaczy: Rega Brio i Io i mógłby coś napisać jakie są różnice w ich graniu ?

Słyszałem i to oczywiście zależy od kolumn, ale wolałem IO. Gra jakoś równiej, bardziej transparentnie. Wszystko zależy od gustu, ale są osoby też na zagranicznych forach co również wolą IO niż BRIO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, marcin321 napisał:

Słyszałem i to oczywiście zależy od kolumn, ale wolałem IO. Gra jakoś równiej, bardziej transparentnie. Wszystko zależy od gustu, ale są osoby też na zagranicznych forach co również wolą IO niż BRIO.

To oczywiście kwestia gustu, konfiguracji systemu i preferencji. Najlepiej posłuchać i samemu ocenić. Obydwa urządzenia obecnie kosztują bardzo podobnie i są dostępne, tak więc zapraszamy na odsłuchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla zainteresowanych m.in. produktami marki Rega mamy zaproszenie na Spotkanie pt. pt. AUDIOFILSKIE CZWARTKI. Wydarzenie odbędzie się w dniu 23 marca 2023 roku, w Alembik Whisky & Rum Club, które znajduje się na Alei Marszałka Józefa Piłsudskiego 150/152 w Łodzi. Oczywiście wstęp wolny!

Na miejscu będziemy odsłuchiwać sprzętu trzech firm, Pylon Audio (w tym nowość), Fezz Audio, a także Rega. W trakcie odbędzie się również koncert zespołu Friction, w którym gra Tomek. Jest on jednym ze sprzedawców w Q21, więc znać go możecie z wizyt w salonie, ale także ze sklepowego kanału na YouTube. Na spotkaniu będą obecni również przedstawiciele firm Fezz Audio oraz Pylon Audio. Będzie można z nimi porozmawiać na wiele tematów, w tym będziecie mogli podpytać o nowość, jakiej jeszcze wam nie zdradzimy.

Gorąco wszystkich zapraszamy już 23 marca 2023 roku na godzinę 17 do Alembik Whisky & Rum Club.

Bardzo miło będzie nam Was wszystkich zobaczyć i porozmawiać.

Zachęcamy również do zapisania się na wydarzenie na Facebooku i zaproszenie swoich znajomych.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image.thumb.png.a8d73c98ce950dba4f047cfb57f76d87.png

Rega Brio to jedno z najbardziej znanych produktów Rega. Pierwsza wersja wzmacniacza Brio została wprowadzona na rynek w 1991 roku, a jego nazwa pochodzi od włoskiego słowa oznaczającego "żywiołowość". Brio to jeden z pierwszych produktów Rega, który stał się bardzo popularny, ponieważ oferował wysoką jakość dźwięku w przystępnej cenie. Od czasu wprowadzenia na rynek Rega Brio została kilka razy odświeżona, aby dostosować się do zmieniających się wymagań rynku i technologii. W dzisiejszych czasach Rega Brio jest nadal jednym z najpopularniejszych produktów Rega i cieszy się uznaniem wśród audiofilów i recenzentów. 

WhatHifi.com

"To jest rodzaj wzmacniacza, który chcemy zostawić włączonego i odtwarzać całą naszą kolekcję muzyki. Bez końca.
I czy to nie o to chodzi w dobrej jakości sprzęcie hi-fi?"

Audio.com.pl

"Brio brzmi dobrze, kiedy słucha się go i cicho, i głośno, ale w drugim przypadku nabiera siły, soczystości, pewności siebie; wypełnia się w zakresie niskich częstotliwości, rozwija górę pasma. Zachowuje przy tym porządek, a nawet precyzję, która nie staje się cechą dominującą i określającą nazbyt analityczny charakter, lecz z "tylnego siedzenia" pomaga dynamice i naturalności.

Bas Regi Brio jest mocny, chwilami wydaje się pogrubiony, aby za chwilę udowodnić swoją zwartość i dobrą kontrolę. W stereofonii ważną rolę gra pierwszy plan, który nie przesłania całej perspektywy, lecz w przekonujący sposób "przemawia" i przekonuje, że jak pierwszy, to najważniejszy."

Stereophile.com

"Brio ujawniło się jako wszechstronny twórca muzyki, który zachowywał się jakby urodzony w dobrze sytuowanej rodzinie. Nie dostarczał ostatniego słowa w przejrzystości lub absolutnej szczegółowości, ale zrobił coś ważniejszego: zmusił mnie do rzucenia kapelusza recenzenta i wyruszenia na parkiet - zacząłem tańczyć! Czy można wyczuć, jak bardzo podoba mi się ta potężna malutka rzecz? Nie wstydzę się przytoczyć tytanów R&B lat 70. Watts'a, Sylversów, aby podkreślić moje kilka punktów: Brio sprawia, że muzyka zaczyna swingować, skakać i tańczyć."

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rega Aethos wkrótce zostanie zrecenzowana! Na portalu Stereo i Kolorowo - Underground już pojawiła się zapowiedź testu tego wspaniałego, brytyjskiego wzmacniacza. Przeczytajcie pierwsze wrażenia - link

image.thumb.png.62b6bae1489a4152e0d2bfa1995afbde.png

Ktoś z Was miał okazję słuchać Regi? Jakie macie opinie? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój. Nawet zakładając, że każda "recenzja" jest lepiej lub gorzej zakamuflowanym tekstem reklamowym, poematy z podlinkowanego bloga są wręcz niesmaczne. Wartości poznawczej ZERO a pseudobarokowego zadęcia do granic braku dobrego smaku. Weź Ty się lepiej wysil trochę i sam opisz ten jakby nie było bardzo ciekawy wzmacniacz ze wszystkimi jego plusami i niedostatkami (bo każdy takowe posiada). Uczciwym opisem zyskasz chyba więcej potencjalnych nabywców niż w oparciu o tamten śmieszny tekścik 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

@Rega Polska - od premiery Elex MK4 minęło już trochę czasu. Czy pokusicie się na krótkie porównanie modelu Elex-R do MK4 właśnie? Chodzi mi wyłącznie o brzmienie - wiadomo, MK4 jest bardziej dopasiony w ficzery jak DAC czy wyjście słuchawkowe. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.04.2023 o 18:35, simopl napisał:

@Rega Polska - od premiery Elex MK4 minęło już trochę czasu. Czy pokusicie się na krótkie porównanie modelu Elex-R do MK4 właśnie? Chodzi mi wyłącznie o brzmienie - wiadomo, MK4 jest bardziej dopasiony w ficzery jak DAC czy wyjście słuchawkowe. Dzięki.

Cześć, dźwiękowo jest to niemalże to samo. Różnice w brzmieniu są bardzo drobne. Główne zmiany to właśnie DAC, wyjście słuchawkowe oraz inna obudowa, zbliżona do Elicit MK5. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Rega Polska napisał:

Cześć, dźwiękowo jest to niemalże to samo. Różnice w brzmieniu są bardzo drobne.

No jak to tak?!

Przecież What HiFi słyszy! ogromne ulepszenie brzmienia w nowym modelu.

Nie znacie się... 😉

Dobrze, że nic nie popsuli. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jako, że stałem właścicielem wzmaka Rega mk4, czytając te wątki i achy ohy jaki cudowny, powiem tak, muzycznie super, technicznie już tak nie jest-DAC czasem się zawiesza tzn nie przepuszcza sygnału, a dopiero po wyłączeniu i ponownym włączeniu gra. Mowa o coaxial, optyka nie testowałem. Ale wykonanie czyli szumnie deklarowana w prezentacjach precyzja, szczegóły i dbałość o detale bardzo rozczarowuje, moim zdaniem ocena - 3. Wybrzuszenia krzywizny frontowego panela w okolicy gniazda słuchawkowego. Możliwe, że mi się trafiła taka sztuka. Choć zdumiewa mnie wypowiedź dystrybutora na ten temat- tj wiercenie w poliwęglanie wszystkie sztuki tak mają. Jedne bardziej inne mniej. 

 

 

Edytowane przez henik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, henik napisał:

technicznie już tak nie jest-DAC czasem się zawiesza tzn nie przepuszcza sygnału, a

Czytałem o tym na zagranicznych forach Regi. Tam użytkownicy pisali, że wejścia na DAC całkowicie odmawiały posłuszeństwa, były wymiany reklamacyjne na nowe egz. i dalej ten sam problem. Myślałem, że nasza partia jest od tego wolna. Chyba warto poczekać na ewentualną nową rewizję tego piecyka. Co ciekawe, poprzednik czyli Elex-r po około roku od wejścia na rynek przeszedł sporą rewizję - zmiany na płycie głównej. 

 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Będę miał drapaka Regi i stąd moje pytanie: gdzie kupić podkładki pod ramię, bo raczej nabędę wkładkę nie od Regi i jest prawie pewne, że będę musiał ustawiać VTA...

A może ktoś ma możliwość "wyrzeźbić"?

Podkładki najlepiej 2, 3 i 4 mm grubości.

Edytowane przez burz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, burz napisał:

Będę miał drapaka Regi i stąd moje pytanie: gdzie kupić podkładki pod ramię, bo raczej nabędę wkładkę nie od Regi i jest prawie pewne, że będę musiał ustawiać VTA...

A może ktoś ma możliwość "wyrzeźbić"?

Podkładki najlepiej 2, 3 i 4 mm grubości.

Cześć, zapraszamy do kontaktu 🙂 Postaramy się je sprowadzić bezpośrednio od Regi. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, burz napisał:

A może ktoś ma możliwość "wyrzeźbić"?

Podkładki najlepiej 2, 3 i 4 mm grubości.

Rega ma własne sztywne podkładki i ZTCP niedrogie, więc warto je wypróbować. Jak miałem RP6, to kupiłem sobie taki pierścień od Michella:

https://www.analogueseduction.net/michell-engineering-upgrades-parts-accessories/michell-engineering-rega-3-point-vta-adjuster-2.html

Ogólnie ze względu na filozofię Regi w kwestii gramofonów, podkładka powinna być tak dopasowana, żeby zapewnić jak najbardziej sztywne połączenie ramię/plinta. A Roy Gandy powie, że VTA i tak jest przereklamowane ;)

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkładki wypatrzyłem takie:
https://www.ebay.pl/itm/275831406265?mkevt=1&mkpid=0&emsid=e11404.m43.l7533&mkcid=7&ch=osgood&euid=2fd9b10dbf4148fe996803054e4eb3a2&bu=45575482464&exe=0&ext=0&osub=-1~1&crd=20230508175248&segname=11404

... al
e na razie nie będą potrzebne, na Redze (dzięki Q21) - ależ to jest cudo! - wisi od dziś mój stary Goldring 1012GX i sprawuje się nad podziw dobrze bez podkładek 😉 Jeżeli będę zmieniał wkładkę, to albo na Exact, albo dokupię igłę 1042 do body tego Goldringa. Więc luzik 😉

Edytowane przez burz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.05.2023 o 23:20, burz napisał:

Podkładki wypatrzyłem takie:
https://www.ebay.pl/itm/275831406265?mkevt=1&mkpid=0&emsid=e11404.m43.l7533&mkcid=7&ch=osgood&euid=2fd9b10dbf4148fe996803054e4eb3a2&bu=45575482464&exe=0&ext=0&osub=-1~1&crd=20230508175248&segname=11404

... al
e na razie nie będą potrzebne, na Redze (dzięki Q21) - ależ to jest cudo! - wisi od dziś mój stary Goldring 1012GX i sprawuje się nad podziw dobrze bez podkładek 😉 Jeżeli będę zmieniał wkładkę, to albo na Exact, albo dokupię igłę 1042 do body tego Goldringa. Więc luzik 😉

Ja na starym Planarze 3 i na RP6 używałem Denona DL-110 bez podkładki i grał świetnie. Z podkładką prezentacja już mi się tak nie podobała. Jedyne co warto ewentualnie zrobić przy takich wkładkach to nieco podnieść windę, bo nawet przy takim Denonie winda jak dla mnie chodziła niebezpiecznie nisko nad płytą.

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Renia239 napisał:

Matą uratowali 3mm ?

To ja podratowałem się cieńszą matą, zresztą do elektryzujących się filców mam awersję, nawet jeśli jest to wełna z angielskich łowieczek 😉

Przy okazji:
Nadal zastanawiam się nad wkładką, ze względu na posiadany preamp musi być MM (ew. wysokopoziomowa MC).
Miało skończyć się na  zakupie igły 1042 do podwieszonego obecnie Goldringa 1012GX, ale...

Z MM-ek zastanawiam się też nad Sumiko Amethyst czy ClearAudio Artist V2 Ebony (ale to epileptyk... eliptyk), z kolei wśród wysokopoziomowych MC na poważnie rozważam wkładkę Hana SH (polecił mi ją W. Pacuła) - jej zaletą jest też niewielka wysokość, nie musiałbym kombinować z VTA.

Jak to oceniacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak siądzie ta Hana SH to będzie fajnie, jak wchodzi 1042 to  Hana też powinna wejść, zamelduj jak się zdecydujesz 🙂, choć tu piszą że taki zestaw dla P6  potrzebuje dystansu 2mm https://www.maplatine.com/en/manual-turntables/4068-rega-planar-6-turntable-with-hana-sl-cartridge-neo-psu-black.html  może mata to oblecisz.

Edytowane przez Renia239
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.