Skocz do zawartości
IGNORED

Cichy transformator... Który? Gdzie?


parantulla

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Żeby się nie rozpisywać przesadnie...

Zakupiłem ostatnio sprzęt z usa, który potrzebuje transformatora napięcia z naszego 220 na ichnie 110 (moc min.500W)

No i w tym celu nabyłem drogą kupna jakieś czarne ciężkie coś marki "made in poland" (jedyny jaki znalazłem w tym moim cudownym mieście...) uradowany popędziłem do domu, podłączam do sieci i... buuuuuuu

Z tego co się orientowałem, to reklamować badziewia nie ma co, bo podobno "ten typ tak ma"

no i właśnie szukam teraz takiego, który tak nie ma, bo co prawda nie jest to jakieś potwornie głośne buczenie,

ale przy cichym słuchaniu muzy (tym bardziej przy niesłuchaniu wcale) cholernie wkur... wkurzające to jest.

Wiem, że w necie wybór jest nieograniczony, ale... ale w ciemno już nie kupię, bo za najtańszy trzeba dać te cztery stówy, a taki jeden już mam, to po co mi dwa ;) wolałbym dopłacić nawet dwa razy tyle, ale mieć 101% gwarancji, że po podłączeniu do sieci nie będę go słyszał nawet w nocy. Może zacznijmy od pytania... czy w ogóle coś takiego istnieje?

Jeśli tak, to byłbym wdzięczny za podpowiedź, tylko prosiłbym o sprawdzone pewniaki, które ktoś sam u siebie ma czy może gdzieś testował, żeby nie robić tutaj konkursu piękności "może ten" a "może tamten" ;) Dzięki :) parantulla

 

P.S.

Przeczesałem wyszukiwarkę dwa razy i w sumie na niewiele to się zdało...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to bedzie klopot

najprosciej wywalic transformator do drugiego pokoju przedpokoju

sprzet napewno nie ma mozliwosci przelaczenia 110/220V ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.toroidy.pl robią takie transformatory w czarnych plastikowych obudowach, a z Panem Lachowskim można wszystko ugadać ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wbudowany transformator nie jest zbyt skomplikowany (zbyt wiele uzwojeń) to może warto pomyśleć nad podmianą na wersję zdatną w naszym kraju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Twój sprzęcior z USA nie jest dostosowany do sieci 50Hz, a konkretnie jego wewnętrzny transformator zasilający, to nawet najbardziej wypasiony wariak lub transformator obniżający nie pomoże, i on lub Twój wzmak będzie buczał. Bacek podał najlepsze rozwiązanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wbudowany transformator nie jest zbyt skomplikowany (zbyt wiele uzwojeń) to może warto pomyśleć nad podmianą na wersję zdatną w naszym kraju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem "normalny" odpowiednik wzmacniacza (Pioneer M-90) jest o 8 kilogramów lżejszy od tej wersji, którą ja mam u siebie (M-91) i podejrzewam, że te osiem kilo nadwagi ma związek z innym zasilaniem, ale ze mnie taki elektryk (tym bardziej elektronik) że szkoda gadać ;) i nawet podłączenie płyty ceramicznej do siły jest dla mnie "skomplikowane" a co dopiero rozbebeszony wzmacniacz...

Jedno wiem na pewno, rzeczony transformator jest naszej produkcji (ciężki i paskudny) a buczy cały czas tak samo, niezależnie od tego czy chodzi na sucho bez żadnego obciążenia, czy też sprzęt jest do niego podłączony. Faktycznie w przedpokoju już go nie słychać, ale myślałem, że da radę w jakiś bardziej "cywilizowany" sposób pozbyć się tego buczenia, na przykład wymieniając na inny model...

No nic, dzięki za odzew i będę dumał gdzie to cholerstwo ukryć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie każde trafo buczy - wszystko zależy od jakości montażu tzn. bez luzów

można pokusić się o zalanie albo zamontowanie trafa w dźwiękoszczelnej obudowie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naawet na jakąś gumę niezbyt twarda jak postawisz to już winno być ciszej..być moze obudowa tego trafolka jest blaszana i to nie sam trafol buczy lecz obudowa słbo skrecona rezonuje od pola magnetycznego..i buczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholebcia, rzeczywiście!

Po zdjęciu obudowy, hałas zdecydowanie się zmniejszył.

W skali 10 punktowej, zdjęcie blaszanej obudowy (górnej pokrywy i dwóch boków) dało poprawę o jakieś 6-7 punktów. Jeszcze go trochę słychać skurczybyka, no ale bez porównania ciszej.

Teraz stoi na blaszanej podstawie w kształcie litery C (spód obudowy plus dwa boki) i tak się zastanawiam czy całkowite usunięcie tej blachy nie przyniesie całkowitej ciszy...

I wtedy co, podmianka na plastikową? Łał, ale Wy jesteście mądre chłopaki :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matami oklej obudowę od środka, całą albo chociaż w pobliżu transformatora, zarówno chassis jak i pokrywę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze ważne: przyklejając matę nie zakrywaj otworków/szczelin wentylacyjnych jeśli takie są bo Ci się sprzęt usmaży :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam...

 

Czy transformator toroidalny mozna zalac zywica epoksydowa w calosci??? Tzn umiescic go w zblizonym gabarytowo pojemniku i calosc zalac.. Pozniej pojemnik zdjac...

 

Czy takowe zalanie moze wplynac na temperature pracy transformatora??

Czy zalewac calosc na folie ochronna zewnetrzna czy poz zdjeciu tej foli??

 

Prosze o informacje... dziekuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lunatic:

Można.

Niektóre żywice lepiej przewodzą ciepło niż warstwy powietrza zamknięte pomiędzy uzwojeniami. Warunek: Zalewanie „próżniowe”. Masz również ograniczony dostęp do rodzajów żywic:(. Epoksydowa wydaje się chyba wystarczająca.

Zalewając musisz mieć pewność, że żywica dotrze do zakamarków. To jest problem. W dużych toroidach (kilkaset kVA) uzwojenie sieciowe nawinięte jest z reguły w „jednej” warstwie. Ja malowałem po kolei wszystkie uzwojenia (obracając trafem te kilka minut w czasie wiązania) i nawijałem na szczelnej (naprężona taśma jedwabna) przekładce następne, ponownie „lakierowałem”, itd. Można pokusić się o taśmę szklaną i zrobić co warstwę „laminat” (trzeba się wówczas ubabrać żywicą (rękawiczki) i robić to szybko).

W efekcie trafo nie buczy, lepiej się chłodzi.

Ostatnie trafa izolowałem w ten sposób lakierem poliuretanowym. Niestety dłużej schnie i śmierdzi. Również w przeciwieństwie do żywicy ma znaczny „skurcz”, czyli przestrzenie puste zostaną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.