Skocz do zawartości
IGNORED

REGA KLUB


michal stabro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

bardzo prosze kolegow o mir

o odstapienie od osobistych wycieczek pozamerytorycznych

ze swej strony dodam . ze

rega system jest fajny i godny polecenia dla osob zaczynajacych i blakajacych sie nieustannie po audiofilskich bezdrozach

pozdr Milosnikow "brytyjskiego dzwieku"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, trochę czasu upłynęło, parę osób miało okazję zapoznać się z Regą bliżej... To powtórzę nieśmiało pytanie: jak to jest z kolumnami R3 - czy ktoś mógłby pokusić się o porównanie z innymi angielskimi kolumnami, np. Spendor 2/3 - używki to cena zbliżona do nowych R3, czy z Eposami...

Na zdjęciach z wątku widziałem zestawienie Regi z naimem - elektronika naima i właśnie te kolumny, ktoś miał przyjemność zapoznać się z taką konfiguracją?

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no do klasycznych Eposów 14tek i SP 2/3 to im sporo brakuje, ale na początek - jak znalazł

kultura brzmienia i średnica 2/3 to jednak inna półka, ale cenowo - też inna więc nie ma przebacz

 

powtarzam - system Regi jest doskonały w swej cenie, a nawet powiem więcej - może dla wielu okazać się końcem poszukiwań

 

apeluję do kolegi Teo, skądinąd bardzo sympatycznego i spoko gościa - peace!

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arksup:

 

>i sam sobie zaprzeczasz więc tracisz wiarygodność.

>więc dwa miesiące czy parę lat ???

 

To małe kudłate, co wyskoczyło z krzaków i właśnie gryzie cię w dupę, nazywa się ironia ;-P

 

michal stabro:

 

>mam nieodparte wrazenie ze bardzo Ci zalezy na podkrecaniu interesu Artura !?

 

Niespecjalnie interesują mnie czynności tego rodzaju, być może z powodu, że jestem hetero ;)

 

>bardzo prosze kolegow o mir

 

OK, OK.

 

>rega system jest fajny i godny polecenia dla osob zaczynajacych

 

Użytkowanie Regi może wiązać się z pewnymi niespodziankami, wynikającymi z mało przemyślanej konstrukcji niektórych podzespołów - stąd nawet osoby zaczynające zabawę w audio powinny tego czy owego być świadome. Wzmacniacze miały tendencję do przegrzewania się, przez co we znaki dawały się zimne luty i inne równie upierdliwe usterki. Przyczyną była mała objętość obudów i brak wentylacji. Problem szczególnie często poruszany jest gdy mowa o Elicit, najwyższym modelu wzmacniacza zintegrowanego. O narażonym na uszkodzenie mechaniczne układzie odczytu w odtwarzaczach po roku 2000 wspomniał już Rochu. Kolumny nie kryją(?) podobnych pułapek, choć z drugiej strony nie są też szczególnie popularne - Rega wyrobiła sobie markę (prócz gramofonów, oczywiście) elektroniką, odnoszę wrażenie, że kolumny traktowane są raczej jako uzupełnienie oferty.

 

broy:

 

>apeluję do kolegi Teo, skądinąd bardzo sympatycznego i spoko gościa

 

W mordę jeża, tyle lat starań a tu taka opinia... ;-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teo, 2 Cze 2009, 22:40

ja tam w spodnie ci nie zagladam , ale

mozliwe jest masz jakies braki i starasz sie je nadrabiac , skoro poczules nieodparta misje walki z Arkiem

i bardzo ci zalezy na dyskredytowaniu firmy Rega

trzeba byc ostatnim niedojda zeby nie zagladnac do internetu i przeczytac o kopotach o ktorych piszesz

ale to sa tylko obiegowe opinie a ty je powielasz

i mam warzenie ze nawet nie slyszales systemy regi

myslisz ze koledzy nie maja internetu i nie potrafia czytac o awaryjnosci sprzetu marki rega !?

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Wzmacniacze miały tendencję do przegrzewania się, przez co we znaki dawały się

>zimne luty i inne równie upierdliwe usterki.

 

co ma przegrzewanie sie z zimnymi lutami , to ja nie rozumiem

szkonczylem szkole elektroniczna i nigdy nie slyszalem o zaleznosci zimnych lutow od przegrzewania sie sprzetu

zimny lut to zimny lut i ze swej natury jest bledem w sztuce i napewno nie powstaje ze wzgledu na temperature pracy wzm

a jakie to jeszcze inne upierdliwe usterki sie dawalu

znam wzmacniacze osiagajace wyzsze tem i nie przeszkadza to im praxcowac bezawaryjnie przez dlugie lata

 

------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Rega wyrobiła sobie markę (prócz gramofonów, oczywiście) elektroniką,

>odnoszę wrażenie, że kolumny traktowane są raczej jako uzupełnienie oferty.

 

wpierw posluchaj , zapoznaj sie , napisz co ci nie lezy w dzwieku z zestwau Regi i z czym lepiej brzmi a potem bedziesz

wyglaszal autorytarne opinie

 

------------------------------------------------------------------------------------------------

tak ze kolego Teo radze zejsc na ziemie zweryfikkowac osobiscie informacje wyszperane w necie

i napisac cos od siebie , nie powielac , nie powielac , nie powielac i nie umacniac sie w slepej zawisci !

 

INTERNETOWYM I ZAWISTNYM MADRALOM MOWIMY STANOWCZE NIE !

 

Teo , kolego !

czekamy na bardziej osobiste doswiadczenia zwiazane z firma REga nawet jezeli beda niepochlebne

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staszek_s, 3 Cze 2009, 11:10

to czego brakuje Ci w polaczeniu naim epos

da ci polaczenie naim harbeth i to ze wzgledow o ktorych pisalem ci na pw

glosnik rega jest po stronie chlodnej bez docieplen przeciwienstwo np dynaudio

ale za to bardzo komunikatywne sa regi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michal stabro:

 

> skoro poczules nieodparta misje walki z Arkiem

 

Przesadzasz, nie czuję potrzeby "walki" z jakimś łebkiem. Możesz za to liczyć na tępienie spamerstwa.

 

> i bardzo ci zalezy na dyskredytowaniu firmy Rega

 

Pojęcia nie mam, skąd wyciągnąłeś taki wniosek. Firmę sobie cenię, jej brzmienie mi odpowiada (choć głównie CD, bo wzmacniacze nie budzą już entuzjazmu), najlepszy dowód na moją sympatię do marki znajdziesz w moim "o mnie". Daleki jednak jestem od idealizowania urządzeń Regi - należy mieć świadomość, że prócz fajnego brzmienia firma oferuje parę niezbyt przemyślanych rozwiązań użytkowych. Dochodzi też kwestia wzornictwa, ale jako czysto subiektywna nie musi być przedmiotem zarzutów wobec marki.

 

> i mam warzenie ze nawet nie slyszales systemy regi

 

Naprawdę, nie słyszałem? A to ciekawe, w takim razie muszę mieć wyjątkowo realistyczne sny ;)

 

Bardziej serio, pozwolę sobie zauważyć, że odsłuchy reklamowe urządzane przez obecnego wannabe-importera nie były jednak pierwszym w Europie przypadkiem złożenia systemu z urządzeń Regi ;)

 

>myslisz ze koledzy nie maja internetu i nie potrafia czytac o awaryjnosci sprzetu marki rega !?

 

Nie bardzo rozumiem, co masz tu na myśli. Czy skoro coś zostało już gdzieś napisane, to nie należy pisać tego na Audiostereo? A może niestosowne jest wspominanie o wadach sprzętu w wątku "Klub"?

 

>co ma przegrzewanie sie z zimnymi lutami , to ja nie rozumiem

 

Problem jest czysto mechaniczny, cykliczne rozszerzanie się materiału wskutek wzrostu temperatury powodować może z czasem problemy z kontaktem na wadliwie wykonanych połączeniach. Usterka drobna, acz upierdliwa w użytkowaniu i diagnozowaniu - tego chyba elektronikowi tłumaczyć nie muszę? ;)

 

>znam wzmacniacze osiagajace wyzsze tem i nie przeszkadza to im praxcowac bezawaryjnie przez dlugie

>lata

 

Good for them. A ja znam wzmacniacze (osiągające temperatury różne), w których występują liczne usterki. Tylko czy to o czymś świadczy?

 

>wpierw posluchaj , zapoznaj sie , napisz co ci nie lezy w dzwieku z zestwau Regi i z czym lepiej

>brzmi a potem bedziesz wyglaszal autorytarne opinie

 

Jak będziesz miał wiedzę dotyczącą tego, czego, z czym i w jakich konfiguracjach słuchałem, to będziesz mógł pozwalać sobie na tego typu pouczenia. Skoro wiedzy takiej nie masz, mogę jedynie puścić je koło uszu.

 

>nie umacniac sie w slepej zawisci !

>

>INTERNETOWYM I ZAWISTNYM MADRALOM MOWIMY STANOWCZE NIE !

 

Nie przesadzasz aby troszeczkę, nie "umacniasz się" w pewnym ślepym odczuciu?

 

>czekamy na bardziej osobiste doswiadczenia zwiazane z firma REga nawet jezeli beda niepochlebne

 

Patrz wpisy wyżej, od 30 Maj 2009. Z czasem dorzucę coś na temat brzmienia Planet 1. Chociaż, cholera... czy powinienem? Przecież w sieci można dużo na ten temat znaleźć, jeszcze napiszę coś, co ktoś już kiedyś napisał, i co wtedy? ;)

 

I uwaga drobna: gdzie jak nie tutaj jest miejsce na poruszanie _wszelkich_ kwestii związanych z urządzeniami Regi? Wątek zakładce kluby nie służy chyba do tego, by pisać "jak zajebisty jest mój sprzęt", milczeniem pomijając jego wady? To chyba nie ma być towarzystwo wzajemnej adoracji, w którym zakazana jest wszelka krytyka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

czy nie szkoda wątku klubowego do takich marnych rozgrywek osobistych?

czy kolega Teo nie może porzucić swej misji zbawczej w ramach edukowania wszystkich, czym jest i czy nie jest sprzęt marki Rega tudzież czym są zimne luty?

czy kolega michał stabro może zająć, jako autor wątku, stanowisko?

czy kolega arksup może nieco pohamować swe nieodparte chęci skopania Teo?

 

przypominam, że idealnym miejscem na rozładowanie internetowych frustracji jest bocznica

 

apel: przejdźmy panowie dalej i piszmy na temat!

 

szkoda moderować, usuwać wpisy, dawać kartki, bany itp.

 

do przemyślenia

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał, harbethy 7 czy 5 to inna półka cenowa od moich eposów jak również i regi 3R, podobnie jak wyższe modele cedeków naima to też dość znaczny przeskok cenowy. To inna droga, idąc w górę budżetu mam wiele alternatywnych rozwiązań.

Wychodzi na to, że ewentualnie alternatywą dla regi 3R w kontekscie budżetwoego naima pozostają jednak tylko używki spendory 2/3...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teo, 3 Cze 2009, 12:11

 

duzo fajnych rzeczy napisales w ostatnim poscie

szkoda ze do tej pory twoja nienawisc i zaslepienie nie pozwalaly sie tym pochwalic

twoje wpisy lakoniczne i zdawkowe nie potwierdzaly doswiadczenia ktore sam zdobyles a nie wyczytales z internetu

wrazenie Twojej mialkiej i, internetowej i napstliwej wiedze nie tylko ja tak odebralem i nie tylko ja sie utwierdzilem w takim przekonaniu

mam do ciebie prosbe

jezeli potrafisz i Cie stac , to powstrzymaj sie od osobistych wycieczek

i zaniechaj swojej krucjaty

pozdr

 

-----------------------------------------

 

A teraz moze jeszcze raz sobie poczytaj swoje i innych wpisy i zimnym okiem

ocen czy ktos Ci zabronil pisac nawet niepochlebne opinie na temat sprzetu

problem jedynie dotyczyl powielanie niesprawdzonych osobiscie i jedynie wyczytanych w necie potocznych banalow

i powstrzymanie sie od osobistych wyscieczek

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staszek_s, 3 Cze 2009, 18:25

czesto cena nie jest wyznaczikiem jakosci

napewno uzywki harbeth sa wieksza alternatywa i sa najbardziej zblizone dzwiekowo do glosnikow

starych eposow es 14 od calej reszty

a to ze stary harbet trzyma cene nawet po latach to o czyms swiadczy

juz nie bede sie rozpisywal

bo nie tu miejsce ku temu

ja nie wiem jakie masz oczekiwania

czesto glosniki sa poprostu tak rozne i zachowuja siee ze sprzetem towarzyszacym tak nieoczekiwani ze trodno mowic tu o tym co jest lepsze a co gorsze w kategoriach absolutnych , bo mozna sie niezle przejechac , czego sam doswiadczylem kierujac sie przy zakupie jedynie czytajac recenzje w necie lub czasopismach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michal stabro:

 

Ponownie nie wiem, w jaki sposób wyciągasz swoje wnioski. Wcześniej w moich wpisach wypatrywałeś "dyskredytowania firmy Rega", teraz doszukujesz się "nienawisci i zaslepienia". Ja rozumiem, że w modzie dziś teorie spiskowe, podejrzliwość i ogólna paranoja, ale i w tym przesadzać nie należy. Zamiast "utwierdzania się w przekonaniu" polecam ponowną lekturę, przekonasz się, że "nienawiść i zaślepienie" istnieją jedynie w twojej wyobraźni.

 

No chyba, że o "nienawiści i zaslepieniu" świadczy sam fakt krytyki niektórych firmowych rozwiązań, dokonanej w kółeczku użytkowników i miłośników marki - w takim razie sorry, Winnetou, musiałem źle zrozumieć ideę "klubu".

 

Co do twego przekonania o opiniach "niesprawdzonych osobiscie i jedynie wyczytanych w necie", pozostaje mi jedynie pogratulować wiedzy na temat tego, co znam, czego słuchałem, a czego nie. Najwyraźniej wiedza ta jest lepsza niż moja. Dobrze wiedzieć, jak będę chciał poznać jakąś swoją opinię, będę wiedział, kogo pytać.

 

Komentowanie uwagi o "osobistych wycieczkach", pozwolę sobie darować, twój wpis stanowi komentarz sam w sobie. Miłego weekendu życzę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze mi ktos z odsluchujacyh system apollo+brio napisac cos o dzwieku. Mozna porowna dzwiek z jakas inna marka? Wiem ze tanio lub drogo to nie zawsze wyznacznik i nieraz super drogie klocki sa nie warte swoich pieniedzy.Jak jest z rega? Na koniec moze ktos sluchal drozszych klockow regi i moglby podzielic sie informacjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

unique, 6 Cze 2009, 15:58

trudno tu cokolwiek opisuwac kazdy ma inny wzorzec dzwieku doskonlaego

kazdy ma swoje preferencje

z uwaga ze raczej nie nadaje sie do sypialni do to tkzw poscielówy

nie pozostaje Ci nic innego , jak tylko samemu ocenic dzwiek regi

osobiscie uwazam ze zestaw rzeczywiscie jest godny zainteresowania

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michal

 

rozmyslam nad zakupem koncowki mocy i przedwzmacniacza,ktorych nijak nie da sie narazie posluchac stad moje pytanie.

Chcialem dowiedziec sie czego mozna sie spodziewac po dzwieku.Podejrzewam ze dzwiek z osobnych klockow bedzie znacznie lepszy.Ale tez to inne pieniazki(-:

Slyszalem opinie odnosnie koncowki i pre ze jest to zestaw porownywalny z intergrami po okolo 4500-6000zl.

Jest podobno bardziej detaliczny niz np primare z serii 21,choc to zaden cud(-:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...
Gość

(Konto usunięte)

Własne otrzymaliśmy informację o najnowszych produktach REGI: Integra Osiris i CD Isis

http://www.rega.co.uk/index2.htm

 

Są to komponenty z najwyższej pułki, zarówno jakościowej jak i cenowej.

Niestety nie będzie ich na tegorocznym Audio Show ale kto wie może w niedalekiej przyszłości będę miał te klocki w Warszawie a wtedy na pewno zorganizuję odsłuch.

 

p.s

oczywiście jak ktoś by je chciał zamówić to jak najbardziej istnieje taka możliwość ale z tym proszę kontaktować się ze mną na prv, nie na forum.

 

pozdrawiam

Arek.

post-23478-100001373 1257338606_thumb.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.